Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod kives » Pia 17.02.2017 15:13

nádherný krpec?

ja len zo zvedavosti. ako viete, že oči neostanú modré? a ak spigmentujú oči, prečo nepigmentuje aj nos?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod kasei666 » Pia 17.02.2017 15:50

Chod do toho Sasi :jupi: . U teba mu bude najlepsie na svete. :aaa:
kasei666
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 188
Bydlisko: Palarikovo - Velka Mana

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod kasei666 » Pia 17.02.2017 15:54

Kives: podla terajsej foto by som povedala, ze bude mat oci mramotovane (ciestocne modre a ciastocne ina farba, asi jantarova). Nos sa este dopigmentuje, ale standard uvadza maximalne 25% ruzovej na nosnej hube. A to si myslim, ze mat nebude. Ale samozrejme ukaze az cas.
kasei666
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 188
Bydlisko: Palarikovo - Velka Mana

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod vavrena » Pia 17.02.2017 18:10

Ľavé oko bude jantárovo-modré, a pravé je zatiaľ modré celé, čiže bohvie. A ten nos, boha, viem, že sa pigmentuje do roka, len keby tam bolo aspoň viac tých hnedých fliačkov, žeby mohli narásť... Ono mať doma štyri psy a všetky nechovné nepoteší :ua: ..
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod Margita » Pia 17.02.2017 18:15

Offtopic: a mas hadam ambicie chovat?ja mam tri psy a chovna je len jedna, a aj to nie pre mna :lol: a vlastne aj keby nebola
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod vavrena » Pia 17.02.2017 18:21

Offtopic: No už som chcela, aj dáku výstavu vyskúšať.. síce to môžem s Yaskou, ale s ňou sú to vyhodené peniaze :heh:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod moschino » Pia 17.02.2017 18:48

Offtopic: preco? Mne sa Yaska paci :hi:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod Aris » Pia 17.02.2017 23:24

Offtopic: Lečo Latentič :haha: aký ňuňák :hi:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod majjuna25 » Sob 18.02.2017 8:01

Vavrena, k tomu drobcovmu nošteku: do roka sa môže dopigmentovať. Nikdy som to nijak neskúmala, popravde trošku pochybujem,že sa až takto ružový noštek dopigmentuje, ale neviem. Skús sa popýtaŤ na FB v skupine Australský ovčák - fanklub plemene - isto tam nájdeš niekoho, kto má ausíka s takýmto čumáčkom v 13-tich týždňoch a budeš môcť porovnať :smile:
Je isté,že si ho nechávaš? Bolo by to super, podľa popisu tá aktuálna/pôvodná majiteľka úplne nevedela, do čoho šla :ach:


vavrena píše:Líniové rozdiely v praxi. 13-týždňový Darty vs. 13-týždňové Lečo :lol:

Obrázok

Obrázok


a môj Scotty ako 12-týždňový :lol:
Prílohy
scotty12tyzdnov.JPG
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod vavrena » Ned 19.02.2017 6:54

Scotty je úplná borderka :lol:

No situácia s Lečom sa komplikuje, majiteľka si ho teda predsa chce vziať, vyskúšať to s ním. Nebudem sa na to šteňa naväzovať viac, už som z toho celkom na prášky, radšej si poviem, že to proste nie je pes pre mňa. To, či si ho niekto kúpil ako plyšáka, nie je moja vec, nevládzem to už riešiť :ua: .
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod majjuna25 » Ned 19.02.2017 8:35

vavrena píše:Scotty je úplná borderka :lol:


to tá farba skresľuje :angel: :lol:

No pekne to pokračuje. SnáĎ sa majiteľka o malého dobre postará, znie malinko desivo, že "skúsi to s ním". Nezvládne a čo potom? achjaj. Máš pravdu, je lepšie sa na krpca nenaväzovať, časom si môžeš vybrať iného (či už ausíka alebo iné plemeno), ktorý bude maximálne vyhovovať tvojim predstavám.
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod Nisus » Ned 19.02.2017 8:46

Ja byt chovatelom, tak po tomto vsetkom, co by som si vypocula a precitala, tak by som maleho majitelke ,,odobrala" (uvodzovky preto, lebo ho este ani nema) a hladala by som mu druhy domov, resp by som ti ho ponukla. Ved uz len z precitaneho mi vychadza, ze to je maximalne nezodpovedna osoba (majitelka).
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod kives » Ned 19.02.2017 9:56

kasei666 píše:Kives: podla terajsej foto by som povedala, ze bude mat oci mramotovane (ciestocne modre a ciastocne ina farba, asi jantarova). Nos sa este dopigmentuje, ale standard uvadza maximalne 25% ruzovej na nosnej hube. A to si myslim, ze mat nebude. Ale samozrejme ukaze az cas.

ďakujem za vysvetlenie :jop:
a sorry, za komentárom ku krpcovi nemal byť otáznik, fakt je to krásny šteňúch
škoda krpca, asi by som ešte hodila reč s chovateľom a majiteľkou, lebo z popísaného naozaj nevychádza, že by sa o krpca postarala podľa predstáv (ja viem, že kopa psov žije na reťazi, ale keď si už vyvinula snahu niečo riešiť, tak by som to ešte skúsila dotiahnuť do konca)
k chovným zvieratám: mám doma chovného kastráta :joint: . ale chov ma nikdy neťahal, tak som v pohode :lol:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod Tasha » Uto 21.02.2017 9:17

Majitelka ma mylnu predstavu o potrebach psa. Najlepsi by bol pre nu plysak. Uz davno som jej vravela, ze pes nie je pre nu. Ale mam pocit, ze ak by si pred pol rokom vzala cicavu bez pp, ktoru pozerala (a ja som ju odhovorila), tak by to bolo lepsie riesenie ako toto... ona bola donedavna presvedcena, ze leco bude mat povahu mojho gastona (vsak ovciak a ovciak :D ), a ze bude len o kusok vacsi... sasi, podla mna to dobre dopadne a ostane u teba
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Austrálsky ovčiak / Australian Shepherd (FCI)

Poslaťod Margita » Uto 21.02.2017 14:14

cele je to nejake divne,chce civavu a kupi australaka?ci ona vlastne chcela len merle psa,a kedze civavu s PP nezozenie ...
ludia musia viest velmi bezstarostne zivoty,ked vymyslaju taketo nezmysly
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI