Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Str 22.05.2013 17:35

S jednou fenkou máme základy poslušnosti, to co jste mohli vidět na videu od Riky, umíme taky :smile: V podstatě kdybychom zvládly odložení můžeme i na nějakou malou zkoušku :smile: . S druhou fenkou jsem to zkoušela taky , ale je to klasický Port tak jak jsem psal výš a nebaví ji to. S ní jezdíme na výstavy , jiný sport bohužel neděláme. Už nejsem úplné mládě a spíš hodně chodíme na prochajdy a jen tak si užíváme. Jsou to moji canisterapeuti a kamarádi a tak nám to vyhovuje a stačí :smile: Tady na tom videu se můžete podívat co dokáží ve vodě:
http://www.youtube.com/watch?v=Oecei5C2 ... e=youtu.be

Vydržte až do konce videa , ten Portík chodící pod vodou po dnu nemá chybu.
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod Riky » Štv 23.05.2013 19:15

Ďakujem za odpoveď, i za otvorenosť, osobne si veľmi cením, keď sú chovatelia úprimní, myslím, že sa tak dá predísť mnohým problémom :smile:
Na internete som videla už veľa videí čo sa týka práce vo vode, no toto bolo zatiaľ asi najlepšie :yes: .
Čo sa týka tej plachosti, chcela by som sa opýtať, stretli ste sa už na výstavách povedzme s problémami s povrchmi alebo podobne? Osobne mám kóliu a o plachosti by som vedela rozprávať..
Ešte by ma zaujímalo, nakoľko ide o lovecké plemeno, takým pre mňa trošku strašiakom sú lovecké inštinkty. Ako sú na tom v tomto ohľade portíci? Mám rada pobyt v prírode, a neraz sa už stalo že sme stretli srny či len mačku. Nakoľko mám ale pastierskeho psa, len zriedkakedy reagoval tým, že by bežal za zverou, a pokiaľ aj áno, nikdy som nemala problém s odvolaním. Je potrebné venovať pri portíkoch špeciálnu pozornosť odvolaniu od zvery, majú sklony k tomu loviť zver?
Osobne preferujem výcvik prostredníctvom hry, kliker, tvarovanie a myslím si, že výcvik by mal baviť nie len majiteľa, ale predovšetkým psa :smile: .
Škoda, že je ich tu tak málo, chcela som si ísť obzrieť portíkov na nejakú výstavu no podľa štatistík na internete nie je na výstavy ktoré budú v lete prihlásený ani jeden :ua:
Riky
Big Dog
 
Príspevky: 1526

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Pia 24.05.2013 11:42

Co se týká strachu z různých povrchů, osobně jsem tento problém nikde na výstavě nezaznamenala. Ani moje fenky s tím neměly nikdy problém. V podstatě jdou za mnou kamkoliv a když terén nebo povrch neznají dám jim chvilku na průzkum a pak prostě jdeme. Plachost se projevuje spíš ve styku se psy, ale jak jsem psala vždy záleží na socializaci štěněte. Co se týká loveckých instinktů, je to v podstatě lovecké plemeno , zařazeno v KCHLS vodní psi, přinašeči. Hodně záleží na přivolání a podle mého na tom, jestli je někdo ( jiný pes) naučil honit zvěř. Moje starší fenka se to bohužel naučila a tu druhou mladší do toho náležitě zacvičila. Takže tam kde jsou srnky na vodítku :ua: Mám ale známé(kterým upřímně závidím) a jejich Porti si zvěře ani nevšimnou i kdyby jim srnka skákala před nosem. Takže není to pravidlem, ale spíš výchovou :smile: To co píšete o výcviku je přesně to co Porti potřebují. Výcvik hrou, klikr a pozitivní výcvik. Moji psi nikdy nedostali ránu a stačí jen mírně zvýšený hlas nebo naštvaný tón a vědí ,že je něco špatně. Absolutně se u nich vylučuje fyzické násilí, jak přestanou člověku věřit je po parádě..
Na výstavu se chystáme v srpnu do Bratislavy , tak jestli tam budete můžete za námi zaskočit :smile:

Obrázok
Neztratily jsme se ani mezi velkými služebními plemeny :smile:
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod Riky » Pia 24.05.2013 18:43

To s tým učením je zaujímavé. Môj pes(kólia) sa tiež naučil takýmto spôsobom chytať a hľadať myši a iné hlodavce, prípadne potom hrabať(aj keď to ho už prešlo) no nikdy nič nechytil :lol: . Akurát to ako šteniatko odpozoroval od kríženca jazvečíka.
Myslím, alebo aspoň verím, že metódy založené na fyzických trestoch a podobných praktikách sú minulosťou. Odkedy som riešila problémy s privolaním a dostala som sa tak k pozitívnej motivácii Martiny Klimešovej, neskôr ku Susan Garrett a ďalšej literatúre, som tomuto spôsobu výchovy, výcviku i samotného života so psom úplne prepadla a nedokážem si nič lepšie predstaviť.
Ešte som sa chcela spýtať ako sú na tom s motivovateľnosťou? Je mi jasné, že je to individuálne, každý pes je iný, každý má rád niečo iné, ale keby ste to mali zovšeobecniť. Zaujíma ma či patria medzi plemená ktoré sú vo všeobecnosti označované za "žravé", či sú to nadšení aportéri(prípadne iný druh hier) alebo ich musí človek skôr do hry vlákať?
A ešte k tým prechádzkam. Keď ich máte pustené a ste niekde na prechádzke, v prírode, sledujú vás, nachádzajú sa v blízkosti, alebo skôr odbiehajú, ňuchajú a podobne?
Zatiaľ na leto nejaké konkrétne plány nemám tak ak mi do toho niečo nepríde tak sa mi snáď podarí prísť sa pozrieť do Bratislavy :smile:

Na youtube som našla videá portíka z ČR ktorý robí agility: http://www.youtube.com/user/PWD159?feature=watch
Riky
Big Dog
 
Príspevky: 1526

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Sob 25.05.2013 18:45

Co se týká jejich motivovatelnosti, já sázím na pamlsky. Jsou hodně mlsní a žraví, takže je to úplně bez problémů. Aportéři jsou taky dobří, neustále vám něco podávají a nosí. Já je na klasický aport necvičím, ale mají to v krvi jsou to "přinašeči". Na facebooku je množství fotek, jak nosí aport z vody , jsou ochotní plavat i hodně rozbouřeném moři pro "bójku" nebo síť. Já se přiznám, že jim mnoho volného pohybu nedopřeji, mám o ně strach , což je určitě špatně , ale nemůžu si pomoct. Volný pohyb mají jen v prostoru , kde není zvěř a ta je bohužel v přírodě všude. Můj kamarád, který má psa, polosourozence mé fenky má úplně jiný přístup a jeho pes i když má jen rok vodítko skoro nezná. Doprovází ho všude , na výstavě dokáže zůstat v odložení na kleci i několik desítek minut sám bez dozoru( to já bych nepřežila), v přírodě ,prostě všude. Jak říkám, je to o výchově, ti psi jsou neuvěřitelně učenlivý a díky své empatii a citlivosti jsou dokonalým odrazem svého páníčka.
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod Riky » Ned 26.05.2013 18:39

Z toho, čo som si o nich prečítala, čo o nich hovoríte, a podľa videí čo som videla sú mi portíci čoraz viac sympatickejší. No aj tak niet nad možnosť vidieť ich naživo. Preto sa chcem spýtať, do Bratislavy sa chystáte na oba dni?
Riky
Big Dog
 
Príspevky: 1526

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Uto 28.05.2013 5:49

Do Bratislavy pojedu jen jeden den , v sobotu. V sobotu 29.6. jsem přihlášená do Brna na Intercanis, tam bude Portíků určitě víc. Bude tam i ten kamarád rybář , jak jsem psala o tom výborném mladém psovi , tam by jste viděla naživo fenku, psa i mladé štěňátka na první výstavě :smile: Zatím není na stránkách Intercanisu obsazení kruhů, tak vím jen o svých známých, ale myslím že jich tam bude víc než jen 3 :smile: Pokud to nemáte daleko tak se přijeďte podívat, je to vcelku hezká výstava, spousta stánků a zboží pro pejsky a pokud vyjde počasí je tam super atmosféra i venku .
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40


Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod katkariinka » Str 29.05.2013 7:26

to je krasa! :love:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Str 29.05.2013 15:43

Děkuji :smile:
http://www.porties.cz/cache/7/b71e060b241d46193c48ab252ee777c3.jpg

Ještě posílám jednu s Arletkou, snad to nevadí, ale tato fotka se mi moc líbí :smile:
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod Riky » Str 29.05.2013 17:35

Do Brna je to od nás už celkom kus, hoc ono človek keď chce tak nič nie je tak ďaleko, aby sa to prekonať nedalo. No v budúcnosti by som mala mať k ČR bližšie tak potom si to na tých výstavách a akciách vynahradím a budem chodiť obzerať :lol:
Súhlasím s katkariinkou, skutočne nádhera :klobuk:
Riky
Big Dog
 
Príspevky: 1526

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod milča008 » Uto 11.06.2013 11:16

Zdravím všechny :smile: O víkendu jsme se zúčastnili super víkendu zaměřeného na focení psů. Vřele doporučuji všem , kdo rádi fotí své miláčky a neví úplně dobře jak na to . Můžete se podívat jak se nám s Arletkou dařilo :no:
http://www.porties.cz/index.php/cz/
milča008
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod Kača » Sob 22.06.2013 11:57

V slovenskej chovateľskej stanici Espirito de Aqua sa narodilo 11 krásnych šteniatok portíkov :aplause:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Maminu šteniatok osobne poznám, je to sučka s fantastickou povahou :yes:
Ak by niekto rozmýšľal o PVP, môžem odporučiť :smile:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod kellee » Sob 22.06.2013 18:58

joooooj a maju aj hnedeho :slzy: chceeeeeeem
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Portugalský vodný pes / Cao de aqua Portugues (FCI)

Poslaťod Kača » Sob 22.06.2013 20:30

Áno, jedna čokoládka. :hi:
Chlapček:

Obrázok
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI