Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod doloroso » Štv 17.03.2011 16:07

ze z takej dobrej blatovej kaluze moze dostat pes leptospirozu..
THEO, beagle, 7 rokov
IZZIE, frenchie, 13 mesiacov
doloroso
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 199
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod doloroso » Štv 17.03.2011 16:14

Samantha a este doplnim, ano mas pravdu moj pes je tou najkrajsou ozdobou mojej postele.. a ked spi snami v posteli a sedi aj na gauci, tak je jasne ze nemoze vyzerat ako prasa, cela od blata, my nezijeme na dedine, byvame v "panelaku".. :no: :lol: nas pes je pre nas ako nase dieta, snazime sa o to aby sa dozila co najviac.. ani dietatu nemozes dovolit robit vsetko co ma rado, na to ma svojich rodicov, aby sa on postarali.. a nevycital som ti nic ine len to ako vyzera po tej prechadzke.. takze sa nemusis hned urazat, ale radsej sa zamysli, ci je to pre nu naozaj to najlepsie..
THEO, beagle, 7 rokov
IZZIE, frenchie, 13 mesiacov
doloroso
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 199
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Štv 17.03.2011 17:43

Offtopic: Jasné, v tom texte sa to aj píše. Ja som si to prečítala ale toto mi nejako uniklo (nechápem ako). Musela som si to hodiť až do vyhliadavača a konečne som to našla :pac:
Z kaluže by som psom určite nedovolila piť, ale to, že by chodili po blate, by som ešte prežila. :)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Samantha » Pia 18.03.2011 10:52

:jop:
Ja si budem brať psy kedy chcem a kam chcem, nebudem s nimi chodiť na prechádzky ktoré ich nudia len preto aby ostali čisté...nebudem ju nosiť na rukách aby sa nezašpinila sama alebo aby ju neposkákali ostatné psy. Nech si vyzerá ako prasa mne to nevadí, jej to nevadí a očistí sa ľahko...ale trochu si to mýliš...po prechádzke je čistá...na prechádzke vyzerá ako prasa :smile:

Nedovolím jej robiť nič čo jej škodí (čo zašpiniť sa od blata a vyzerať ako prasa určite neni)...keby mi bola ukradnutá tak by som ju nechala zdochnúť hneď prvý týždeň čo som si ju zobrala a netrávila týždne na veterine...

A leptospiróza? Proti tej sú moje psy očkované...keď už hľadáš niečo čoho sa treba báť...tak skôr babeziózy ktorá sa teraz začala rozširovať aj v BA či už vo vode alebo kliešťami a tá je pre psa smrteľná... a tú ti kľudne dostane aj keď nebude behať po blate.

Ako som už písala vyššie, zápal mala preto že má dlhé mäkké podnebie čo je u buldočkov bežné (preto aj tak chrčí ako chrčí) a po druhom roku bude musieť ísť na skrátenie. Teraz s tým robiť nič nemôžem lebo sa musí počkať kým sa jej to vyvinie úplne keďže dovtedy bude ešte rásť a nemalo by to zmysel.

Offtopic: ani ja nežijem na dedine ale dúfam že raz budem :smile:
Obrázok
Samantha
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 300
Bydlisko: BA

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Char+Alyosha » Pia 18.03.2011 19:09

Samantha

:jop:

Psi nie su porcelanove babiky... Aj moji psi sa pri navrate z vychadzok na seba ani nepodobaju... Ale ziaden problem, ved ich hned po vychadzke okupem a hotovo, su cisti... Rano si privstanem, takze mi to ani nekomplikuje odchod do prace... Psi su spokojni, vylietani, su ohybni a v kondicke, pretoze su nauceni pohybovat sa v roznych terenoch...

A na trave mozu tiez cokolvek pochytat... ak by sme sa na zivot so psom divali takto, ani by sme ich na zem bez navleku a topanociek ani nepolozili a nedovolili by sme im ani nic a nikoho ovoniavat...

Inak mam pocit, ze leptospiroza je sucastou zakladneho ockovania, ci nie?

Mrzi ma to zapalene podnebie, snad sa tie problemy operaciou vyriesia...

Mame tu v Lamaci jedneho fesackeho FB, skoda len, ze moji psi maju z neho hrozu, lebo chrci, ani tie vztycene usi a vyraz tvaricky im nepridava :heh:
Obrázok
Char+Alyosha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 509

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Bee House » Pia 18.03.2011 19:42

Offtopic: Osprchovanie psa trva len par minut. My dedincania( musela som si rypnut :lol: ) nevidime nic zle na tom, ak sa pes zaspini. A moj pes sa spini pocas kazdej prechadzky, a teraz, ked je take pocasie,ake je, je nepredstavitelne, aby ostala cista. A nebudem ju preto vencit po sidlisku :pac: Pes( minimalne moj) je nadseny, ak sa moze zaspinit, sprintovat po mokrych lukach a valat sa v blate. Ockovanie proti leptospiroze je povinne, toho by som sa nebala. Skor by som sa v nasom pripade bala, ze sa pes unudi k smrti

janajka: ja som ich na tych lukach medzi PP a Smokovcom minule tiez videla, skoro som havarovala, lebo ich tam bolo tak minimalne 10. Nadherny pohlad :oo:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod krista » Pia 18.03.2011 20:08

Offtopic: Doloroso,nepoteším ťa,ale naše psy bežne vyzerajú ako prasce ...a aké šťastné prasce !! :lol:
lebo beha po trave a ne po blate, pretoze ju nechodim vencit na pole/rolu, ale na travu..

najkrajšie venče sú práve tam,žiadne autá ,voľnosť,vietor vo vlasoch :dancing: môj má pomaly 10 rôčkov a doteraz (klop klop) žiadna gebuzina... :nwm: (bývam v meste,v paneláku :oko: )
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod wendy1 » Pia 18.03.2011 20:18

Bee House píše:Offtopic: Osprchovanie psa trva len par minut. My dedincania( musela som si rypnut :lol: ) nevidime nic zle na tom, ak sa pes zaspini. A moj pes sa spini pocas kazdej prechadzky, a teraz, ked je take pocasie,ake je, je nepredstavitelne, aby ostala cista. A nebudem ju preto vencit po sidlisku :pac: Pes( minimalne moj) je nadseny, ak sa moze zaspinit, sprintovat po mokrych lukach a valat sa v blate. Ockovanie proti leptospiroze je povinne, toho by som sa nebala. Skor by som sa v nasom pripade bala, ze sa pes unudi k smrti

janajka: ja som ich na tych lukach medzi PP a Smokovcom minule tiez videla, skoro som havarovala, lebo ich tam bolo tak minimalne 10. Nadherny pohlad :oo:

Offtopic: Ockovanie na leptospirozu nie je povinne, povinne, cize zo zakona je besnota. Ale dnes to uz vetovia beru normalne, ze je to tzv. povinne. U malych a citlivych psikov sa ale doporucuje ockovanie leptospiry samostatne.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod wendy1 » Pia 18.03.2011 20:20

Moja tiez zboznuje aj lejak aj blato a pod. :lol: Ked je jedna mlaka na okoli aj to si do nej lahne. :pac: V lete po dazdoch bola na sidlisku jedna velka kaluz, rovno si do nej lahla a sa chladila aj s kamoskinou bullterierkou. Cize dalsia hodina vonku na uschnutie. :heh:
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod janajka » Pia 18.03.2011 20:23

tak sme videli zjavne tych istych :aaa:

Ja pri psej hre ci len pri venceni v blate problem vobec nevidim. A nemusim byt ani z dediny.
Obrázok
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Silwuska » Pia 18.03.2011 20:42

NO do blata moze a FB nemoze?? hm, to sa pise aj v standarde?? :nwm: :pac:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Pinklady » Pia 18.03.2011 22:50

Ale moze co by nemohol a este ako radi behaju po roli a pod. Teda nas ked vidi ze je na zahrade na roli blato, tak co neurobi beha po nej jak splaseny zajac a ked sa zastavi, tak provokativne na strede toho blata, stastny jak blcha, lebo moze provokovat panicku a dobre vie, ze ja za nim do toho blata nepojdem ho chytat. Potom samozrejme putuje do sprchoveho kuta. Kaluze neznasa, lebo to je studena voda spinava, ale blato a hlina, to je mnam. Nas ked bol maly, tak tu hlinu aj pojedal, sme ho to museli odnaucit. Mozno nemal dostatok niecoho, ja neviem. Teraz to uz nerobi nastastie.
leptospirozu by pes asi dostal skor v meste a mozno skor nez to by mu bolo z tej kaluze zle, lebo sak tam je kadejaky bordel, vratane motoroveho oleja atd.
Ale zaujimave je, ze mestske blato sa mu hnusi. Takze dedinske bio blato iba :ha:
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
Pinklady
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Bee House » Pia 18.03.2011 22:54

Offtopic: fuha, janajka: tak taky vykon sme my este nemali. Asi sme nenatrafili na to spravne blato :haha:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Pinklady » Pia 18.03.2011 22:57

Samatha, aj vy mate problem s predlzenym makkym podnebim? Nas ma tiez, tiez cakame do dvoch rokov a potom ideme na vec. A prave ta kondicia moze odvratit velky problem v lete a komplikacie. Ani ja sa k nasemu nespravam ako keby bol z cukru, len by som to cele este zhorsila. Samantha a kde uvazujete nad operacnym vykonom? My mame odporucene Brno, ale ze sa da aj tu. Ja by som radsej v tom Brne to dala robit asi.
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
Pinklady
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274

Re: Francúzsky buldoček / Bouledogue francais (FCI)

Poslaťod Samantha » Sob 19.03.2011 11:39

Pinklady my sme teraz boli v Bajvete a veterinár to popisoval ako bežný "kozmetický" zákrok ale do dvoch rokov ešte máme pár mesiacov tak si určite nechám poradiť a pôjdem kľudne aj niekam ďalej... vás to kedy čaká?
Obrázok
Samantha
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 300
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI