Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod tica » Uto 31.07.2012 8:23

aj naša chrochta a riadne
tica
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod tica » Uto 31.07.2012 8:49

ahojte som čerstvou majiteľkou 12 tyždňovej fenky francuzskeho buldočka a chcela by som sa o tomto plemene dozvediť viac čo sa týka ich stravy a hygieny ak mi viete poradiť čo jej dávať papať a ako často ju kúpať tak vam veľmi ďakujem za vaše rady
tica
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Tania » Uto 22.01.2013 20:26

“Climb the mountain so you can see the world, not so the world can see you."

Stafordširský bulteriér..."je úžitkem i potěšením pro rozumné, terčem pro hlupáky"...
Tania
Junior
 
Príspevky: 469

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod DiamonD » Uto 22.01.2013 21:00

Chudátenko maličké :plac: :smile:
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Ňuňaaňuňo » Uto 26.02.2013 16:58

Ahojte :ahoj: , môžem sa opýtať z ktorej chovky máte vy ľudkovia havinov? Hľadáme si francuzáčika. Vystavujete niekto? Máte známosti? Chovku?
Kukáme aj rakúsko, česko, ukrainu atď...ale nevieme si vybrať, tak ma zaujímali vaše názory.
“The only creatures that are evolved enough to convey pure love are dogs and infants.” Johnny Depp
Ňuňaaňuňo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Tania » Uto 19.03.2013 17:39

Prosím o radu.
Kamarátka si chce kúpiť fenočku buldočka s PP, poslala mi tento inzerát že sa jej mám na to popýtať - http://zvierata.bazos.sk/inzerat/232349 ... k-s-PP.php
poznáte chovateľa p. D. Krascsenitsa?
“Climb the mountain so you can see the world, not so the world can see you."

Stafordširský bulteriér..."je úžitkem i potěšením pro rozumné, terčem pro hlupáky"...
Tania
Junior
 
Príspevky: 469

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod jakut » Str 20.03.2013 13:09

Tu je málo ľudí čo má FB a ja veľmi nepomôžem, nechodíme na výstavy a prestala som sledovať chovateľov. Ani pri šteňúchoch neviem byť objektívna, lebo podľa fotky a mne sa najviac ľúbia fauny :hi: .... treba vidieť. FB by mali mať pekné hrubé a krátke nožičky, ale v tých 12tich týždňoch vyzerajú všetky šteniatka také vytiahnuté. Tiež ňufáčik, ak by som si mala ešte vyberať šteňa, neberiem čo s najkratším.. lebo bližšie štandardu a teda aj krajšie. Beriem ako má Saška, nie je problém v lete. Chaester ho má úplne narazený a fest je problém v lete, boli chvíle toto leto, keď mi kolaboval. Pri bielych by som si dávala pozor na hluchotu, ale tam majú po sebe aj čierneho, takže by nemal byť problém.
Inak, že gratulujem k výberu. FB sú úžasné psiská :love:
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod NeoNeko » Uto 02.04.2013 11:46

Dobrý deň, máme FB, má rok a mám pár otázok tak ak by mi niekto vedel poradiť veľmi pekne ďakujem. Náš FB má rok, má potravinovú alergiu na ( hovädzie, jahňa, pšenica, sója, jačmeň, ryža, zemiaky, kukurica, ovos, mlieko, ). Nevedeli by ste niekto poradiť vhodné granule? Pretože stále sa do krvi škriabe. Aj Vaši FB neuveriteľne plznú (či to nie je následok alergie) a máme problém s prdením. Za večer je schopný aj 20 - 30krát pustiť naozaj asi čistý špavok. Je to u FB bežné? Záhyby na tváričke sa mu zapalujú a to mu ich umývame aj 3 krát za deň, (betadine, borová voda). Ďakujem za pomoc.
NeoNeko
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod pimpernelscarlet » Str 10.04.2013 11:09

Dobry den, mam FB,mame 16 tyzdnov a sme pomerne ustekany. Tiez sa nerad vozi v aute, ma niekto radu ako najlepsie ho skusit na jazdu v aute naucit? Dakujem
pimpernelscarlet
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Str 10.04.2013 20:42

pimpernelscarlet, skús sa pokukať tu: viewtopic.php?f=9&t=15439&p=954581&hilit=v+aute#p954581
V aprílovom čísle Pes přítel člověka je profil plemena FB a aj nejaké zaujímavosti o ňom, ako napr. problémy s chrbticou. :ahoj:
Obrázok
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod pimpernelscarlet » Štv 11.04.2013 14:32

Dakujem za posunutie spravnym smerom. :-) casopis kupeny, precitany. :smile:
pimpernelscarlet
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod pimpernelscarlet » Pia 12.04.2013 14:29

Tiez sme sa chceli podelit o foto ale nejak sa nam nedari ho nacitat. :ua:
pimpernelscarlet
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Pinklady » Str 17.04.2013 16:44

Pre chovne stanice franc. buldockov pozrite adresu www.frbul.cz Chodia tam aj sami chovatelia,skupina je aj na facebooku.
Mne osobne su sympaticki flat devils z CZ, potom je fajn Slamova zahrada a viem,ze majitelka obchodu brennypet, myslim,ze to ma aj webovku slovensku,tak ona ma chovku franc. buldockov,je to fajn chovatelka,dava si zalezat na ich zdravi a kryje s kvalitnymi jedincami. Potom,co poznam ludi,tak dalsia slovenska chovka je Slavic Storm.
Chovnych stanic je pomerne vela, ale treba si dobre vybrat, komu tie peniaze venujete.
Ja osobne som po tom,co sa okolo buldockov pohybujem dost proti chovu bez PP, nakolko sa u tych buldockov cim dalej tym viac vyskytuju zavaznejsie vrodene vady,ktore by sa dali vhodne cielenym chovom dostat pod kontrolu. Tiez dost vela ludi mnozi na buldockoch bez PP,lebo to vynasa velke peniaze a casto je to na ukor ich zdravia. Mnozitelia sa hlavne chytili nestandarnych farieb franc. buldockov, ako je modra (mysia sed) , potom red fawn, cokoladova a merle. To moze pekne vyzerat,ale zdravotne rizika su naozaj velmi velke. Treba davat pozor, niektori vedia zamerne klamat a vyzera,ze maju chovku,ale nemaju. Podla mojich skusenosti,cim je v chovke menej psov,tak tym lepsie. Treba si pozriet aj vrhy,ci nahodou fenky nerodia ako na beziacom pase.

V Cesku su dva kluby franc. buldockov, v Rakusku je myslim jeden a ten bol zalozeny v 19 storoci.
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
Pinklady
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Pinklady » Str 17.04.2013 17:05

NeoNeko píše:Dobrý deň, máme FB, má rok a mám pár otázok tak ak by mi niekto vedel poradiť veľmi pekne ďakujem. Náš FB má rok, má potravinovú alergiu na ( hovädzie, jahňa, pšenica, sója, jačmeň, ryža, zemiaky, kukurica, ovos, mlieko, ). Nevedeli by ste niekto poradiť vhodné granule? Pretože stále sa do krvi škriabe. Aj Vaši FB neuveriteľne plznú (či to nie je následok alergie) a máme problém s prdením. Za večer je schopný aj 20 - 30krát pustiť naozaj asi čistý špavok. Je to u FB bežné? Záhyby na tváričke sa mu zapalujú a to mu ich umývame aj 3 krát za deň, (betadine, borová voda). Ďakujem za pomoc.


Osobne by som sa priklanala k tomu,aby ste zacali buldockovi varit,teda skor barfovat. granule,ktore by Vam vyhovovali yloyenim asi nenajdete,nakolko vo vsetkych,co su oznacene ako hypoalergenne je prave zemiak. Totiz ten by mal byt najmenej reaktivny,ale nie je to Vas pripad. Pri varenej strave sa daju tieto veci uplne vylucit,nakolko ich pes az tak nepotrebuje. Varit mozete z toho,na co nie je alergicky. Teda skuste kralika, morku, rybu, mozno potom po zrazeni priznakov alergie a zleho travenia by som skusala dalej ci bude moct aj napr. kuracie,kacicu,bravcove atd. To uz su totiz rizikovejsie druhy masa z pohladu psa alergika. Ako prilohu by som davala cervenu repu, jablko, mrkvu, celkovo sa nemusite bat korenovej zeleniny, nejaky povadly salat,lanove semienka sem tam.Mozete skusit pridavat lososovy, alebo pupalkovy olej a extrakt z aloe vera. Uvidite,co bude tolerovat. Pridavajte nejake vitaminy, tie sa daju zakupit. Ono minimalne dva mesiace by som krmila takto, nakolko treba teslo vycistit od alergenov. Granule su sice pohodlne pre Vas,ze nemate robotu navyse,ale ono da sa vsetko dopredu naporcovat ked to kupite a potom uz len vytahujete z mrazaku. Kludne skuste davat aj kosti,ale surove, pripadne kost chytit a oskrabat rucne,aby mal vapnik. Ze by telo malo nejaky nepomer,toho sa nemusite bat. Telo sa s tym vie pekne vysporiadat.
V pripade buldocka alergika musite brat ohlad na to,ze nemate vela inych moznosti a iba dufat,ze sa neobjavi nieco mimo potravinovej intolerancie.
Srst u alergikov,ak maju problem nadmerne vypadava,tvoria sa strupy,ekzemy...kadeco. Cim viac je v tele alergenov,tym horsi je stav srsti a koze.

Ak si nebudete vediet dat rady pomoci,tak odporucam pana doktora Rybníčka (uraduje na Jaggy v Brne) je to najlepsi dermatolog,akeho mame v Europe pomaly. Je to velmi prijemny doktor a nejde Vas stiahnut z penazi.
Vela buldockov skonci docasne,alebo trvalo na medikamentoznej liecbe. Netreba sa toho velmi bat,niekedy sa neda inak.
Da sa ist este aj alternativnou medicinou,ako je homeopatia,akupunktura,pripadne cinska medicina.
Buldocek je rehola a teda sa musite trosku v zaujme jeho zdravia obetovat a prisposobit. Ale odmenou je casto krasny, prakticky zdravy pes bez viditelnych problemov :) Drzim palce.
keby potrebujete nieco velmi specificke piste mi do sprav.
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
Pinklady
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod pimpernelscarlet » Štv 18.07.2013 10:19

Dobry den,

ma tu niekto skusenost, ci pripadne by vedel povedat ci su vhodne granula canine caviar? mam buldocka, teraz mame husse (vraj nie su moc kvalitne), viete mi poradit, kt granulky by boli vhodne? dakujem
pimpernelscarlet
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI