Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 27.10.2017 14:13

Ale skoda reci. Si zapamatajte, inteligentne psi vas nebudu posluchat. Stale teda plati, ze Fry je bezmozgovec, lebo ten poslucha na prvy sup :heh:
A ja sa zase zopakujem, mne je toho psa naozaj uprimne luto. Nie kvoli sebe ale, ale kvoli nemu samotnemu. V takom strese zit v akom on zije by som nedavala ja ani tyzden, nieto mesiac, ci rok...
Mimochodom, dnes som dosla domov s nasimi i stanom, cize v grupe ludi, na ktorych sa vrieska, samozrejme, to nevadi, lebo dosla jeho laska. Ziaden prejav strachu, proste akoby neexistovali. Stacilo by, aby som vosla dnu o 10 minut skor, on sa ukludnil a uz by to take tiche a radostne uvitanie nebolo...

Ale naozaj u mna sa nikdy nestane, ze ten pes si bude moct robit co chce, hlavne ked robi potom chobotiny. Ved napr. gauc... Kludne si mohol skakat na gauc, ked prisiel, nikto mu nic nezakazoval, mal volnost. Ktora samozrejme skoncila v okamihu, co si ten gauc zacal strazit pred dietatom a fakt nestrpim aby vrcal dietatu do ksichtu, lebo si dovolilo vliezt na gauc. Teraz ma gauc len na povel a ejhla, vsetci sme stastnejsi, na dieta sa uz vrci len ked si zasluzi :haha: Vlastne vsetko co po nom chcem, si nastolil sam... Vsetko na co pozriem, lebo inak fungoval uplne bezprizorne. Jedina vec, co 100% zabrala a ktorej som naozaj rada, ze som si povedala, uz mi je to jedno, je jeho vencenie za mojou osobou. To nam tak neskutocne pomohlo, ze mi je luto, ze som ho "hnala" pred sebou, aby som toho psa mala ako stena na ociach, aby nic nezozral, aby neodbehol dozadu za niecim atd... Hnala je silny vyraz, ale proste vacsinu casu som bola radsej, ked bol predomnou. Proste pre mna je a aj bude normalne, ze pes chodi vzdy radsej krok pred panom ako za nim, nech pan ma prehlad o tom, co pes stvara, sak preboha je normalne, ze pes ma byt pod dozorom. Bohuzial, tu to proste neslo, akonahle som psa posunula dozadu, spolahla, ze hadam uz nic nezozere a nezdrhne, ten pes je vonku fakt dobry (kym sa nezastavim, alebo kym nam niekto takto spoza rohu nevybehne a neocitne sa medzi mnou a strasiakom) Ked mi date niekto takyto recept aj "na doma", tak budem fakt stastna. Ale uplne sa podriadit voli psa, to odo mna fakt nech nik necaka. Takze zvieratka uz mam, volaju sa korytnacky, ziju si stastne a nic po nich nechcem, su to tzv. zvierata na pozorovanie. Ale po psovi vzdy budem nieco vyzadovat a nemyslim si, ze toho chcem privela. Na obycajne fungovanie je to zopar veci na ktorych trvam.

Nechce sa mi ho uz rozoberat, nechce sa mi stazovat, lebo ja som si ho domov dotiahla, on nezaparkoval v nasom dvore :heh: , si naozaj radsej necham pre seba, lebo ano, je fakt, ze naozaj nicomu to nepomoze. Len ja s coraz mensimi narokmi na toho psa posobim ako vacsia a vacsia bestia :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod elfinka » Pia 27.10.2017 14:26

Pigie len pekne pis dalej :smile:
Zakladne pravidlo internetu je ze sa nikto nemusi obhajovat pred ludmi co nemaju sancu mat uplny obrazok :no:
(a ano, tiez toto zakladne pravidlo kazdu chvilu porusujem. Whatever)

A vobec, je super pre vyber psa vediet o tych zlych strankach plemena. Dufam ze najdem niekoho co takto pise aj o plemenach ktore mam momentalne v hladaciku :smile: Takze neni pravda ze to nikomu a nicomu nepomoze.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod kellee » Pia 27.10.2017 14:28

mne si pomohla, ale teda aj nepomohla, lebo ked nie nahaca, tak co? :lol: velku dilemu si mi sposobila, ale co mne vadi, tak vrestanie a u malych pistiacich psov viac ako u velkych
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 27.10.2017 14:42

Elfinka, ale ja si nemsylim, ze prave Fry je typicky predstavitel plemena... Aj ked zase "vonku" kludne moze byt. Tam je vsetko uz pomerne normalne, a prave to ma desi... Ze ja som vsetky labute videla vonku, mimo domaceho prostredia... Ci tiez bohvie, ci neboli podobne sahle, len som nikdy nemala moznost vidiet ich v domacom prostredi :prd: Toto otazka, ktora ma mata. Ja som videla chocholaca doma len u chovatela. A tam to vsetko vrieskalo ako besne, ale tak normalne malopsovsky :heh: Ale to iste sa dialo, ked som bola pre Huga ako pre stena, takze som tomu nevenovala velku pozornost :heh: ma vitalo vtedy 6 zavesenych blavinajucich fundlov na brane, ze clovek neznaly by sa bal stlacit klucku a vojst a co, vobec zazvonit na zvoncek :heh: Napriek tomu Hugo v zivote toto spravanie neopakoval :heh: Ale mal 7 tyzdnov a 5 dni pri odbere... Nie pol roka...

Napriek tomu ako Fry je "blby", tak ja v zivote nebudem mat psa, co by ma miloval viac a vedel by to davat tak intenzivne a casto najavo. To je deviza tychto psov a neskutocna. Nic podobne som u ziadneho psa nezazila, tak ako kazde plemeno ma nieco naj, tak oni sa maximalne, fakt maximalne spravanim priblizuju detom. Ci v pritulnosti alebo spravani ako takom. Sa vobec nedivim ludom, co si ich zaobstaraju miesto dietata. To fakt treba zazit. Ale bohuzial, citit to potom v tom chove, ze to zacina mat k psovi daleko...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod kellee » Pia 27.10.2017 14:51

a s nejakymi normalnymi chovatelmi si to neskusala komunikovat? ci to vsetky su take
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 27.10.2017 14:55

Prosim ta, sak ja uz musim byt triedny nepriatel plemena :heh: Nie, neskusala, ja sa bojim ist aj na klubovku :heh: Kamaratka je v styku s inou chovatelkou a svato svate mi tvrdi, ze jej psi su pomerne OK, ale ja neuverim, kym sa nepresvedcim na vlastne oci :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod kellee » Pia 27.10.2017 14:58

hmm, tak by som asi hladala niekoho kto nie je taky klasicky chovatel, ci neexistuje?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 27.10.2017 15:01

Vies co, mne je to jedno pravdupovediac. Do buducna uz neplanujem toto plemeno... Prvy rok, dva som kvoli tej pritulnosti myslela, ze urcite bude, ze vezmem nejakeho normalneho. Ale ja uz neverim v male plemena :heh: A aj chlap sa vyjadril, ze radsej 2 fundlov nez jedneho cinanca :heh: (Teda ine plemeno dokonca OK, ale pod 70cm v kohutiku to mat nemoze :haha: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod elfinka » Pia 27.10.2017 15:20

pigie píše:Prosim ta, sak ja uz musim byt triedny nepriatel plemena

Offtopic: Neboj, takych nas tu je... :haha:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod kellee » Pia 27.10.2017 15:48

hmmm sranda celkom, ze ti chovatelia ich maju aj viac, to uz musi byt nejaky symptom ci co, ked im nevadi aki su
nepriatelov plemena myslim ze by sa tu naslo :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod wer » Pia 27.10.2017 15:53

Ja tam nespadam, ba naopak. :ha: Si zle plemena vyberate :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod Elis » Pia 27.10.2017 15:56

kellee píše:hmmm sranda celkom, ze ti chovatelia ich maju aj viac, to uz musi byt nejaky symptom ci co, ked im nevadi aki su
nepriatelov plemena myslim ze by sa tu naslo :lol:


ono je ale klidne mozne, ze jak je jich vic, chovaji se jinak.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6396
Bydlisko: Praha

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 27.10.2017 16:04

Tam su velmi male naroky. Tam vedie tuzba sa o psa starat, nie mat psa ako psa. Samozrejme nie u vsetkych, nechcem hadzat do jedneho vreca ani chovatelov, ani majitelov. Ja som tiez primarne tuzila po psovi, ktory bude kontaktny, ale fakt som nemyslela, ze to bude mat take divne prejavy :nwm: Ked sa k tomu postavim normalne, som verila, ze po case prestane riesit. Inak ako som pisala, ze sa zhorsil, tak najnovsie vresti aj pri odchadzani navstevy. Uplne rovnako ako pri prichode... On sa fakt horsi ten pes :ua: Keby clovek aspon vedel, co ho irituje...
A co sa tyka poslusnosti, kludne poviem, ze Fryov chovatel si tiez mysli, ze to nie su psi na posluchanie a Fry ho prekvapil, ze toto je pes z JEHO chovu a co dokaze :heh: Proste su to zlaticka a bodka. Musi stacit majitelovi :heh: Ale ja v psovi proste chcem hladat psa, ten sulad, ktory si clovek moze vytvorit len so psom a ziadnym inym zvieratom, pretoze s nim zije a moze ho nasledovat kamkolvek. Ked si rozumiete aj bez slov, a ked viete co jeden ci druhy spravi. Mne toto velmi velmi chyba, lebo na tento level sa s Fryom uz neverim, ze dostanem :ua: Ale tak zato mame iny gaucovy level, ktory by fundel nedokazal splnit :heh: Ked to zavolam na gauc, z jednej strany chlap, z druhej dieta a ja poviem hop, tak ono to skoci a miesto toho, aby si slo lahnut niekam, kde je volno, tak si to poslape moj hrudnik a schuli sa to na nom :heh: Vtedy by som ho laskou zozrala :heh: A on zase nie je taky maly, zeby sa na ten hrudnik pohodlne vosiel, takze castokrat z neho sklzne kamsi medzi mna a chlapa alebo mna a dieta, chrbat dole, packy nahor s cumakom. A ostane tam tak bez pohybu. Vtedy hovorime, ze sa Fry utopil. Lebo mu trci len cumak dohora, ostatne nevidno, ale nepohne sa, aby nahodou sme si to nerozmysleli a nesli z gauca prec :haha: Hlavne teda ja, ostatni mozu, ale mna treba doprevadzat aj na zachod, aby som sa nestratila vo vlastnom dome :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 27.10.2017 16:10

wer, ja uz neverim, ze existuje male plemeno vhodne pre mna :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod wer » Pia 27.10.2017 16:11

Ved. Neexistuje. :joint: Tak, ako pre mna nie. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI