Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod wewerica » Str 21.12.2016 11:50

weron píše:Sem jedneho harlekynka :love: !!!!!!

Vsetky boli beznadejne zajednane uz pri kryti :lol: ale nieco sa chysta, zatial nepoviem co :jazyk:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod Slausa » Str 21.12.2016 12:42

Awww :love:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod Faya » Štv 22.12.2016 14:00

wewerica píše:
weron píše:Sem jedneho harlekynka :love: !!!!!!

Vsetky boli beznadejne zajednane uz pri kryti :lol: ale nieco sa chysta, zatial nepoviem co :jazyk:



že by ďalšie krytie...s harlekýnou???
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava


Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod Easa » Sob 24.12.2016 16:54

Dobrý deň,

Som tu nový, mal by som na tunajších ľudí pár otázok resp. prosieb o informáciu ohľadom tohto krásneho plemena. Kedysi dávno sme mali doma NO, po dlhšom čase som sa rozhodol, že by som si chcel opatriť psa. Malo by to byť väčšie, ale nie nejak prehnane masívne plemeno. Bývam v RD na okraji mesta, na ktorého pozemku mám zároveň aj firmu, teda by okrem plnenia role domáceho miláčika a spoločníka mal plniť i funkciu strážneho psa. Pozemok má výmeru cca 1000m2 z čoho len záhrada má cca 30x20m, s výbehom teda problém nie je. Rozmýšlal som nad rôznymi plemenami, najviac sa mi z nich zapáčil Beauceron - aspoň podľa toho čo čítam je mi sympatická jeho povaha, fakt že by to malo byť (?) jedno zo zdravších plemien ktoré netrpí prešľachtením ako NO alebo Labrador a podobne, to že sa jedná o netypické, netuctové plemeno a v neposlednom rade jeho estetiku, je krásny. Chcel by som si ale ujasniť niekoľko vecí prípadne poznať názor človeka ktorý takéhoto psa vlastní, aby som vedel do čoho idem. Budem rád za každý postreh a príspevok k veci.

1. Pohyb - všade čítam náročnosť na pohyb mierna, veľká, mierna, veľká, náročný a podobne, čo konkrétne si mám pod tým predstaviť, akú intenzitu prechádzok / aktivity a podobne? Podmienky pre psa mám prakticky ( z môjho pohľadu ) dobré, nebude zavretý v byte s 3 prechádzkami okolo bytovky denne.

2. Šteňa - Určite by som chcel psa s PP. Otázka je odkiaľ? Aspoň čo som sledoval, na CZ/SK je pomerne veľa chovných staníc tohoto plemena. Ako sa cenovo pohybujú ? Páčia sa mi mohutnejšie, elegantné, dominantnejšie vyzerajúce jedince, tento napr. je dokonalý

http://elelur.com/data_images/dog-breed ... ron-05.jpg

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... rdeau2.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/56 ... 1d8b9b.jpg

3. Kŕmenie - asi by som psa najradšej barfoval, nejaké preprážané somariny sa mi nevidia ako vhodná strava, obzeral som aj kvalitnejšie granule - acana a podobne, chcel by som aby sa mal pes dobre a netrpel nejakými chorobami alebo ťažkosťami z nevhodnej stravy, znáša niečo vyložene zle? vyvarovať sa / uprednostniť niečo? Koľko taký pes denne zožerie?

4. Zdravie - Trpí vrodene nejakými chorobami / má na niečo predispozície ako NO so zadnými končatinami a pod?

5. Kupírovanie uší - to že je to zakázané viem, skôr by ma zaujímal váš názor na problematiku - Áno / Nie , dôvod, ak áno tak kde a ako sa to cenovo pohybuje.
Easa
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod kives » Uto 27.12.2016 9:33

Ahoj a vitaj, nikto zatial nereflektoval, tak dam asppon to, co jaa viem, ale budee to skor vseobecne, poznam osobe len dva bosiky. Robia zachranarinu.
1. Tych dvocch co poznaam, mlada fenka a dospely pes, maju podobne naroky ako ostatne ovciaky. Potrebuju zamstnat hlavu,, nemyslim nic celodenne, al nejaky vycvik a aktivity by to chcelo. Su aktivni, ochoni spolupracovat, za kazdu somrinu v postate.
To, ze bude mat k dispozicii velky pozemok je fajn, len najvacsi nepriatel je nuda.

2. Tu neviem poradit, obratila by som sa priamo na chovatelov. Ak chces robit nieco aktivne, sport, tak ci jedinnci su sportovo vedeni a ake tam su vlohy.

3. Barf :jop: . Odporucam zakupit nejaku knihu alebo nastudovat zaklady z netu. Nie je to velmi tazke, len zo zaciatku budes poitat, hlavne pti stenati. Orientacne zacinnas 8-10℅ aktuallnej hmotnosti, pri dospelom psovi 2-4℅. Podla priberania/chudnutia budes odooberat alebo pridavat. Cenovo tazky odhad, ale u nas po operacii, ked nemoze mso na kossti max kuracie krky je to cenovo okolo 50€ na mesiac. Dospely 45 kg NO.

4. K tomu efinitivne budu vediet nieco chovatelia, ja netusim.

5. Toto je na tebe. Kazdy z nas ma na to nazor, ja netvrdim ze spravny. Kupirovana hlava ma asi lepsi vyraz, ale za mna je to zbytocna operacia. Pluss, kazde plemeno ma ine poziadavky na tvar usnice, takze nie kazdy o vie robit. Hlavne, ak ssa to poslednych celkom sllusnych par rookov nerobi. Zdaleeka nie kazdy vet to bude ochotny urobit. Za mnaa nie.

Hadam som trochu pomohla a ostatni sa pridaju. Sorry za preklepy, ten tablet ma hroznu odozvu.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod Faya » Str 28.12.2016 15:21

Som tu len náhodou :lol: ako fanúšik, takže moje informácie su asi este menej obsiahnuté ako napisala kives.

Ohľadom psov ako takých by som ti poradila obratit sa priamo na wewericu, kedze má "spoluvlastníctve" (vystavuje a stará sa) o psa tohto plemena a potom mi s toho vychádza uz len iika kedze je tu zastupená ako jediná aktivna chovatelka tohto plemena.
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod wewerica » Štv 29.12.2016 8:27

Ahoj,
urcite treba dostatok pohybu a presne ako pisala Kives aj zamestnat hlavu, su to vymyselnici a ked sa nudia vymyslaju potom blbosti :lol: velky pozemok mu je postacujuci ale urcite ho treba chodit aj vybehavat aspon na pole alebo niekam. Dalsia vec je socializacia, uz od maleho stenata treba naozaj dobre socializovat so vsetkymi vzruchmi a podobne aby sa nestalo ze v dospelosti bude ustrachany.

Otazka ze odkial stena, vela hladaj a zistuj si nielen o tych jedincoch co v CHS maju ale aj o odchovoch co maju. Uz je na tebe ci i vyberies skor z pracovnejsej linie psov co maju skor take predispozicie byt velmi aktivny alebo nieco ine, napr psa na vystavy co ma predispozicie krasny exterier. Ak mas zaujem kludne ti mozem poradit mne osobne ake CHS sa mi pacia a ake jedince,pripadne vrhy momentalne su.
Tuto ti poradim hlavne sledovat zdravie v jednotlivych CHS (hlavne klby,lakte...) a potom ked chces psa uchovnit tak plnochrupost....

Ohladne krmenia - barf je uplne v pohode, tak isto granule,ale davala by som si pozor ked pes bude velmi pazravy ze by tie granule vedel jednym supom zhltnut...predsa len je to velke plemeno a tam torzia zaludka moze nastat,hlavne pri tych granulach.

zdravie - beauceron si vcelku drzi post zdraveho plemena... treba davat pozor na tie klby co som spominala

kupirovanie usi - mne osobne sa to velmi paci, ale tak isto to musi veterinar velmi dobre spravit a mat s tym skusenosti inak to potom vobec nevyzera dobre...ale tym ze je to zakazane uz aj u nas, a keby chces s nim chodit na vystavy, tak je uz velmi malo krajin kde s takym psom sa da na vystavu ist.
:ahoj:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod wewerica » Štv 29.12.2016 8:39

A opat raz nase steniatkovo v Amerike :love:
FB_IMG_1482741918196.jpg
FB_IMG_1482866239238.jpg
FB_IMG_1482866224979.jpg
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod Faya » Štv 29.12.2016 12:29

šteňuchy sú krasne...ja cem také tiež... :lol:
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod lucik » Štv 29.12.2016 17:16

môj názor z pozície spolubývajúcej majiteľa beauceronky :smile: (moje sú dve labradorky, priateľ má beauceronku, bývame spolu 5 rokov)

1. Pohyb - naša beauceronka bola od malička doooosť aktívna čo sa pohybu týka, také perpetum mobile. Najskôr bola na dvore, neskôr v byte, ale nikdy nevyžadovala dlhé venčenia či prechádzky, skôr museli byť aktívne - teda pocvičiť s páničkom, pobehať a pohrať sa so psami. Ak sme išli na dlhší výlet, samozrejme nikdy neodmietla, ale nevyžadovala to. Teraz má 6 rokov, robíme záchranárinu, ale je stále veľmi prispôsobivá - ak sa jej nemá kto venovať, tak prespí celé dni, ak sa ide na víkendový tréning, alebo o polnoci nás zavolajú na pátračku, tak maká koľko je potrebné. Len teda neviem si ju predstaviť žiť na dvore, lebo ona je náš cecek - môže byť kdekoľvek bez činnosti, ale musí byť s nami.

2. Šteňa - ja osobne by som si asi v SR už nevybrala, siahla by som po šteňati z ČR alebo HU, nie kvôli exteriéru, ale kvôli práci + dávala by som pozor na zdravie (nie len rodičov, ale aj predkov a odchovy).

3. Kŕmenie - kŕmim surovou stravou od asi 9 mesiacov, dovtedy sme skúšali rôzne granule, no nič jej nesadlo, kadila namäkko (nie však hnačky, ani zažívacie problémy).. neskôr som zistila, že keď bola u priateľa na dvore, babka jej denne dávala rožok čerstvý (babka sa priznala po 2 rokoch), takže to mäkké hovénko mohlo byť z toho (mohla som ja sebelepšie granule objednávať a skúšať :pac: )

4. Zdravie - ako všetky veľké plemená, môže mať problémy s dyspláziou bedrových a lakťových kĺbov, ale v registrovanom chove sa to kontroluje, takže to by nemal byť problém odsledovať, + odsledovala by som si vo vybranej línii srdcové ochorenia a úmrtia na rakovinu a torziu (dedičnosť samozrejme potvrdená nie je, ale ani vylúčená)

5. Kupírovanie uší - záleží na tebe, či si ochotný znášať predsudky o týraní, ak dáš psa kupírovať a takisto obmedzenia nie len pri vystavovaní (v ČR nemôžeš ísť s kupírovaným psom na ŽIADNU verejnú akciu, nie len výstavu), dokonca už aj v HU sú obmedzenia - zakázali chovať na kupírovaných jedincoch.. mne sa páčia aj kupírovaní aj ušatí, nie je to pre mňa priorita.[/quote]
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod Jankaovecka » Sob 22.04.2017 22:22

Dobry vecer priatelia:)
Som tu nova a potrebujem si doplnit info od majitelov bosikov. Totiz mam v plane kupit psa do rodiny tak za 5 rokov, ked deti podrastu a ja zacnem chodit do prace (som na materskej) :lol: vsetko v teoretickej rovine:) Zaujimaju ma ale bosici v byte. Takze kto chova v byte toto plemeno, vsetky uskalia s nim spojene sem. Takisto riesim vztah k detom, viem ze je to o vychove, ale ak mate niekto mensie deti napiste skusenosti.

Chcem sa dobre pripravit na prichod stvornoheho kamarata a preto to riesim uz teraz. Mozno si nenajdem vyhovujucu pracu a budem robit 12-ky tak pes nebude... no momentalne vsetko nasvedcuje tomu ze pracovat budem v takych podmienkach v ktorych bude moct pes byt nepretrzite so mnou. Budem s nim chodit na cvicak a ak by sa dalo skusky ipo alebo svv. To su zatial sny. Mam ale jeden problem a to je moj manzel, kt spracuvam na psa v byte.. (on skusenosti 0, treba kompromis, ale podari sa to:). Este mam na vsetko cas lebo mladsi syn ma len 1 rok.

A preco beauceron? Odjakziva milujem chrtov, ale cim som starsia (a teraz mam dve deti) tak tym menej sa mi paci ich speci povaha..exterier je super. Moja druha laska sa stali beauceroni uz davno a im som verna ostala. Skusenosti mam s viacerymi NO a labrosom a este buldockom.

Cokolvek napisete budem rada, ak ste boli v rovnakej situacii s manzelom/manzelkou ako ste to vyroesili?
Dakujem:)
Jankaovecka
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod zuzka:) » Pon 24.04.2017 18:20

ja som mala bosíka v byte. nemala som ho od maličkého šteniatka, ale prišiel k nám asi ako 5 mesačný, do vtedy žil výlučne vonku. keďže už bol starší, tak s hygienou nemal nikdy problém. ale také postrehy čo mi na rýchlo napadlo, hlavne teda negatíva. ale nemyslím, že to je niečo špeciálne pre toto plemeno, asi len pre velkého psa všeobecne :lol:
keď sa učil ostať sám doma, strašne demoloval. teda on len zvláčal a hrýzol na čo dotiahol, čo v jeho prípade bolo dosť vysoko :lol:
nosil domov veľa bordelu na labkách, ale tak sprcha to porieši. zas keď ho porovnám s NO, bol na tom lepšie, lebo bol vyšší a nenosil zas toľko bordelu na bruchu :lol:
chlpy, chlpy, chlpy všade, chumáče
zaberá veľa miesta, vedel zabrať aj celý gauč. známy ho volal chodiaca komoda. ale zas v zime sme ho mali ako výhrevné teleso :heh:
inak s ním neboli v byte, ani malom jednoizbáku, žiadne špeciálne problémy. možno trochu niektorí susedia sa ho báli :angel:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod Jankaovecka » Pon 24.04.2017 19:55

Haha chlpy:) mali sme tri chlpate macky v byte, na nervy, ale clovek rychlo zabudne na vsadechlpy. Ale psie chlpy su aspon hrubsie ako macacie.. a ty by si si vzala takeho velkeho psa znova do bytu? (Neviem co mas a kde momentalne) a ked ste doma neboli, resp. boli ste niekde bez psa? Napr my mame za par tyzdnov oslavu a cestujeme na vikend a ked bude pes tak nikam by sme zrejme nesli..hm
Jankaovecka
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Poslaťod clupko » Pon 24.04.2017 20:18

ja len tak vseobecne, BSO je sice mensi nez priemerny bosik, ale vsak cestovat sa da aj so psom. asi ked je steniatko, je to este narocne, ale tak par mesiacov clovek vydrzi a potom sa uz nauci planovat tak, aby to bolo fajn aj pre psa. ja si uz dovolenku bez neho ani neviem predstavit - teda hej, boli sme napriklad par dni letecky vo svedsku, ale to som aj tak cely cas len rozmyslala, ze co moj ubohy psicek doma.... na dlhsie by som bez neho sla iba keby slo o moj vysnivany Island :ha:
za mna velky pes v byte v pohode. nemusela som nic nejak extra prisposobovat (ale ja nemam deti).
a teda chlpy, no... co uz :heh:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI