Gordonov seter / Gordon Setter (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Gordonov seter / Gordon Setter (FCI)

Poslaťod stano269 » Ned 20.02.2011 22:07

Ano ano ano.... tak to Gordon seter na 100% nie je!

* 17.3.2011 téma prečistená od OT. (Vikiki22)
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: Gordonov seter / Gordon Setter (FCI)

Poslaťod wewerica » Pon 04.07.2011 19:43

Mala som tú česť spoznať toto plemeno aj bližšie ako iba na výstave, alebo na obrázku, častejšie sa stretávam s majiteľmi dvoch kúskov tohto krásneho plemena a sú naozaj úžasný :jop: Ich chovateľská stanica Blackmoor´s Shadow (http://www.atrei.sk/) síce ešte nemaliprvý vrh ale v budúcnosti plánujú. Naposledy som s nimi bola aj na stretávke gordon setrov u poradkyne chovu, bolo to také neformálne stretnutie, kde som vyučovala vystavovanie a naozaj veľmi sa mi páčilo :jop: . Veľmi sa mi páči ako je zorganizovaný aj klub Gordon setrov, úžastne sa snažia aj zviditeľniť toto ešte dosť málo zastúpené plemenona SK ( na Slovensku je 34 kusov tohto plemena).
Toto plemeno pôsobí krásnym a ladným dojmom takže aj na výstavách zaujmú. Pár fotiek z výstav čo som vystavovala zatiať iba Sanny (Sanny Fransto) kedže Atrei mal úraz, nemohol sa zúčastniť klubovej výstavy.
Sanny na klubovej výstave pointrov a setrov v triede otvorenej dostala známku V3 zo 6 sučiek.
Obrázok

Obrázok
na tejto klubovej výstave sme sa zúčastnili aj záverečnej súťaže pár psov:
Obrázok -Sanny a Benom (Ben z Jastrabieho lesa)
ale trénovali sme aj s Atreiom (Atrei z Tomaníkových vŕškov):
Obrázok

a musím povedať že tieto psy sa nielen pekne predvádzajú na výstavách ale sú aj veľmi dobré na poľovníctvo a vodné skúšky. Samozrejme je to aj podla toho ako si psa naučíte, ale Atrei je veľmi dobrý poľovný pes, má už mnoho ocenení, veľmi krásne stopuje a vystavuje zver :jop: naozaj radosť pozerať ako tieto psy s chuťou a oddanosťou pracujú :jop: -fotky si môžte pozrieť na stránke http://www.atrei.sk :ahoj:
Naposledy upravil wewerica dňa Str 03.08.2011 14:24, celkovo upravené 1
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Gordonov seter / Gordon Setter (FCI)

Poslaťod Gordon crew » Str 03.08.2011 10:36

Ja len taku mensiu opravu - Ben je z Jastrabieho lesa :lol:
Gordon crew
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Cífer

Re: Gordon seter

Poslaťod Gordon crew » Str 03.08.2011 10:41

drymarchon píše:raz som stretla tohoto psíka v Nitre, bol perfektne vycvičený a poslúchal na slovo, takže tak, ale inak neviem aké sú tieto psy... :yes:

:jupi: to som bola ja s Otiskom, este v casoch, kedy sme navstevovali cvicak a trenovali zakladnu poslusnost :au: :lol:
Gordon crew
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Cífer

Re: Gordonov seter / Gordon Setter (FCI)

Poslaťod Gordon crew » Str 03.08.2011 10:51

Stano69 píše:http://www.youtube.com/watch?v=ix__CXmqJzY&feature=related


Tuto sa pomylili menom...hovoria že gordon seter..???A aj tak gordon seter v hnedej farbe???



Skutocne ide o GS, nestandarne sfarbeneho, tato abnormalita ma presne vsetky prvky takehoto GS, hnedy s bledsimi znakmi. Na SR bol tiez jeden taky vrh, kde bola sucka takejto farby, ci vsak prezila pochybujem.
Gordon crew
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Cífer

Re: Gordonov seter / Gordon Setter (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Str 03.08.2011 13:27

Offtopic: Gordon crew, prosím ťa, prečítaj si pravidlá fóra. :nie:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Gordonov seter / Gordon Setter (FCI)

Poslaťod wewerica » Str 03.08.2011 14:24

Gordon crew píše:Ja len taku mensiu opravu - Ben je z Jastrabieho lesa :lol:

Joo ja viem :lol: len tolko mien a hneď chybička se vloudí :jop:

Inak čo ako pokračuješ s Otiskom? na špeciálku ideš? :no:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Gordonov seter / Gordon Setter (FCI)

Poslaťod ivajur » Str 03.08.2011 18:50

[quote="wewerica"] Veľmi sa mi páči ako je zorganizovaný aj klub Gordon setrov, úžastne sa snažia aj zviditeľniť toto ešte dosť málo zastúpené plemenona SK ( na Slovensku je 34 kusov tohto plemena).

je to Slovensky Klub Pointrov a Setrov (SKPS) - zastresuje vsetky anglicke stavace, cize aj gordonov :-)

Gordon Crew - vitaj na fore :jop: konecne tu nebudem sama od Anglicanov :-D
ObrázokObrázokObrázok
ivajur
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115

Re: Gordonov seter / Gordon Setter (FCI)

Poslaťod Gordon crew » Str 03.08.2011 21:53

Vikiki22 píše:Offtopic: Gordon crew, prosím ťa, prečítaj si pravidlá fóra. :nie:

Sorrac, tolko pravidiel dnes bolo aj na mna moc :pac: zajtra si budem studovat pozornejsie :angel:

[quote wewerica]: Inak čo ako pokračuješ s Otiskom? na špeciálku ideš? [/quote]
Ja mám len Zaru, Otisko, ako je spomenuté stranu dozadu je už za dúhovým mostom :plac: Ale na specialku ideme, ja s "malou" Zarou a Stano s Didi, tak uvidime, co bude :no:

[quote ivajur] Gordon Crew - vitaj na fore konecne tu nebudem sama od Anglicanov :-D [/quote]

Ivi, dik za privitanie :jop:
Gordon crew
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Cífer

Re: Gordonov seter / Gordon Setter (FCI)

Poslaťod wewerica » Štv 04.08.2011 11:47

Jaj to mi je ľúto :ua:
Tak držím palce, a vidíme sa tam :jop:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Gordonov seter / Gordon Setter (FCI)

Poslaťod wewerica » Štv 11.08.2011 13:36

Na špeciálnej klubovej výstave v Trnave- Kamennom mlyne sa Sanny (Sanny Fransto) veľmi darilo.
získala V1, CAC, víťaz špec. klub. výstavy! :jop:
Obrázok

Obrázok
vľavo Ben Z jastrabieho lesa - BOB, vpravo Sanny fransto, víťaz špeciálnej klubovej výstavy.

Sanny si ešte aj s Atreion zabehla páry psov
Obrázok

a na tejto špeciálke som prevádzala ďalšiu nádejnú gordonku (jej prvá výstava) Daffing Doe Áres Šamarkan
Obrázok
:ahoj:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI