Pudel / Caniche (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Pudle

Poslaťod zeane » Pon 18.08.2008 9:35

Tak, Corky-ho som videla v záverečných v nedeľu - juj, ale je to fešák. :smile:
Ale mám dobrú správu :yes: nabudúci rok sa má narodiť (konečne) moje/naše s Bibiankou/ vytúžené dievčatko - už mi len držte palce aby budúca "mama" porodila aspoň dve dievčatká :hi:

PS: Bib, opravené, môžbyť?
Naposledy upravil zeane dňa Pon 18.08.2008 12:07, celkovo upravené 1
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Pudle

Poslaťod Bibiana » Pon 18.08.2008 11:56

Offtopic: Zeanka!! Akože tvoje vytúžené???!!! Hádam naše, nie?!!!!!!! :lol:

EDIT: Super, teším sa :aaa:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Pudle

Poslaťod lucik » Pon 18.08.2008 12:37

Obrázok

pracovny pudel velky aprikot fenka.. sranda, ze? vyuzity polovne na nadhananie malej zveri (bazanty, zajace). videli ste uz take? ja nie, dovcera.. povodne som ju fotila len preto, aby som ukazala majitelom maleho pullika, kotreho strazim, ako vyzera pudel s ostrihanymi usami.. a majitel fenky sa rozhovoril..

este mam otazku - pudle maju mat rovny chrbat, alebo obly? lebo ten maly ma obly a kamoska tvrdila, ze to je z toho, ze stale nosi postroj a nie obojok.. :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pudle

Poslaťod zeane » Pon 18.08.2008 12:47

pulle majú mať podľa mojich vedomostí štorcový formát :lol: V štandarde som našla toto: Chrbát : Krátky. Chrbtová línia je harmonická a pevná. Kohútiková výška je prakticky rovnaká ako výška od najvyššieho bodu chrbta k zemi.
:nwm: tak, pulel je pôvodne poľovník - a veľký pulel vraj bol prvý, takže je to vlastne všetko tak, ako má byť. :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Pudle

Poslaťod lucik » Pon 18.08.2008 18:00

ja som bola v tom, ze pulle pracovali vo vode kedysi.. teraz je to spolocenske plemeno, nie?

no maly Roko je trosken hrbaty, takze asi to neny v poraadku.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pudle

Poslaťod Donna » Pon 18.08.2008 18:06

jj pudle boli an pracu vo vode.... co som sa dopocula a docitala tak prave ten "gulickovy" strih bol na to ze im chranil telo pred chladom (prave tie nachylne casti ako su clenky, hrud-pluca,dychaciu sustavu, nad bedrovymi koncatinami mala srst chranit oblicky). sak napriklad z francuzka boli asi pred pol rokom mozno viac privezene 2 biele velke pudlicky na zachranarsky vycvik a idem im to super
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Pudle

Poslaťod Donna » Uto 19.08.2008 18:16

inak mam este jednu otazku... kolko stoji, ked dam do salonu velkeho pudla a chcem aby mu spravili vystavny strih??? ja len tak orientacne.... a este ze ako casto sa musi strihat aby to vypadalo jak strih a nie jak nieco odrastene a neudrziavane... dobredu dakujem :smile:
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Pudle

Poslaťod tesak002 » Uto 19.08.2008 18:47

Obrázok

Zabudla som niečo napísať: Všímajte ten vražedný pohĺad...To má po mne. Teraz už nemá takú dlhú srsť... :no:

// Používaj tlačidlo UPRAV
/ Bibiana
tesak002
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: Pudle

Poslaťod Lorima » Str 20.08.2008 12:35

Môj hafo na výstave teraz v BA.... :jazyk: :king:

Obrázok

Obrázok
AMSTAFF is not only a breed, it is LIFE STYLE !!!
Once an amstaff = always an amstaff :)
Lorima
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 536
Bydlisko: Bratislava,Karlova Ves

Re: Pudle

Poslaťod petruška » Str 20.08.2008 21:34

Ja mám pudličku toy bielej farby. :no: :lol: :jop:
petruška
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Pudle

Poslaťod Zuzula » Štv 28.08.2008 10:27

Ja mam čiernu pudlicu bez PP no podla mojho nazoru vyzera tak ako ma pudel vyzerat.. :lol: Ma 13 rokov, stále je živá a veselá, tento rok prekonala jednu operáciu, chvalabohu sa vyliečila...pudle su skutocne velmi inteligentne zvierata, oddane...jediné v čom sa ta moja meni...čím je staršia tym je väčší flegmoš, ani hafani na ulici ju už tak nezaujimaju...ani za ludmi uz tak nebeha...proste...nezaajem..:D...no zato je stale viac drza...od tej operacie...:D keby vedela rozpravata tak by asi aj papulovala..:D...ale inak stale poslušna...

zaujima ma...ci je nejaky rozdiel v povahe medzi malými "odrodami" pudla a velkym... :ha:
"Are you sure it's beef?"
" Yes, of horse!"
Zuzula
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Bratislava - P.Biskupice

Re: Pudle

Poslaťod zeane » Pon 08.09.2008 20:54

lucik píše:Obrázok

pracovny pudel velky aprikot fenka.. sranda, ze? vyuzity polovne na nadhananie malej zveri (bazanty, zajace). videli ste uz take? ja nie, dovcera.. povodne som ju fotila len preto, aby som ukazala majitelom maleho pullika, kotreho strazim, ako vyzera pudel s ostrihanymi usami.. a majitel fenky sa rozhovoril..

este mam otazku - pudle maju mat rovny chrbat, alebo obly? lebo ten maly ma obly a kamoska tvrdila, ze to je z toho, ze stale nosi postroj a nie obojok.. :nwm:


luciiik - toto myslíš, nie?
http://www.pracovnipudl.estranky.cz/
a takto to myslím vyzeralo úúplne pôvodne:
http://www.geocities.com/heartland/esta ... odles.html
na toto bol pulel šľachtený (podľa mojich vedomostí) :smile:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Pudle

Poslaťod lusy » Pon 08.09.2008 23:43

ten pes vyzera strasne Obrázok
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Pudle

Poslaťod zeane » Uto 09.09.2008 6:21

Donna píše:inak mam este jednu otazku... kolko stoji, ked dam do salonu velkeho pudla a chcem aby mu spravili vystavny strih??? ja len tak orientacne.... a este ze ako casto sa musi strihat aby to vypadalo jak strih a nie jak nieco odrastene a neudrziavane... dobredu dakujem :smile:


Priznám rovno že netuším - len pre orientáciu, ja dám za praktishe krátkishe strihush cca 400,-... Suma za takúto bežnú "údržbu" kolíše podľa "vychytenosti" a veľkosti salóna myslím od nejakých 300Sk za malé plemeno a myslím že závisí aj od známostí ktoré máš :no:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Pudle

Poslaťod Catqa » Štv 18.09.2008 18:43

Ja som osobne hrda majitelka dvoch krasnych pudliciek, jedna apricotka bez PP a teraz mam aj 6 mesacne steniatko ciernej pudlicky s PP. Raz sme sa zucastnili na vystave a boli sme velmi nadejne, planujeme to zopakovat v novembri v nitre,
CO sa tyka rasy, neviem si ju vynachvalit. Je to neskutocne inteligentne zvieratko s obvrovskou chutou ucit sa.
Ale ja sama sa vonku stretavam s pohrdavymi pohladmi na ne a nie vzdy mi to dobre padne. Ale co narobim? :nwm:
Ked su niektori jedinci sprosti...
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI