Šarpej / Shar Pei (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod vcielik » Pia 26.10.2012 19:48

ospravedlnujem sa - nedostatok času - ak má niekto nejaký dotaz radšej, prosím na maila: hupviera@gmail.com
Ďakujem
vcielik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod valecek » Štv 20.12.2012 22:26

takze Dusty je uz doma, cestu zo zahoria Do kosic zvladol na jednotku. psik kupovany od Pani Vierky.
hadam to vsetko postupne zvladnem.

rad by som sa opytal : ako a cim ho aspon ciastocne umyt/okupat?
ako osetrovat ocka? --- uz vyriesene, predpisane kvapky ophtalmo septonex a fakt pomahaju
kedy je najlepsie ist na prvu prehliadku, resp zapis k veterinarovi?- uz vyriesene
co ste zvykli davat svojim psikom papat v 8 tyzdni a kolko krat?

ocka sme mu museli dat este trosku dvihnut lebo mu padali vrasky do oci, hold cim viac zahybov tym horsie, hadam do koze dorastie :)

yatial je to jeden krasny temperamentny psicek, skoda len ze ho ten zakrok dost rozhodil, dost vrci na ludi ktory su dalej, ked ho pohladkaju je okey. hadam to casom vsetko odstranime

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
"Sila a česť" Maximus
valecek
Okoloidúci
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Košice

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod Lenka a Eimi » Pon 31.12.2012 10:58

Je krásny :smile: Moja Eimi mu bola dosť podobná keď bola taka maličká. Už si to ani nepamätám. Teraz má už 3 roky a je to riadna potvorka. My sme sa vysporadúvali s agresivitou na psov. Po dvoch rokoch bývania, teraz už u môjho manžela, sa to podstatne zlepšilo. U nich na dvore boli ďalší dvaja psíkovia, tak si trošičku zvykla.
Lenka a Eimi
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38
Bydlisko: Trenčín

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod skacenka » Pon 31.12.2012 18:31

Ahojte, my sme už dlhooo nič nenapísali do tejto témy :oo: :au: :heh:
Pozerám, že sú tu nejaké nové prírastky :aplause: valecek psík je krásny :yes: škoda, že už sme preč z Ke, mohli sme dať nejaký spoločný venč :smile: nech robí len radosť maličký :jop:
Tu je pár fotiek našej Haničky :smile:
Vo výbehu ObrázokObrázok
dnešný dvojzáprah :heh: -aj s mamkinou Dorkou :no: Obrázok
z dnešného výletu - s našou AST Nancy a malou Dorkou Obrázok
A Hanička Obrázok
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod valecek » Uto 01.01.2013 20:44

krasny psik. nadherny. ako ste sa vy pomalicky vysporiadavali s tym, ze steniatko ostavalo same doma?
ja mam do 20 januara volno, tak hadam si dovtedy same zvykne
"Sila a česť" Maximus
valecek
Okoloidúci
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Košice

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod skacenka » Str 02.01.2013 10:14

No treba postupne zvykať :yes: čím skôr tým lepšie, lebo ja som spravila v tomto chybu a dlho sa to s nami viezlo :ua: Ja som sa od Haničky prvé dva mesiace nepohla-a to doslova :pac: a potom keď sme sa preťahovali a bolo treba začať chodiť do práce tak bol problém na svete :ach: vrieskala jak šialená a snažila sa dobiť cez dvere von -postupne obžierala dvere, stenu okolo dverí a podlahu-koberec okolo dverí :pac: trvalo to pár mesiacov, kým si zvykla :prd: takže naozaj pomaly postupne zvykať, stále predlžovať dobu, ktorú je osamote...
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod Lenka a Eimi » Str 02.01.2013 18:48

Súhlasím, treba postupne. Mne veľmi pomohli rodičia, lebo ja som robila 12h. Tak keď prišli z práce mi ju vzali hneď von. Ale moja Eimi aj tak musela vždy vrieskať keď som odišla. To mi ukazovala ako moc jej chýbam. Lebo keď som sa pýtala susedov, tak vraveli, že to narieka len chvíľku. Neskôr, keď som ju nechala samu doma, tal mala móres cikať mi do postele. To dalo robotu, každé ráno som zdvíhala matrac aby ho nepocikala. Inak ona sa od šteniatka pýtala von, to bolo výslovne naschvál. Ale odnaučila sa. Neskôr som sa presťahovala teraz už k manželovi a tu sa dosť pokazila. Stále bol niekto s ňou a keď ostane občas sama, tak ničí dvere. Ale to sa mi nedarí ju odnaučiť. Našťastie máme dvor, tak ju nechávame vonku. Horšie j to teraz v zime. Nemôže byť dlho vonku a ani nechce. Tak dnes sme jej doniesli kamaráta. Je to kríženec Nemeckej dogy a Írskeho Vlkodava. Tak som zvedavá, čo z neho vyrastie. Teraz má črty aj mami, aj tatina. A či Eimi pomôže aby neničila dvere alebo ich budú ničiť spolu :lol:
Lenka a Eimi
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38
Bydlisko: Trenčín

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod skacenka » Štv 03.01.2013 17:01

ND X IW??? :oo: chcem fotooooo :aplause:

My sme dnes mali "perfektnú" rušnú noc :pac: Honey nás pred 3ťou zobudila, brucho sfúknuté tak sme utekali von, že sa :kak: no nič, ledva chodila, tak sme sa teda rozhodli, že smer veterina :ach: do TT, tak sme zobudili veterinára, my sme sa obliekli a šup do auta smer klinika :ach: Tak sme tam asi o 4tej dorazili...no a čo naša Hanička? :aaa: tá sa po ceste asi vyprdkala :prd: , na kliniku už dorazila fit a my ľahší o 70 € sme mohli ísť spokojne domov :heh: :prd:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod Lenka a Eimi » Štv 03.01.2013 17:33

no mne tu akosi nejdu dávať fotky :hmm: tak skúsim, či mi ju zoberie. No momentálne sa podobá viac na ND ale srsť má drsnejšiu a tvárička sa mi zdá tiež užšia ako má IV no uvidíme čo nám z neho vyrastie. Manžel mu dal meno Jaffa. Obrázok
Lenka a Eimi
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38
Bydlisko: Trenčín

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod Lenka a Eimi » Štv 03.01.2013 17:35

Tak sa konečne podarilo :aaa: len momentálne nemáme moc fotiek, časom dodáme
Lenka a Eimi
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38
Bydlisko: Trenčín

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod Lenka a Eimi » Štv 03.01.2013 17:48

Tak sme niečo nafotili :smile:
Obrázok Obrázok Obrázok
Lenka a Eimi
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38
Bydlisko: Trenčín

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod Buchťa » Štv 03.01.2013 18:34

Leni,

mohu se zeptat,odkuď máte toho rozkošného kříženečka?
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod Lenka a Eimi » Štv 03.01.2013 18:49

Z Nitri. Šteniatka boli neplánovane. Mamina má už 6r a tak už šteniatka nechcela majiteľka. Nuž ale poznáme to, veľa krát môžme dávať pozor ako chceme ale neustriehneme.
Lenka a Eimi
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38
Bydlisko: Trenčín

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Štv 03.01.2013 18:52

valecek, Dusty je krásny :love: chcela by som ho vidieť naživo, vyzerá byť strašne podarený

toto je sharpej Bono mojej mamky kamarátky, psík
ešte ako šteniatko
Obrázok
a teraz na výlete
Obrázok
Obrázok
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod valecek » Štv 03.01.2013 22:23

jo dustynko je podareny moc, momentalne mi pekne spi, zatial spi na chodbe na pelechu, no uz som mu objednal najvecsiu prepravny box kde ho chcem naucit spat + dokupim priehradku medzi chodbou a obyvackou, aby mi neznicil obyvacku ale aby namna videl. vonku sa mu vobec nechce, strasne trucuje vypisa sa vy :kak: a hned domov. hadam sa to v lete zlepsi.

v pondelok idu stehy prec a vyfasuje inekciu prvu proti besnote. nasiel som mu po kozi nieco ako vyrasky a miesta s vypadanou srstou. nenapada vas co to moze byt?

cim krmite vy svoje sharpeiky?
"Sila a česť" Maximus
valecek
Okoloidúci
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI