Stránka 1 z 1

Hannoverský farbiar / Hannover'scher Schweisshund (FCI)

PoslaťNapísal: Pia 06.03.2009 9:07
od kaciatko
Štandard plemena

11.05.2007
Pôvod: Nemecko
Použitie: farbiar, dohľadávač
Klasifikácia: 6. skupina duriče, farbiare a príbuzné plemená, sekcia 2 farbiare, so skúškou.
Dátum publikovania platného štandardu: 9. 6. 1999
Celkový vzhľad

Obrazek
Výkonný hanoverský farbiar je stredne veľký, silný pes dobrých proporcií. Dobre postavené, silno osvalené predné i zadné končatiny mu umožňujú vytrvalo pracovať. Príliš vysoké končatiny, predovšetkým prestavaný predok bránia dobrej práci čuchom na stope a sú netypické. Hlboký široký hrudník vytvára dostatočný priestor pre pľúca a umožňuje tak dlhé, vytrvalé štvanie. Mierne vráskavé čelo a jasné, tmavé oči vytvárajú typický vážny výraz tváre. Typickou pre plemeno je i červená základná farba, ktorá môže prechádzať od svetlého plavočerveného až po tmavé pásikavé, takmer čierno pôsobiace sfarbenie.
Dôležité proporcie:

- dĺžka tela k výške v kohútiku: 1,4:1,

- hĺbka hrudníka k výške v kohútiku: 0,5:1,

- dĺžka chrbta nosa k dĺžke hlavy: 0,5:1.
Povaha a správanie
Pokojné a isté, pritom citlivé voči vodičovi a vyberavé - kritické voči cudzím. Vysoká schopnosť koncentrácie pri dohľadávaní zveri s vyvinutým svorkovým vzťahom voči vedúcemu poľovníkovi.

Obrázok

Re: Hannoverský farbiar

PoslaťNapísal: Pia 06.03.2009 9:11
od kaciatko
má niekto tohto nádherného psíka??? viete o ňom niečo viac?

Re: Hannoverský farbiar

PoslaťNapísal: Pia 06.03.2009 20:51
od Stopinko
co chces vediet kamarat ma ch.s. http://www.farbiar.estranky.cz/

Re: Hannoverský farbiar

PoslaťNapísal: Ned 08.03.2009 18:59
od kaciatko
Mnooo rada by som sa nejak priucila priprave psa na polovne skusky a vsetko ohladne toho, pravdepodobne sa k nam dostane jeden psik, ma uz rok ovlada zakladny vycvik, ale treba ho pripravit na skusky a s tymto nemam absolutne ziadne skusenosti mam uz sice nejake knihy, ale je lepsie nieco raz vidiet a poradit sa ako sto krat citat.

Re: Hannoverský farbiar

PoslaťNapísal: Pon 09.03.2009 7:02
od Stopinko
No ak ides chystat farbiara na skusky tak to ti velmi drzim palce.

Re: Hannoverský farbiar

PoslaťNapísal: Pon 09.03.2009 8:12
od kaciatko
heh :-D dakujem :pac:

Re: Hannoverský farbiar / Hannover'scher Schweisshund (FCI)

PoslaťNapísal: Uto 26.04.2011 19:45
od Bubinko
hanoverské farbiare sa vyvinuli takmer bez zmeny z tzv. stredovekých leithundov :jop: . Leithund zo skupiny brakovitých zaujímal už v období kmeňových práv germánskych kmeňov (okolo r. 500 po Kr.) :dancing: výnimočné postavenie. So zavedením strelných zbraní sa zmenil spôsob poľovačky na vysokú :jop: . Vyžadoval sa pes, ktorý by dohľadal postrelenú zver. Leithund mal pre túto prácu výborné predpoklady, a tak vznikol leithund-farbiar. Najmä hanoverský poľovnícky dvor v Hanoverskom kráľovstve ďalej rozvíjal toto plemeno. Od roku 1894 sa oň stará spolok Hirschmann, kde aj vytvorili názov plemena hanoverský farbiar :aaa: . Odvtedy sa tieto psy chovajú podľa prísnych kritérií výkonu a používajú sa výlučne v revíroch vysokej ako dohľadávače raticovej zveri. :king: :aplause: