Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod wer » Uto 23.02.2021 12:09

Jj, ja som mala stenco vyvrete na chodbe. Vsetko ohradene ohradkou, takze mal k dispozicii len pelech na znicenie, coz neznicil. Zato si to odniesli ohryzene a doskriabane steny. :heh:

Ja by som proste ratala s tym, ze nieco znici... a podla toho sa zariadila... o gauc som sa osobne bala, tak bol tam, kde by napachal najmensie skody.. :lol: klietka je fajn, aj u mna bola v plane, ale proste taku velku pre NO nevyrabaju... Z mojho pohladu aj na 8 hod proste aj ta najvacsia bola mala... ratala som napr, ze stenco nevydrzi, kym som v praci a keby si tam mal niekde urobit potrebu, nema kam odist od toho... mozno keby som mala mensieho psa, vnimam to inak.
Ale keby fakt nicil aj po tom stenacom obdobi, tak sa s nim nebavim a siel by do klietky. Vyhryzeny gauc, okusany nabytok, znicenu elektroniku, vytrhane parkety - to by som fakt netolerovala..
No a este by sa mi klietka hodila, ked pride daka navsteva, lebo dnu ho nemam kde zavriet. Tak bud putuje do auta, alebo na zahrade do provizorneho kotca, kde bol za 2,5 roka zavrety asi 2x.. :ha:
Takze je to indivindi.. ak je nicitel - klietka. Sa zide aj v hoteloch, na cestach. Ak nie je, netreba.. tak si musis tipnut vopred, co bude zac :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod Slawin » Uto 23.02.2021 12:18

boxy prepravné či klietku do auta určite chcem, ale to mi nerieši situáciu v byte, keďže tie sú menšie :lol:

wer síce je sbt značne menší ako NO, ale presne rozmýšľam nad tým istým :nwm: :lol: preto mi prišla tá chodba možno ako lepší nápad, keďže je naozaj o dosť väčšia ako klietka :heh: ...

tak budem asi skúšať a dúfať, že utrpia len ľahko vymeniteľné veci /rozumej nie nábytok/ :heh: na chodbe okrem botníka za pár šupov či omietky nemá čo...
a možno som aj trocha pohodlná a je mi to milšie jak mať niekde hebedo klietku ktorá v mojom prípade zaprace už beztak vzácny plac :nwm:

som sa pekne porozprávala sama so sebou, ďakujem za spoločnosť :heh: :heh:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod wer » Uto 23.02.2021 12:27

Ja by som aj ten botnik chranila. Nech tam naozaj nema co znicit. Nech si nevytvori zlozvyk.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod Slawin » Uto 23.02.2021 12:36

:nwm: nooo je to umelá kravina z IKEI, ale skrz ten zlozvyk to je dobrý postreh :jop: ... tam niečo vymslím :heh: :heh: :heh:

ja pevne verím že to zvládneme a nejak som z toho ani hlavu v chaose nemala.. štenco, plač, behačky, cikačky, kakačky, naučenie sa, zvykanie si, nejaké povolené straty.. pohoda šak viem do čoho idem nie? ale zrazu bum bum z každej strany a ja teraz som zostala že "uhm.... niečo na tom bude? ja si beriem T-Rexa?" :heh: :aaa: :aaa:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod Slausa » Uto 23.02.2021 12:38

Kukam tie velkosti, pripadam si jak tyran :heh: krpata ma len tu 70ku a ma to akurat tak, ze sa vie pekne natiahnut. A akurat vlezie v byte tam kde ma a tiez som bola obmedzena autom.
Offtopic: Hoci tam chcem este mensiu casom, jednak tato zabera dobrých 80% kufra (so vsetkymi zbytocnostami ktore tam nutne musia byt :ach: ) a druhak v nej lieta zboka na bok.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod Slawin » Uto 23.02.2021 12:51

ale s5 k témičke :heh:

skapem z neho :love: ... ked porovnám jeho a tie jeho sestry tak mi zatiaľ príde jak taký typický chlap .. tu mi daj cecok, tu si pospinkám a pohodička.. :heh: :heh: vždy sa uťuťká a proste zaspí, zachrápe, tvrdo :ach: :heh:
Prílohy
20210222_172656 - Copy.jpg
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod wer » Uto 23.02.2021 12:55

Offtopic: V aute mam malu klietku, to mi je ho az luto, ked tam je na treningoch aj 2 hod. Tam sa teda ani nenatiahne. Ale zas z hladiska bezpecnosti na ceste - je to tak lepsie

A doma vidim, ako sa presuva po celom dome a spi kade-tade, takze takto mi to pride lepsie. On nie je typ, ze lahne na jedno miesto a nevstane z neho niekolko hodin.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod Slawin » Uto 23.02.2021 13:00

wer píše:Offtopic: V aute mam malu klietku, to mi je ho az luto, ked tam je na treningoch aj 2 hod. Tam sa teda ani nenatiahne. Ale zas z hladiska bezpecnosti na ceste - je to tak lepsie

A doma vidim, ako sa presuva po celom dome a spi kade-tade, takze takto mi to pride lepsie. On nie je typ, ze lahne na jedno miesto a nevstane z neho niekolko hodin.


Offtopic: takýto bol dedulo :yes: aj v noci som počula ako sa presuva.... kludas, ale cely byt musel byt jeho
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod Shel-chan » Uto 23.02.2021 15:00

ja mam klietku 90tku, a pouzivala som ju snad pri vsetkych. joyca aj shayla tam boli, ked sme ich doniesli a museli sme odist... parkrat sme skusili nechat navolno, luto mi ich bolo, to potom napriklad joyca načala koberec zo stredu :haha: tak boli v klietke, hoc aj ked sme len do obchodu isli. a bolo to fajn.

inak ja tym ze som mala mensie psy a velku klietku, mala som ju vzdy rozdelenu na stranu s pelechom a na stranu s plienkou. myslim ze dokonca ani stenata sheltie to ani jeden jedinykrat nevyuzili, ze by sa tam vycikali, aj ked mali tu moznost. pouzivali cely priestor klietky ako pelech. (pripadne plienku roztrhali :joint: )

za mna tiez super vec. dlho som ju mala rozlozenu v izbe, psy to brali ako najoblubenejsi pelech. potom som ju dlho nosila v aute, tak tam byvali vsetky tri kludne. momentalne je zlozena a caka, kde bude nabuduce.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod hriva » Uto 23.02.2021 22:00

Mala som klietku na pitbullov a som rada že boli na to naučení. Nemajú doteraz problém byt niekde zavretí a v klude čakať.
A bullovia sú veľkí demolátori. Teda aspoň piti. Vďaka klietke mi v byte nič nezničili. Keď som nebola doma boli proste zavreti.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod DiamonD » Str 24.02.2021 13:52

Ja som si kupila klietku ked som si doniesla SBT lebo bola ako druhy pes a v mojej neprítomnosti som ich chcela mať oddelené. Bola to najlepšia kúpa lebo fena sa mi naučila len odpočitať ked niesom doma, ma svoje miesto kdekolvek ju vezmem a neterorizuje staršiu fenu hrami :-D Každy pes je iný a tiež som tu bezpečnosť neriešila nikdy lebo staršia fena je kludas ale Sbt torpedo a ani by ma nenapadlo na ake veci musim davať pozor. Ona nema pud sebazachovy je schopna vyskočiť z okna. Napr ja mam na chodbe velke zrkadlo až po zem a par krat ked sa hrali už do neho narazili. Neviem si predstaviť ako by to vyzeralo keby boli doma spolu same navoľno. Ale chapem ťa lebo pri skusenostiach s prvou fenou by som do klietky nešla ani by ma to nenapadlo.
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod DiamonD » Štv 25.02.2021 9:59

Davno sme nič nepridali tak aspoň toto zo včera. Velmi sa tešime z tej prichadzajúcej jari.
Prílohy
20210224_154514.jpg
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod Slawin » Štv 25.02.2021 10:13

:love: vysmiata huba

ja si doma odškrkávam dni a čakám a čakám :aaa: :aaa: :aaa:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod DiamonD » Štv 25.02.2021 10:33

Viem si predstaviť tu radosť a trošku aj zavidím to malé voňavé mojkavé bábo :-)
...hlavne nech je to zdravé.
Planuješ s dorbcom aj vystavy pripadne špotrovať?
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Staffordshirský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier (

Poslaťod Slawin » Štv 25.02.2021 10:35

:yes: :yes: určite áno.. som sama zvedavá ako vlastne v tomto režime celý proces funguje... ale plány sú..

Chcem Lokiho uchovniť a určite aj športovať... chcem aby svoj temperament vybil zmysluplne a nech je to sexi svalnáč :love:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI