Pudel / Caniche (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod usagi » Pon 06.07.2015 12:08

By som skôr bradu tipovala :ha:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod tinka227 » Pon 06.07.2015 12:25

Ja sa inac tak tesim, v sobotu sme boli na pretekoch a bolo to pri vode a Zizi plavala,a este ako :oo: ako kacka,hlava pod vodu a tak lovila lopticku z vody,strasne sme sa nasmiali :smile: a nasa shitzu sa bala vody a ked videla Ziziku tak sla aj ona :aaa:
tinka227
Junior
 
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava-Dúbravka

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Haleth » Pon 06.07.2015 13:43

Margita píše:nie je to ten ,ci s ami to zda,ze raz sa niekomu takto skrizili nechtiac dva psy,z nejakeho cvicaku,ci zachranarske psy to boli...

Jop, mal by to byť potomok psov jednaj baby z Nitry. A teda, ja som si to predstavovala lepšie :lol:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 06.07.2015 13:56

To neviem, odkiaľ je. Má ho chlapík z Nových Zámkov. :smile:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod tinka227 » Uto 07.07.2015 12:30

Ako su na tom vasi pudlici s vodou/plavanim?
Nasa teraz prvy krat plavala odvazila sa a naozaj ju to chytilo,zapacilo sa jej to?
Co ste z Ba kam s nimi chodite k vode pls?
tinka227
Junior
 
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava-Dúbravka

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Zuzula » Uto 07.07.2015 12:38

Moji bohužial asi už nevedia, že by mali mať radi vodu :) Takže plávanie vôbec, a namočiť len po brucho...ak vôbec :smile:
"Are you sure it's beef?"
" Yes, of horse!"
Zuzula
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Bratislava - P.Biskupice

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod tinka227 » Uto 07.07.2015 16:46

Citala som, ze pudle vo vseobecnosti maju radi vodu, jasne par jedincov urcite nema...ja sa tak tesim, ze nasej sa to pacilo,dufam,ze jej to aj ostane :no: bola uplne podarena ked plavala a ked chytala hracku do papule tak hlava az pod vodu,taka bola zlata :hi:
tinka227
Junior
 
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava-Dúbravka

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod katyea » Štv 24.09.2015 14:29

Ahoj, zvazujem kupu pudla (od bradaca sme upustili..), chcela by som trpaslicieho, ale docitala som sa, ze toy a trpaslicie maju sklony k castejsiemu stekaniu. Mate niekto skusenost? Resp. da sa to psika odnaucit? Dakujem!! :smile:
katyea
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Barbara » Štv 24.09.2015 14:43

Kazdy pes sa da naucit/odnaucit cokolvek. Je potrebne zvolit spravnu metodu a vela trpezlivosti. Moj pudel steka ako vlciak, je to prerasteny 10kg trpazlik :heh: susedia sa ma pytaju ci mame aj ineho psa ako Benyho.
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod tinka227 » Štv 24.09.2015 17:42

Tak tak pes sa da naucit, odnaucit. My mame trpaslicieho ale nieje moc ustekany.
tinka227
Junior
 
Príspevky: 316
Bydlisko: Bratislava-Dúbravka

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod vavrena » Štv 24.09.2015 20:07

Vyberieš si po neštekavých rodičoch, veľa krpcov je takých spevavých, ale nie je to vôbec pravidlo. Ak je pes uštekaný, tak bude uštekaný navždy, výcvikom sa dá regulovať, aby nebliakal po všetkom a všade, ale štekavý pes si bude sám rozprávať, komentovať, zrejme hlásiť aj každý pohyb, alebo štekať pri hre. A ostatné je regulovateľné výcvikom a nie je to ani typické pre pudlíky vo všeobecnosti.
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Tipsy » Pia 02.10.2015 8:59

Mam obe dva tipy. Trpaslicku co minimalne steka, len ked upozorni, alebo ked sa moc jasi. Ta aj, ked je kdesi vyvreta ticho cakala.
A potom mam ukecane rocne stena trpaslika a to aj ked vyslovene nesteka, ku vsetkemu brble. Je to take vesele a nezvykle pre mna.
Kazdopadne ako uz pisala predomnou, pes sa da spravnou vychovou naucit, nie aby uplne nestekal, ale aby vedel, ze hlucny nema byt a nestekat po vsetkom. Mladsi jedinci stekaju na vsetko co nepoznaju, vekom sa to upravi, ale na zaciatku treba ako dieta upozornit, napr. ja mam pokyn Tššš, aby pes sa utisil, ze riesim to na co ma upozornuje.
Pudliky su mudre a aj ked sa hraju a robia hluk po pokyne sa zacnu hrat ako deti tichsie, do dalsieho riadneho rozblbnutia :D

Urcite je dobre si odsledovat oboch rodicov.
Tipsy
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: Trencin

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Saila » Str 14.10.2015 14:41

Hodně záleží na povaze psa a na situaci. Mám střeďáka, když jsme doma, tak v bytě není (naštěstí) skoro vůbec uštěkaný, když někdo zazvnoní nebo šramotí za dveřmi, tak jen jednou štěkne a vyběhne to ke dveřím zkontrolovat, ale je už ticho. Ani při hře s jinými psy nebo s námi prakticky vůbec neštěká, spíš výjimečně. Ale je to fňukna a hrozný závislák, takže když je sám doma, víme, že někou dobu kňučí a kňučí, i když se vtírá ostatním lidem na mazlení. V okamžiku, kdy ho dám na úvaz, nezavře tlamičku, ani když sedím hned vedle něj, nebo když se dožaduje, abych ho pustila z vodítka hrát si s jiným psem, to je pak uštěkaný až až :prd: Ale všechno se dá korigovat, no jen ten úvaz je horší, když tam s ním zrovna nemůžu být...
Sousedi pod námi mají 2 toye a vůbec neslyším, že by si hráli a štěkají taky spíš výjimečně, když zrovna projdu za dveřmi, a to taky jen krátce. To už naše 2 kočky udělají větší rámus :ach:

btw Barbara - uff desetikilový přerostený trpaslík? :oo: Jak je vysoký proboha? To moje chrtisko má cca 40 cm a 7,2 kg a má naprosto optimální postavu, naprosto si nedokážu představit, jak by vypadal 10kg trpoš, i přerostený :aaa:
Saila
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod l.u.c.i » Ned 26.06.2016 22:17

Ahojte :smile: vie prosim niekto o aktualnych alebo v blizkej dobe planovanych steniatkach trpaslicieho/toy pudlika vo farbe apricot? :lol: zatial sa mi nepodarilo nic najst, preto prosim o pomoc :smile: dakujeeeem
Obrázok
l.u.c.i
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 232
Bydlisko: BA/KE

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Bára » Ned 26.06.2016 22:48

Keď už je téma aktívna, tak sa opýtam aj ja, aj keď možno trochu divne :ha: Zatiaľ sa len snažím zorientovať, no naša predstava je biely kráľovák, s ktorým okrem výstav budeme plnohodnotne športovať. Moja otázka: Existujú chovky, ktoré kladú dôraz aj na športové využitie/aktivity a tomu prispôsobujú povedzme aj výber krycích psov? Či veľa by som chcela? :heh:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI