Kooikerhondje (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Kooikerhondje (FCI)

Poslaťod Shel-chan » Ned 15.06.2014 18:46

Podla mna je kooiker dobry vyber :smile: Skor ale skus napisat priamo chovatelke - ved posledny prispevok priamo nad tvojim obsahuje odkaz na slovensku chovku... a na stranke majitelka pise aj o detoch: http://kooikerhondje.webnode.sk/keilly/
Mimochodom, mne sa velmi pozdava, ze ma sucinka urobene aj zdravotne vysetrenia - a vsetky s krasnym vysledkom :yes:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Kooikerhondje (FCI)

Poslaťod skocka » Ned 15.06.2014 19:34

Dakujem :) stranku chovatelky mam samozrejme uz prestudovanu celu. Mna skor zaujimal nazor niekoho, kto je len majtel, nie chovatel. Ale asi ich je na slovensku dost malo, lebo som prezrela "google" a odkazov je pomenej. Napisem priamo chovatelke.
skocka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Kosice

Re: Kooikerhondje (FCI)

Poslaťod Shel-chan » Ned 15.06.2014 21:37

No ja viem len o tej kooikerke pri Nitre, a minule som zazrela jedneho kooikera v Bratislave na Patronke, ale nestihla som sa prihovorit... Skus napisat priamo pani chovatelke, pripadne by som sa na tvojom mieste skusila popytat v Cechach - pokial viem, tam uz plemeno "objavili", takze mas vacsiu sancu natrafit na obycajnych chovatelov a zistit si nazor z prvej ruky :yes:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Kooikerhondje (FCI)

Poslaťod janna » Pon 16.06.2014 7:26

skocka píše:Dakujem :) stranku chovatelky mam samozrejme uz prestudovanu celu. Mna skor zaujimal nazor niekoho, kto je len majtel, nie chovatel. Ale asi ich je na slovensku dost malo, lebo som prezrela "google" a odkazov je pomenej. Napisem priamo chovatelke.

Ano skus napisat priamo chovatelke, poznam ju osobne. Je to velmi mile dievca, rada pomoze a poradi. Jej kooikerka Keilly je vyborna agilitacka, super pes. Je naucena na inych psikov a deti. Z mojho pohladu je to taky flegos pes. Za psikmi neuteka, jedine tak onuchat a to staci a ani kontakt s cudzimi ludmi nevyhladava. Vravim, napis jej, rada ti odpovie a poradi kde koo zohnat, pretoze Keilluska je jedina chovna sucka na Slovensku.
janna
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101
Bydlisko: Nitra - Klokočina

Re: Kooikerhondje (FCI)

Poslaťod moschino » Pon 16.06.2014 7:55

tiež poznám Keilly, je to veľmi dobrý pes :smile: nesúhlasím akurát s tým, že je to flegmoš pes, to nie je, flegmoš pes je pra mňa niečo úplne iné :ha: celý život vyrastá s deťmi (a tým myslím deti úplne od mimča). Je to aktívny pes na dlhé prechádzky, na agility, má rada frisbee ale tiež sa vie prispôsobiť rodine, kráčať kľudne pri kočíku alebo ležať na gauči :smile:
určite skús Zuzke napísať, odpovie ti na otázky a poradí s prípadným výberom šteniatka
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Kooikerhondje (FCI)

Poslaťod skocka » Pon 16.06.2014 15:02

Dakujem vsetkym za odpovede. Chovatelke urcite napisem, pripadne jej rovno zatelefonujem. Tento psik sa mi paci, ano citala som ze je aktivny, ale zaroven nie je agresivny a predpokladam, ze bez agility si tiez prezije pekny zivot. Bude mat k dispozicii velky dvor a aportovanie a behanie, no sportovat asi nebude. Preto som chcela psa, ktory nebude menit povahove crty a svoje spravanie preto, ze s nim clovek nepracuje 2 hodiny kazdy den. este raz vam dakujem za komentare a rady :smile:
skocka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Kosice

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI