Bradáč veľký, stredný, malý / Riesenschnauzer, ... (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Bradáč veľký, stredný, malý / Riesenschnauzer, ... (FCI)

Poslaťod pimpa » Pon 26.09.2016 18:15

AndreaT píše:pimpa Jani chcem Ti veľmi poďakovať za tvoje rady, hlavne ten kokosový olej. Monty má krásny chrbát. Po tých komedonoch sa mu normálne ošúpala koža a mal ružový pás na chrbte. Ako bol cez leto na krátko ostrihaný to bolo vidieť. Teraz má krásnu čiernu kožu :jupi: Labky sú pomaly tiež zahojené.

Tak to som velmi rada, ze Vam to zabralo :smile: Chalani kokosak zboznuju, vzdy jak otvorim flasticku uz sedia a cakaju :lol:
Potom si ju na dvore takto strážil

pokusal sa o hypnozu?
pimpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942

Re: Bradáč veľký, stredný, malý / Riesenschnauzer, ... (FCI)

Poslaťod ivanpa » Str 26.10.2016 8:50

Od zajtra do nedele sa v švajčiarskom meste Langenthal konajú 25. Majstrovstvá sveta bradáčov ISPU /IPO3/ za účasti 53 reprezentantov z 11 krajín, no opätovne bez slovenských reprezentantov :ua: .

Reportáž z najvýznamnejšieho svetového podujatia bradáčov zameraného na výkon môžete sledovať na:

http://www.profidog.cz/ms-ispu-ipo-27-3 ... svycarsko/
http://www.working-dog.eu/livestreamv2/ISPU-WM-2016
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Bradáč veľký, stredný, malý / Riesenschnauzer, ... (FCI)

Poslaťod ivanpa » Str 02.11.2016 20:33

Mistrovství světa velkých kníračů pro rok 2016 je za námi, a přestože jsme tu absolvovaly práci v poněkud adrenalinových podmínkách, nelituji toho, že jsme daly na přání fanoušků tohoto úžasného, temperamentního plemene a do Švýcarska jsme se rozhodly jet. Máme za sebou tři dny výkonů, které stály za to vidět, a nepíšu to jen ze zdvořilosti – u velkých kníračů pozoruji velký pracovní vzestup. Atmosféra závodu byla jedinečná a za celý rok naší práce se utvořily vztahy s mnoha zajímavými lidmi, které se upevnily, a troufám si říct, že nyní se na akcích pravidelně setkáváme nikoli jen se známými, ale se spoustou přátel, kteří nám neváhají pomoci a na které se můžeme spolehnout.

http://www.profidog.cz/ispu-wch-2016-vysledky/
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Bradáč veľký, stredný, malý / Riesenschnauzer, ... (FCI)

Poslaťod elfinka » Pon 07.11.2016 12:07

Neviem ci som sa uz pytala... ako casto treba velkeho bradocha upravovat, kolko to zaberie, a da sa to naucit normalne za behu bez toho aby clovek medzitym psovi uplne znicil srst? :smile:
Nie na vystavy, ale zas ked uz sa ma trimovat tak asi nechcem strihat.

A ako sa znasa ta brada s barfom, to ma furt umatlane nie? :lol:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Bradáč veľký, stredný, malý / Riesenschnauzer, ... (FCI)

Poslaťod Nyssa » Pon 07.11.2016 12:15

v dnešnej dobe rôzne chlpatých brád je to indivindi s tým upravovaním. Taktiež záleží od toho, či ti nebude vadiť, ak bude trochu zarastený alebo ho budeš chcieť furt držať v "pozerateľnej" forme :lol: samotné trimovanie trvá u veľkého bradáča dosť dlho, ale ak sa tomu venuješ priebežne, dá sa zvládnuť. a dá sa to naučiť aj za pochodu

barf a brada záleží zas od dĺžky brady, hustoty, tvrdosti :lol: apollovi napr. bežne smrdí ako splesneté ponožky :heh: ALE barfujeme takmer celý jeho život a nejako že by bol extra zamúzganý od mäsa sa nedá povedať
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Bradáč veľký, stredný, malý / Riesenschnauzer, ... (FCI)

Poslaťod Lindchen » Pon 07.11.2016 12:32

Mám tiež otázku k srsti, tá brada a chlpy nad obočkom, keď sa ostrihá, dostane sa ešte do výstavnej kondície, či už je zničená?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Bradáč veľký, stredný, malý / Riesenschnauzer, ... (FCI)

Poslaťod Nyssa » Pon 07.11.2016 12:36

:yes: dostane, bez problémov dorastie
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Bradáč veľký, stredný, malý / Riesenschnauzer, ... (FCI)

Poslaťod pimpa » Pon 07.11.2016 17:44

Nyssa píše::yes: dostane, bez problémov dorastie

Tu tiez zalezi od typu srsti psa. Ak je ozaj drsna rastie pomalsie a lame sa. Preto vacsina ozaj drsniakov nema taku ovcu hunu. Ked srst este rastie a je kratka nemusis robit v podstate nic, ked uz podrastie a zacne dozrievat mozem priebezne hrablickovat, prebehnut furminatorom alebo trimovakom.
Moji sice nebarfuju ak nepocitam raz za cas nejake to surove maso, rebro a spol. su viac menej na varenej ale tiez nemame problem s bradou. Ked tak nejaka ryza ostane v brade ale to si navzajom vyberu :heh:
pimpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942

Re: Bradáč veľký, stredný, malý / Riesenschnauzer, ... (FCI)

Poslaťod AndreaT » Pon 07.11.2016 17:56

Ja mam skusenost viac menej z jemnejsim typom srsti - nevystavujem a tam nie je problem s dorastenim srsti. Jaaj ryza v brade :lol: Celkovo ked to tak zhrniem ja mojho casto nekupem, pokial nie je mooc spinavy alebo nebodaj v niecom vyvalany. Bradu ale vycesavam casto - da sa povedat denne. Raz za cas okupem bradu a laby. Zvlast ked je dlho blatove pocasie.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Bradáč veľký, stredný, malý / Riesenschnauzer, ... (FCI)

Poslaťod Nyssa » Pon 07.11.2016 17:58

Pimpa, doma som mala oba typy aj drsnaka aj hunatu ovecku - obom dorastla fajn aj brada aj ofina. Dokonca Megan bola vyholena na "labradora" a dorastlo vsetko :no:
Akurat ovecke Apolkovi to samozrejme dorastalo rychlejsie.
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Bradáč veľký, stredný, malý / Riesenschnauzer, ... (FCI)

Poslaťod pimpa » Pon 07.11.2016 19:33

Nyssa píše:Pimpa, doma som mala oba typy aj drsnaka aj hunatu ovecku - obom dorastla fajn aj brada aj ofina. Dokonca Megan bola vyholena na "labradora" a dorastlo vsetko :no:
Akurat ovecke Apolkovi to samozrejme dorastalo rychlejsie.

Jojo, presne tak. Drsnak zarastie pomalsie. U nas tiez Argo je castejsie hrabany jak Danko.
pimpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942

Re: Bradáč veľký, stredný, malý / Riesenschnauzer, ... (FCI)

Poslaťod Nyssa » Pon 07.11.2016 19:47

Aaa apollo teraz musel na kratko rovno v aute sa strihat noznicami z lekarnicky :aaa: po hodine vycesavania sme to vzdali a ja skoro skolabovala :plac:
Prílohy
IMG_20161023_105430.jpg
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Bradáč veľký, stredný, malý / Riesenschnauzer, ... (FCI)

Poslaťod Lindchen » Pon 07.11.2016 19:50

Och nieee :aaa: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Bradáč veľký, stredný, malý / Riesenschnauzer, ... (FCI)

Poslaťod AndreaT » Pon 07.11.2016 19:52

Ty kokos Nyssa by ma porazilo na mieste :oo: Ale poznam doverne, zazila som to iste, len som nestrihala, ale vyse hodiny oberala. Ale z maleho knira, ale aj tak na porazenie lebo krpaty je strasne hunaty.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Bradáč veľký, stredný, malý / Riesenschnauzer, ... (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 07.11.2016 19:52

Boze, toto tak dobre poznam! :aaa: Pre mna najlepsie proste kefa najskor a potom hrablicky... Este nikdy som kvoli tomu psa nestrihala teda, ale je to na porazenie. Nezavidim!
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI