Karelský medvedí pes / Karjalankarhukoira (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Karelský medvedí pes / Karjalankarhukoira (FCI)

Poslaťod classic » Štv 21.01.2016 2:48

.
Prílohy
IMG_20160120_231919.jpg
IMG_20150930_164052315_HDR.jpg
classic
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Karelský medvedí pes / Karjalankarhukoira (FCI)

Poslaťod classic » Štv 21.01.2016 2:55

.
Prílohy
IMG_20151211_075041137_HDR.jpg
classic
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Karelský medvedí pes / Karjalankarhukoira (FCI)

Poslaťod classic » Štv 21.01.2016 14:27

.
classic
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Karelský medvedí pes / Karjalankarhukoira (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Štv 21.01.2016 18:59

Offtopic: classic, nabudúce skús nahrať fotky do jedného príspevku. :no:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Karelský medvedí pes / Karjalankarhukoira (FCI)

Poslaťod classic » Štv 21.01.2016 19:06

nepustilo viac ako dva obrazky vraj koli velkosti a ani som nevedel ci to vobec odoslalo je to moj prvy prispevok tu
classic
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Karelský medvedí pes / Karjalankarhukoira (FCI)

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 22.01.2016 19:07

Pekný pes/fena(?).

Mám otázku, keďže KMP je v našom hladáčiku do budúcna a tak málo ludí, ktorí vedia povedať reálne o ňom. Jediná vec ma odrádza a to je naháňanie zvery. Teraz máme doma niečo podobné a toto je jediná vlastnosť, ktorú doslova neznášam a strašne vela vecí nám to komplikuje. Ako sa s nim dá v tomto ohľade narábať? Je to blázon, čo ma v prípade zvery "tmu pred očami", alebo sa to s nim dá nejak odkomunikovať?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Karelský medvedí pes / Karjalankarhukoira (FCI)

Poslaťod classic » Pia 22.01.2016 19:47

fenka je no ma este len sedem mesiacov a ja som ju bral prave koli tomu silnemu polovnemu pudu no zatial som dost sklamany lebo ma o tom este vobec nepresvedcila aj ked chodi somnou takmer kazdy den do lesa...zaujem o stopy to ma velky ale aj ked sa po nich pusti daleko neodbehne a stale sa vrati overit ci som tam...prave dnes sa nam podaril prvy kontakt v lese s diviakmi...opatrne vosla medzi nich a ked sa za nou svina zabehla tak mala s brechotom rovno ku mne a aj ked ju to tahalo za nimi bala sa ist bezomna...vravim som trocha rozcarovany z toho jej spravania aj ked je este mlada a je na nej vidno ze je to este decko tak len dufam ze sa to zmeni a naberie odvahu ked dospeje...inac vsetky ostatne vlastnosti ma presne take ako opisuju v specifikacii plemena...je hyperaktivna vkuse by sa to hralo vsetko ju zaujima ado vsetkeho musi zakusit ked sa nudi tak je z nej aj hrabos a miluje vodu a to moze byt von aj minus ked vidi vodu hned je v nej a takisyo kazdu mlaku alebo blato v lese musi pobehat hore dole aspon petkrat...este co mi nesedi s popisom je to ze tam pisu ze sa tazko uci ale prave naopak povely ako sadni lahni sa naucila za par minut...takisto aj s privolanim nema problem ale obcas musi ukazat svoju tvrdohlavost tvari sa ze ma nepocuje a radsej sa zabehne opacnym smerom...tak uvidim ako sa bude menit povaha s dospievanim lebo uz zacina aj na dvore strazit a brechat ked pocuje psov od susedov...no ako vravim len tie polovne vlastnosti jej zatial nejako chybaju inac je to fajny hafan...predtym.som mal welsikov a to boli ini blazni do polovania...tak uvidim
classic
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Karelský medvedí pes / Karjalankarhukoira (FCI)

Poslaťod Lindchen » Pia 22.01.2016 20:21

Neviem, ako kareláci, ale mám duriča, do 9 mesiacov nič, obával sa ísť ďaleko, vracala sa. Potom sa spravil sám, a taký lovec bol z neho, že dovidenia. Bol potom aj pracovať a poľovník si ho pochvaľoval, takže závery ešte nerob, to sa zmení. U poľovných psov, ktorí majú samostatne pracovať, sa správna povaha dorába cca do 4-5 rokov.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Karelský medvedí pes / Karjalankarhukoira (FCI)

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 23.01.2016 10:24

Jááj, veď je ešte decko :ha: No som zvedavá, ak napíšeš neskôr, ako sa vyvíja :yes: .
My sme stretli zatiaľ len jedného kareláka naživo, ale to nebola dobrá vzorka, kúpili si ju dôchodci tým štýlom, že páčil sa nám výzorovo a keď sme došli dom a začali čítať net tak sme sa začali desiť :ach: Chudera fena, na krátkom vodítku celý život, totálna nevýchova, žiadna zmysluplná aktivita a že keď ju pustia, tak ju tri hodiny nevedia chytiť. :hmm: Tak z toho som si úsudok o plemene nemienila robiť.

My by sme ho chceli ako univerzálneho spoločníka do prírody, na šport a dobrodružstvá. Lovecká povaha je mínus a starosť naviac, ale jednak chcem, aby mi ukazoval zver a tajomstvá prírody, aj aby na ňu upozornil, keďže sme často tam, kde je kopa medveďov a diviaky a dvak kludne s tým urobím napríklad FSD ako zmysluplnú aktivitu a prezentáciu plemena.
Terajšieho psa mám od dvoch rokov, je úplne vynikajúci stopár a všetko, ale to niesu vlohy, to je totálne neovládateľná hystéria, kedy sa je havinko schopný doslova prizabiť... už má 10 rokov a furt. :ach:

Tak asi tak. Uvidíme, čo bude za tých 5-6 rokov, ja som momentálne aj tak znechutená z pp chovu, že až. Uvidíme, kam sa to celé posunie.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Karelský medvedí pes / Karjalankarhukoira (FCI)

Poslaťod Lindchen » Sob 23.01.2016 10:44

Ulfheiðr píše:kludne s tým urobím napríklad FSD ako zmysluplnú aktivitu a prezentáciu plemena.

Pustia ho na skúšky? Neviem, či spĺňa výškový limit...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Karelský medvedí pes / Karjalankarhukoira (FCI)

Poslaťod straka17 » Sob 23.01.2016 13:43

Nám Zaira začala hľadať zver (ďaleko od nás) až teraz, v dvoch rokoch. Natiahla na seba kmotričku líštičku a pekne ju pritiahla až nadohľad k nám a držala na mieste. Celkovo čo počúvam, Kareláci potrebujú ten rok-rok a pol aby začali fungovať aj samostatne. Zatiaľ sa mi ale nestalo, že by som ju od zveri neodvolala na píšťalku. Ale od Kareáka by som nečakala, že bude ako labrador ťapať niekde po cestičke. Zaira si najskôr obehne všetko okolo (drží sa ale na dosluch) a až potom dojde, že teda ide so mnou. Ale inak je to úplný autista, ona ani ostatnými psami nejde popri nás. No a nie je to pes, ktorého je možné povelovať. Má svoju hlavu a fakt, keď jej prikážem ísť doprava zistím, že bolo lepšie tak ako chcel ísť pes, teda doľava.

Odoslané z Lenovo A319 pomocou Tapatalku
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Karelský medvedí pes / Karjalankarhukoira (FCI)

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 23.01.2016 13:51

Čo ja viem? :nwm: Ak nie u nás, spravíme v Čechách. Tam nemajú také pošahané predpisy tuším. Ale pri farbiarskych by nemal byť problém s výškou, pokiaľ viem, majú to spravené aj nejaké ridgebacky dokonca aj s nasadením na reálnej stope potom. Ale vieš, to je len také bla bla, čoby keby. Možno za 5 rokov budem mať akurát tak 200l akvárium :haha:

Straka, áno, presne takého psa mám teaz a aj chcem v budúcnosti (akby bol ďalší pes), ako opisuješ svoju Zairu. Kebyže chcem aby mi pes ťapal ako labrador, kúpim si toho. :smile: Záujem o zver mi nevadí, je vítaný, ale ak by to mala byť taká psychiatria ako mám teraz, že pes úplne zatmenie, reve jak tur a zmieta sa na vodítku, poprípade ak sa mu podarí ujsť, tak dôjde na pokraji kolapsu za pol dňa s roztrhanými ušami a narazenými rebrami, tak asi začnem prehodnocovať. Ale čo som doteraz videla a čítala, nemalo by to byť také zlé, zdali sa mi celkom pri zmysloch a nie mimo reality :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Karelský medvedí pes / Karjalankarhukoira (FCI)

Poslaťod straka17 » Sob 23.01.2016 14:35

U nás stačila stopovačka, nasilu párkrát pritiahnuť na povel a fajn. Ja som ju síce dostala už ako 1 a pol ročnú, ale na stopke chodila nonstop pol roka, stačila stará stopa a bola fuč. Za prechádzku aj 20-30 krát privolanie, nešlo jej to do palice, že fakt musí prísť. Teraz je to už fajn, za zverou sa rozbehne (žiaduce u nás), ale buď sa vráti, keď vidí, že nechytí alebo vyštve na strom a hlási/ natiahne na seba. Ale to už je o výchove :) No a treba počítať s tým, že myši, potkany a vtáčiky si dlho nepožijú, ale keďže už psov máš tak to už vieš :D

Odoslané z Lenovo A319 pomocou Tapatalku
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Karelský medvedí pes / Karjalankarhukoira (FCI)

Poslaťod classic » Sob 23.01.2016 15:04

obmedzenie vysky do 50cm pre skusky duricov bolo zrusene v roku 2012 a od roku 2013 bolo umoznene severskym plemenam absolvovat aj ostatne skusky polovnej upotrebitelbosti
classic
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Karelský medvedí pes / Karjalankarhukoira (FCI)

Poslaťod Lindchen » Sob 23.01.2016 15:48

Fakt? To som ani nevedela, vďaka za info :yes: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI