Bedlingtonský teriér / Bedlington terrier (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Bedlington terrier

Poslaťod Evel!n » Štv 25.12.2008 13:09

Ja som hovorila jednej chovatelke, co chova bedlacov, ze ja mam najrasej bielych bedlingtonov :lol: ...
A ona mi na to: "To je práve za chybu. Bedlingtoni by mali byť zmavšieho pigmentu, nikdy nie bieleho"...
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Re: Bedlington terrier

Poslaťod barney » Ned 28.12.2008 10:02

Zdravím, takže niekoľko odpovedí. Rodia sa čierni, resp. hnedí. Vo svojej genetickej výbave majú gén, ktorý u mnohých iných plemien znamená vážnu chybu a má na svedomí riesenie čiernej resp. hnedej farby. Preto sú v dospelosti svetlí. Ale správne je, že pigment by mal byť čo najsýtejší, aj keď sfarbenie srsti nemusí byť rozhodujúce, o dostatku pigmentu hovorí hlavne koža, nos a oči. Ten psík z obrázku je podľa všetkého bedlington, je však kompletne nakrátko, asi ide o poľovníckeho psíka, u ktorého sa majiteľ rozhodol srsť skrátiť, aby nemal problémy pri predieraní sa kríkami.
barney
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Bedlington terrier

Poslaťod bedlies » Uto 30.12.2008 14:33

Ahojte,
takže sa pripájam aj ja do debaty. Mám doma dvoch bedloškov. Priznávam, že ani mne sa najprv nepáčili, ale keď som toto plemeno videla naživo, hneď som bola rozhodnutá, že ho chcem. :lol:
Nikdy za nič by som ho nemenila. Sú mojou neoddeliteľnou súčasťou života a viem, že s výberom plemena som sa trafila na 100%. Stretávam sa s rôznymi reakciami na nich, ale väščinou sú pozitívne. A ak sa niekomu nepáči, tak to je normálne. Nemusí sa toto plemeno páčiť každému predsa :no: .
bedlies
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Bedlington terrier

Poslaťod kotrmelc » Str 23.12.2009 14:08

No keď má ten športový strih celkom ujde. Ked sme ho videli s priateľom na výstave tiež nás na prví pohľad nenadchol. Myslím, že je to aj tou úpravou ala ovečka, videla som úpravu srsti na Animal planet a je to určite náročné!!! Je skvelé, že nepĺzne - ináč nikdy nehovor nikdy. Keby mi ho náhoda priviala do cesty... určite by bol na kratučko vystrihaný :ha: inak príjemné Vianoce 2009 :zima:
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Bedlington terrier

Poslaťod stelmay » Str 17.03.2010 16:14

Ahoj,
celkom vážne uvažujem o kúpe bedlingtona :) vedeli by ste mi niekto bližšie priblížiť starostlivosť o srsť... na nete som našla len povrchné info (v štýle, že srsť je náročná na údržbu)... a tiež by ma zaujímalo či by mu stačila jedna dlhšia prechádzka denne (hodinová), ako by sa hodil na agility, či poslúcha všetkých členov domácnosti, či má sklony prenasledovať zver v lese alebo na poli, pri samcoch ako je to s tou agresivitou k iným psom....
...keby mi niekto vedel odpovedať bola by som vďačná... :)
stelmay
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Bedlington terrier

Poslaťod Vikiki22 » Str 17.03.2010 18:38

Ahoj!
O úprave srsti sa najviac dozvieš asi rovno od chovateľa, príp. z kvalitnej knižky. Ja by som ti doporučila túto: http://www.najnakup.sk/Porovnaj_knihy-p ... 38503.html Je to veľmi kvalitná a podrobná kniha o úprave srsti nielen bedlingtonského teriéra.
S tým pohybom, ak by mal väčšiu záhradu alebo dvor, kde by sa vybláznil, denná hodinová prechádzka by mala stačiť. A na agility sa veľmi hodí. Ako všetky teriéry. :no:
S poslušnosťou je to tak, ako si ho vycvičíš. Ja s bedlingtonmi skúsenosti nemám, vychádzam len z teoretických poznatkov. Ale skús kontaktovať nejakého chovateľa, on ti povie všetko presne. :no:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Bedlington terrier

Poslaťod Nia » Štv 18.03.2010 10:22

bedlies píše:Ahojte,
takže sa pripájam aj ja do debaty. Mám doma dvoch bedloškov. Priznávam, že ani mne sa najprv nepáčili, ale keď som toto plemeno videla naživo, hneď som bola rozhodnutá, že ho chcem. :lol:
Nikdy za nič by som ho nemenila. Sú mojou neoddeliteľnou súčasťou života a viem, že s výberom plemena som sa trafila na 100%. Stretávam sa s rôznymi reakciami na nich, ale väščinou sú pozitívne. A ak sa niekomu nepáči, tak to je normálne. Nemusí sa toto plemeno páčiť každému predsa :no: .

Som na tom podobne. Mne sa tiez nepacili tito psikovia, az raz na vystave sa mi jeden, ani neviem akym sposobom, priplietol do cesty. Tak som si k nemu cupla a on bol taky nateseny z toho, proste ten terier sa v nom nezaprie a tak sa nechal hladkat, nakoniec ma aj na hru vyzyval :heh: A odvtedy snivam o bedloskovi. O modrom krasnom elegantnom, ale pritom pravom terierovi. Paci sa mi na nom to, ze nie je taky prvoplanovy pes, ktory sa kazdemu zapaci na prvy pohlad, no akonahle sa s nim clovek dostane blizsie do kontaku, myslim, ze uz to je jasne :smile:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Bedlingtonský teriér / Bedlington terrier (FCI)

Poslaťod bonynka » Str 04.08.2010 19:03

Zdravim vsetkych...ak by mal niekto zaujem o steniatko bedlingtona 17.06.2010 sa nam narodilo 6 krasnych psikov. K odberu budu 12.08.2010 hned po druhom ockovani a zatetovani. Steniatka su s PP po vystavne a polovne vedenych rodicoch. Otec: Akela Ja-sta Czech a matka : Apple Style Hunter. Predpoklad byt vystavne uspesne ale aj polovne nadane. Okrem ineho ako bolo spomenute vyssie je toto plemeno nadane v podstate na cokolvek. Velmi rychlo sa ucia. Mozete s nimi chodit na agility, coursing, dogdancing , polovacky.
V pripade zaujmu nas mozte kontaktovat matej@nornik.sk
http://www.nornik.sk
0908811535

Obrázok

* 16.2.2011 prečistená téma od OT. (Vikiki22)
bonynka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48

Re: Bedlingtonský teriér / Bedlington terrier (FCI)

Poslaťod -RoBo- » Pon 20.06.2011 14:09

ahojte,
tak konečne po skoro 6 mesačnom hľadaní sme našli svoje plemeno!! :smile: Ako píšete viacerí ani my sme si toto plemeno viacmenej nevšimli, až keď som sa oň začal viac zaujímať, tak sa nám veľmi zapáčilo. Hlavne to, že skoro vôbec nestráca srsť a nešteká tak ako niektoré iné plemená, čiže sa hodí k nám do bytu. Okrem toho u majiteľky boli psíci veľmi milí a krásne ostrihaní. Ak pôjde všetko dobre tak v piatok už budeme mať doma malú bedlingtonku :jupi: Potom sem samozrejme dám aj nejaké fotos aby sme sa pochválili :jazyk:
-RoBo-
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Bedlingtonský teriér / Bedlington terrier (FCI)

Poslaťod mary » Pon 20.06.2011 20:17

Dobrý výber, určite neoľutujete. :jop:
Ja som spokojná s našou slečnou už takmer druhý rok :smile:
mary
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: Bedlingtonský teriér / Bedlington terrier (FCI)

Poslaťod Margita » Štv 23.06.2011 10:12

uvazujem aj ja nas zaobstaranim si ovecky,som pozerala aj nejake chs ,na svk su tri tak celkom v pohode,inac ani mne sa na zaciatku nepacili :hi: ako decka pred hmmm 10rokmi ked sme pozerali atlas ze fuuuuj :lol: na to potrebuje clovek dospiet,mne sa ani foxterier najprv nepacil ale uz by som ho nedala za nic,a u oveciek ma zaujalo aj to ze sa nespravaju ako foxovia ale su o stale teriery,cize by to ani nebol taky sok pre mna :smile: tak Margita zacina setrit korunky :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Bedlingtonský teriér / Bedlington terrier (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Uto 04.12.2012 15:37

Obrázok
Obrázok
http://www.facebook.com/groups/167406053344190/

ohledně pana hraška a jeho chovatelské stanice jeho letošní odchov bude asi problém najít pan hraško udajně ztratil veškeré kontakty na majitele těchto ,,voříškobedlíku,, při stěhování proto žádám velectěnou širokou kynologickou veřejnost u nás v čr i u vás na slovensku POMOŽTE PROSÍM PANU HRAŠKOVI VYPÁTRAT MAJITELE TĚCHTO ŠTĚNÁTEK VEŠKERÉ INFO BUD SEM ,NEBO DO MÝCH ZPRÁV ČI NA TEL.731871114

http://www.facebook.com/groups/16740605 ... 628302797/
predchádzajúci dotaz na chov p.Hraška http://www.facebook.com/groups/16740605 ... 152590478/
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Bedlingtonský teriér / Bedlington terrier (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Štv 08.05.2014 21:46

ObrázokObrázok
Daruji roční kastrovanou fenečku bedlingtona s PP. Minulý rok jsem ji vykoupila od lidí, kteří ji trápili. Týden \"hrála mrtvou\", ale postupně se zotavila. Výhodou je, že nelíná, nutno cca 1x za tři měsíce stříhat. Není výstavní, protože má kratší ouška. Je velmi klidná, miluje děti. Ráda bych si ji nechala, ale mám již dva velké psy a budu se stěhovat. Doporučuji nenechávat samotnou v místnosti s kobercem, který jí připomíná trávu vhodnou k počůrání, to je jediná věc, která se mi nepodařila odnaučit. Přidám k ní pelíšek, na který je zvyklá, šampon na srst, hračku, vodítko s obojkem. Dcera se s ní bude hůř loučit, tak pokud by bylo možno čas od času zaslat fotku a při převzetí přivézt pro ni nějakou drobnost.
Předání možné v Jincích, Praze, případně na trase Praha - Jince.
http://zvirata.bazos.cz/inzerat/3473114 ... eriera.php
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Bedlingtonský teriér / Bedlington terrier (FCI)

Poslaťod jakut » Štv 19.04.2018 17:15

Prvý týždeň, skoro za nami. So Saškou a Chesterom, je už kamoška a Megi loví :oo: alebo resp. neviem čo proti nej má, ale jedna k druhej sa "nemajú' :ua: hryzance neboli, nenechávam to zájsť ďaleko. Lenivá Megi sa aspoň viac hýbe. Buď prídem na to, alebo možno je Megi fakt tak divná, .... vzdy som vravela, ze je "postih' že s ňou nie je niečo vporiadku, že to bude ňou
Inak malá je skoro stále na dvore, inak by sme to bez klietky nedali, to sú sekundy a už má v hube niečo.. naposledy moju obľúbénú blúzku :ach: :heh: :heh: už je po nej, po blúzke. Aspoň si odkladáme veci na miesto :heh:
Prílohy
received_10216249818906246.jpeg
received_10216249819106251.jpeg
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Bedlingtonský teriér / Bedlington terrier (FCI)

Poslaťod hewča » Štv 19.04.2018 18:43

to je krasna ovecka :love: keby to ostalo taketo plysove hunate :heh:
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI