Switch to full style
Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI
Odoslať odpoveď

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Štv 22.03.2018 11:27

Ved ani u nas... Ale aj tak, riziko tam je...

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Štv 22.03.2018 14:01

Pigie :-D. Kup hnedeho a vybabres s nim.

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Štv 22.03.2018 14:03

Nehrozi, ani hnedy ani cb. Cierny, najcernejsi z ciernych. Celocerny, najlepsie aj s ciernym jazykom :haha:
Inak, aj preto chcem 2m stena, to prezuje v uplnej pohode. Velkostne este nebude az take velke, vahovo uz aj tak bude mat 2x viac ako on a nebude ste take pohybovo akcne :heh: Ale hlavne, stena nema problem ani fundlie, problem je len ten velky bubu pes :heh:

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Štv 22.03.2018 14:26

:-). A ked vyrastie, tak ho klepne az potom :D.

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Štv 22.03.2018 14:27

Viem presne kedy, ked to stena bude mat 5-6 mesiacov a bude to skakajuce tela s povolenymi vsetkymi ventilkami. Ak to vtedy prezije v zdravi, tak uz prezije fakt vsetko :heh: A ja tiez :haha:

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Štv 22.03.2018 15:05

Tak zase, ovela viac cholericky uz nebude, nemas co stratit :).

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Štv 22.03.2018 15:53

Kives, ver ze moze. My sme tu mali take "ticho" ked odisiel Hugo :ua: Akoze neporovnatelne, on fakt ohlasoval KAZDY jeho pohyb :ua: (Proste pes sa prevalil z boka na bok - vonku! a pes stekot) Tak inak ohlasuje aj mojho otca. Staci aby otec vstal a je tu vreskot - nastastie nie vzdy, ale viac ako v 50% pripadov urcite. S tym sa naozaj neda normalne zit...

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Štv 22.03.2018 16:00

skúšali ste ho už preťažiť. toľko podnetov, že unavený prestane riešiť čokoľvek.
napr. po napadnutiach som mala problém s reakciou na skoro všetky psy. som ho zbalila a vzala na výstavu, pobyt na cvičáku medzi psami pomáhal, keď sa dokázal uistiť, že nič nehrozí, aj keď sú psy okolo. ale tá výstava bola pecka. na každom kroku pes, po 10 min prestal riešiť a šiel do útlmu.
či toto nebude fungovať? urob návštevný deň, 10 cudzích ľudí (alebo aj rodina, on asi reaguje na všetko) a nešetriť, nevšímať si.
popravde, aj ja by som z neho bola na prášky.

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Štv 22.03.2018 16:13

Funguje... Bolo, aj my sme take robili. Teda stano hlavne, ten uplne stacil... Proste ked sa velkarat otvaraju dvere, tak prestane riesit... Ale na druhy den mame znova, alebo ked sa dlhsiu dobu neotvoria cez den, tak je to spat... Ved hovorim, on medzi ludmi je uplne iny pes, bezproblemovy, neriesi hovadiny. Ked ho niekto vidi, neveri mi moc. Treba prist na navstevu, aj to mi obcas urobi proste pri psickaroch veci ine, lebo citi psa, tak je zaujaty vonou. Hlavne teda ak citi feny - ibaze mne tu chodia hlavne nepsickari... :ua: Proste u neho tieto veci funguju, ale velmi kratkodobo, to je nepouzitelne, zeby si z toho nieco vzal. Tak ako som chcela, aby prestal jacat, ked nesiem veceru, proste on nechape, ze to suvisi so stekotom, on si to neuvedomuje, on ponukal x roznych spravani, cez sed, lah, stoj, blizko dveri, daleko od dveri, ale vobec netusil, ze pritom vresti a ze stichnut je to, co chcem. A ked som ho uzemnila, tak on sa uz boji, on to zase neaplikuje na stekot, len skor na to, zze teraz je lepsie byt neviditelny, lebo panicka pouzila uzemnenie...
On prave na vystavach zvuk napr. nevyludi, on je vyteseny alebo vydeseny k smrti :heh: Teda vyludi, keby som ho nechala napr. stanovi, tak asi bude kvikat za mnou, ale to nema suvis, to by robil kdekolvek. Proste kde je pretlak veci, tak prestane riesit. Sak napr. v 99% v restike ani neviem, ze ho mam a to ludia prichadzaju a odchadzaju. Ale uz aj tam som 1x riesila jeho vreskot, ktory vobec nemienil prestat, lebo sa mu niekto znepacil na dialku, ktory sa na neho ani nepozrel... Nespolahlivy pes proste :heh: Ale tak proste, kde je ludi vela, zvukov vela, tak fakt neriesi. Ale v takych miestach sa ja vyskytujem malo, ovela viac je klud a do toho vresti pes kvoli hocijakej pizdovine. Aj teraz odchadzali nasi a neslo to potichu. Ja ho vlastne ani nemam za co odmenit a hlavne to ani nechape. Minule som mu hodila pri prichode stana nieco na zem, ze nech zabudne. Nezabudol, dozral, co je na zemi, stano uz bol vyzuty, bunda vyzlecena, obuval si papuce, pes vysiel spoza rohu a zaziapal. A spokojny (v uvodzovkach, on pritom spokojne rozhodne nevypada), aj plny bachor, aj ovrestal, co viac moze chciet :au:
On si ten stekot mam pocit vobec neuvedomuje :nwm: On ho nevie pripradit, jemu z hrdla proste ide, aj ked vie, ze po nom pride trest, on ho vyludi a pripravi sa na trest...

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Štv 22.03.2018 16:26

pigie neskutočne ťa za to obdivujem. Mala som u seba na stráženie 2 psov spolu, jeden yorkmut a druhý malý pudel. Oba vrieskali na každý zvuk a ľudí či už vonku alebo dnu. Yorkmut za deň a pol pochopil, že to vrieskanie nie je dobrý nápad pri mne a tak sa o dosť ukľudnil a stíchol, ale ten pudel bol presne to čo popisuješ....ona si to vôbec neuvedomovala že niečo zle robí. Bola schopná kľudne o 4 ráno hystericky začať vrieskať lebo vonku sa pohla plachta, ktorou sú stoličky prikryté. Ešte šťastie že som tú noc keď som trepla po posteli netrafila ju, nerozdýchala by to. :angel: Tak existujú jedince,pre ktoré je to vrieskanie proste nejako v hlave prirodzené že si ani neuvedomujú že niečo robia. Ja keď som ich odovzdala tak som musela hneď na druhý deň ráno do BJ za svojim malým, oproti nim totálne nemým psom a prešla sa s ním 10km aby som sa ukľudnila a aj tak som mala neurózu ešte asi 2 dni a strhávala sa v noci.

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Štv 22.03.2018 16:30

Inak, ja som doma s tym psom v nicom nepohla, fakt za tie 3 roky, vsetko odislo akonahle prestali padat pamlsky, pes okamzite robil to co predtym.
Vonku keby som sa nezastavovala na mieste, tak asi s nim uz nemam ziaden problem. Psov sa to neboji, skor naopak, ludi uz tez nie. Len ked zastanem, tak vrieska na tych, co prechadzaju v okoli... S tym som este tiez nepohla, nech sa snazim akokolvek. Akonahle zastanem, tak sa dostava proste do vrieskajuceho modu. Uplne jedno, ci si ho dotycny vsima alebo nie, ci je o 10m dalej alebo 1000... Proste si pobruci. Ked ich je tam moc, tak si ich nevsima, vobec neprejavuje napr. strach uz ako kedysi voci ludom ci zverom uz na dialku :heh: TEraz sa len nechce nechat pohladkat, ale zato posustat si na nohe by rad, ak sa mu niekto prihovori :haha: Ale aj tak som rada, ze aspon vychadzky v pohybe su pomerne normalne. Uz ani v to som nedufala. Uz je to vyse roka, co chodi za mnou a fakt klopem. Uz ho obcas pustim aj na 2 kroky dopredu a pohoda :heh:

bibika - ved presne... Ja som taka ista... A hlavne, keby sa aspon tak prejavil na uplnom zaciatku. Ale tyzden mi tu chodil pri stenach, bal sa cokolvek, vrieskal hlavne vonku na uplne vsetko, dokakany aj z civavy o polovicu mensej od neho... Clovek sa s tym bal cosi urobit, lebo sa to isto zosype a bude za zleho, ktoremu umrel pes od strachu :heh: TEraz sa s nim uz fakt nijak nehram, ale to ma na tie stekoty uplne nulovy ucinok... TEda ma, okamzity, ale velmi, velmi docasny :haha:

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Štv 22.03.2018 18:33

toto je fakt na prasky :ua:
a po tvojich historkach a jednom strazeni maly pes ani keby mi za to platili. stekot tiez dost zle tolerujem, mala mi za tri dni naucila psa reagovat na zvoncek, a to sa tu teda vela ludi nepremelie. nastastie to u krpca vyhaslo :pac: .
u teba najhorsie je, co sme uz spominali, ze nevies, co cakat. njn, uz to inak velmi nebude :ua: .
ale zboznujem tvoje historky s nim. vies to podat, aj ked je to castokrat na maslu :smile: .

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Pia 23.03.2018 9:26

ja to vrieskanie ako neznasam u psov, kamaratke som strazila velkeho psa, nie stopla a on tiez na vsetko vrestal, a to som ho mala len jeden den, mat ho dlhsie, tak leti a ked sme boli na vikend spolu prec a ubytovani v penzione a tam svadba. ma slo vystriet

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Pia 23.03.2018 9:29

Moj je dobry, on v cudzom prostredi ubytovany steka fakt malo :heh: Teda, ak nezostane sam samozrejme, ale to zase nezostane, by som si nedovolila so ziadnym psom. Ale na dovolenkach je s nim mensi problem ako doma :ua: Na dovolenke len prezit odovzdavanie chalupy na zaciatku a na konci, inak mame klud :haha:

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Sob 24.03.2018 19:32

Je tomu par dni, co mu pcham cinku do huby nez vojdem pre misku dnu a dnes to uz splhalo na podoblocnicu samo, aby si tu cinku vzal v predstihu a kedze tam nedociahne, tak mi ju aspon vyrval z ruky hned ako sa dalo. Dobry, tichy psicek :heh: Keby s nim vsetko slo tak jednoducho a rychlo.
Odoslať odpoveď