Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod kubi » Ned 23.02.2014 21:36

Pre ozivenie pridavam par foto peknych Mallorquinov :no: :jop:
ObrázokObrázokObrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Toto je asi najvacsi Ca de Bou akeho som kedy videl :ha:
Obrázok
A na zaver .... Dogo Canario a Ca de Bou :smile:
Obrázok
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod Faya » Sob 22.08.2015 16:38

Na FB je CZ -skupina tohto plemena a malo som dnes i na vystave (dostižka - Ba) vidieť fenu malorky, je to velmi pekny pes zlatej (plavej, zltej) farby, chovatelka mi priamo povedala ze to ni eje pes ktoy sa pride zoznamit, skorej si udrzuje odstup od psov i od ludi, samovolne strazi zvereny majetok ale inac je to velky gula chlpov, ktora sa rada mazna :) velkostne (v kohutiku) bola vena cca 51cm...Ak sa mi postasti zajtra hodim nejake fotky... :foto:
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod Faya » Pon 26.10.2015 11:07

Pripajam link na fotku malorky...na dalsie dve čo boli na vysteve som štastie nemala... :plac:

http://asineda.rajce.idnes.cz/vystava_p ... 090224.jpg
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod pali » Pon 26.10.2015 15:02

Po dlhšom čase je tu ďalší vrh malorky na Slovensku. Otcom je Arrow Head JB Sapiens Rex z Maďarska, matkou moja Terra R.J. Osanna. :no:
http://www.inzercia-psov.sk/inzerat/282237-ca-de-bou/
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Mallorska doga

Poslaťod Mathoo » Uto 14.06.2016 10:35

Dobry den chcel by som sa opytat a informovat ohladom plemena a dostupnosti mallorskej dogy na slovensku popripadne cesku dakujem
Mathoo
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod pali » Uto 14.06.2016 11:07

V tejto chovnej stanici majú v súčasnosti zaujímavý vrh: http://www.zottig.estranky.cz/
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod Mathoo » Str 15.06.2016 10:31

Dakujem ale stale skusam nieco hladat aj bez pp napriklad lebo ako kukam niektore ceny su dost vysoke
Mathoo
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod pali » Str 15.06.2016 14:40

Skúste, ale psy bez PP nemajú zisťovaný stav bedrových kĺbov a prípadnú dyspláziu, čo môže byť u maloriek ako ťažkých psov výrazný problém. Psy s PP majú stav povinne overovaný, do chovu sú prípustné max. C psy, čo značne znižuje riziko ťažkej dysplázie u šteniat. Jeden majiteľ sa sťažoval na FB stránke Českého klubu molossov na takýto problém u jeho ročného psa bez PP, ktorý už nevládze chodiť. Prebehnite si radšej tunajšie fóra venované problematike chovu psov bez PP, dysplázii, molossovitým psom, skúste získať kontakty na majiteľov psov po rovnakých rodičoch, od ktorých chcete získať šteňa. Môže sa stať, že za nákup šteňaťa ušetríte, prerobíte však na jeho liečbe a prípadnej operácii.
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod Mathoo » Štv 16.06.2016 8:53

Dakujem za info a rozmyslal som ze radsej priplatim kontaktoval som aj pani link ktory si mi poslal a dufam ze to dotiahnem do uspesneho konca po mojom vestikovy ktoreho som mal 14 rokov som sa rozhodol prave pre mallorku kedze kamarat vlastnil kanarsku a bol som doslova ocareny tym psom este raz dakujem
Mathoo
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod Mathoo » Ned 19.06.2016 11:58

Tak musim sa pochvalit a stalo mi to precestovat si 1000 kilometrov ponu :)
Obrázok
Mathoo
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod wer » Ned 19.06.2016 12:29

Takze PP fesanda? :smile: Tak nech robi radost.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod pali » Ned 19.06.2016 13:43

Krásna. Odkiaľ je?
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod Mathoo » Ned 19.06.2016 13:51

Ano zatial sme si velmi padli do oka :) pripajam este zopar foto malej agginy :)
a je z ceskej http://www.zottig.estranky.cz/
Obrázok

Obrázok

Obrázok
Mathoo
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod ariel250 » Pon 20.06.2016 17:24

Dobrý den, uvažuji o koupi malorské dogy a zaujalo mne dělení na dvě linie, nejen na tomto foru. Předem uvádím, že nejsem zásadní zastánce ani jedné linie, zminovaný pes se "stafordí "linie TROYA se mě líbí. Pokud ,ale vezmu do ruky standart "Hlava silná a masivní - lebka široká, téměř čtvercová - rozdíly mezi plemeny výrazné předvším na hlavě - obvod lebky u psů přesahuje kohoutkovou výšku apod ", tak mám pocit jakoby něco nebylo v pořádku ,a to bud linie "staford" ,nebo standart. Čím více bude "malorka" stafordovatět tím více se budou smývat rozdíly mezi pohlavím, na kterých se tak stavělo a pokud ne tak vznikne odnož "stafordí " linie a to fena typ chrtí. Prosím berte můj názor s rezervou, za případné vysvětlení nebo další poznatky k dané problematice, kterou větev upřednostnit apod. děkuji Pavel
ariel250
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod Faya » Pon 20.06.2016 18:08

Toto je jedna s vybornych CHS v ČR na toto plemeno. Na FB je i skupina venovaná malorkam :) takže by som odporucila sa tam pridat, aspon nejaky bonus ohladom maloriek. Prevazne CZ psy a majitelia ale lepsie ako nic. Dufam ze budem mat moznost vidiet vas niekedy i na vystave...bola by som rada :hi:

prípadne si ju niekedy i pohladit na zivo :lol:
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI