Čivava / Chihuahua (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Čivava / Chihuahua (FCI)

Poslaťod janna » Štv 31.07.2014 13:14

Nanda píše:Ahojte :ahoj: , som nový člen témy "Čivava" . Minulí týždeň som si vzala z útulku čivavku. Volá sa Ajko a má už cca 9 rokov, na jednom očku má šedý zákal. :ua: A pomaly prázdne ďasná.
S mojím psom sa zatiaľ znášajú v pohode. :smile:
IMG_3353.JPG

IMG_3436.JPG

IMG_3342.JPG

Jejda aky zlaty dedusko :)
janna
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101
Bydlisko: Nitra - Klokočina

Re: Čivava / Chihuahua (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Štv 07.08.2014 16:14

grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844


Re: Čivava / Chihuahua (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Štv 07.08.2014 16:25

Offtopic: Kde sa v ňom berie toľko moča?? to som tým ,,neni možné" myslela, nechápem :ha:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čivava / Chihuahua (FCI)

Poslaťod Whip it » Štv 07.08.2014 17:52

Offtopic: no co, syndrom pu/pd :lol:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Čivava / Chihuahua (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Štv 07.08.2014 17:55

Offtopic: vidíš ten mi nenapadol, ale mechúrisko musí mať poriadne :lol:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čivava / Chihuahua (FCI)

Poslaťod Whip it » Štv 07.08.2014 18:01

Mňa skôr zaujíma, prečo ští po predných :heh: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Čivava / Chihuahua (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Štv 07.08.2014 18:05

Offtopic: zistil, že to má lepší efekt/dosah, než keď zdvihne len jednú nohu, takto zdvihne obe a idee
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čivava / Chihuahua (FCI)

Poslaťod Whip it » Štv 07.08.2014 18:06

Offtopic: Máš recht, krpec je vyššie :heh: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Čivava / Chihuahua (FCI)

Poslaťod Connie » Sob 09.08.2014 15:41

Naše dva prírastky na 10 dní :lol: Dve čivavky z Čiech...Onit bola u nás už minulé leto, tak to tu už trochu pozná....ale i tak, keď som ich dala medzi 7 psov, zareagovali úplne super. Navyše sa Onit furt cpe do papule belgičákovi :lol: Mima je ešte trochu plachšia, také polročné decko ale veď ona sa oťuká :yes:
Obrázok
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Čivava / Chihuahua (FCI)

Poslaťod Nanda » Ned 10.08.2014 21:30

Tak môj čivaviak vystrkuje rožky, oťukal sa, zvykol si tak robí neplechu. :ach: :lol:
IMG_4217.JPG
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Čivava / Chihuahua (FCI)

Poslaťod creobroter » Pia 05.09.2014 12:05

Ahojte, chcem sa spytat, ci nepoznate v Čechah, alebo na Slovensku chovatelsku stanicu, kde by mali čivavy vo formach lila, blue moon, apod. strasne sa nam take páčia, ale zatial patrame bezuspesne. na bazoši par bolo, ale všetky bez PP
creobroter
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56
Bydlisko: Topoľčany

Re: Čivava / Chihuahua (FCI)

Poslaťod janna » Pia 05.09.2014 13:10

creobroter píše:Ahojte, chcem sa spytat, ci nepoznate v Čechah, alebo na Slovensku chovatelsku stanicu, kde by mali čivavy vo formach lila, blue moon, apod. strasne sa nam take páčia, ale zatial patrame bezuspesne. na bazoši par bolo, ale všetky bez PP

No veru takto z hlavy neviem, dokonca ani po vystavach som nevidela take. Skus sa obratit skor na poradcov chovu : http://www.civavy-nahaci.cz/kontakty/poradci-chovu/, http://www.civavapapillon.sk/index.php/rada-klubu
janna
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101
Bydlisko: Nitra - Klokočina

Re: Čivava / Chihuahua (FCI)

Poslaťod mmatka » Str 29.10.2014 15:57

Ahojte, naposledy som tu pisala mozno tak pre rokom, ked nas maly mal este len pol roka. Vtedy sa strasne vsetkeho bal, nechcel chodit von, kazdy pes aj mala civava bola pre neho strasiak. Teraz mame rok a pol a sa to trochu zmenilo. Strach sa zmenil na stekot vrcanie.
Steka na kazdeho psa pred bytovkou ktoreho nepozna (s vynimkou civav, yorksirov a steniatok, tych jedinych ma rad :lol: :pac: ). Asi pred pol rokom sme sa prestahovali, a zrazu som mala pocit ze je vsetko super, ale to bolo len tym, ze to tam este nepoznal, presli 2 tyzdne a zas musel ist na voditko, lebo nahanal kazdeho, koho nestihol za tie dva tyzdne spoznat a bol uz pre neho cudzi.
S malymi psikmi, alebo takych ktorych stretavame denne je v pohode, ale akonahle sa pred bytovkou objavi nejaky novy vacsi pes (staci aj maltezak, proste to neni civava), vedia o tom aj susedia o 4 ulice vedla. Keby len stekal, ale akonahle je pes na nasej urovne, chce ho napadnut zo zadu. Vsimla som si ze ked ho potiahnem voditkom, berie to ako signal a zacne utocit(namiesto toho aby prestal stekat). Ked ho nepotiahnem, dojde psovi k zadnym labkam a striedavo mu do nich steka a pisti. Ked je navolno si tak nedovoluje, lenze nechcem riskovat ze niekto s nim nebdue mat nervy a sa pobiju.
Potrebovala by som poradit, co robit, ked uz zdialky steka na nejakeho psa, ktory ku nam ide, skusila som uz vsetko, motivacia na odmenky, krik, chvalenie, ukludnovanie, ze ved to ide kamos oproti, branie na ruky, ist opacnym smerom, dat nejaky povel.....Nic nezabera, on totizto vie aj podavat labky, aj sediet ako mu hovorim aj stekat a vrcat zaroven :pac: Vie ze to nema robit a ze sa hnevam, ked pes zajde, prdie ku mne a oblizuje mi ruky, a tvari sa ako anjelik, nech sa nehnevam. Prosim poradte :nwm: :nwm: :nwm:
Dakujem :)
mmatka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21
Bydlisko: Bratislava

Re: Čivava / Chihuahua (FCI)

Poslaťod janna » Štv 30.10.2014 8:16

mmatka píše:Ahojte, naposledy som tu pisala mozno tak pre rokom, ked nas maly mal este len pol roka. Vtedy sa strasne vsetkeho bal, nechcel chodit von, kazdy pes aj mala civava bola pre neho strasiak. Teraz mame rok a pol a sa to trochu zmenilo. Strach sa zmenil na stekot vrcanie.
Steka na kazdeho psa pred bytovkou ktoreho nepozna (s vynimkou civav, yorksirov a steniatok, tych jedinych ma rad :lol: :pac: ). Asi pred pol rokom sme sa prestahovali, a zrazu som mala pocit ze je vsetko super, ale to bolo len tym, ze to tam este nepoznal, presli 2 tyzdne a zas musel ist na voditko, lebo nahanal kazdeho, koho nestihol za tie dva tyzdne spoznat a bol uz pre neho cudzi.
S malymi psikmi, alebo takych ktorych stretavame denne je v pohode, ale akonahle sa pred bytovkou objavi nejaky novy vacsi pes (staci aj maltezak, proste to neni civava), vedia o tom aj susedia o 4 ulice vedla. Keby len stekal, ale akonahle je pes na nasej urovne, chce ho napadnut zo zadu. Vsimla som si ze ked ho potiahnem voditkom, berie to ako signal a zacne utocit(namiesto toho aby prestal stekat). Ked ho nepotiahnem, dojde psovi k zadnym labkam a striedavo mu do nich steka a pisti. Ked je navolno si tak nedovoluje, lenze nechcem riskovat ze niekto s nim nebdue mat nervy a sa pobiju.
Potrebovala by som poradit, co robit, ked uz zdialky steka na nejakeho psa, ktory ku nam ide, skusila som uz vsetko, motivacia na odmenky, krik, chvalenie, ukludnovanie, ze ved to ide kamos oproti, branie na ruky, ist opacnym smerom, dat nejaky povel.....Nic nezabera, on totizto vie aj podavat labky, aj sediet ako mu hovorim aj stekat a vrcat zaroven :pac: Vie ze to nema robit a ze sa hnevam, ked pes zajde, prdie ku mne a oblizuje mi ruky, a tvari sa ako anjelik, nech sa nehnevam. Prosim poradte :nwm: :nwm: :nwm:
Dakujem :)

Skusala si sa radit alebo navstivit nejakeho cvicitela? Mozno odhali presnu pricinu tohto spravania. Nasa mala tiez vyskakuje do velkych psov, ale ked sa pes na nu otoci, dava sa na ustup. Maly psi jej nevadia, pokial to nie je nejaky agresor. Nam povedala cvicitelka, ze tieto vypady robi zo strachu. Mozno by bolo vhodne nejako zamestnat psika. Ci uz chodit na cvicak alebo skusit agility.
janna
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101
Bydlisko: Nitra - Klokočina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI