Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod tonamie » Pia 29.04.2016 22:10

Teraz pozitivnejsi prispevok ... Pozvanka na zajtra 30.4. Zlatnicka dolina Skalica. Dve vystavy Samojed klubu Slovensko v jeden den a 77 prihlasenych samojedov!
Viac na www.samojed-klub.sk
Prílohy
Samojed_jar_1.jpg
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod tonamie » Uto 29.11.2016 13:33

Trpim tu trosku samomluvou tak pardon ani nechcem robit reklamu. Ale je to bomba!
Slovenska monografia plemena samojed, proste 400stran o tychto jedinecnych psoch.
Kapitoly : Pohlad do minulosti, Standard plemena, Charakteristika plemena, Prvy samojed v rodine, Starostlivost o samojeda, Zdravie, Vyziva a krmenie, Vystavy, Canisterapia, Samojed je pracovny pes, Chov, Samojed na Slovensku, Severske zaprahove psy, Zaujimavosti a pribehy ...
Kto si chce knihu aj len prelistovat je k dispozicii na klubovej akcii i vacsine vystav.
Prílohy
kniha_samojed_sm.jpg
kniha_samojed_sm.jpg (23 KiB) Zobrazené 7318 krát
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod Darcia » Str 26.04.2017 10:25

Mili samojedaci, obraciam sa na vas s par otazkami :smile: Brat mojho priatela uz dlhsie tuzi po steniatku (nebude to jeho prvy pes) a po nasich debatach sa predbezne rozhodol pre fenku samojeda. Myslim si ze by pre nu bol dobrym majitelom, neustale sa tula po horach, behava 20km+, chodi lyzovat, na bicykel. A teraz kde nastava problem. Do chovu psov sa nevyzna, ani ho nezaujima, ziadne vystavy ani nic nechce, psika chce proste ako partaka a teda uz tak bolo pre mna tazke ho presvedcit ze by mal ist do papieroveho. Presvedcit vyzera ze sa celkom nechal, ale ked sme pozerali ceny co sme nasli ze 800 eur plus, tak principialne nie je ochotny tolko zaplatit, to mu proste pride uz prilis. Napriek tomu si vsak myslim ze o steniatko by bolo dobre postarane, dostala by zakladny vycvik, venoval by sa jej, vsade by ho sprevadzala, mala by aj psiu partacku dalsiu. Chcela som sa teda spytat ci sa u nas stava nejak pravidelnejsie ze psiky vychadzaju aj v pet kvalite, pripadne ze je mozne nejake zjednanie za dohody ze do chovu nepojde, nevie ma celkom napadnut ako je vhodne sa na to opytat a viem ze cena sa u steniat riesi vkuse a uz ste z toho ako chovatelia asi otraveni ale teda je situacia a snazim sa to nejak vyriesit tak aby podporil papierovy chov. Taktiez by ma zaujimalo ktore chovky u nas pripadne v okoli by ste doporucili. Info kludne aj do spravy! Velmi pekne dakujem :smile:
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod tonamie » Ned 01.04.2018 4:19

2 boys samoyed puppies available in kennel Klbko radosti, Slovakia. Mother: Babu Tatranská žiara, Father: Ellaki Tikibara. Date of birth: 25.1.2018. More info: http://www.klbkoradosti.sk, or +421 903 862 250. Or writte: klbkoradosti@gmail.com.
Prílohy
FB_IMG_1522552616491.jpg
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod tulenik » Pia 19.07.2019 21:42

Volala sa Artemis of Elfi Zmysel života, ale všetci ju poznalli ako Heidi. Prišla k nám trochu chaotickou cestou zo Žiliny. Vybrala si ma a bola mi štvrtinu života oddanou strážkyňou, aby som sa od všetkej tej dobroty existencie nescvokol.

Milovala treky, hoci jej športová kariéra dostala trhliny príliš skoro. Pochodila stovky geokešiek (a prestala, keď podaktorým z kešerov strašne vadila) - nikdy nezabudnem, ako trojročná neriadená strela vyskakovala z Kikonanovho auta pri presune na event v Nitre plavným oblúkom zo zadného sedadla cez jeho hlavu a predné dvere :). V každom prípade je aspoň zvečnená v samožerej monografii a bol to tak trochu geocaching, čo ju tam dostalo.

Bola celebritou sídliska a miláčikom okoloidúcich, štamgastom v Meštianskom pivovare, Slovak Pube, Corleonem aj Martinuse.

Máloktorý pes zažil viac vedeckých konferencií, videl viac difraktometrov, pindal do spisovania článkov z chémie, farmakológie, mineralógie či farmácie a zrejme ako prvá dala Vaškove Petříčkove prednášky z teórie grúp; známosť s Philom Coppensom, teda chlapom, ktorému Nobelovka ušla len o samojedí chlp, jej ušla len o jednu nepresnú informáciu.

Dnes sa jej hliadka skončila.
14.6.2008 - 19.7.2019
---------------------------------------------------
Ďakujem Amy01 za dnešné dva odvozy. :poklona:
Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si
tulenik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 637
Bydlisko: BA (DNV)

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod wer » Pia 19.07.2019 21:46

:ua: uprimnu sustrast
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod Slausa » Pia 19.07.2019 21:49

Drž sa :ua:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod Lindchen » Pia 19.07.2019 21:50

Je mi to ľúto. Drž sa. :ua:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod Margita » Pia 19.07.2019 21:59

Uprimnu sustrast :ua:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod tonamie » Pia 19.07.2019 22:27

R.I.P. Heidi
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod tulenik » Pon 04.05.2020 19:15

Vo štvrtok sa očakáva príjazd následníčky trónu:

15466

Dream big Daenerys Yoshi and us
Naposledy upravil tulenik dňa Pon 04.05.2020 20:31, celkovo upravené 1
Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si
tulenik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 637
Bydlisko: BA (DNV)

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod Slausa » Pon 04.05.2020 20:15

Ten pohlad hovori sam za seba :heh: :love:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod tulenik » Pon 04.05.2020 20:21

Jo. Bol som varovaný že je samorast :ha: s vlastným názorom (ale to je u samošov normálne).
Vraj je aj horolezkyňa, lebo sa dokázala vydriapať na dosť vysoký múrik (jedno z mien čo som zvažoval bolo aj Dhaulágirí a v tomto kontexte by to dávalo význam :lol: ). A asi ďalší signál by mohlo byť toto video :heh: a že kradne súrodencom kostičky a zalieza s nimi tam, kde sa nikto iný nezmestí, teda ešte aj speleologička.
Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si
tulenik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 637
Bydlisko: BA (DNV)

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod Margita » Uto 05.05.2020 5:19

Super, gratulujem, nech robí radosť :smile:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Poslaťod tulenik » Pia 08.05.2020 0:17

A je doma, jazda výťahom no problem, zatiaľ 1 mláčka, aj to sa pýtala, len som nestíhal sa ohodiť. Predtým jeden úplne krásny odčur/odser :jop: . Jana robila osobný rozvoz :smile:
Spacie polohy nikdy neomrzijó :joint:
15467
Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si
tulenik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 637
Bydlisko: BA (DNV)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI