Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod MAGNUS » Štv 19.03.2015 10:41

Blbecek splhal tam, kam nemal a to je nasledok padu. Ked som ho zbadala, ze kde to on vyliezol, tak som za nim letela ako blazon, no nestihla som pred padom. Ale uz ma hadam aj 53 kg a tolko adrenalinu som mala v sebe, ze som ho lapila do ruk a vlozila do auta. Vtedy mi ani neprisiel tazky, len na druhy den som s lavou rukou nemohla pomaly ani pohnut. U veta som s nim bola za 18 minut od udalosti. Som isla ako pilot F1. Na RTG som dostala obrovsku pochvalu, ze to tam este nemali, aby majitel nechcel uspat ND, ked sa robil snimok. Spiritko ma pekne pocuval, ja som si ho podrzala a bolo. Uvidime, co v pondelok bude. Drzte vsetci palceky.
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Y2K » Štv 19.03.2015 10:46

taaak to drzime nech vsetko dobre dopadne :ahoj:
Ritchie - ND Modra 14.05.2014
Y2K
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 160
Bydlisko: Vrbove

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod hugo :) » Štv 19.03.2015 15:00

no tak hugino, ako si aj čítala, sa príliš zaoberá srnkami, tak dávame prechádzky do poľa ale iba občas ich stretávame... darmo vidím machule, kým k nim dojdeme, sú preč. alebo ich vidím celkom blízko, na 50 metrov obhenú okolo, ukazujem truľovi že kukaj srnky, pripravená ho zastaviť kdyby neco a on si spokojne obcikáva kríčky... :ach: je to chumaj... ale inak v poho... niektoré veci sa z vlani vracajú, iné zvláda úplne super. napr. také skákanie do plotov už nie je, alebo keď hej, tak strašne nedávam pozor a nevšimla som si prvé znaky, ale vonku v prírode by ponaháňal aj cyklistov :ua: už ich celkom pekne ignoroval, ale celú jeseň, zimu sme vonku nikoho nestretli, tak znova naberá tendencie... v meste, v dedine úplné ignore... bože ten pes potrebuje 200% pozornosť :pac:
skoré uzdravenie marodovi, ak je taký šikulka, nebude problém ani so separačkou :no: držím palce
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod MAGNUS » Pia 20.03.2015 5:59

Tak aj nasi potrebuju stalu pozornost. Vzdy mam oci na stopkach, lebo clovek nikdy nevie, co sa kde vyroji, co kde vyskoci. Magnus je zatazeny na macky a myslim si, ze keby sa nejaka mu pred nosom ukazala - vyskocila z travy, tak tazko ho budem odvolavat. JJ (nas irsky seter) to je stary polovnik a toho mam pernamentne v merku. Najhorsie je, ze on uz je hluchy (dost zalezi na tom, ako fuka vietor) a aj skoro slepy a tak aspon ze mam ten EO a mozem ho zavolat pomocou pisknutia EO. A Spirit bol doteraz OK, no uvidime, co bude za 6 tyzdnov, ked nemozeme cvicit. Toho sa celkom obavam. Teraz akurat nastupuje pomaly do puberty a tak si ani nechcem predstavit, ked po takom dlhom case vyjdeme vonku, co bude robit. Vsak zabudne aj ako sa vola. Vcera som musela z domu odist na nejake 4 hodky a toto Spirit zvladol perfektne, bez pistania ci inych neziaducich prejavov, no uvidime, co bude dalej.
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Bad » Pia 20.03.2015 7:14

Magnus, však ho uč cokoliv i poležačky, hlavně ať máš zachovánu tu spolupráci
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod MAGNUS » Pia 20.03.2015 8:21

Venovat sa mu venujem maximalne ako sa mi len da. Bud som v robote (co sa teraz snazim omedzit) alebo som neustale s nim. Len som este nemala takto dlho maroda doma, ktory musel tak dlho lezat a este k tomu stena. Dnes ho planujem vyniest vonku na slniecko. Dame nejake deky, uviazem ho, aby nechcel chodit, dam mu patiky na kusanie a bude so mnou na zahrade. Chyba mu vonok - slniecko, co sa ani necudujem.
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod hugo :) » Pia 20.03.2015 13:20

magnus, nezávidím, ja som bola iba párkrát tak, že som bola zdravotne celkom mimo, naposledy jednu nedeľu, bola som za ním vonku na dvore ale bol úplne roztrieskaný, ja som nevládala tak som ho pustila dovnútra... ja už iba ľahnúť do postele, vtedy on krásne preležal vedľa mňa skoro celý deň. ale na druhý si to vynahradil :no: keď je také počasie, že ani psa by som nevyhnala, tak hráme: dotknúť sa nosom ruky, knihy, preťahovanie, cviky a rôzne iné blbinky na kliker, vyhľadávanie hračiek, spoznávanie hračiek... no vidím na ňom že ho svrbí riť, šiel by von, ale keď otvorím dvere a vidí ten lejak vonku tak zaradí spiatočku. aj tak vidím na ňom že má nevytrieskané hormóny... :ach: ani predstaviť si neviem, že by bol na dlhšiu dobu obmedzený v pohybe...

včera sme boli na prechajde pri poľnej ceste aj tam stádo sŕn ale boli ďalej... môj malý milý milášek sa hneď za nimi zahnal, ale iba po koniec vodítka, akurát cukol. tak som mu dala sadni ľahni (ak sú srnky bližšie, sadne v poho ale ľahnúť to nechce, furt ich fixuje očami, keď sa mu snažím zakryť oči alebo postaviť medzi nich tak neustále myká hlavou) teraz v pohode poslúchal, keď som mu dala voľno a zakukal sa na ne, upozornila som ho. ale zvládal byť stále na voľnom vodítku, nenapínal, a aj on bol väčšinou uvoľnený. ale pripomínam, srny boli dosť ďaleko, všímal si ale až tak ho nedráždili :aaa: minule na poli boli bližšie, vtedy iba sadal, ale bolo na ňom vidno že je z nich šiši napriek tomu sme zvládali, ale potom sa mršky rozhodli uťať cestu za nami, to boli celkom blízko, henten sa za nimi rozbehol, ja som pekných 10 metrov preletela vzduchom kým som ho stopla...
dostala som radu skúšať na neho kľud pri aporte, vraj by sa mal naučiť trocha sa ovládnať a toto keď mu fajn ide, by sa mohlo skúsiť aj pri zveri... tak idem na to na dvoch frontoch, snáď z neho niečo bude :heh:
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod MAGNUS » Ned 22.03.2015 9:46

Myslis klud pri aporte tak, ze das mu povel miesto a hodis aport a on nepojde? Zostane na mieste. Toto si myslela?

Vcera som maroda zobrala vonku lahnut ku stromu (som ho uviazala voditkom o strom) a kuskat si patiky. Zatial som ich vsetkych vycesala a krpec bol taky rad ze bol vonku. Dnes uz sa nam zhorsilo pocasie a tak to bude teraz o nervy (vyzera to, ze bude prsat). Nesmie sa mu to namocit, tak vzdy balime do saklov, ale budem radsej do dvoch, nech mu tam nic neprejde.
Ako ciatam, tak to mas vesele s tou zverou. Artas taky nebol, on nejako na tu zver velmi nereagoval. Reagoval, ale hned sa dal odvolat. Spirit zatial tiez sa mi nerozbehol za nejakym zajacom ci srnou. U nas, tam kde pravidelne chodime, su dve velke stada srniek a v kazdom je zhruba 40 kusov. Minule sa Magis rozbehol ale zavolala som a hned otocka a Spirit sa ani nehol. Kukal na Magisa, ci mu nahodou nesibe, ze tak vyletel. Uvidime, az trosku dospeje. Teraz mal len bobak 7 mesiacov.
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod hugo :) » Ned 22.03.2015 19:59

hej, veselo, veselo... :ach: hugo kým bol menší, tak vybehol, ale dal sa odvolať, teraz už nie. u nás je tiež hodne zveri, ale držia sa ďalej, vtedy iba ňuchá, kuká po nich, ale keď vidím že je našponovaný, prehodím slovko a uvoľní sa... tu je ten problém, že máme malé políčka, všade výbežky plné stromov, kríkov kde sa skrývajú, môžu vyskočiť hocikde... je tu viacero stád, niekde iba dve tri srnky, iné sú aj dvadsaťčlenné :ua:
kľud pri aporte: doteraz som hodila loptu s povelom môžeš, ale to bol len pro forma povel, ihneď ako ju videl letieť, vrhal sa po nej. teraz dám povelom sadni a musí ostať v tej pozícií keď mu odhadzujem loptičku. je to pre neho celkom dobrý cvik na ovládanie. ale zatiaľ ho napomínam aby ostal sedieť a loptu hádžem zatiaľ iba blízko neho, žiadne divoké vrhanie. párkrát opakujem, potom odhodím ďalšiu s povelom môžeš... no musím opatrne aby som mu to aportovanie neznechutila. no, skúšam, čo sa dá :ach:
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Y2K » Ned 22.03.2015 20:32

Konecne som donutil aj Jacka sa so mnou hrat :)
http://youtu.be/XX6cDDp08_c
Ritchie - ND Modra 14.05.2014
Y2K
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 160
Bydlisko: Vrbove

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Margita » Ned 22.03.2015 22:56

Sranda,to mate fakt Emu? :lol: naco je to dobre?ci len tak ako dekoraciu?ci na vajcia?
Jack moc nadseny teda nebol :heh: moji by tam teda narobili džungales :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Y2K » Ned 22.03.2015 23:08

Ano fakt mame :)
Bohuzial boli dvaja a Ritchieho najvacsia kamoska Dorota nas asi pred mesiacom opustila ...
Takze vajcia nemam a Ricovi chvilu trvalo kym Jacka donutil ho nahanat ale zvladol to nakoniec :)
Ritchie - ND Modra 14.05.2014
Y2K
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 160
Bydlisko: Vrbove

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Margita » Ned 22.03.2015 23:11

len to ho Jack,skor odhana ako nahana :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod Y2K » Ned 22.03.2015 23:19

To ano :D
Ale Ritchie bol sklamany ked Jacka ani nehlo ked prisiel za nim a tak to mesiac skusal...
A teraz je uplne happy ked sa Jack rozhybe :)
Ritchie - ND Modra 14.05.2014
Y2K
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 160
Bydlisko: Vrbove

Re: Nemecká doga / Deutsche Dogge (FCI)

Poslaťod MAGNUS » Pon 23.03.2015 7:05

Hugo
Tak tot s tym aportom robim s Magisom. Dam mu povel lahni a miesto a potom hodim aport a nesmie sa pohnut. Potom ho uvolim z povelu a poviem dones. Tak leti ako blazon. Spirita som este velmi takto neucila, nema az taky zaujem aportovat. Uvidime az vyzdravie, ako bude potom. Vcera som isla s Magnusom na bicykel (no urobili sme si zhruba 10 km, paradna vychadzka) a co ten trud stvaral doma bolo hrozne. Ze sa postavil za dvere a cunou buchal do dveri (asi si myslel, ze ich rozrazi) a aj ked ho muz stale posielal do pelechu, Spirit absolutne nereagoval. Ked som sa vratila domov, Spirit bol totalne rozhodeny: zadychany, uplne bordovy jazyk,... no katastrofa. Odkedy sa mu stal tento uraz sa vsetko zmenilo. Uplne inak sa chova. Aj predtym vyvadzal, ked som zobrala Magnusa von a jeho som nechala doma, ale vcera to bol des.
Inak som s nim zacala hrat tu hru "dotkni sa cumakom mojej dlane" a velmi rychlo to pochopil. Na chvilu celkom zabava, tak dakujem za napad :smile: . Rozoznavanie hraciek my velmi nemozme hrat, lebo Spirit sa velmi za svoj zivot ani so ziadnymi nehral. Par ich mal, ale vsetko mu hned skonfiskoval JJ alebo Magnus a hned ich roztrhali, znicili. Tak som ich prestala kupovat a kupujem im domov len take riadne lano na kusanie a pretahovanie alebo im robim zo starych bavlnenych triciek lopty (to sa mi osvedcilo najviac).

Y2K
Tak Ritchie je iny vymyselnik. Skoda toho jedneho emu.
Videjko je krasne, Ritchie ma dobru zabavu, len tomu emu sa to velmi nepaci.

Dnes idem rano ku vetovi, tak drzte vsetci palve, nech dobre dopadneme. A chcela som sa Vas este opytat, kedy ste zacali chodit so psikmi vedla bicykla? Myslim v akom veku psa. Lebo po uplnom uzdraveni budem musiet vymysliet nieco pre Spirita aby sa trochu viac osvalil. Teraz bez pohybu ani nechcem vediet ako bude vyzerat za dalsich 5 tyzdnov.
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI