Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod Marcelko » Str 04.04.2012 20:29

u nás v dedine majú ch.s.
Žiadna láska nie je úprimná....len tá psia
Marcelko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 940
Bydlisko: Krajné


Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod Marcelko » Ned 08.04.2012 21:07

Žiadna láska nie je úprimná....len tá psia
Marcelko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 940
Bydlisko: Krajné

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod pali » Str 25.04.2012 13:34

Text o Ca de bou z roku 1870. Pes na obrázku v odkaze je pekne atleticky stavaný, na rozdiel od väčšiny dnešných Ca de bou.
http://www.google.com/imgres?hl=cs&clie ... x=99&ty=62
"Original text German :

Hier mogen nur die schonen, grossen Fleischerhunde ( Ca de Bou) von Binissalem erwahnt werden, welche fur die Toros-Kampfe und zu Kampfen untereinander in dem Circus (Tancats) verwendet werden. Sie sind dunkelbraun mit schwarzen, tigerartigen Streifen, die nase ist weisslich, die Ohren werden gestutzt, manche haben einen schrecklich breiten Kopf und Brust. Man schatzt diese Hunden sehr Hoch; sie sind ausserordentlich wild und sollen bisweilen selbst den Herrn nicht kennen, und dieser ist, um sie zu zwingen, einen von ihnen erfassten Stier loszulassen, haufig ge- nothigt, inhen ihren eigenen Schweif zwischen die Zahne zu bringen. Sie lassen sich zur personlichen Wehr abrichten. "
"English :

Here only the beautiful, large butcherdogs (Fleischerhunde, Ca de Bou) of Binissalem will be mentioned , which are used for the Bull-fights and to fight among themselves in the Circus (Tancats). They are dark-brown with black, tiger-like stripe, the snout is whitish, the ears are cut, some have a terribly broad head and chest. These dogs are higly valued; they are extraordinarily wild and sometimes they even don't know their master, and to force it to release a grasped bull it is frequently neccesary to put their own tail between the teeth. They can be trained for personal defense."
http://www.dogomallorquin.com/history.html
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod pali » Pia 16.11.2012 11:13

Moja sučka Terra R.J.Osanna, 2,5 roka (White Shark Osanna X Dorada de Rompehuesos)
Obrázok
Obrázok
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod pali » Pia 16.11.2012 12:03

Obrázok

Obrázok
Naposledy upravil pali dňa Pia 16.11.2012 14:07, celkovo upravené 2
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod hriva » Pia 16.11.2012 13:16

Krásna :oo: ako je na tom toto plemeno so zdravím? Trpia casto na choroby typu DBK a podobne?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod pali » Pia 16.11.2012 13:52

Čoraz lepšie :no: V začiatkoch sa DBK veľmi nesledovalo, dnes si na to už dávajú viac bacha. Tiež sa viac začína presadzovať pôvodný typ presy, oproti typu bulldoga. Bulldočie typy boli príliš ťažké, s dosť skrátenou nosnou partiou, čo zdraviu neprospievalo.
Práve teraz majú krásne šteniatka v type presy v poľskej chovke Toldy :yes:
http://cadebou-dogocanario.com/index_english.htm
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod hriva » Pia 16.11.2012 14:12

Toto mi nerob :heh: páči sa mi tento pes...ja som pokukovala po alano español ale aj tento je pekny. No a ako je na tom s pohybom? Je to lenoch alebo sa da vyburcovat aj k nejakej aktivite? Nemyslím nejaky cvicak ale napríklad turistiku a tak.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod pali » Pia 16.11.2012 14:54

Počas dňa Rexa veľmi aktívna nie je, pri prechádzke a hraní na záhrade však prejaví svoj temperament. Celkom pekne reaguje na aportík, na cvičáku ju figurant veľmi nezaujímal, skôr štekala na ostatných psov, na ulici si pozorne všíma okoloidúcich, je nedôverčivá voči cudzím. Neznáša ostatné sučky, čo je pre Ca de bou typické. Alano by mali byť zasa znášanlivejší, pretože sa používali na lov vo svorkách. Moja sučka mala v 12 mesiacoch DBK A/A (neoficiálne, musím to dať urobiť ešte raz :ua: ), v lete mala 30kg, vpohode zvládala so mnou behanie cca 50 min, ani pri výletoch do prírody neprejavovala známky únavy (raz som poblúdil, a "podaril" sa mi urobiť 12 h pochod).
Alano však bývajú temperamentnejšie a náročnejšie na pohyb.
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod kubi » Str 21.11.2012 17:33

Pali je krasna , planujes ju aj uchovnit a v buducnosti mat stenata? :smile:
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod pali » Pia 23.11.2012 11:42

Plánovať plánujem, dúfam, že uchovnenie konečne aj zrealizujem :smile: Zatiaľ som s Rexou absolvoval len jednu výstavu. Túto jar by som chcel stihnúť aj nejaké ďalšie, no a samozrejme bonitáciu... :yes:
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod pali » Pia 23.11.2012 11:54

Trochu sme tu riešili aj Ca de bou a Alano. Pýtal som sa na rozdiely v ich povahách na poľskom fóre (v Poľsku sú obe plemená zastúpené niekoľkými chovkami). Je to v poľštine:
http://forum.molosy.pl/showthread.php?p ... ost1558636
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod pali » Štv 06.12.2012 15:23

Na týchto stránkach je mnoho fotografií psa Troya de Romphuesos, jedného z najlepších predstaviteľov plemena:
http://www.forum.molosy.pl/showthread.php?t=29627
:aplause:

V súčasnosti je Troya v poľskej chovke JB Sapeins-Rex:
http://www.ca-de-bou.eu/troya_en.html
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod kubi » Ned 16.12.2012 0:31

hmmm dakujem Pali :smile: , je to velmi zaujimave, vedel som , ze Ca de Bou su dominantne psy , ale netusil som , ze az tak a tiez je velmi zaujimave , ze pracovne vynika skor alano nez mallorquin :oo: , ja som cakal , ze budu rovnocenni :ha:

A Troya de Romphuesos je nadherny pes , presne v type aky sa mi paci :ok:
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI