Appenzellský salašnícky pes / Appenzeller Sennenhund (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Appenzellský salašnícky pes / Appenzeller Sennenhund (FCI)

Poslaťod carol1982 » Uto 12.07.2011 12:54

No náš Bax je s PP , máme ho z Balihara ranch z Častej-Píla. K plemenu sme sa dostali úplne omylom. Nakoľko nám ukradli psa Beagla( ten bol tiež s PP), bola som smutná. Pak priateľ vymyslel, že by sme si mohli poriešiť nového psa :plemeno Bermský salašnícky pes . Po konzultácii s chovateľkou, ktorá chová všetky 4 salašnícke plemená nám odporučila , že Appenzell je pre nás vhodnejšie plemeno. Mala pravdu. Je to perfektný pes. Živý , veselý a veľmi múdry. A pravdou je , že v našom okolí takú rasu nikto ani nepozná a ani nemá. Dokonca keď sme veterinárovi povedali čo budeme mať za rasu, hneď ho chcel vidieť. Takže od chovateľky sme miesto domov sme sa išli hneď predvádzať. Máme ho od 4 mesiacov. Chovateľka ich ani skôr nedáva , nakoľko všetci väčšinou končia v zahraničí a musia byť kompletne zaočkovaný. Foto keď zistím ako sa sem dáva pripnem :lol: . Ja som ani nerozmýšlala o psovi bez PP
carol1982
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Appenzellský salašnícky pes / Appenzeller Sennenhund (FCI)

Poslaťod Poca » Štv 18.08.2011 6:52

Našiel sa psík, pravdepodobne tohto plemena s tetovaním. Kde a ako zistím komu chýba?
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."


Re: Appenzellský salašnícky pes / Appenzeller Sennenhund (FCI)

Poslaťod Faya » Pia 09.09.2011 21:19

Ahojky. Máte skúsenosti s CHS tu na Slovensku s týmto plemenom? Snažím sa získať kontakt, alebo info o jednom chovateľovi pre známych, lebo by chceli toto plemeno. Dotyčný chovateľ býva v Novom meste nad Váhom a je to p. Peter Porubský. Pomôžete mi? A skorej ako ma odporučíte na stránky, tam som už bola a dotyčný pán nie vedený ako člen. Ďakujem za hoci aké info.
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Appenzellský salašnícky pes / Appenzeller Sennenhund (FCI)

Poslaťod tonamie » Pia 09.09.2011 21:43

u nás v meste je chovka http://www.appenzeller.weblahko.sk/niec ... -nas-.html ale nejaké bližšie info o chovateľovi od chovateľa :nwm:
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Appenzellský salašnícky pes / Appenzeller Sennenhund (FCI)

Poslaťod lavyrle » Pia 16.09.2011 17:03

Ja mám Veľkého švajčiara, na výstavách, ale teraz aj na klubovom výcvikovom tábore som sa stretla s appenzellákom - sú o dosť temperamentnejší resp.uštekanejší ako napríklad veľký švajčiar, ktorý zabreše ako medved, ale robí to len v nevyhnutnom prípade :lol: ked ku nám niekto cudzí ide - celý sa napne, postaví pred bránu, zavrčí a je zaručené, že nikto nevojde :heh: appenzelláci sú tiež krásni :jop:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Appenzellský salašnícky pes / Appenzeller Sennenhund (FCI)

Poslaťod Marcelko » Pia 16.09.2011 20:37

Žiadna láska nie je úprimná....len tá psia
Marcelko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 940
Bydlisko: Krajné

Re: Appenzellský salašnícky pes / Appenzeller Sennenhund (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pia 16.09.2011 21:07

Bola by som zvedavá na dôvod, prečo ho daruje. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Appenzellský salašnícky pes / Appenzeller Sennenhund (FCI)

Poslaťod Marcelko » Pia 16.09.2011 21:09

Tipujem buď sa stahuje do bytu alebo nemá čas načo si ludia kupujú takých psov keď ich to za chvíľu omrzí :au: :au:
Žiadna láska nie je úprimná....len tá psia
Marcelko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 940
Bydlisko: Krajné

Re: Appenzellský salašnícky pes / Appenzeller Sennenhund (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pia 16.09.2011 21:11

Mohlo ho to omrzieť alebo na to nemá čas alebo tomu plemenu nerozumie (chcel mať niečo výnimočné, no nejako neodhadol plemeno)... Dôvodov môže byť veľmi veľa.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Appenzellský salašnícky pes / Appenzeller Sennenhund (FCI)

Poslaťod Marcelko » Pia 16.09.2011 21:15

Áno môže byť vela dôvodov o ktorých nevieme môže to byť aj zdravotný dôvod majitela my môžme iba hádať :nwm:
Žiadna láska nie je úprimná....len tá psia
Marcelko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 940
Bydlisko: Krajné

Re: Appenzellský salašnícky pes / Appenzeller Sennenhund (FCI)

Poslaťod andrea26 » Sob 17.09.2011 20:03

@vicica http://zvierata.bazos.sk/inzerat/102048 ... ky-pes.php

neviem ci je to ten pan Peter z Noveho Mesta n. Vahom ktoreho hladas, lebo tento ich predava bez PP
andrea26
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42
Bydlisko: Nitra/Annecy,France

Re: Appenzellský salašnícky pes / Appenzeller Sennenhund (FCI)

Poslaťod Faya » Ned 18.09.2011 9:34

andrea26 píše:@vicica http://zvierata.bazos.sk/inzerat/102048 ... ky-pes.php

neviem ci je to ten pan Peter z Noveho Mesta n. Vahom ktoreho hladas, lebo tento ich predava bez PP


Ďakujem za pomoc. :poklona: :poklona:
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Appenzellský salašnícky pes / Appenzeller Sennenhund (FCI)

Poslaťod andrea26 » Ned 18.09.2011 18:45

@vlcica ja som skor chcela poukazat nato, ze tento dotycny pan predava psiky bez PP a preto od neho kupu psika neodporucam
andrea26
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42
Bydlisko: Nitra/Annecy,France

Re: Appenzellský salašnícky pes / Appenzeller Sennenhund (FCI)

Poslaťod Crossa » Pia 02.08.2013 7:12

Pridám svoju skúsenosť s Apenzelmi.
Pred rokom som spoznala jednu chovateľku,ktorá sa venuje chovu salašníckych psov už vyše 10 rokov a keď mi povedala meno Apenzell, netušila som, že taký pes vôbec existuje. Entlebuch už vôbec nie :smile: Boli druhou CHS na SVK, ktorá sa venovala chovu tohto plemena, prvou bola pani Janka Liptajová z Častej( Balihara ranč). Oproti Berňákom je Apenzeller živší, temperamentnejší, proste taký akčnejší. Srší z neho život a má neskutočne veľa energie. Je menšieho vzrastu oproti Berňákovi, krátkosrstý a uštekanejší,povedala by som. Tieto psy nemajú radi uzavreté výbehy, malé koterce, preto ak by som bola nútená mať Apenzella v koterci, určite by som zvolila koterec s výbehom. Osobne si myslím, že vzhľadom na temperament tohoto plemena je vhodnejší na výcvik ako Berňák, i keď tie tiež skladajú zachranárske skúšky,obdobne ako Apenzelli. Divím sa, že toto plemeno na SVK ešte neobjavili agiliťáci, pretože také živé aktívne tréningy, ktoré sú pre psa zároveň zábavou by Apenzeller určite ocenil. Potešilo by ma keby sa táto diskusia rozbehla a toto plemeno sa dostalo do podvedomia ľuďom, i keď sa na internete objavuje Apenzellov čoraz viac(bohužiaľ i bez PP). Rada podiskutujem a napíšem svoje postrehy, keďže sa s Apenzellákmi stretávam dosť často, nakoľko s pani chovateľkou MvDR.Anettou Belovičovou som v denodennom kontakte a rovnako aj s jej troma babami :)
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI