Bígl / Beagle (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Bígl / Beagle (FCI)

Poslaťod megii » Ned 22.02.2015 9:33

Keď som bola malá, chovali sme nádhernú, päťročnú bíglicu Beggy. Útulok nám ju samozrejme dal sterilizovať, nuž ´´vďaka dobre odvedenej práci´´ podľahla na následky nájdeného nádorového ochorenia. Novým členom domácnosti sa tak stalo dvojmesačné šteniatko ´´údajne´´ zlatého retrievera menom Chaplin. Šteňa bolo rozkošné a ako postupne rástlo, zistilo sa, že je to kríženec zlatého retrievera s prímesom slovenského čuvača. Čo sa dalo robiť? Poverné internetové stránky s inzerciou psov boli len ďalším klamom. Množiteľom a kupcom sa človek už naozaj nevyhne. Ale nevinné šteňa každému jednoducho prirástlo k srdcu. Chodila som s ním von, prešiel si kompletnou socializáciou, miloval vodu i sneh, každé pohladenie... bol za každú zábavu. Absolvoval základný výcvik poslušnosti, zúčastnil sa pri výcviku vodnej záchrany s K7. Bol výborný aportér a naozaj šťastný pes. Nemal problém s inými psami, dokonca so žiadnym iným domácim zvieraťom. Jediným problémom, ktorý sa prejavil časom, som bola ja sama. Načítala som toľko kníh, diskusií a článkov o tom, ako u svojho psa znížiť jeho dominanciu. Radila som sa s učiteľmi, keďže chodím na kynologickú školu... ale Chaplin neprestával so svojou dlhodobo neprejavenpu nadvládou. Jednoducho poslúchal iba vtedy, keď sa mu chcelo. Ak som mu nebodaj rozkázala mimo jeho vôle, hpdil na mňa vražedný pohľad, ceril ostré tesáky a obliehal okolo mňa ako skutočný dravec. Musela som prestať. Dôvera k vlastnému psovi pomaly zanikala. Spolužiačky mi radili, aby som jeho dominantnú hrdosť uzemnila. No keď som sa na to odhodlala, skoro som prišla o prst. Jazvy mi doteraz robia kožné obrazce, ale čo bolo najhoršie, tento strašný akt sa zopakoval asi sedem krát. Akoby na mňa dostal amok, pritom som s ním vyrastala. K nikomu inému sa takto dominantne nesprával. Otcovi i bratovi sa maximálne podriadil... A ja som sa začala báť vlastného psa. Rodičia mi zakázali k nemu chodievať. Z tak úžasného psa sa stal môj nočný des. Dočítala som sa, že ma pravdepodobne bral ako svojho súrodenca, ktorý si naňho predsa nemôže doľovať... Keďže bol môj prístup k nemu obmedzený a aby bol môj život skrátka naplnený, potrebovala som psa. Chaplin pocestoval do nových, dobrých rúk, do domu s veľkou záhradou a dostatočnou starostlivos
sťou. Má sa tam dobre, pravidelne sme informovaný a s novými majiteľmi sme doteraz v kontakte. Lenže život bez verného spoločníka je naozaj prázdny... Potrebujem psa, chcem psa. Ľúbim psov. Lenže, nie som si istá. Musím mať doklad o pôvode chlpáča. Nejakú istotu, že psík bude zdravý, úspešný a jeho povahové vlastnosti budú zárukou na preukaze o pôvode. Snívam o úžasnej bíglici, ktorá sa pre mňa stane jedinečne žiariacou hviezdou v mojom srdci. Pozrela som veľa slovenských, chovných staníc a najbližšie očakávajú malé štence z CHS Randavica. Vedeli by ste mi poradiť? Skúsenosť s CHS bohužiaľ ešte nemám. Budem veľmi rada za akúkoľvek odpoveď. :)
megii
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Bígl / Beagle (FCI)

Poslaťod Lindchen » Ned 08.03.2015 7:55

megii, to ma mrzí, čo sa stalo :ua: . Verím, že sa má psík dobre.

Ku kúpe bígla, siahla by som asi skôr do českého chovu. Prihliadaj na to, ako sú psíkovia (chovné jedince) ustajnené, ako sú chované, čím sú reálne kŕmené. Lebo žiaľ, aj medzi chovateľmi s PP sa nájdu všelijakí. Aj takí, čo sa o zvieratá ktovieako nestarajú alebo chovajú na nádherných, ale chorých jedincoch (hlavne epilepsia a kardiomyopatia). Tiež uvažuj nad tým, či chceš psíka po poľovne vedených rodičoch, ktorí poreukázali vlohy na prácu alebo to pre teba nie je podstatné, resp. naopak, chceš "nepoľovného" bígla. Nepozeraj na najbližšie od tvojho bydliska a najlacnejšie, ale ani na najbližšie termínovo. Daj si čas na pozisťovanie, na návštevy u chovateľa, poraď sa s čo najviac ľuďmi. Radšej čakaj, vyplatí sa to. Ja by som osobne brala šteňa len z Of Great Olympia alebo z Perly Vltavy, možno Mantis, všetko v ČR, import šteňata nie je komplikovaný ani nákladný. Z iných asi moc nie, buď sa mi nepáči štýl akým chovajú (pomaly veľkochov), psy sú preukázateľne chorí alebo prenášajú závažné ochorenia (len oni to popierajú), typovo alebo rodokmeňovo sa mi nepáčia alebo sa mi nepáči spôsob, akým sú psy držané, v akej sú kondícii, nič sa s tými psami nerobí, len zavreté v koterci. Ale samozrejme je na tebe, navštíviť niekoľko chovateľov môžeš aj tak, seriózny človek nebude mať problém ti ukázať chov a to už aj uvidíš, ako ti bude o nich rozprávať. Je to poznať, či to má ako miláčikov, pomaly deti alebo obchodný artikel. Som rada, že si sa rozhodla pre kúpu bígla s PP :yes: .

Z akého spojenia plánuje Randavica štence? Na stránke som nenašla. )Čo sa týka Randavice, komunikácia bez problémov a korektná (mala som tam objednané šteňa kedysi, len som zrušila potom), inak som počula od oných chovateľov samozrejme rôzne "zaručené" info, nič, čo som nevidela na vlastné oči radšej nešírim. Pár vecí sa tam udialo, neviem ale, za akých okolností a čo je pravda.)

Aaa Cruft´s. Úspech zožala asi klasicky Marion a Dianna Spavin, najlepší pes Dialynne Maximus a najlepšia suka & BOB Dialynne Electra. Nádherné psy, hlavne Maximus, taký arisiakovský typ, toto ja môžem veľmi :yes: . Škoda, že v kontinentálnej Európe tento typ neletí, len tí malí, krátki ušatci :ach: . (Fotky sú ilustračné, z Cruftu ešte nie sú zverejnené, pod fotkou je zdroj.)
Prílohy
2010_BGL_BOB.jpg
http://crufts.fossedata.co.uk/Breed.asp?ShowYear=2010&GroupID=HOU&ScheduleID=88
2010_BGL_BOB.jpg (23.31 KiB) Zobrazené 4609 krát
67img2.jpg
http://www.dialynne.co.uk/dogpge.php?dog=67
67img2.jpg (25.14 KiB) Zobrazené 4609 krát
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Bígl / Beagle (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 08.03.2015 8:51

Jop, tento typ bígla sa mi páči! :jop: A to bígle všeobecne veľmi nemusím...
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Bígl / Beagle (FCI)

Poslaťod wer » Ned 08.03.2015 9:14

megii, ja len k vychove a vycviku - rozhodne predtym, ako si zaobstaras dalsieho psa, si bezpodmienecne dokladne prestuduj knizku F. Susta Trening je rozhovor. mnoho veci ti to objasni a urcite velmi pomoze. :ahoj:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Bígl / Beagle (FCI)

Poslaťod Lindchen » Uto 10.03.2015 8:26

Bíglica Teasel (Dialynne Making Waves) z Cruftu 2015 na DD Freestyle :smile: .



A snáď sa majiteľ Beníčka nebude hnevať, že zverejním novú fotku "nášho" Benidla :angel: .
Prílohy
benco.jpg
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Bígl / Beagle (FCI)

Poslaťod Margita » Uto 10.03.2015 12:40

Linda a Browny ako?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Bígl / Beagle (FCI)

Poslaťod Bebis » Uto 24.03.2015 15:51

:hi: krasny psik - hlada domov :smile:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Bígl / Beagle (FCI)

Poslaťod Lindchen » Str 25.03.2015 7:29

Margita píše:Linda a Browny ako?

Neviem, ale išiel do rodiny jeho chovateľky, takže info o ňom má určite :yes: . Má teraz bábätko a veľa všetkého, minulý rok som jej písala, a teda že sa má super, že nožky poslúchajú (má DBK) :smile: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Bígl / Beagle (FCI)

Poslaťod bery25 » Sob 11.04.2015 11:29

dobry,zhanam pre znameho bigla do 300eur,keby ste o niecom vedeli napiste.dakujem
bery25
Nováčik
 
Príspevky: 47


Re: Bígl / Beagle (FCI)

Poslaťod pipo406 » Pon 25.05.2015 14:46

ObrázokObrázokObrázok Náš drobec Arny, 9 mesiacov :)

Odoslané z Nexus 5 pomocou Tapatalku
pipo406
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Bígl / Beagle (FCI)

Poslaťod pipo406 » Štv 28.05.2015 10:24

Obrázok
Este jedna :)

Odoslané z Nexus 5 pomocou Tapatalku
pipo406
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Bígl / Beagle (FCI)

Poslaťod Lindchen » Štv 06.08.2015 0:14

Beníček so zajkom :smile: .

Lekcia z autosugescie: Nie, ten zajac NIE JE v mojom pelechu, ten zajac nie je v mojom pelechu, nie je naľavo odo mňa a nie je v mojom pelechu,...
Prílohy
benny a zajac.jpg
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Bígl / Beagle (FCI)

Poslaťod Efa » Štv 06.08.2015 6:02

:heh: neviem či to je zrovna lekcia autosugescie, ale podľa mňa bol v danom momente na teba za to riadne nasrdený :heh:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Bígl / Beagle (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Štv 06.08.2015 7:19

Si si chytila zajaca na poli? :lol:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI