Šarpej / Shar Pei (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod Lenka a Eimi » Štv 19.12.2013 13:06

IMG_20131210_092741.jpg
takto spolu spíme
Po dlhej dobe sme tu aj my. Náš Jaffa vlkodav x doga, trošičku podrástol a Eimuška je pri ňom taký drobec :)
Lenka a Eimi
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38
Bydlisko: Trenčín

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod Galactic » Ned 02.02.2014 18:02

Ahojte,
potrebovala by som poradit ohladom kupi steniatka plemena Shar-pei s PP. Naco by som si mala davat pozor pri kupe? Dakujem za kazdu odpoved :smile:
Galactic
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod Bonjur » Pon 03.02.2014 15:29

Ahojte strašne sa mi páči toto plemeno a chcel by som si ho asi aj zaobstarať s pp . No rád by som sa opýtal je ťažké ich vycvičiť alebo skôr vychovať aby vedeli základne povely asponň ku mne sadni čakaj atď ? A potrebujú nejakú extra starostlivosť keď sú taký celkom pokrčený ?
Bonjur
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Uto 04.02.2014 8:46

Ahoj. Shar pei je svojské plemeno. Zrejme nikdy nebude poslúchať ako ovčiak, ale myslím, že základné povely pri väčšej trpezlivosti a motivácii zvládne. Čo sa týka starostlivosti, tam ide hlavne o kožné problémy. Určite je potrebné sa starať pravidelne o kožné záhyby, aby sa koža nezaparila a nezapálila. Okrem toho by mu mala postačiť bežná starostlivosť - kúpanie, česanie, očista uší, očí apod. Ešte k tým očiam - u tohto plemena je časté entropium. Treba na to dávať pozor už pri výbere šteňaťa.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod vcielik » Uto 04.02.2014 17:20

Sarpej je svojske plemeno, ale dnes uz v dospelosti niesu "pokrceny". Kúpu sa čo najmenej alebo výnimočne, a aj to sa odporúčajú špeciálne šampóny. Pri krmeni granulami sa vyhnite granuliam s obilninami a zvačša mávajú alergiu na hydinové mäso. Krmim BARF,ale dostávajú aj granule a moji nemajú žiadne kožné problemy.
Všetci dostávajú o.i. pravidelne aj mrkvu, tvaroch, jogurt, ovsené vločky a surové vajíčko......spapujú takmer všetko a aj ovocie.
Dajú sa vycvičiť, ale nikdy neposlúchajú ako NO. Je to nádherne plemeno. Staroslivo vyberajte :)
vcielik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod Tomáš » Uto 04.02.2014 20:01

Aj ja som rozmýšľal nad šarpejom no asi by nemohol byt celoročne vonku a mohli sme mať len psa na von a zvyšku rodiny sa nepáčil no čo už tak za pár rokov možno inač sa mi toto plemeno veľmi páči .
Tomáš
Šteniatko
 
Príspevky: 75

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod Bonjur » Uto 04.02.2014 20:03

No viem že v dospelosti nie sú pokrčený a aj keď sú tak len trošku ale keď sú ešte malí tak to ma zaujímalo :) . No uvidíme ďakujem.
Bonjur
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod Dorka 57 » Štv 06.02.2014 21:21

Ahojte :ahoj:
uz sa aj ja tesim z mojej novej, malej priatelky Dorky :aplause: Ma 2 mesiace a je to velky maznos!

tomas toto plemeno psika by som urcite nedoporucovala mat celorocne vonku, v zime velmi lahko prechladne a myslim, ze aj velmi trpi, kedze sa v zime velmi radi vyhrievaju pri radiatore, ci krbe a dokazu tak prespat aj cely den ( teda aspon moja skusenost je taka ) a v lete sa im zas pri horucavach velmi tazko dycha, cize radi sa schovaju niekam, kde je chladnejsie...a okrem toho, je to velmi spolocensky pes a samotu znasa velmi tazko. Skus vlciaka :no:
Dorka 57
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod Tomáš » Pia 07.02.2014 19:00

Viem že vonku by byť nemohol a už máme na dvor psa teraz borderku teda pravdepodobne kríženca a tá ma zatiaľ užasnú povahu dnu ani nechce ísť :D . A len hovorím že sa mi toto plemeno moc páči a neskôr by som si ho chcel zaobstarať dnu .
Tomáš
Šteniatko
 
Príspevky: 75

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod Dorka 57 » Pia 07.02.2014 21:12

tesim ma, ze si si nasiel psika :smile: prajem Vam vela peknych spolocnych chvil!
Dorka 57
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Pia 30.01.2015 13:17

Sharpei hlada domov!!!
dalsi pripad smutneho pripadu,kde sme pri zachrane mnozitelskych psikov vzali aj tohoto placheho starsieho psika sharpeja,ktory vo svojom zivote nevie,ze ludska ruka vie byt aj laskava.LUdi sa boji,caka stale uder:(( so psikmi je znasanlivy, chudak ach jo:((((
nadje sa pre neho kusok tepleho miestecka a laskave ruky??????????

https://www.facebook.com/adriana.luptak ... 458&type=1
Prílohy
10497064_543827802386507_1541139841317716013_o.jpg
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Šarpej / Shar Pei (FCI)

Poslaťod Iconka » Sob 11.11.2017 17:29

Trosku oprasim temu. Velmi dlho som to tu necitala veru. Ako sa maju vasi sarpejkovia? Mate ich este? Nas nas Nikusko opustil 26.10.2017. To nebol pes, to bol clen rodiny,priatel...
Iconka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78
Bydlisko: BN-NM

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI