Šarpej / Shar Pei (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod skacenka » Pia 04.01.2013 21:04

Lenka krásny je! som zvedavá, čo z neho vyrastie :jop:

valecek píše:v pondelok idu stehy prec a vyfasuje inekciu prvu proti besnote. nasiel som mu po kozi nieco ako vyrasky a miesta s vypadanou srstou. nenapada vas co to moze byt?

cim krmite vy svoje sharpeiky?


Tie vypadané miesta-skús odfotiť :no: lebo miesta bez srsti môžu značiť demodikózu :ua: viac na tomto linku viewtopic.php?f=11&t=4102&hilit=demodik%C3%B3za no každopádne nech sa na to kuk veterinár :no:

Ja kŕmim BARFom-teda surovou stravou :yes: ale v šteňacom veku sme boli na granulkách :no:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod Lenka a Eimi » Sob 05.01.2013 0:10

Eimi mi tiež v zime nechcela moc chodiť von ako šteniatko ale teraz lieta aj po snehu. Čo sa týka vyrážok, Eimi mala tiež ako šteniatko. Veterinár jej dal antibiotiká a nejaký drahý šampón. Ale podľa mňa sa jej to potom ešte zhoršilo. Niekde som čítala, že to môže byť alergia na múku. Tak sme vynechali všetko z múky. Dostávala hlavne varenú stravu: mäsko a ryža, vývar... Kúpila som tieto granule http://www.mojmilacik.sk/trainer-natura ... ior-medium a šampón na problémovú kožu, od doktorky som si dala predpísať framykoinovú mastičku. Asi po týždni bol pokoj. Držím palce... Teraz mi už zje čokoľvek a žiaden problém :)
Lenka a Eimi
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38
Bydlisko: Trenčín

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod valecek » Sob 05.01.2013 9:47

dakujem velmi pekne, ze ma to nenapadlo skor. mama je kozna lekarka, tak si dam predpisat framikoin a ked ho znova vykupem nejakym meksim samponom, tak mu to natriem. v pondelok ideme na vakcinu proti besnote a dat dole posledne 2 stehy, ktore mu este nevypadli. konecne bude mat dole golier. ale uz teraz su ocka super, nepusta taky sivy vytok ako predtym a psik citelne ozil. rohy gaucovky by vedeli hovorit :)
"Sila a česť" Maximus
valecek
Okoloidúci
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Košice

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod valecek » Sob 26.01.2013 12:54

taaakze golier je dole, stehy veterinarka este nechala nech sa same rozpadnu, tak ci tak ale bude drobec potrebovat este mozno lifting v 1 roku zivota, zatial to nechavame tak, a uvidime ako drobec vyrastie. moment ma trapi, ze ma jemne scervenalu kozu na brusku bez srsti, tesne nad pindurom, su to dve cervene dierky, ako keby mal zapalene bradavky. sam neviem co to je. skusim asi framikoin a ked nepomoze skocim s tym k mame, hadam veterina a kozne u ludi nieje od seba az tak daleko.
"Sila a česť" Maximus
valecek
Okoloidúci
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Košice

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod stateopera » Sob 09.03.2013 8:19

Ahojte som tu novy neviem ci mozem sem ale dnes si ideme po nasu Lajlinku uz sa velmi tesime aj ked je to krizenec s labradorom dufame ze bude rozumna a bude nam robit radost :jupi:
stateopera
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod Lenka a Eimi » Štv 28.03.2013 19:56

ahojte, začínam Eimi aj Jaffa kŕmiť varanov stravou. Vedeli by ste mi niekto poradiť ako často ich mám kŕmiť? Eimi ma 20kg a 3roky- šarpejka. Jaffa ma 5mesiacov a je to kríženec n.dogy a i.vlkodav. Oni by toho dokázali zožrať hodne za celý deň :lol: predsa je to zmena z granuliek na mäsko :no:
Lenka a Eimi
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38
Bydlisko: Trenčín

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod skacenka » Štv 28.03.2013 22:02

Lenka a Eimi píše:ahojte, začínam Eimi aj Jaffa kŕmiť varanov stravou. Vedeli by ste mi niekto poradiť ako často ich mám kŕmiť? Eimi ma 20kg a 3roky- šarpejka. Jaffa ma 5mesiacov a je to kríženec n.dogy a i.vlkodav. Oni by toho dokázali zožrať hodne za celý deň :lol: predsa je to zmena z granuliek na mäsko :no:


Tak mladšieho ešte tak 2-3x kľudne :yes:
A staršiu 1-2x za deň :no:

Hlavne dávku z celého dňa rozdeliť na porcie, nie, aby dostávali 2-3x toľko :joint:

Juuu a dnes som v DS videla krásne šteniatko sharpei-biele, sučku... úplne úžasná bola, som ju vymojkala :jazyk: akurát som sa moc o nej nedozvedela, lebo majiteľ mal veľmi slabú slovenčinu :ach:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod stateopera » Pia 29.03.2013 10:45

my máme momentálne problém hlavne v noci kde sa budí dva krát a nie a nie zaspať kým si ju nevšimneme
stateopera
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod Lenka a Eimi » Pia 17.05.2013 22:41

fuha varená strava, kým som si zvykla na to varenie... ale tak obom chutí a naše šteniatko krásne rastie. Už je to taký poník :heh: S Eiminkou krásne vychádzajú aj keď je Jaffa už 2x tak veľký. Keď spolu lietajú po dvore, dupú ako sloníci. Ale sú obaja úžasný. A čo sa týka tej varenej stravy, normálne sa tešia. Radosť ich pozorovať.
Lenka a Eimi
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38
Bydlisko: Trenčín

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod Lenka a Eimi » Sob 17.08.2013 21:57

Ahojte, máte niekto poisteného psa proti úrazom? Je tu taká téma ale nikto mi tam nereaguje, tak preto či niekto by sa nenašiel. Ďakujem
Lenka a Eimi
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38
Bydlisko: Trenčín

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod valecek » Pia 04.10.2013 13:35

Naposledy upravil valecek dňa Pia 04.10.2013 13:50, celkovo upravené 2
"Sila a česť" Maximus
valecek
Okoloidúci
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Košice

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod valecek » Pia 04.10.2013 13:41

par fotiek mojho drobca

ObrázokUploaded with ImageShack.com
ObrázokUploaded with ImageShack.com
ObrázokUploaded with ImageShack.com
ObrázokUploaded with ImageShack.com
ObrázokUploaded with ImageShack.com
"Sila a česť" Maximus
valecek
Okoloidúci
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Košice

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Pia 04.10.2013 15:25

valecek krásny je malý :))) čo to, že mal na jednej z fotiek limec (golier okolo hlavy)?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod Ivanka.P » Sob 05.10.2013 0:18

Žeby operácia očí?
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod šanelka » Pia 13.12.2013 19:46

tak! a už sme sa pridali aj my do klubu všetkých milovníkov shar-pei
Prílohy
1503887_182851215244336_768056929_n.jpg
náš nový prírastok :)
šanelka
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI