Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod katarinaz » Uto 10.09.2013 20:18

A už je to tu, kooooonečne sme sa dočkali našej krásnej samojedej slečny. Prvé dni s ňou sú úplne úžasné a dcerka je šťastná prešťastná.

Obrázok

Obrázok
katarinaz
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod l.u.c.i » Štv 12.09.2013 16:57

Katka blahozelam, a tesim sa s vami, viem si predstavit aka to musi byt doma radost :jop: :jupi: ja som sa inak tiez zalubila do samojedov od kedy viem ze nad nami jeden byva (Rony) a stretavame sa vo vytahu a tam si ho mozem stale na chvilku vymojkat :smile: ten ich plysovy ksichtik, uska, usmev :love: :love:
Obrázok
l.u.c.i
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 232
Bydlisko: BA/KE

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod Emily » Str 18.09.2013 20:48

Všetci milovníci psíkov z okolia Martina: ak budete mať cez víkend čas a chuť, SAMOJEDI sú celý víkend v Mošovciach, kemping Drienok. V sobotu Špeciálna výstava a preteky (canicross, scooter, weightpulling), nedeľa agility, prednáška o canisterapii, špekáčkový beh, dielničky, ukážky spriadania psej srsti.... SRDEČNE POZÝVAME.

Obrázok
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod tonamie » Pon 23.09.2013 15:20

katarinaz píše:A už je to tu, kooooonečne sme sa dočkali našej krásnej samojedej slečny. Prvé dni s ňou sú úplne úžasné a dcerka je šťastná prešťastná.

Obrázok

Obrázok

Katka supeeer :aaa: gratulujem k novej členke rodinky! Tento víkend v Mošovciach som si niektoré šteniatka vymaznala, ide z nich úžasná radosť zo života. Určite máte doma veselo. Aké ste jej vybrali meno? Teším sa na nádherné fotky a šteniatkovské príhody! :lol:
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod katarinaz » Pon 23.09.2013 22:19

Tonamie, ano ano, nam sa tento víkend nepodarilo prísť, boli sme pracovne mimo a bohužial už teraz viem, že budeme aj v apríli, ked bude stretko v Skalici:-( Tá naša gulka sa volá Candy - Precious Sweet Candy. No doma je veru veselo, len keby dcerka nemusela do školy chodiť, tie školské povinnosti ju teraz strááášne zdržujú:-))
Obrázok

Obrázok
katarinaz
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod tonamie » Str 25.09.2013 16:24

Tie školské povinnosti verím, sladkej samojedke sa ťažko odoláva :smile:
Novonarodené šteniatka samojeda :smile: v CHS Tatranská žiara http://sissi-samojed.blog.cz/1309/vrh-comedy
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod katarinaz » Str 25.09.2013 23:00

Tonamie noooo, sranda je, že odkedy ju máme, počula som od okoloidúcich už asi 100 krát: "jééj, aký krásny špic". A ked vysvetlím, že to nieje špic, každý krúti hlavou, že ako? Samojed? to počujem prvý krát.
katarinaz
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod tonamie » Pia 27.09.2013 9:56

a hneď potom sa opýtajú " a to sa sám je? " :joint: užívajte si zábavy a šírte osvetu o psích plemenách svetom :heh: časom bude treba tiež dementovať že to nie je veľký špic, malamut ani čau čau :ahoj:
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod deny » Pia 04.10.2013 20:30

Zajtra, ak sa mi podarí zorganizovať rodinu, tak sa máme ísť pozrieť na šteniatka z CHS Tatranská žiara :angel: . Toto plemeno je otcov dávny sen. Našťastie bezpapieráci sa pri tomto plemene hľadajú ťažko, tak prichádza do úvahy jedine papierák. Ale osobne pochybujem, že rodičia budú chcieť investovať a nie som si istá, či to je to správne plemeno pre našu rodinu, ale pôjdeme na nezáväznú návštevu :hi: , predsa len, pes sa nevyberá iba podľa výzoru.
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod tonamie » Ned 06.10.2013 14:51

Ahoj deny, dostali ste sa k malickym?
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod deny » Ned 06.10.2013 22:04

Ooo áno :yes: , nikdy predtým som nevidela trojtýždňové šteniatka samojedov ale to je hotová cukrová vata. Krásne, milučké, huňaté. Láska na prvý pohľad :hi: , a dospeláci taktiež nádherní a ušľachtilí. Fakt nádherné tvory. Pekne sme ich vymojkali, vyhladkali a potešili sa nimi.
A povahovo by mi absolútne sedeli, aj keď tá srsť mi stále príde dosť hrozivá, ale chovateľka nám ukázala, že sa to kefuje dosť jednoducho, takže moje obavy sú asi zbytočné. Bohužiaľ asi prírastok do rodiny zostane len snom, pretože stále študujem a myslím, že je potrebné sa šteniatku dostatočne venovať a to by som mu asi momentálne nedokázala zabezpečiť, ale máme zatiaľ čas na rozmyslenie, no myslím, že rozum vyhrá nad citmi na zatiaľ. Stále nad tým rozmýšľam, no neviem čo robiť :ua:
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod sabe » Pon 07.10.2013 8:17

deny: podla mna nikdy nebudes mat tolko casu kolko by si chcela... ked studujes, tak to mas este aspon ako-tak volne (aj ked samozrejme zalezi co studujes), ked pracujes tak si v praci vacsinou tych 8h + cesta + obed. Takze zase malo casu. Mas to jedno, nikdy nie je dost casu :)
Obrázok
sabe
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 263
Bydlisko: Kysak, SR/Brno, CR/Cambridge, UK

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod deny » Pon 07.10.2013 9:27

Na tom asi niečo bude, vďaka za povzbudivé slová. Si asi prvý človek, ktorý mi hneď nepovedal, že veď počkaj ešte rok. Lenže kým chodím do školy tak som väčšinu týždňa mimo a starostlivosť o šteniatko nemôžem teda hlavne nechcem nechávať na zvyšku rodiny, keďže chcem aby z neho jedného dňa bol vyrovnaný šťastný pes. Staršieho psa v pohode, ale šteniatko ani nie. A taktiež neviem čo so mnou za rok bude a čo bude potom s mladým aktívnym psom :ua: Pes mi strašne chýba a tento samojed je naozaj stelesnená dokonalosť :hi: , len...
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod sabe » Pon 07.10.2013 9:31

Pokial si vacsinu casu mimo, tak potom to chapem, vtedy je to tazke :ua: Nemozes ho bravat so sebou? To by bolo uplne idealne riesenie :) Alebo pockaj do najblizsich prazdnin, vtedy snad budes doma aspon nejaky cas, takze by si sa mu mohla venovat :) Inak je to uz len na tebe, tazko poradit co je lepsie...
Obrázok
sabe
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 263
Bydlisko: Kysak, SR/Brno, CR/Cambridge, UK

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod deny » Uto 08.10.2013 9:02

Je to veľmi náročné :plac: , bývam na intráku za fakt smiešnu cenu a odísť z neho podľa zmluvy ani nemôžem, takže aby chodil so mnou nie je možné. A pes je veľký záväzok. Na mnoho rokov, nie na pár mesiacov :ua:
Ale naozaj každý deň o nich snívam, netušila som, že sú až tak úžasní :love:
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI