Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 06.07.2018 16:12

Inak Lucy, jemu usi dost plandali v pohybe zo zaciatku- urcite by som nasla foto, kde sa mu v pohybe normalne klopili obe. Potom uz len jedno. Ale neviem kedy sa to potom upravilo a teraz ich ma naozaj velmi pevne. Ale prvy rok na to rozhodne nevypadal, ze budu tak pekne stat aj v pohybe.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 06.07.2018 19:12

Som nasla take foto, kde to vidno. Prudsi pohyb, tu mal 13 mesiacov a este plandali obe a hodne.
Prílohy
IMG_1147.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 06.07.2018 19:17

A v 15stich uz len jedno
Prílohy
IMG_0943.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 08.07.2018 15:32

My sme mali v nohach 24km, kolko on netusim. Ale ako rybicka. Musime zostupovat tak, ze odlozit psa, zostupit, privolat psa, odlozit psa, zostupit, privolat psa.... :heh: Inak sa on zabijame :prd:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 24.07.2018 14:27

V sobotu bol den, kedy ma po dllllhej dobe urobil fakt stastnou. Ono to plavalo. Bez zbytocnych cavikov, bez hrabania prednymi a prskotania (aj ked aj to sa stalo, lebo chcel zakotvit pri mne v polke Vahu :haha: a nejak ho chytila panika, ze sa to neda, ale zvladli sme to), bez snahy chodit zadnymi po dne, bez zvukovych prejavov, bez snahy ma vyvrieskat z tej vody von... Mal 1 celu sezonu pauzu, bo bolo pre mna bolestne chodit k vode, tak sme proste minule leto u vody neboli a predminule skoncili chodenie do vody v juli. Takze defacto 2 roky nikde. Tento rok som ho planovala vziat, ked bude teplo a nebude ho klepat zimou ako vzdy a fakt ma milo prekvapil. Zvycajne robi na brehu show a potom navela velmi zvlastnym stylom sa pohol za mnou, ked uz som bola daleko od brehu. Teraz som bola od brehu tak 3 metre? A na zavolanie dal svoju otocku na mieste dokola, ako ked sa tesi - vyventiloval a proste siel :aaa: Vodu sice neznasa stale, ale uz to neni take, ze aportuj si z vody sama, ja len tam, kde dociahnem nohami na dno :haha: Kolkokrat som ho zavolala, tolkokrat ma vo vode obehol, dokonca aj pamlsky zozral vo vode a pytal dalsie pri plavani, co predtym nehrozilo, to ich radsej ozelel.Tolko radosti taka obycajna vec :heh:
Prílohy
IMG_0933.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 30.07.2018 18:24

Jediny cinanec o ktorom viem, ze cvici. Vzdy ked pozeram jeho videa, tak si hovorim, ze ktory z tych dvoch je typickejsi predstavitel plemena (osobne ani jeden si myslim :heh: ) Ale dat tych dvoch vedla seba a urobit video :aaa:
https://vimeo.com/242724514
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod Margita » Pia 03.08.2018 17:40

pigieeeeeeee :aaa: :aaa: :aaa:
https://zvierata.bazos.sk/inzerat/88343 ... PP-FCI.php

to je osud,rozmyslas nad stenatom a hla :lol: to by bola vies aka pradna dvojka
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 03.08.2018 17:46

Coz, chovatel mal jeho presnu kopiu, toto az take presne nie je :heh: Aj sa mu stratila, som ju tu inzerovala. Tu ked som nevzala, tak ineho uz nevezmem :haha:
viewtopic.php?f=80&t=4046&p=1394828&hilit=stratila+sa#p1394828
Ale jo, stale je to ten isty chovatel, preto su si taki podobni vsetci :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod Margita » Pia 03.08.2018 17:54

to ze je rovnaky chovatel nemusi byt zaruka toho,ze psy sa podobaju :heh:
ved nejde o to aby bola to kopia,ale chapes,vidis tam ten osud :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 03.08.2018 17:56

No tu ani nie popravde :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 13.09.2018 20:11

Ma dnes pobavil a aj macku :heh: Som ho sla vencit, vypustim ho na dvor, on vzdy da kolecko okolo auta a potom uteka za mnou k branke. Teraz taky divny zvuk som zacula, akoby zakopol do velkeho listu, take skkkkr a hlavne, nik za mnou nedobehol, pozriem, kde je a on sprintuje okolo auta ako blby. Ako vazne tryskom a stale dokola. Kukam, ze co sa deje, zrazu frnk, spod auta kocka na plot. A pes? Nezajem, nevidel, sprintuje okolo auta. 50 koleciek dal urcite, nechcelo sa mi ratat viac :haha: macka na plote sedela a pozerala a krutila hlavou ako ho sledovala tiez dokolecka :haha: Ten pes proste na to nedosiel, ze tam uz nie je a ani nespomalil :haha: To naozaj ako vystrihnute z nejakeho animaku :haha: Som to musela stopnut, sa mi tam nechcelo cakat do polnoci, tak som vykrocila a zaroven dala otvarat branu, macka sa zlakla a zoskocila na cestu, co si uz pes vsimol ten zvuk :heh: Nevybehol na cestu, hoc brana bola otvorena - ma u mna cerveny bod :haha: Tak som ho potom pustila na cestu, bol rozjaseny, zrazu chytil stopu a jeeejda na "hlavnu" kam sa cica pobrala. Zasycala som - kam idesssssss? Ako to bol flek, ze pazure skripali, on bol v trysku :heh: otocil to tesne pred hlavnou. Pobavila som parik, co akurat sli okolo sa chichotali, bo pes sa tvaril zrazu uplne malicky a nenapadny a krotky ako baranok :heh: Zbytok cesty na pole mi siel pri nohe a zbozne na mna pozeral. Ja neviem co je toto za povaha :heh:
Ale ta macka bola tiez super, neutiekla daleko, pozorovala... Muselo ju to bavit, jak tam beha dokola :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod Lindchen » Pia 14.09.2018 7:04

Toto presne robí Jerra, keď sa Aris po okúpaní šúcha a behá po byte. Sedí na škrabadle a krúti hlavinkou, že čo je už toto za exota. :pac: :haha: :haha:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 14.09.2018 7:31

Linda, ona nenatacala hlavou, akoze by sa divila. Ona ho sledovala ako na tenise, tak nou otacala do kruhu, co ho sledovala :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 01.10.2018 14:03

Dnes ma pobavil. Zacal cas opadavania bodliakov. Cize smrt pre majitela dlhosrsteho psa. Fry sa s tym vyporiadal nasledovne. Bodliak ma sice na prednej nohe, ale vie, ze staci krivat na zadnu, ze aj tak ho prezriem :haha: Krivat na prednu je predsa o hodne narocnejsie. Takze zdvihne zadnu nohu na tej strane, kde ma bodliak a ublizene skacka. Co na tom, ze bodliak ma na prednej alebo na hrudi! Pozornost treba nejak ziskat. No a 100x lepsie toto ako rozcupovany bodliak vsade v srsti okolo huby a este aj na nohe. Vyberat to totiz nevie normalne. Hugo to tahal sofistikovane, aj s chlpami, aby sa to nelepilo :haha: To tento nezvladne si vytahat chlpy, takze vytahoval bodliak zo srsti po semiackach a urobil viac skody ako uzitku :prd:
No a dalsia vec, co sme zistili. Ten pes zere hriby - velmi mu chutia (rozmyslam, co mu nechuti okrem celej ryby, asi nic). Takze hlada hriby :haha: Akurat sa nepyta (ak sa pozeram, tak samozrejme sposobne nad tym stoji s priblblym pohladom, kedy presne viem, ze staci, aby som sa otocila aaaaaa...) a zacne ich rovno zrat, takze musim byt rychlejsia ako on. Mam take hluzovkove prasiatko, co teda nehlada hluzovky ale dubaky a suchohriby :haha: A len dufam, ze aj tusi, ktore su jedle, ale kedze hlada len tie, ktore zbierame a ine ho nezaujimaju, hoc ich ocucha, tak dufam, ze sa naucil, ktore mu do huby patria a ktore nie :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod kives » Uto 02.10.2018 7:40

:haha: :haha:
ja som polku Dastinovho života rozmýšľala, že keď ho naučím hľadať hríby, či bude hľadať všetky huby alebo len hríby. Dík za zodpovedanie skoro 20ročnej záhady :heh: .
on síce hľadal, ale keď mi ukázal tretiu hubu a mne stále nebolo dosť, tak sa mi na to vy :kak: . ale nikdy som ho to neučila cielene. u krpatého som ani neskúšala, ten má tiky aportovať alebo označovať a ani jeden spôsob by pre tú hubu nebol prínosom :heh: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI