Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod adusmak » Uto 29.04.2014 21:19

Ok tak to skúsim :yes:
adusmak
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31
Bydlisko: Trenčín

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod DavidM91 » Uto 27.05.2014 12:14

Ahojte
tak v prvom rade sa chcem aj ja pochvaliť že som necely rok maiteľom psíka Goldena je to neuveritelne plemeno hrave niekedy až neodbitne :D
stale sa pcha medzi nohy a na nohy nosi lopty flaše kadeaké drevene produkty
na začiatku bol dnu ale to bolo velmi náročne tak sme mu poriešili kotec pusteny je cely deň od rána od 7 do večera do cca 22 hodiny do kotca ide akurat prespať s tým že v kotci nešpiní :aplause:

a chcem reagovať na par príspevkov ohladom granul , keď som kúpil retvoša tak mi maiteľka pribalila grancle Eucanuba boli ale na moj vkus suche a tvrde 8 tyždňove štendo malo problem pohrízť to tak som prešiel na Purina Pro Plan vtedy sa skončili trable s papaním granule sú mastné a malé idu dobre dole krkom a lahko sa hryžú ale ako psik rástol trebalo pridávať a tak som to už finančne nezvládal tak sme prešli na Frenks Pro gold pes bol už dajme tomu velký tak s tym nemal problem a neskôr sme prešli na barf o barfe už v inej téme :ha:

ja som len chcel odporúčiť pre štedo Purina pro plan tie frenks pro gold maju tak isto super zloženie len mi pridu pre šteňa nevhodne pre ich velkosť a tvrdosť inač pre večšieho psíka už v poriadku sesternica má chovku GR a fenulu Ridžbega vyzeraju super su zdravé a bez problemov s kĺbami

dosť som sa rozpísal , keď dojdem domov tak sem aj hodím nejake fotky mojho retvoša :jop:
DavidM91
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod doberman007 » Uto 29.07.2014 21:20

dobry den ja si o par mesiacov kupim tiez goldenika a chcem sa opytat v akom veku je najlepsie ho kupit_ :lol:
doberman007
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod doberman007 » Uto 29.07.2014 21:22

A do kedy je mozne ho vicvicit?(do akeho veku) :ha:
doberman007
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Uto 29.07.2014 21:28

Šteňa je najlepšie odobrať od matky v 8.týždni. A cvičiť psa môžeš do konca jeho života, ale najľahšie sa cvičí šteňa a mladý pes.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod doberman007 » Uto 29.07.2014 21:56

Vdaka za odpoved :lol:
doberman007
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod katuss » Ned 04.01.2015 20:19

Myslíte, že je zlatý retriever vhodný na long dogtrekking ? Predsa len je to zavalitejší psík, a či by mu tých 100 km skôr neublížilo
katuss
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod lucik » Pon 05.01.2015 13:38

ak bude trénovaný, osvalený, v kondičke, tak prečo nie?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Zlatý retriever - farba ňufáka

Poslaťod Gruľka6 » Sob 07.02.2015 13:11

Ahojte,
môj zlatý retriever mal čierny ňufák, keď bol šteniatko, teraz má 2 roky a stred ňufáka má svetlo hnedý. Niekde som čítala, že farba ňufáka môže súvisieť s ročným obdobím. Má niekto podobný problém/skúsenosť?
Ďakujem.
Gruľka6
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod Angie a Mia » Sob 07.02.2015 23:32

Ahoj

ja mám 9 r. GR fenku a tiež mala čierny ňufák a teraz ho má celý hnedý. Neviem presne koľko mala ked sa jej to zmenilo, ale tiež som počula, že v zime ho majú hnedý a potom sa to vráti späť na čierny, ale jej ostal hnedý už stále. Myslím že mala tiež okolo 2-3 rokov. Ale neviem prečo, moc som to neriešila :nwm:
Angie a Mia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 93
Bydlisko: Viničné

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod lucik » Štv 19.02.2015 9:14

http://www.working-retriever.sk/novinky--news/vikendovy-trening-28-2932015-borsky-mikulas

Víkendový tréning 28.-29.3.2015 Borský Mikuláš

Prvý tohtoročný víkendový tréning sme naplánovali v Borskom Mikuláši v dňoch 28.-29.3.2015. Sobotňajší tréning prebehne pod vedením Petra Novotu a nedeľňajší pod vedením Lenky Liptákovej (CZ) zo strediska Brno - Retriever Sport CZ.
Poplatok za tréning je 10 EUR / víkend. V poplatku je zahrnutý poplatok za trénera + občerstvenie počas tréningu (káva, čaj, nejaké jedlo).

Prihlásiť sa môžete vyplnením prihlášky http://www.working-retriever.sk/novinky--news/vikendovy-trening-28-2932015-borsky-mikulas
Uzávierka prihlášok: 23. 3. 2015

Príďte si s nami zatrénovať a dozvedieť sa trebárs niečo nové o práci retrievera!

Pre koho je tento tréning určený?

Pre tých, ktorí:
- si chcú zatrénovať v peknom prostredí
- nevedia ako práca retrievera vyzerá a čo retriever dokáže
- nemajú prístup k zveri a aj napriek tomu chcú dopriať svojmu retrieverovi pracovať
- majú so svojím retrieverom problém vo výcviku príp. chcú načerpať inšpiráciu pre ďalší výcvik
- pripravujú sa so svojím psom na skúšky
- chcú si užiť pekný aktívny deň so svojím psom a zamestnať mu hlavičku, aby neležal na gauči :)
- chcú sa dozvedieť niečo o working testoch

Ubytovanie pre cezpoľných je možné tu:
http://www.borskymikulas.sk/?id_menu=43551&limited_level=1&stop_menu=37230#me

http://www.ubytujsa.sk/penziony-slovensko-hostinec-u-zemanov-29194

Oba dni sa stretneme o 8:00 pri reštaurácii Búranský dvúr a odtiaľ pôjdeme spolu na miesto tréningu.

Nezabudnite veci do dažďa, príp. na prezlečenie. Trénujeme aj v prípade nepriaznivého počasia. Prosíme Vás, aby ste v mieste konania tréningu udržiavali poriadok a zároveň Vás prosíme, aby ste psy nepúšťali voľne behať po lese a venčili len na vyhradenom mieste, nakoľko sa tréning bude konať v poľovnom revíri.

Prineste si so sebou:
- moxon vodítko (možnosť aj vopred objednať a priniesť na tréning)
- píšťalku- tašku alebo tréningovú vestu na odloženie dummy (možnosť aj vopred objednať a priniesť na tréning)
- oblečenie aj do nepriaznivého počasia
- misku a vodu pre psa
- prenosnú stoličku

Strava buď v blízkej reštaurácii alebo kolibe, príp. ako obyčajne niečo ugrilujeme príp. ugulášujeme pri večernom posedení ;)
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod Crossa » Str 25.05.2016 18:29

Zdravím. Známy zháňajú šteniatko, s PP. Chceli by psíka čisto do rodiny, s určitou zárukou zdravia a hlavne čistokrvnosti. Nevedeli by ste mi odporučiť chovnú stanicu, ktorá má aktuálne šteniatka,prípadne viete o nejakých plánovaných vrhoch? Ešte upresním, nakoľko sa jedná o šteniatko, ktoré bude slúžiť ako rodinný príslušník, uprednostním ponuky vrhov ktoré nie sú po intergalaktických šampiónoch. Záujem je o sučku.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod lucik » Uto 06.09.2016 20:53

pozývame na Víkendový tréning retrieverov v Borskom Mikuláši v dňoch 22.-23.10.2016
pozvánku a info nájdete tu http://www.workingretriever.sk/novinky/pozvanka-na-vikendovy-trening-borsky-mikulas-22-23102016
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod Viki2431 » Pia 18.11.2016 23:12

Ahojte :) Ja mám asi trošku sprostučkú otázku ale nedá mi to :) Radšej byť za sprostu na chvilu ako nevedieť cely život :) Veľmi sa mi páčia Goldeni- avšak k srdcu mi prirástli tí zlato sfarbení mackovia :) Preto ma zaujíma,či je toto sfarbenie dedičné a mám hľadať chovku so zlatými rodičmi ? Ak viete o takej, prosím vas dajte mi vedieť :D Popozerala som azda 20 choviek čo mi našlo a len v 1 bola zlatá fena. Čo som počula toto sfarbenie sa vraj moc už v chove nepodporuje :ua:
Boh nám dal psy,pretože vedel, že takého priateľa medzi ľudmi nenájdeme
Viki2431
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Re: Zlatý retríver / Golden Retriever (FCI)

Poslaťod ii-vv-kk-aa » Sob 01.04.2017 15:09

Dobrý deň, sťahujeme sa do rodinného domu a chceli by sme si zaobstarať fenku zlatého retrievera. Samozrejme nechceme podporovať pochybných ,,chovateľov" a preto by sme chceli radšej psíka od niekoho seriózneho. Neviete mi poradiť nejakú vami overenú chovnú stanicu, kde plánujú vrh alebo prijímajú rezervácie na šteniatka ? Psíka chceme ako domáceho miláčika, no chceme mať istotu, že psík bude po zdravých a kvalitných rodičoch. Za všetky rady vopred ďakujem. :smile:
ii-vv-kk-aa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI