Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 21.01.2018 18:05

Ma tesi, ze on ich ma zjavne v horsom stave ako ja :devil:
Ale milujem, ked sa tesi zo zivota, aj ked ma stve, ze to musi prekladat blacanim na ludi pol kilometra od nas :pac: Ja nechapem, ten pes neznasa byt mokry, neznasa dazd, neznasa vodu. Sneh miluje...
Prílohy
IMG_5177.JPG
IMG_4584.JPG
IMG_4394.JPG
IMG_4558.JPG
IMG_5210.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 22.01.2018 11:26

Sa len tak zamyslam, neviem kam to dat. Je mozne, zeby psa nejak "umravnovalo" cvicenie? TEraz nemyslim vo forme, ze viac poslucha alebo co, ale ze neriesi veci, co netreba. Ja si vsimam, ze ja s nim cvicim niekedy x dni vkuse, kratko, to su fakt 10 minut do dna. Niekedy x dni, tyzdne necvicim vobec. Ten pes sa zhorsi za to obdobie necvicenia. Myslim psychicky... On fakt akoby upadal, alebo riesil, co nemusi. Som si to zacala vsimat posledne mesiace a podla toho som aj robila prestavkove dni/treningove, nech si to overim, ci mi to sedi... Cca po 2-3 dnoch necvicenia psovi zacina hrabat viac ako ked cvici dennodenne - akoze 2 tyzdne vkuse ked cvici kazdy den je lepsi ako ked cvici ja neviem 2x za tyzden. Neviem, co si o tom mam mysliet... A hlavne sa mi ani nechce riesit kolko so psom cvicim a kedy ano a kedy nie... Som pocvicila vzdy ked bola chut, nalada, cas...
On sam si cvicenie ale nejak nepyta, max. pred vecerou, ale len ak urobim prestoj - napr. idem nieco vyhodit do smeti alebo sa na nieco pozriet v zahrade, tak ma asi pocit, ze to je vhodne :heh:

Mne toto pride podobne ako ked som 2 roky hladala, aby mi nejacal na ludi na prechadzke, kym som zistila, ze nesmie byt vpredu a potom je ticho :haha: Este zistit, co urobit, aby neblacal, ked na prechadzke stojim (akoze ludia, keby vas nieco napadlo, za toto budem fakt vdacna, to mi TAK ulahci zivot s nim :heh: ) a aby mu nehrabalo z nicoho nic a budem spokojna (ano viem, toto nikdy nevyriesim) :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod wer » Pon 22.01.2018 11:33

mozno ked mu pridas dake vyhladavanie v ruinach alebo inu specializaciu... :heh:

a co sa tyka "umravnovanie", tazko povedat, kedze on je mimon vseobecne , :ha: ale tak isto to vplyva na nervovu sustavu nejak... ono riesenie uloh, alebo cohokolvek narocnejsieho (z pohladu psa) dokaze zvysovat sebavedomie a sebadoveru toho psa, takze preco nie. len na neho to nefunguje dlhodobo. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod hisham » Pon 22.01.2018 11:36

Podla mna to takto neurotickym psom naladenym na vysokej frekvencii urcite pomaha. Nasmeruju tu energiu do niecoho ineho nez riesenia veci. Uplne si to viem predstavit aj pri malinach ci borderach (v takej vyssej miere), ze bez prace im trochu preskakuje...
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 22.01.2018 11:39

Rozmyslam, ci ten pes ma vobec dlhodobu pamat... Vypada, ze nie :heh: Urcite nie taku ako fundel, to na 100%
No minule ma x mesiacov nic nerobenia s nim dohnalo vlastne na veterinu (ale to mi doslo tak nejak spatne) :haha: Ako vazne. Ono to naozaj sedi, cim viac si to vsimam, tym viac sa priklanam k tomu, ze ten pes je na to cvicenie nejak naviazany. A nie, nestaci napr. tura ci hra so psom/psami. On musi dostat "ulohu" kazdodennu ulohu.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 22.01.2018 11:42

Ale ja som nechcela ziadneho "pracaka" prave. Ja som chcela psa na gauc :heh: Mna ten pes depta.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod Bad » Pon 22.01.2018 12:03

pigie píše:Je mozne, zeby psa nejak "umravnovalo" cvicenie? TEraz nemyslim vo forme, ze viac poslucha alebo co, ale ze neriesi veci, co netreba.

pigie, ano. Při cvičení zažívá úspěchy = zvyšování jistoty psa (za předpokladu, že není cvičen kanadami...) a zvyšování jistoty (či spíše snižování míry nejistoty) = neřešení blbin.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 22.03.2018 8:50

Ako sa mi podarilo zatocit s neustale zvysujucim vystekavanim pred vecerou :heh: Ze sa sprava ako mrdly pred podavanim vecere, na to som si zvykla, ze ma x krat potkol, x krat sa on rozplestil, ze mi skace doslova po hlave, ale zacal k tomu pridavat stekanie, najprv jeden nevinny stek. Uz to som zatrhavala okriknutim - ale na neho hovorit, ked steka, to je zbytocna namaha. Jedna z veci, ktoru ho v zivote nenaucim zda sa. Prerastlo to do toho, ze ked som zmizla dnu pre misku, tak pes este poslusne cakal, ale ked som vysla s miskou, tak vreskoty. Ked som s nou zasla, tak poslusne cakal, vysla - vreskoty. Mohla som to robit kludne hodinu, obcas sa po tej hodine podarilo, ze cakal potichu, ale s kvicanim. Nemalo to valny efekt ani po x dnoch... Skor zral moj cas nez by chapal, co sa po nom chce. Az som bola prinutena vyuzit nas nenavideny aport... Pridem domov, dam psovi do huby cinku a pes sedi ticho a caka a caka a caka, nesmie ju pustit, nedostane veceru predsa potom :haha: A cakaaaaaa potichucku cakaaaaaaa. Teraz rozmyslam ako to implementovat pri navstevach a stanovych prijazdoch domov :haha:
Offtopic: A nie, struhnut by nepomohlo, teda to pomaha vzdy ho klepnut po hlave, ale len v danu chvilu, na druhy den si ten pes nic nepamata... Pre neho je stekanie hnaci motor asi :au:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod kives » Štv 22.03.2018 9:17

:haha: :jop:
dobré riešenie :lol: . na to by som neprišla.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 22.03.2018 9:54

Prisla. Zufale ciny (krmim niekedy aj okolo 22:00 a vonku) potrebuju zufale riesenia :heh:
A dnes ma fest vrciaci den, kym som odisla z domu (a prestastna, ze som zrovna dnes mohla :haha: ) vydal zvuk mozno aj 100x... Ja ho raz fakt zabijem. Niekedy mam pocit, ze uz to dokazem obycajnou myslienkou, ked sa silno sustredim :haha:
Uz zufalo potrebujem normalneho psa. Ticheho, nevzrusiveho, pokojneho :haha: Len stale mi nieco hovori, ze este nie, este nie :heh: Aj ked v normalnych chvilkach tohto psa si hovorim, ze uz by to slo :heh: Ale ich je tak maaaaalo :haha:
Boze a zacali stavat vo vedlajsej ulici. Uplne iny ruch ako doteraz, ak sa nezcvoknem teraz, tak uz nikdy. Je to ovela horsie ako kedykolvek predtym :prd: A to zacali len tento tyzden :plac: Takze viem, ze teraz urcite NIE. Dufam, ze postavia za pol roka :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod kives » Štv 22.03.2018 10:06

to je ako za trest. a ešte je otázka, či by tým svojim neurotizmom nenakazil aj šteňa... :ua:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 22.03.2018 10:12

No, to je to, coho sa bojim najviac a preto stena realne nehladam. Len sa obzeram... Ale zase viem, ze keby mi nieco brnklo do nosa, tak to donesiem a Fry bude mat problem a ja este vacsi. To som tu asi nepisala vlastne. Najvacsi vtip o ktorom som ani netusila :joint: Boli sme na vystave. Moj pes nemal problem so ziadnymi psami, kym neboli velki a cierni a chlpati... Ten debil sa boji fundlov, tibetskych dog a tak podobne :joint: Jediny pes s ktorym zil bol fundel, zili spolu 2 roky a ten pes sa ich boji uplne brutalne :prd: Vsetci ostatni, dogy, bernardini, leonbergeri, neviem co, pohoda, zaujem, alebo nezaujem, ale ziaden strach. Videlo to fundla, uz to malo oci na vrchu hlavy a chvost na bruchu. S nim citim vela zabavy este v zivote. V lete sa zacnem zjavovat na fundlich vycvikoch... Myslim, ze ho raz porazi pri mne :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod akuk » Štv 22.03.2018 10:12

pigiee, som na teba myslela dva dni dozadu :lol:
bola som v cz s jednou pani, co si kupila cinana (fenu ona, dcera psa) po dvoch predoslych plemenach jazveca a kokra a nevie sa spamatat :haha:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 22.03.2018 10:14

Ti psi su za trest... To je fakt pre ludi, co maju problem so sluchom a nechodia von a ziju sami. Pre tych ludi je to idealny spolocnik. :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod kellee » Štv 22.03.2018 11:03

u nas na nakazenie nekonalo. Tak strasne odlisni su, Indy sa od Alexa nic nenaucil, som sa spoliehala ze nebudem musiet nejak vynakladat energiu aspon co sa privolania tyka a nejakych blbosti doma, velke makove. Vsatko som musela sama Indyho ucit. Ale ani to zle sa nenaucil. Alex napriklad huci ked odchadzam, Indy ide na pelech a lahne si.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI