Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: samojed

Poslaťod Vikiki22 » Pon 28.01.2008 16:34

Ja som videla nejedneho samojeda zapriahnuteho do sani, ale to bola spasa pre oci. Sice sa nevyrovnaju huskymu v sutaziach, a mozno ani malamutom, ale je pekne vitiet samych bielych chlpacov pred sanami. :lol:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod drymarchon » Pia 05.12.2008 18:48

my máme jednu fenku z nášho baráku za kamarátku, ale foto nemám, tak pridávam nejakých z výstavy
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod Tweety » Sob 06.12.2008 21:03

samojedko je najlepší kamarát nášho Falka.Volá sa Asterix Aramix Yoshi and Us alebo Yoshi. oznám ho od šteniatka to v máji 2009 oslávi už 6 rokov.
Samojedi sú skvelí, ich úžasná povaha a typický úsmev sposobia, že si ich človek jednoducho zamiluje.Nemať retrievre, tak doma určite behá sammy :smile:
sú to severania každým chlpom.snáď mi ostatní odpustia-podľa mňa najvačšie zlatíčka zo všetkých severanov.Strávila som so samojedkármi pár krásnych rokov a stále mám medzi nimi skvelých priateľov.
samojedi sú skrátka super :jop:
Don´t worry, be happy!
Tweety
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178
Bydlisko: Brezno/Košice

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod drymarchon » Ned 07.12.2008 12:49

Tweety píše:samojedko je najlepší kamarát nášho Falka.Volá sa Asterix Aramix Yoshi and Us alebo Yoshi.


aj naša kamarátka je z Yoshi and Us , teraz mala šteniatka :ahoj:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod drymarchon » Pon 12.01.2009 1:25

pripájam fotku z tábora :lol:

Obrázok

a teraz v úzadí (vpredu Lillka :ha: )
Obrázok
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod Nia » Ned 08.02.2009 20:14

moj priatel sa do samojedov zalubi..na prvy pohlad.a hlavne teraz ked sme boli na donovaloch, tak uz to je jasne. dnes sa rozhodol na 100% ze doma bude samojed. tak velmi sa tesim, lebo aj mne je toto plemeno velmi sympaticke.
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod drymarchon » Ned 08.02.2009 20:30

z ktorej chovky chcete?
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod Emily » Ned 08.02.2009 20:55

ahojky Samojed je to naj plemeno. Vsestranne a hlavne absolutne neagresivne k ludom. PRETO MAM DOMA 3!!!
Skusame troska capkanie v zaprahu, len tak pre radost. S jednou suckou sa venujem canisterapii. Dcera ma skvelych 3 kamaratov. :lol:
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod Nia » Ned 08.02.2009 23:07

drymarchon píše:z ktorej chovky chcete?

este som s nim chovky nepozerala. mne osobne sa pacia odchovy yoshi & us, ale nevie sa este, ako bude priatel na tom financne, lebo tak zase predsa len student, tak musia aj rodicia zasponzorovat. a este treba poriadne oplotit dom a spravit volieru a ze az vtedy pride pes, ale ako ho poznam, tak ked si nieco zobere do hlavy, tak to aj tak bude :smile: a ja sa tesim tiez
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod Ema 012 » Ned 08.02.2009 23:08

Nia Samojed je super hafan, také veselé klbko :jop:
skús kuk sem http://www.samojed.sk/
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod katka » Pon 09.02.2009 8:57

Nia píše:
drymarchon píše:z ktorej chovky chcete?

este som s nim chovky nepozerala. mne osobne sa pacia odchovy yoshi & us, ale nevie sa este, ako bude priatel na tom financne, lebo tak zase predsa len student, tak musia aj rodicia zasponzorovat. a este treba poriadne oplotit dom a spravit volieru a ze az vtedy pride pes, ale ako ho poznam, tak ked si nieco zobere do hlavy, tak to aj tak bude :smile: a ja sa tesim tiez

Niuš...ja odporúčam Yoshiovcov. Janka chová slovenskú špičku. Alebo nemusí byť priamo Yoshi, ale stačia aj rodičia z tejto stanice alebo kombinácia. Tam je úspech a hlavne zdravie zaručené.
Šak emily ti môže porozprávať.

Ozaj emily.....ako Czarko? Oneskorene a síce k inej téme, ale neva, gratulujem k úspechu Xsarušky v Brne. Škoda, že sme nemohli prísť kuknúť :ua:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod Emily » Pon 09.02.2009 9:35

Czarino sa ma fajn. Dakujeme ku gratulacii k uspechu Xsary. Voooobec sme s tym nepocitali. Uplne sa mi tam nechcelo, ked som videla predtym konkurenciu. Sucka v triede strednej,ktoru sme porazili bola den pred tym BOB :oo: . Ale sak tesim sa ako male deco. Teraz sa chystame na vysetrenia ociek v stredu s Czarom aj Xsarou. Drz palce.

Nius. My pokracujeme v liniach Yoshi and us. Podla mna Janka nechova slovensku spicku ale europsku... Co sa tyka zdravia aj vystavnych vysledkov. Obe sucky mam z Yoshi and us a hafan Czar ma mamusku yoshi and us a ocina z kanady... :jop:
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod Nia » Pon 09.02.2009 15:55

dakujem baby za rady :smile: emily a ked budes mat stendula, tak sa ozvi, urcite moj priatel bude jeden zo zaujemcov :smile:
ja som sa velmi vela dozvedela o samojedoch v jednnom cisle pes a macka, a velmi s ami zapacili ich povahy.no a ked som ich uvidela na zivo, tak som bola jasna a takisto aj moja polovicka :love:
ja som uz davnejsie pozerala CHS Yoshi & us a velmi sa mi pacili ti psikovia...a z feniek to bola hlavne xamba, a ked som sa dozvedela, ze zomrel, tak mi to bolo starsne luto, lebo to bola nadherna samojedica
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod Emily » Pon 09.02.2009 16:59

Nius XAMBA (Humoresque Snowy Xambra) bola :plac: nielen nadherna ale vdacime jej za vela. Zakladatelka chovu. A hlavne SVETOVY VITAZ 2006 :jop:
my planujeme steniatka na nasej Xsarinke. Dost na na nu - XAMBU (BABKU)ako aj na svoju mamu podoba.
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod Nia » Pon 09.02.2009 18:02

pozerala som na stranke a mas krasnych psikov :jop: ak ides do NR, tak ked budem stihat, tak sa zastavim pri samojedoch. V sobotu si tiez nie??
mna na tychto psoch fascinuje to, ze ked ich clovek vidi, tka vzbudzuju respekt..teda aspon u mna tym, ako hrdo sa nosia, ale ked som mala cest ich pohladkat, tak su to velki maznaci :smile:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI