Beauceron / Berger de Beauce (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Bauceron

Poslaťod Rika » Štv 07.02.2008 12:32

Sú to milí hafovia, strašne spoločenský, priateľský a tiež sú krásny :lol: ... pridávam dnešné foto z našej záhrady :no: :
Obrázok Obrázok Obrázok
Naposledy upravil Rika dňa Ned 21.02.2010 20:58, celkovo upravené 1
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Bauceron

Poslaťod Pemifri » Pia 02.05.2008 9:20

Ja mám tiež beaucerona Taru.Pred tým som mala Anabelu a teraz si idem kúpiť ďalšieho. Ja mám s nimi dobrú skúsenosť.Ja osobne tvrdím, že lepšieho psa pre mňa asi už nenájdem. Fenky sú úžasné, k majiteľom sú láskavé a dobré a aj ťa dokážu ľahko obrániť.Na svojich nedá dopustiť. Sú prítulné a hravé. Dajú sa použiť aj na obranu. Sú skvelý spoločníci aj obrancovia. Ja preferujem jedine beaucerona :jop:
Pemifri
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26

Re: Bauceron

Poslaťod Fraga » Pia 02.05.2008 10:00

Mne sa tiež veľmi páčia. Keď som videla prvého som si myslela, že je to mix NO x doberman. Na vedlajšej ulici ho mali. Kupírovaný bol super, vyzeral ako moja briardica, bol rovnako vysoký, ušká mu stáli, rovnaký chod akurat nebol tak chlpatý, čo bolo skôr výhodou. Moooc hezky :jop:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Bauceron

Poslaťod Vikiki22 » Pia 02.05.2008 18:26

BEAUCERON

Pôvod: Beauceron tvorí istý prechod medzi ovčiakmi a dogovitými psami. Jeho predchodcovia patrili jednak medzi európske ovčiacke psy, jednak medzi býkohryzy, ktoré slúžili pri poľovačkách na diviaky a na inú veľkú zver. Do dnešnej podoby sa formoval od deväťdesiatych rokov minulého storočia.

Popis: Veľký, mocný, harmonicky stavaný pes. Dlhá, pomerne úzka hlava, ňucháč smerom k nosu mierne zbiehavý. Oči tmavé, horizontálne položené. Uši sa prv kupírovali, dnes sa nechávajú v prirodzenom stave, t. j. zvesené. Majú byť ploché a nie príliš dlhé. Telo mierne obdĺžnikové, dobrých proporcií. Chrbát rovný s vyznačeným kohútikom. Hrudník široký a hlboký. Zadok iba mierne zbiehavý. Na zadných nohách dvojité paratice. Chvost nízko nasadený, dlhý, siahajúci aspoň po priehlavkový kĺb, na koncu mierne prehnutý. Srsť krátka a hustá, priliehajúca. Farba: Čierna s pálením alebo harlekýn (zmes sivej, čiernej a červenej). Veľkosť: Kohútiková výška psa 6-70 cm, suky 61-68 cm.

Charakteristika: Inteligentný, energický, veľmi vytrvalý a neúnavný pes. Odolný voči výkyvom počasia, schopný podávať dobré výkony v akýchkoľvek podmienkach. Na podnety reaguje okamžite a je ľahko vzrušiteľný. Pes univerzálnych schopností, pre ktoré ho porovnávajú s nemeckým ovčiakom.

Využitie: Pôvodne ovčiarsky, dnes služobný a pracovný pes. Vo Francúzsku ho využívajú aj profesionálne ozbrojené zložky. Jeho schopnosti mu dovoľujú zúčastňovať sa aj na vrcholových súťažiach športovej kynológie.

Zvláštne nároky: Pes pre skúsených kynológov, najlepšie výcvikárov, potrebuje pevnú ruku a dostatočné zamestnanie.

Výskyt: Vo Francúzsku druhý najpopulárnejší ovčiak po briardovi, pomerne rozšírený aj v ostatných európskych krajinách, vrátane našej.
Možná zámena: Na prvý pohľad vyzerá ako prechod medzi dobermanom a rotvajlerom je ťažší, hrubší a menej ušľachtilý ako doberman, ale zasa výrazne ľahší a elegantnejší ako rotvajler.

Obrázok
Obrázok
Obrázok

A dačo plus z histórie: :lol:

Toto plemeno pasie ovce vo Francúzsku prinajmenšom od 16. storočia. Okrem oficiálneho mena, ktoré odkazuje na rovinatú oblasť Beauce okolo Paríža, sa mu vravelo ,,Bas Rouge´´, teda čosi ako ,,dole červený´´ , čo je zrejme narážka na hnedé znaky na končatinách.
Prvá zmienka o plemene pochádza z rukopisu datovaného rokom 1587, terajšie meno je však až z roku 1809, keď začali prvé pokusy o usporiadanie výrazne variabilných francúzskych ovčiarskych psov. Krátkosrsté ovčiaky pomenovali podľa kraja Beauce, dlhosrsté podľa kraja Brie.
Roku 1900 sa beauceron prvýkrát objavil na výstave a v roku 1911 vznikol prvý špecializovaný klub chovateľov beauceronov. Svetové vojny pre toto plemeno nedopadli tak zle ako pre mnoho iných, pretože psy preukazovali cenné služby armáde. Vojaci ich na fronte používali k nebezpečnej práci ako nosičov správ a zásob munície. Tú nosili psy pripevnenú k telu pod nepriateľskou paľbou do zákopov. Ku koncu 20. storočia sa obľuba beaucerona rozšírila do Belgicka, Holandska, Nemecka a v menšej miere i do USA. Hlavným centrom chovu je však naďalej francúzsko, kde sú beauceroni stále viac využívaní ako strážne a policajné psy.
Veľkou obdivovateľkou tohto plemena bola francúzska spisovateľka S.-G. Colettová, ktorá ho označila za ,,dvorského šľachtica´´.

Mimochodom: viewtopic.php?f=3&t=444
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Bauceron

Poslaťod Tatiana » Pia 02.05.2008 19:40

ja neviem,ale fakt sa mi viac pacili kupirovani,malo to nieco do seba, :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Bauceron

Poslaťod Vikiki22 » Pia 02.05.2008 22:31

Vyzerali trošku ostrejšie. :smile: Ale mne sa zas páčia takto, ako sú. Bez kupírovania.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Bauceron

Poslaťod Fraga » Sob 03.05.2008 10:49

Ostrejšie by som to nenazývala, to či je pes ostrý alebo nie s tým uši nič spoločné nemajú. Nazvala by som to prísnejšie (prísnejší výzor), ale ostrejšie rozhodne nie...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Bauceron

Poslaťod Amaguk » Sob 03.05.2008 11:16

preco, ja myslim, ze vyraz "ostry" vystihuje ten dojem, ktory malo kuprivanie usi vytvarat - aj ked suhlasim, ze so skutocnou ostrostou, t.j. spravanim a povahovou crtou, to nemusi mat vobec docinenia :no:

rea
perfektne fotky :jop:
ja som zatial bosika videla len na obrazku, ziadneho na zivo :hi:
kde to bolo fotene? Vyzera to, ze ste behali po nejakom vypustenom rybniku, ci co ... :smile:
Naposledy upravil Amaguk dňa Sob 03.05.2008 12:07, celkovo upravené 2
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Bauceron

Poslaťod Rika » Sob 03.05.2008 11:58

Mne sa viac páčia s kupírovanými, majú krajší ksichtík :pusa: .
Štve ma, že sa Sorbon stratil a nenašiel, a už zrejme ani nenájde :slzy: bol to perfektný pes. Vďaka nemu som si toto plmeno veľmi obľúbila a som rada, že som ho mohla spoznať.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Bauceron

Poslaťod rea » Sob 03.05.2008 12:40

Amaguk fotky sú z vypustenej priehrady v Jablonici, ale pššššššt, o tej priehrade vie málokto... A tento rok tam asi ani voda nebude, budeme sa museť kúpať inde. Zaujímavé to tam ale je aj tak.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: Bauceron

Poslaťod Vikiki22 » Sob 03.05.2008 21:05

Ale tak, každý má iný vkus. Ale pomaly si už treba zvykať na nekupírovaných, hlavne v Česku. :no:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Bauceron

Poslaťod kellee » Sob 10.05.2008 17:39

a ako je to z ich vycvikom??? Kazdy sem pise nieco ine, mne sa pacia nielen vyzorovo, ale aj povahovo. :smile:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Bauceron

Poslaťod bladedog » Sob 10.05.2008 23:49

Beauceron sa dá veľmi dobre vycvičiť či ako športový alebo služobný alebo aj asistenčný čí slepecký pes jeho výkony sa môžu porovnávať z NO alebo malinoismi a však pri výcviku beaucerona treba postupovať inak ako u klasických pracovných plemenách osobitnou kapitolu u boserona je obrana. Dôvodom je skutočnosť, že beauceronovi často nie je vrodená snaha o pevný a dlhotrvajúci zákus do ochranného rukávu. Roky bol totiž šľachtený okrem stráženia a ochrany oviec a hovädzieho dobytka i na ich poháňanie, pričom jednotlivé zvieratá v stáde usmerňoval rýchlym a ľahkým kúsaním do zadných nôh. Záležalo len na jeho rýchlosti a obratnosti či sa dokázal vyhnúť kopancu. Okrem toho je mu vlastný spôsob boja (ktorý je preňho vhodnejší viac do reálnej situácie ako na cvičisko), kedy beauceron radšej ako by mal byť pevne zakusnutý do jedného miesta, svojho protivníka viacnásobne tvrdo a rýchlo hryzie do rôznych častí tela, pričom sám je neustále v pohybe a preto ťažko zasiahnuteľný. Neznamená to však, že by sa beauceron pevnému zákusu do rukávu (aký je vyžadovaný pri SVV,IPO atď.) nedal naučiť, ak sa zvolí správny nácvik vhodný pre toto plemeno. Existuje viacej psov, ako na Slovensku tak i v Čechách a inde, ktorí majú zložené i najvyššie skúšky (napr. IPO 3).
bladedog
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Banská Bysrica

Re: Bauceron

Poslaťod kellee » Ned 11.05.2008 10:48

ty si z Uhliska vsak??? :otaznik:


bladedog píše:Beauceron sa dá veľmi dobre vycvičiť či ako športový alebo služobný alebo aj asistenčný čí slepecký pes jeho výkony sa môžu porovnávať z NO alebo malinoismi a však pri výcviku beaucerona treba postupovať inak ako u klasických pracovných plemenách osobitnou kapitolu u boserona je obrana. Dôvodom je skutočnosť, že beauceronovi často nie je vrodená snaha o pevný a dlhotrvajúci zákus do ochranného rukávu. Roky bol totiž šľachtený okrem stráženia a ochrany oviec a hovädzieho dobytka i na ich poháňanie, pričom jednotlivé zvieratá v stáde usmerňoval rýchlym a ľahkým kúsaním do zadných nôh. Záležalo len na jeho rýchlosti a obratnosti či sa dokázal vyhnúť kopancu. Okrem toho je mu vlastný spôsob boja (ktorý je preňho vhodnejší viac do reálnej situácie ako na cvičisko), kedy beauceron radšej ako by mal byť pevne zakusnutý do jedného miesta, svojho protivníka viacnásobne tvrdo a rýchlo hryzie do rôznych častí tela, pričom sám je neustále v pohybe a preto ťažko zasiahnuteľný. Neznamená to však, že by sa beauceron pevnému zákusu do rukávu (aký je vyžadovaný pri SVV,IPO atď.) nedal naučiť, ak sa zvolí správny nácvik vhodný pre toto plemeno. Existuje viacej psov, ako na Slovensku tak i v Čechách a inde, ktorí majú zložené i najvyššie skúšky (napr. IPO 3).
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Bauceron

Poslaťod bladedog » Ned 11.05.2008 13:42

Áno som mňa pozná dosť veľa ľudí lebo som jediný v BB na vozíku čo mám Beaucerona.
bladedog
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Banská Bysrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI