Pudel / Caniche (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod kellee » Str 08.08.2018 18:30

fazula, tu to ber s rezervou, tu si viac lud rado rypne :lol: na to casom prides, treba filtrovat, a ozaj si to radsej premysli. MNe sa stalo toto iste s pudlom. maleho som mala rezervovaneho a chovatelka mi potom oznamila, ze stena ide jej kamaratke strasne som bola sklamana na maleho som sa tesila, no nakoniec som skoncila pri uplne inom plemene :lol: a nelutujem
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod DiamonD » Str 08.08.2018 20:30

Fazula obhajujes si svoje rozhodnutie, vyzera ze si uz asi rozhodnuta... :-/ ja beriem cely chov bez pp ako jeden nechutny biznis. Uz by som za takeho psa nedala peniaze. Nie preto že by boli zle môžu byt aj zdrave ale ten kto produkuje šteniatka bez PP v tejto dobe ked su utulky nonstop plne je pre mna množitel. Či ma 1 vrh alebo 10.
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod fazuľa » Str 08.08.2018 21:04

DIamonD nie, niesom rozhodnutá, ani som to nikde neuviedla, neobhajujem ani majiteľa, ani nepoukazujem na dôvody prečo je lepšie zobrať tohto ako s pp. Obhajujem seba pred urážkami na moju osobu, to nebol dôvod prečo som sem prispievala... a už keď sa ideme rozpravať čo je moralne a čo nie je morálne, táto diskusia sa taktiež pohybuje na hranici morálnosti, takisto aj ľudia ktorí tú píšu tiež nepoznajú hranice morálnosti (ak by chcel zas niekto rýpať že kritika je normálna vec, áno je ale urážky normálne niesu)í a myslím, že to je ten najvačší problém ;-) takže túto debatu by som rada ukončila povenujme sa každý radšej svojmu miláčikovi štvornohému, ak tak aj dvojnohému a večer aj deň bude hneď krajší ;-)
fazuľa
Okoloidúci
 
Príspevky: 11
Bydlisko: žilina

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod wer » Štv 09.08.2018 0:45

Ja ze si prisla po radu, ci ano, ci nie.... Zjavne ale radsej rozumne argumenty odignorujes a ides si svoje :nwm:
Vsak ved si zaobstaraj bPP, len nemaj potrebu sa tu obhajovat, ono tie tvoje argumety vyznievaju len smiesne.
Kazdopadne so psickom vela stastia, nech robi radost, ci uz to bude pudlik, ci nie.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Štv 09.08.2018 6:29

Offtopic: Toto je, bohužiaľ, to, prečo pomaly prestávam radiť v bežnom živote ohľadne kúpy psa, keď sa pýtajú. Je to úplne zbytočné. Sorry, musela som. :ha:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod borocka » Štv 09.08.2018 8:42

Ahojte doteraz som bola len čitateľ dogfóra, ale táto debata o bPP/PP pudloch mi nedá sa nevyjadriť. Už skoro dva roky som majiteľkou pudla a na FB členkou tuším troch skupín s pudlami, kde sa ludia neustále hadaju o bPP/PP pudloch. Vyjadrujú sa tam aj chovatelia pudlov. Každopádne odporúčam Fazule tieto skupiny na FB navštíviť a stať sa členkou aby si sama urobila obraz a určite sa tam aj ponuka šteniatok častejšie prezentuje ako na stránkach choviek, ktoré sú niekedy aktualizované ešte za čias Mečiara :lol: . Hlavne v skupine "Pudlové-fanklub plemene". V skupine "Pudlíci" sú skôr bežný majitelia pudlov či už s PP alebo bez. A určite tiež odporúčam ako baby píšu, počkať si na šteňa s PP. Stojí to za to. A Fazula nenechaj sa znechutiť niektorými chovateľmi hlavne, lebo čo si budeme hovoriť, sú to tiež ľudia a chovanie majú poniektorí tiež na zamyslenie. :ach:
borocka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Trenčín

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod jakut » Štv 09.08.2018 9:12

Šteniatko sme hladali urcite vyse pol roka. Cestovali sme pre nu 8 hodin, potom este 3, kde sme prespali a nasledujuci den este 4 domov. Steniatka cestuju bezne a aj dlhsia cesta sa da zvladnut v pohode. Sama mam dvoch bPP ktorych nikto nechcel, nekupovali sme, ujali sme sa ich. Obaja maju zdravotne problemy. Aj sucka s sPP mala a preto sme pri vybere plemena a psa uvazovali, rozmyslali atd. Po nasich skusenostiach do bPP bt som nikdy nesla, urcite nie plabovat, kupovat atd. Snazili sme sa vyberat zodpovedne, nebudem si musiet potom nic vycitat. U toho papieraka to bolo dane skor plemenom ako vyberom. V pudloch sa nevyznam, ale tiez ich nepovazujem za zdrave plemeno a davala by som si velky pozor pri vybere. Pravdepodobne to vsetko pisem zbytocne, ludia su nepoucitelni, poniektori. Zbytocne som vysvetlovala tolkokrat...
Nech sa uz rozhodnes akokolvek, zelam ti krasne chvilky s krpcom a hlavne nech je zdravy. Nie je nic horsie ako chory milovany psik, ktoremu uz nevies pomoct a ani mu ulahcit zivot.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Margita » Štv 09.08.2018 10:36

Aby sme si ujasnili pojmy,zmrd ako označenie ore psa neznámeho pôvodu Je vystiznejsie ako bastard,jedze bastardi su mimodruhovi krizenci,ked sa narodi zviera s dvomi hlavami alebo piatimi koncatinami Je zruda pri ludoch sa používa pojem monštrum,som necitlive hovado Ak nazvem dieťa s tromi rukami za monstrum?to su bežne pojmy
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod clupko » Štv 09.08.2018 10:46

Offtopic: boze, margita :ach: nie, nie je ok nazvat dieta s tromi rukami monstrom. ak to nevies posudit sama, tak vedz, ze tie slova maju charakter nadavky a degradacie daneho jedinca. to, ze v minulosti bolo uplne bezne pomenovanie ko*ot (kohut), neznamena, ze dnes je ok to slovo pouzivat, napriklad aj pre pomenovanie kohuta alebo, co ja viem, pestro obleceneho cloveka. fakt akoze, trochu sa zamysli nad tym co pises. fakt mas pocit, ze slovo "zmrd" nie je nadavka, ze to je uplne normalne slovo??
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Margita » Štv 09.08.2018 13:26

Monštrum Je aké naozaj pomenovanie ná to,ved si pozri slovnik
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod fazuľa » Štv 09.08.2018 13:29

Margita píše:Aby sme si ujasnili pojmy,zmrd ako označenie ore psa neznámeho pôvodu Je vystiznejsie ako bastard,jedze bastardi su mimodruhovi krizenci,ked sa narodi zviera s dvomi hlavami alebo piatimi koncatinami Je zruda pri ludoch sa používa pojem monštrum,som necitlive hovado Ak nazvem dieťa s tromi rukami za monstrum?to su bežne pojmy


ty mi tiež prídeš ako človek neznámeho pôvodu, mám ťa tu nazývať bastardom, zrúdou a zmrdom ? ... ak si tu ideme niečo ujasňovať, tak najprv ujasni seba a až potom verejne niekde vystupuj so svojou stupiditou. :pac: :pac: :pac:
fazuľa
Okoloidúci
 
Príspevky: 11
Bydlisko: žilina

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod clupko » Štv 09.08.2018 13:30

Offtopic: ale ved tu nejde o slovnik a odborny vyznam slova. aj sovo debil ma nejaky vyznam, ale uz sa k tomu pridal vyznam nadavky. si predstav, ze sa nejakej tvojej kamoske (nedajboze) narodi babatko s takym postihnutim, napriklad ako pises - 3 ruky. a teraz co, budes sa jej pytat "cau, ako sa ma tvoje monstrum?" alebo jej budes vysvetlovat, ze nemoze svoje dieta nazyvat dietatom, ale ma mu hovorit, ze je monstrum?... ako dlho by ste asi zostali kamosky? :pac:
cele je to o tom, ze ked na pomenovanie ziveho tvora - ku ktoremu ma navyse niekto, s kym sa bavis, nejaky vztah - proste nemozes pouzit nadavku a cakat, ze nikto nezareaguje negativne. vsak to kde sme...
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Elis » Štv 09.08.2018 13:42

Margita píše:Aby sme si ujasnili pojmy


jako třeba, ze to bylo zbytecne vyjadreni a přes caru? a ze nemá cenu se v tom dal pitvat a hrabat?

Offtopic: jestli chces něco vyhledávat ve slovniku, zkus taky slovo emplatie :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod jakut » Štv 09.08.2018 14:26

Vobec sa to nemalo tymto smerom zvrtnut, je to skoda. Diskusie na temu bPP a sPP vsade, nielen tu, nemaju zmysel, pretoze rozumne argumenty prerastu do hadok. Aj ak niekto nezainteresovany cita, nic mu to neda. Len zmetok.
Inak minule som rozmyslala v com to je, kde najde clovek to presvecenie. Lebo to nie je ani vzdelanim, ani peniazmi, mozno prostredie? Ale poznam ludi co sa zaujimaju, prispievaju tam a tam a aj tak si kupia psa bPP a este to aj namnozia. Stence chore, vyhodia mozno 5 x tolko ako za ne dostanu. A placu, nie za peniazmi, ale ze chudak steniatka. A po tom vsetkom aj tak nechapu.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod DiamonD » Štv 09.08.2018 14:33

jakut píše:Vobec sa to nemalo tymto smerom zvrtnut, je to skoda. Diskusie na temu bPP a sPP vsade, nielen tu, nemaju zmysel, pretoze rozumne argumenty prerastu do hadok. Aj ak niekto nezainteresovany cita, nic mu to neda. Len zmetok.
Inak minule som rozmyslala v com to je, kde najde clovek to presvecenie. Lebo to nie je ani vzdelanim, ani peniazmi, mozno prostredie? Ale poznam ludi co sa zaujimaju, prispievaju tam a tam a aj tak si kupia psa bPP a este to aj namnozia. Stence chore, vyhodia mozno 5 x tolko ako za ne dostanu. A placu, nie za peniazmi, ale ze chudak steniatka. A po tom vsetkom aj tak nechapu.

Ja som tiež už velakrat nad tym rozmýšlala. Podla mna je to egoizmom ludí. Každy hladí len na seba problemy inych ho nezaujimaju. Ved budu mat len 1x steniatka lebo si chcu nechat šteniatko po fenke. Alebo aby sa deti potešili so šteniatkami, aby fenka zažila pocit byť matkou. Kto nikdy nebol v utulku si realne nevie predstavit kolko psov bez buducnosti sa tam nachadza. Mnoho ludi zaujima len ten 1 ich pes a na ostatne kašlu....niektorych teda nezaujima ani ten ich :-/
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI