Pudel / Caniche (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod kives » Ned 26.06.2016 21:58

Skus pozriet chovku joy in motion. Myslim, ze ich kralovaky robia aj agi. Alebo im skus pisnut, urcite poradia.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod vavrena » Ned 26.06.2016 22:53

Bára, sú také, ja som tiež také hľadala. Otázka je, koľko stoviek km si ochotná ísť pre šteňa a koľko zaplatiť? :heh: Sú aj takí, čo sa venujú pôvodnému využitiu. Aj tu na Slovensku som našla kráľováka, akého by som v pohode chcela, po matke, akú by som nechcela :heh: .
Veľmi som chcela kráľováka, ale videla som, že v jednom vrhu môže byť aj aportovacie šteňa aj lemra, a že to aportovacie šteňa sa môže narodiť aj po dvoch lemrách, lebo žiadna línia pudlov nie je pracovná, zdediť sa dá kadečo. Páči sa mi prejav pudlov v cirkusoch, čiže dá sa nájsť v bežných chovkách správne šteňa, ale skôr to bude o jednotlivcovi. A bohužiaľ to, že si majitelia zaskáču agility neznamená, že pes je športovec, že to má v sebe, znamená to len, že oni s ním niečo robia. Môj Herbie bol dvakrát na majstrovstvách Európy, vyhral niekoľko súťaží dogdancingu, stále makáme, aktívne pracuje, ale vôbec to nie je športový typ psa, robí sa s ním fakt ťažko. Kráľováka by som vyberala asi tak, žeby som požiadala chovateľku, nech vyberie najaktívnejšie šteniatko, ktoré aj aportuje.
Vyslovene na šport u nás a v blízkom okolí sú hlavne trpaslíky - agiliťáci, ktorí nemajú chlpy na prvom mieste, ale tú povahu psa, a trpaslíci sú rakety.
Inak alternatíva pre mňa bola portugalský vodný pes, v štandarde popísaný ako super aktívny pracák, ale realita je tiež niekde inde :lol: .
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Bára » Pon 27.06.2016 11:18

kives, ďakujem, pozriem to :jop:

vavrena, chceli sme ideálne okolité štáty (v Čechách ich dosť športuje - prelustrovala som poodles-in-scandinavia.com) a cena - z rýchleho prehľadu súdim, že ceny sa pohybujú do 1200 € (alebo rátať aj viac? :lol: )

vavrena píše:lebo žiadna línia pudlov nie je pracovná, zdediť sa dá kadečo.

toho som sa práve obávala.... Kurňa, tak nakoniec z toho bude možno len výstavák :plac:
Aaaa k farbám mi nevieš viac povedať? Kdesi som zakopla o článok od nejakej Češky, ktorá stručne rozobrala povahy v závislosti od farby. Ja by som kľudne šla aj do apricota (podľa toho by mali byť akčnejšie), chlap nechce :plac: Ešte sme rozmýšľali vziať po rodičoch priamo z cirkusu, ale to neviem, či je pre bežného smrteľníka reálne... :ach:

haha, ale tak ty si nakoniec stavila na zaručene aktívne plemeno :haha: Akože ja na šport do budúcna určite ofčáky, len teda na kráľovákovi sme sa zhodli a teda nerada by som mala doma labilného krásavca :ach: Nejde mi o pôvodné využitie pudla, skôr o OB, športovku a tak :lol:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod vavrena » Pon 27.06.2016 15:57

No len keď potrebuješ pracovitého pudla, a pudel nie je taký, že ho môžeš dať ročného preč, keď ten pes vyjde úplne zle, lebo pre nich by to bol koniec sveta... Ale fajn na nich je to, že sa fakt snažia vyhovieť človeku, a neverím, že cirkusáci si vyberajú líniu nejak starostlivo, alebo že dávajú psy preč. Proste vycvičia, čo majú práve na sklade :lol: . A ľudia, čo kráľovákmi reálne pracujú, sa nesťažujú. Tak nejak to asi ide.
No a pôvodné využitie je predsa aport - prinášanie predmetov z vody, a podľa mňa bez prirodzeného aportu u pudla sa ten šport nedá tak ako sme zvyknutí u ovčiakov. Treba nájsť "to" šteňa. A keďže ich bežne býva 10 vo vrhu, tak by sa to malo dať nájsť :lol: .
inak dnes mám a sebou ďalšie vyčesávanie guličiek zo srsti, a opäť som sa zaprisahala, že pudla už nechcem :ach: . Ideme po asfaltovom chodníku, kuknem sa na psa a on celý v guličkách, a ja necháááápem. Keby to aspoň v posteli nepichalo, keď to z nich padá :pac:
Prílohy
Yaska a Doby.jpg
Yaska a Doby.jpg (226.23 KiB) Zobrazené 4444 krát
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Bára » Pon 27.06.2016 17:13

Tak preč ho nedám, to pri tomto plemene nehrozí a chceme ho hlavne ako člena rodiny :yes: Ale som sa smiala, že moja podmienka pri výbere šteňaťa bude aport a žravosť, exteriér je druhoradý :heh: Každopádne som prevelice zvedavá na povahu. To je asi jediné plemeno popri ovčiakoidných, ku ktorému som dobrovoľne ochotná pristúpiť. S niečím s kilometrovým reflexným oblúkom by som nemohla spokojne fungovať :angel:
A so srsťou nestraš :lol:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod vavrena » Ned 02.10.2016 17:12

Taaak jesenná aktualizácia pudlíkovskej témy, snáď sa niekto pridá s novinkami tiež, škoda, že tu je tak málo pudliarov, snáď sa Bára čoskoro pridá :angel: .

Čo som veľmi nerada, Herbinko mi starne :ua: . Za pár dní oslávi ešte len 9, ale zdravie mu neslúži ako by malo, a z polovičky akcií ho úplne vynechávam, inde ide len tak ako hladkací pes. Spokojný je ako gaučák, občas ponosí komótnym klusom loptičku, a precvičí si cviky, ktoré vie, ale už to asi nebudeme siliť. Keď vidím, že chce, pracujem s ním, lebo teší sa, ale to je vlastne všetko, z výletov do prírody sa neraduje, vyššia tráva mu úplne lezie na nervy, a už vôbec cez leto nechcel plávať, o nejakom behu pri mne, nedajbože pri bycikli, môžem len snívať.
Zato Dobynko dupe stále na plný plyn.

Za všetko hovorí privolávačka mojich psov, takto to vyzerá skoro stále :pac: :

Obrázok
Obrázok
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod akuk » Ned 02.10.2016 17:16

to je podarene
vystizny fotopribeh :lol:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Nyssa » Ned 02.10.2016 21:43

veľmi zlaté :love:
aj keď viem, že je to strašné, ako si uvedomuješ a vidíš, že starne :ua:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod vavrena » Ned 02.10.2016 22:02

Akože, ono to je vtipné, lebo skôr než utrpenie, mu človek vyčíta z očí ťažké vulgarizmy :joint: . Napríklad dneska na 100% povedal: "J*b*m ti ja tú burinu, laba ma tu pichá, kam sa j***š do p**č*, pome domov. A nevolaj ma furt, k**v*, ja idem DOMOV!!! A sám pójdem, nehaj ma furt!! Bohaaa, jak nejakého bastarda, ma tu pripínaj na vodítko, šak IDEM!!"
A ja ho ľúbim jak koňa, i keď s ním je v kuse najviac starostí, lebo to, čo vie najlepšie, je sťažovať sa, keď sa mu niečo nepáči.
Obrázok
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Nyssa » Pon 03.10.2016 6:23

:haha: :haha: :haha:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod pimpa » Pon 03.10.2016 8:41

Baska tak jak vravi Kives skus Joy alebo potom Dasku Struckelovu, ona bude mat asi vacsi prehlad alebo sa Ti mozem popytat. Ale co tak viem, tak skor su polovnicke linie ako pracovne.
pimpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Bára » Pon 03.10.2016 17:34

pimpa, už asi z troch strán mi bol odporučený Joy in Motion, chystám sa mu konečne napísať :yes: Ja len chcem, aby to bolo pekné a trhlé, kľudne poľovník :lol:
V sobotu ideme do Komáromu na výstavu, má byť aj klubovka pudlov, tak si ich riadne obkukám :hi:

vavrena, hneď ako dostaviame dom, tak plánujeme prírastok, potom to tu zaplavím fotkami :hi:
A neuveriteľne sa smejem na popise, čo si Herbie myslí :haha: :haha: :haha:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod calwen » Pon 03.10.2016 17:39

Fenu z Joy in Motion poznam osobne a je to uplne fasa psik a veeelmi sikovny agilitak :yes:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Bára » Pon 03.10.2016 17:44

calwen píše:Fenu z Joy in Motion poznam osobne a je to uplne fasa psik a veeelmi sikovny agilitak :yes:

supr supr, aspoň kdesi sa s nimi čosi robí :yes: A tak dobré psy to sú....
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Nisus » Pon 03.10.2016 17:54

A ja poznám chovateľa :lol: Ale nie skrz pudlov, ale skrz labíkov.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI