Americký staffordšírsky teriér / American ... (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Americký staffordšírsky teriér / American ... (FCI)

Poslaťod akuk » Sob 30.07.2016 8:46

Offtopic: tak ste zas slusne niekoho privitali... :ua:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Americký staffordšírsky teriér / American ... (FCI)

Poslaťod elfinka » Sob 30.07.2016 9:53

DogloverZV píše:je ,mozne vychovat zo staforda psa ktory sa znesie s mojou fenou, psa ktory bude priatelsky k inym psom, a ludom, proste psa spolocnika, ??

Ahoj :smile: Ja sice nemam amstaffa ani NO, ale mam psa o ktorom som si myslela ze vsak pojde vychovat na priatelskeho ked sa dost posnazim :haha:

Zalezi, ako si predstavujes zivot s takym spolocnikom psom. Na to, aby ti doma nezjedol fenku vies vychovat kazdeho psa (mozno az na toho pita :smile: ). Ak chces spolocnika pre seba, psy na ulici bude vacsinovo ignorovat a budete spolu makat, tak to sa da urcite tiez.
Ak ale ocakavas aj nejake hromadne vencenia s cudzimi ludmi, to by si mohol byt sklamany. Co som sledovala mladych staffov vo svojom okoli, bolo to cely cas "kto sa prida na prechadzku, nekonfliktny" a potom prisla puberta a bumbac, "zerieme psy rovnakeho pohlavia". Ale to iste len v trosicku mensej miere by sa dalo povedat aj o NO.

Ak ta ta kynologia laka viac, tak s NO budes mat urcite menej prace, a lahsie aj najdes cvicak na ktorom budu tvojmu psovi priatelsky nakloneni.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Americký staffordšírsky teriér / American ... (FCI)

Poslaťod DogloverZV » Sob 30.07.2016 10:29

No tak spolocnika myslim tak ze toho psa si budem moct brat vsade zo sebou aj s mojou YT, ci uz do mesta medzi ludi, alebo na dlhe prechadzky aj s inymi psami, napriklad aj to spolocne vencenie, ano aj nato chcem psa proste zobrat aj kamaratov co maju psov a ist sa prejst dakde, chcem aby ten pes ozaj nemal problem s nikym s jeho strany aspon, proste pustis psa na luke a vies ze sa nemusis bat ze daco vyvedie, proste "usmiateho" veseleho psa, ktory bude mat rad vsetkych ludi, a psov aspon daktorych :lol: nie ziadneho magora ktory bude chliapat vsetko zive navôkol, hlavna vec o ktoru mi najviac ide je aby vysla s mojou malou, ta je zase taka ze vsetkych psov ma na haku, a je naucena len pri ludoch, vobec nema zaujem o psov ani o ziadne hry, len ovonia ked tak a ide dalej, myslim si ze snou by taky problem nebol len je dost taka ze ked ju daky pes otravuje, skoci po nom a da mu najavo ze nema zaujem a tiez neviem ci knej psa alebo fenu, ja by som radsej bral fenu, ale mam stoho aj obavy ze by to boli 2 feny po kope, a zas pri fene psa asi nie kedze by ju mohol otravovat pri harni.
Inac diky za rady velmi si mi pomohla :yes:
DogloverZV
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 53
Bydlisko: Zvolen

Re: Americký staffordšírsky teriér / American ... (FCI)

Poslaťod Lindchen » Sob 30.07.2016 10:34

Chňapať vôkol seba a tak, to už je seriózny problém na riešenie, ale stretnutie psov vyžaduje istý management a nejakú kontrolu - takže aj keď je pes nekonfliktný, treba byť bdelý a sledovať kontakty psov. Ani pes iného plemena nemusí ok na takýchto stretnutiach. Asi by som skôr počítala s tým, že bude ostrejší v medzipsích stretnutiach ako priateľský. Len čisto kvôli tomu, aby si nebol prekvapený.
Mám bígla, nie je agresívny ani nevybieha po psoch, no celý jeho život musím byť obozretná, či niekde neraší nejaký konflikt, ono je to hneď, šup šup a už je mela. Pokiaľ je pes prchkejší alebo má k tomu blízko, môže sa strnúť aj bitka.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Americký staffordšírsky teriér / American ... (FCI)

Poslaťod DogloverZV » Sob 30.07.2016 10:46

Ako mas pravdu, je mi jasne ze tak ci tak budem musiet davat pozor, len nechcem to ze vzdy ked sa bude stretavat s inym psom ze si budem vraviet "noo toto nedopadne dobre" proste nechcem aby to bol presne ten typ psa, ale vravim najhlavnejsie pre je to aby bol k mojej dobry, ked aj budem mat problem s kazdym jednym psom co stretne, tak aby s mojou nemal, predsa je to moj prvy pes, som snou uz 6 rokov a nechcel by som tak o nu prist ze pridem domov s prace a najdem vsade krv, a v staffovej papuli ju :plac:
DogloverZV
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 53
Bydlisko: Zvolen

Re: Americký staffordšírsky teriér / American ... (FCI)

Poslaťod Faya » Pia 05.08.2016 8:47

My na sídlisku máme jedného takého, uzasne poslusný, spoľahliví so psami - mensími ako on sám problem nemaju, strene velke (rovnakovelke) tiez nie je problem, pri rovnakom pohlaví je uz dobra aspon prevencia, zbytocne aby sa do seba nepustili, predsa len si to dlho pametaju.

Ale aby som vysvetlila prečo písem, psa kupovali nepocujúcej dcére, odkedy ho maju tak ich dcera komunikuje a Simon s nou je uplne iný pes, ohladuplný na vsetko a vsetkých,(deti, psi kazdej velkosti a pohlavia) ak ide s mladym muzom, tak jedine co mladý muž riesi je sila udrzat ak sa Simon zaprie lebo chce ist inde a prípadne ak vidí - cucha, niečo zaujimavejsie (fena, pes). Nikdy sme s ním nemali problem, nikdy sa s nikym nebil.

Takze suhlasím s názorom vyssie, s NO nebude problem zohnat cvicak kde ho budu chapat a budu ti vediet pomoct... s Amstafom to bude trošku náročnejsie...
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Americký staffordšírsky teriér / American ... (FCI)

Poslaťod DogloverZV » Sob 06.08.2016 12:54

Mate pravdu, asi bude lepsia teda ist do NO vsetoym dakujem za rady ;)
DogloverZV
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 53
Bydlisko: Zvolen

Re: Americký staffordšírsky teriér / American ... (FCI)

Poslaťod Faya » Sob 06.08.2016 22:30

Tak najdu sa tu ludia co tomu rozumeju, ostatne su len nazori, ak sa rozhodnes ze Amstafa chces, tak ti to nikto nevyhovori a vzdy a vsetko zaviselo na vychove a majitelovi.

Mám respekt pred niektorými plemenami, pri niektorých mi akosi nedochadza ze by mi mohli ublizit.

Ale tak pozri sa na to s tej strany vo vseobecnosti...ak NO, tak vychova a vycvik pod dohladom niekoho skuseneho nebude az taky problem...
ak Amstaf, tak pochybujem...clovek miluje silne plemeno ale len malo kto vie ako na neho a co musi urobit aby to bolo super, bez konfliktu...milujem toto plemeno a nemám ho...konflikt medzi ludmi koly psovi i to moze byt, ale aby za to trpel pes pretoze niekto je imbecil tak to takeho psa doprajem niekomu kto je skusenejsi a poradil by si s problemom medziludskych vztahov...
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Americký staffordšírsky teriér / American ... (FCI)

Poslaťod DogloverZV » Sob 06.08.2016 23:41

Mas pravdu, hlavne ide o medzikus za voditkom :no: len mam aj ja taky respekt pred tymito psami, a neviem ci to je zrovna dobre, som opatrnejsi
DogloverZV
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 53
Bydlisko: Zvolen

Re: Americký staffordšírsky teriér / American ... (FCI)

Poslaťod mickey » Ned 07.08.2016 9:23

Ja si zas myslím, že sa netreba báť a nechať odradiť strachom. Je to teriér, jedného teriera uz doma mas. Ak tomu prisposobis výchovu a hlavne socializaciu myslím, že by bolo všetko ok. Stačí si vybrať dobrý chov, vidieť aj oca aj matku a vedieť čo beries domov. Ak budú vhodné predpoklady od rodičov a včasná socializácia šteniatka,spravne vedeny výcvik, tak je to fasa pes. Mame v rodine amstaffa, ktorý vyrástol a biglom a bábätkom. Sú partia aj dnes, keď má pes 3 roky a dievčatko 4 roky :) kde bývam ja, tak mám na sídlisku v blízkosti dvoch amstaffov a moje polročné cane corso je s nimi v pohode, nejdu mi ho vôbec hlusit a ani iných psov,ked idú okolo, lebo vidím, ze su cvičení a majitelia ich zvládajú. Nenahovaram ťa na neho, len tá odhovaram od strachu. Ak vieš, ze budeš zodpovedný a venovať sa mu od mala, neboj sa. Je to pes, nie monštrum.
mickey
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Americký staffordšírsky teriér / American ... (FCI)

Poslaťod DogloverZV » Ned 07.08.2016 13:31

Tak psa budem riesit len z niakej CHS, ci uz to bude NO alebo Amstaf.. Moj bratranec ma tiez amstafa a je uzasna, aj ostatny v mojej blizkosti co maju amstafy su fajn az na par kuskov, uvidime no, skor sa priklanam ku kynologií, aa na to je samozrejme vhodnejsi NO, NO je zas sen od mala, takze je to tazke rozhodovanie, len mi islo o to no, aby sa zniesli stou mojou, dakujem vsetkym za rady, a uz uvidime po com siahnem, samozrejme dam hned vediet :)
DogloverZV
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 53
Bydlisko: Zvolen

Re: Americký staffordšírsky teriér / American ... (FCI)

Poslaťod Faya » Pon 08.08.2016 9:56

Tak v najhorsom pripade si zaobstaras NO a následne potom i Amstafa...a budes max psa hned 3x :heh:
Prípadne ak by sa ti malá pominula (prirodzene dôchodcovskom veku..cca v 15rokoch) tak si zariadiš potom... to už budes mať viacej skusenosti, ak k nej vezmes teraz NO alebo Amstafa... skusenosti nazbieras ci chces alebo nie. :lol:
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Americký staffordšírsky teriér / American ... (FCI)

Poslaťod wer » Pon 08.08.2016 10:27

Offtopic: ...v najhorsom pripade? :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Americký staffordšírsky teriér / American ... (FCI)

Poslaťod Faya » Pon 08.08.2016 11:23

wer píše:Offtopic: ...v najhorsom pripade? :heh:


Offtopic: tak v najlepšom bude len jeden...ten terajší :aaa:


DogloverZV - este ma tak napadlo...choď sa pozrieť ešte na výstavy, nie som si istá odkial si takze sa mi debilne hada (aby som si neurobila hanbu) ale ak ti vyber psa/feny neponahla, tak pozri - navstiv výstavy - tam je podla mna najviac ukecaných ludi :haha: ohladom plemena ktoré si si vybral ako vyvolené plemeno cislo 2 a 3 :lol:
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Americký staffordšírsky teriér / American ... (FCI)

Poslaťod DogloverZV » Pon 08.08.2016 17:52

Hej rovno si spravim chovku :lol: no som zo Zvolena co je vyhoda lebo pojdem zo stredu :king: akoze moju malu mam velmi rad, ale ja uz chcem poriadneho psa, ona je uplne nefunkcna :ua: a ma uz 6r. Takze je je to svieža štyridsiatnička :haha:
DogloverZV
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 53
Bydlisko: Zvolen

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI