Pudel / Caniche (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Bobicek5 » Str 19.09.2007 21:21

Nie je tu ešte téma o pudloch. Máte pudla? Akej farby, veľkosti a pod?
Bobicek5
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Poslaťod Bobicek5 » Str 19.09.2007 21:25

Ja vlastnim strednu pudlicu apricotku. Fotku pridavam. Obrázok

Má 11, ale stále dobrú kondičku, pravidelne s nami chodí na túry. Je to náš rodinný miláčik.
Bobicek5
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Poslaťod MisheliQ » Štv 20.09.2007 14:32

moja kamoška vlastní čierneho pudla toy, Channelku :lol:

Obrázok Obrázok Obrázok
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Bobicek5 » Štv 20.09.2007 18:27

Ta tvoja kamoska ma podla fotky este steniatko, vsak? Je zlatucke, este ani nema kucierky :no:
Bobicek5
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Poslaťod MisheliQ » Štv 20.09.2007 18:31

noo presne, Nela je ešte šteňa :smile: má 3 a pol mesiaca a kučierky veruže nemá :lol:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Bobicek5 » Štv 20.09.2007 19:48

Tak to je uzasne, ta mala musi byt plna zivota, stenata pudla su nesmierne zvedave a vnimave... a temperametne.
Bobicek5
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Poslaťod MisheliQ » Pia 21.09.2007 14:49

to sú...ale ona sa mi zdá trošku tým, že je taká zvedavá a temperamentná taká viac hlupučka ako bol môj pes, neposedí to...a tak :D ale thak ja som ju celkom aj naučila lahni, sadni..len kamoska jej vycvik dost zanedbava sa mi zda :no:
a nemá ju zo žiadnej chovnej stanice, pretože tu na SR nie je chovna stanica toy pudlov čiernych...takže ju ma od "tiež chovateľa" :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod šeltie » Pia 21.09.2007 15:37

stránky našich kamaratok ... http://www.pudel-ami.szm.sk
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Poslaťod Vikiki22 » Ned 23.09.2007 18:58

PUDEL

VELKOSTI:

Velky (kralovsky) pudel: 45-60 cm
Stredny pudel: 35-45 cm
Trpaslici pudel: 28-35 cm
Toy pudel: 25-28 cm

FARBY:

Hneda
Strieborna
Marhulova (aprikot)
nanovo-
Harlekyn

Neviem, ci som sem napisala vsetko...takze pardon

:lol:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Poslaťod eur » Pon 24.09.2007 14:28

:cool: Nuž ked som bola "malá" tak som pudle neznášala- to je fakt a na tú potvoru, keď mi rodičia kúpili po rokoch žobronenia "prekvapko" nevedela som či mám byť sklamaná alebo sa strašne tešiť :no: Kupili mi totižto malú pudličku- čiernu :lol:

Bola to skvelá hafana - absolutne oddana- pri nej som sa naucila základom kynologie- dakujem jej za prekrásnych 15,5 roka strávených spoločných chvíľ. Odvtedy pudle obdivujem. Toto plemeno má u mna rešpekt. Na výstavach je to pastva pre oči.
Každé poznanie obohacuje
eur
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Poslaťod Bobicek5 » Uto 25.09.2007 16:47

Harlekyni :plac: su uzasni, avsak nie su prijati FCI...
Bobicek5
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Poslaťod Sirík » Str 26.09.2007 16:52

eur píše::cool: Nuž ked som bola "malá" tak som pudle neznášala- to je fakt a na tú potvoru, keď mi rodičia kúpili po rokoch žobronenia "prekvapko" nevedela som či mám byť sklamaná alebo sa strašne tešiť :no: Kupili mi totižto malú pudličku- čiernu :lol:

Bola to skvelá hafana - absolutne oddana- pri nej som sa naucila základom kynologie- dakujem jej za prekrásnych 15,5 roka strávených spoločných chvíľ. Odvtedy pudle obdivujem. Toto plemeno má u mna rešpekt. Na výstavach je to pastva pre oči.


to ano eur su to nahderne psy a najviac neznasam ked niekto hovori ze fuuj pudle! to ma vie strasne vytocit a jedna moja kamoska co ma zlateho retrivra - badyho - je to byvala spoluziacka zo zakladky tak ich neznasa a vzdy sa s nou o tom hadam :hi:
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod Bobicek5 » Str 03.10.2007 20:28

Tiez sa dost casto stretam s reakciou ze "fuuuj puuudel". Jednoducho toto plemeno bolo pred par rokmi velmi popularne a vdaka tomu sa darilo "velkomnozitelom" a ich vytvorom resp. napodobneninam pudla. Poznam par takych zvierat, ktore sa inteligenciou ani fyzickym zjavom nepodobaju na toto uslachtile zviera a s tymto plemenom ich spaja len akesi pradavne pokrvne puto.

Poznam to aj z vlastnej skusenosti, moj prvy pudlik (zamerne pisem pudlik) bol od mnozitela, a hoci som ju nesmierne milovala, dnes uznavam, ze po pudlovi zdedila iba svoju dobrosrdecnost.
Bobicek5
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Poslaťod Sirík » Pia 05.10.2007 19:44

mas aj foto?
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod eur » Ned 07.10.2007 19:13

taktirz nasa pudlicka bola bez PP- no bolo to badat. I ked na druhej strane- nam to bolo šuma-fuk.
Teraz ked sledujem "papieraky" tolku eleganciu je malo kde vidiet pokope. Asi pred 2 rokmi som sa obzerala po snurovom pudlovi- smola. No nasla som aspon dake zakladne info.
Každé poznanie obohacuje
eur
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI