Pudel / Caniche (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod DiamonD » Str 08.08.2018 15:13

Len potom kučeraveho križenca by bolo lepšie adoptovať...
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Str 08.08.2018 15:13

Ide o to, či máte naozaj seriózny záujem o PUDLA alebo vám stačí dajaký možný kríženec. Ak chcete plemeno, hľadaj šteňa s PP, určite sa oplatí na neho čakať (ja som na svojho vysnívaného psa čakala rok a pol. :lol: ). :yes:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod fazuľa » Str 08.08.2018 15:44

no práveže sme čakali, jedna pani nám sľúbila šteniatko, ktoré bolo posledné ešte nerezervované, zariadila som si dovolenku, nakúpila výbavičku, vybavili sme s priateľom všetko čo bolo treba, zrušili sme plány na posledný augustový týždeň - a pani zavolala, že jej je ľúto, ale že toho nášho psíka mali rezervovaného už pred nami, že zabudla. Neviem či som bola sklamaná alebo nahnevaná viac, pravda ja som do všetkého hŕŕŕ, a za dva dni som mala nakupene a všetko vybavené (moja chyba).. no a začal sa kolotoč emailov, volaní a nič sa nedarilo už som si myslela ze mi nie je súdený a dotoho prišlo toto čierne malé klbko ktoré zapadá aj do termínu aj do aj do naplánovanej dovolenky, predsa len chcem aby bolo o neho postarané tip top nech má starostlivosť ako bábatko.
fazuľa
Okoloidúci
 
Príspevky: 11
Bydlisko: žilina

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod fazuľa » Str 08.08.2018 15:47

Connie píše:
fazuľa píše:Fakt som už zúfalá, obvolala obmailovala som asi tisic chovateľov, nik nemá momentálne vrh, alebo vrh plánuju až na jeseň, alebo aj keď plánujú skorej všetky budúce šteniatka sú už rezervované. Keď som aj našla v čechách dostupné šteniatka, tak s cestou 6 hodín od nás - na otočku by som to nedala ani ja a nie to ešte trápiť malinkého s takou dlhou cestou.


Do pudlov sa nevyznám, ale čo sa týka cesty... My sme si malú viezli domov cca 8 hodín a zvládla to dobre. :nwm: Prečo si nepočkáte? Na dobré sa oplatí čakať. :smile: V každom prípade, držím palce s výberom a nech vám to vyjde podľa predstáv. :yes:



my keď sme viezli jedného tak dve hodiny vkuse grckal, srdce mi lámalo ako sa trápilo chúďatko :plac: , ono je to individuálne, len nechcem to moc siliť.
fazuľa
Okoloidúci
 
Príspevky: 11
Bydlisko: žilina

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod pigie » Str 08.08.2018 15:51

Tak ak nevadi, ze mozno z toho nevyrastie pudel a je zadarmo, tak kludne. Cokolvek ine ja beriem ako podporovanie chovu bezPP, co nerobi dobre plemenu, ktore ste si zamilovali. Pojdete proti nemu kupou bezPP krizenca. Ja by dom si pockala. Dovolenka sa da presunut a nakupene veci sa nestratia. Proste ak ste si zamilovali plemeno, tak vzdajte uctu chovatelom tym, ze pockate na PP stena.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Margita » Str 08.08.2018 15:54

historka o cestovani
jedna importovana priatelova suka letela xy hodin z USA mala ist do Pariza a odtial sem,v Parizi sa im nieco nezdalo tak ju otocili a poslali naspat,a potom zase letela sem,štena ale uz vacsie a doletelo v pohode napocudovanie :heh:
budete ho mat xy rokov,chces pudla a nakoniec budes mat nejakeho blchaveho zmrda z mnozky ?ono blchavy zmrd z mnozky moze byt dobry partak ale nie za 200€
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod wer » Str 08.08.2018 16:03

to su vsetko take velmi chabe vyhovorky - ze cesta, dovolenka, vybavicka, cakat "az" na jesen.... :pac: len sama seba ospravedlnujes pred sebou.... bud rozumies problematike PP / bPP a ked chces pudla, tak ani na pol sekundy nebudes uvazovat nad touto variantou, alebo sa len klames a vezmes prve, co ti pride pod ruku...
bud PP, alebo najduch/utulkac. zvysok je len sebeckost, lenivost, pohodlnost... sorry za drsne slova, ale je to tak.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod pigie » Str 08.08.2018 16:05

Tak tak, ak chcem plemeno, tak na bezPP by som sa zlakat nedala. To nema s plemenom nic spolocne :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Margita » Str 08.08.2018 16:06

tak fazula,tak sa vzchop,odvolat dovolenku,a ziadny zablchaveny zmrd z mnozky :lol: :lol: inak velke plus,ze si uvedomela,co sa tyka problematiky PP/bPP
ja tiez pozeram po stenati a keby mi mali povedat ze AZ na jesen tak skacem dva metre,ale viem ze AZ na jesen to nebude a mozno to bude AZ na jar a mozno AZ na...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod DiamonD » Str 08.08.2018 16:24

Hlavne sa neunahli. Ved kde sa ponahlaš? Chceš kamoša na 15 rokov nie? Mesiac dva vydržiš. A vecičky sa teda nepokazia. Ak ozaj bez PP porzi si ponuky utulkov maju tam vzdy vela originalnych šteniatok...
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod vavrena » Str 08.08.2018 16:40

Offtopic: Margita, a potom sa v inej téme opýtaš, prečo si niekto myslí, že si necitlivá :ach:. Dobyho mám vyslovene ako "zablchaveného zmrda z množky," keď som našla celý ten jeho vrh vyhodený, ale nedokázala by som ho tak označiť ani ako šteňa.

Fazuľa, možno pomôže, rozhodni sa, ako chceš, je to tvoja vec, ty si vyberáš zvieratko na ďalších 15 rokov, a aj keď si vezmeš tohoto chlpáčika, neznamená to, že ťa tu neradi uvidíme. http://kchp-krycilisty.wbs.cz/Ocekavane-vrhy.html

Btw, tiež som mala rezervovaného pudlíka, hľadala som pár mesiacov, pár ďalších čakala, šteňa som išla pozrieť ako štvortýždňové - 300 km, a rezerváciu som nakoniec musela zrušiť tesne pred odberom! Lebo som havarovala, rozbila auto, a už nebolo z čoho splatiť psa (ostalo mi akurát na šteňa, čo sa nájde kdesi pri ceste :heh: ). Moja podmienka bola zdravie, aspoň jeden športový rodič a cesta do 500 km, to sa dá dať na otočku za deň :yes: . S cestovaním a šteniatkom si starosti nerob, šteniatka jazdia aj tisícky km za novým domovom :smile: . Veľa šťastia v rozhodovaní :smile:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Margita » Str 08.08.2018 16:46

sasa.ved nebud taka utlocitna :lol: ja som mala v docaske blchaveho zmrda z ciganskej osady a bol to fajny psicek a dokonca spala aj v posteli,ale ved treba pomenovat "veci" pravym menom
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod vavrena » Str 08.08.2018 17:13

Offtopic: Útlocitná? Keby som sa ja prihlásila niekam na fórum, kde by sa do mňa pustilo hneď 10 ľudí, a mnou vybrané šteniatko by niekto z nich označil za blchavého zmrda, hádaj, kam by som ho poslala? A potom aj všetkých ostatných od hnevu? Úprimne som sa potešila, že niekto po polroku páchol do tejto témy, a ty jej možno-budúceho-psa nazveš zmrdom, ja neviem, takto reaguješ aj v reálnom živote? :nwm: Ja si cením úprimných ľudí, ale komunikácia má isté hranice, a toto nielenže nepomohlo nikomu, ale Dogfóru ako takému práve takéto veci ubližujú, a potom sa čudujeme, prečo noví užívatelia už na DF neprídu :ach: .
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod fazuľa » Str 08.08.2018 17:47

Ďakujem za správy, odporúčania... niektoré sú fakt “drsné” ale však debatu som rozprúdila ja, takže asi si ich zaslúžim. Ako som písala v úvode nezoberiem psa hocijakého, určite sa naňho pozrieť pojdem, totižto keď človek použije aj troška nadhľadu nie káždý pes bez pp musí byť automaticky blchaty zmrd (mimochodom, ak sa tvarim ako milovnik psov, človek ktorý chce niekomu radiť - lebo aj o tomto je skupina - troška sa zamyslim nad sebou a nebudem sa chovať toež ako skazená osoba bez rodného listu. Sorry možno tvrdé, ale však treba pomenovať veci Pravým menom.) určite nepodporím človeka ktorého jedinnou činnosťou je len neustále nakrývanie fenky, berie šteniatka len za vidinou zisku a chová ich v pilinách a v krabici - ak uvidím niečo takéto určite nebudem k tomu ľahostajná ;-) samozrejme pred tým než som začala rozmýšlať o psovi o ktorom sa tu bavíme som viedla siahodlhy telefonát s majiteľmi o tom akých majú rodičov,v alej kondícii sú, prečo šteniatka na svete sú, aký majú vzťah k psom a podobne - ak by sa náhodou niekto chcel chytiť - môžu mi klamať, samozrejme preto sa žiadna záloha ani nič podobné nekoná, podmienkou odberu je aj to že obidvaja rodičia budú prítomní ... Všetko si premyslim, zhodnotím, uvážim a určite sa s Vami podelím o moju budúcu radosť - či to už bude tento miláčik alebo iní. Pekný deň všetkým :jupi:
fazuľa
Okoloidúci
 
Príspevky: 11
Bydlisko: žilina

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod wer » Str 08.08.2018 18:07

To je nepodstatne vsetko... odhliadnuc od toho, ze nikdy v zivote nezistis, ci v druhej generacii nemas kokra, ci babka s dedkom neboli surodenci, ci brat matky nemal geneticku vadu, ci daka vnucka neskoncila v mnoziarni... podporujes niekoho, komu na plemene vobec nezalezi a kupou s tym suhlasis. je to cisty vysmech tym, ktori sa snazili vytvorit PLEMENO, ktore sa tebe zapacilo pre specificky vzhlad, ci povahu.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI