Anglický seter / English Setter (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Anglický seter / English Setter (FCI)

Poslaťod Twiggy » Pia 24.10.2008 17:06

Setre vznikli v 19. storočí, až po rozšírení strelných zbraní a na zver upozorňovali tzv. vystavovaním, pri ktorom často aj prisadávali, z čoho zrejme vznikol aj ich názov - z anglického "set" - sedieť. Anglický seter je vynikajúci všestranný poľovný pes. Dobre vystavuje, spoľahlivo pracuje s vysokým nosom, ochotne aportuje. Je veľmi temperamentný, vytrvalý a potrebuje mimoriadne veľa pohybu. Doma je pomerne pokojný a je milým, priateľským spoločníkom. Obrázok
Twiggy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35

Re: anglický seter

Poslaťod Kaira@Lucia » Sob 25.10.2008 16:46

nadherny psik... no podla toho obrazka nechcela by som sa starat o jeho srst :oo: :oo: ... krasavec naozaj...
jediny sposob ako si za peniaze kupit lasku je kupit si psa..
www.kaira.websnadno.cz
Kaira@Lucia
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 348
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: anglický seter

Poslaťod fibi1212 » Pon 08.12.2008 12:12

...mne sa tiez v poslednej dobe zapacil :yes: ...pride mi taky uslachtily :jop:
Čím viac poznám ľudí, tým viac milujem psy.
fibi1212
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Košice

Re: anglický seter

Poslaťod Ema 012 » Pon 08.12.2008 12:40

Uslachtilý aj je :yes: U nás majú teraz polročné šteniatko aj sPP :dancing:
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: anglický seter

Poslaťod Vikiki22 » Pon 08.12.2008 18:47

Anglický seter

Pôvod: Setre patria medzi najmladšie poľovné psy, vznikli až po rozšírení strelných zbraní, čomu zodpovedal typický spôsob práce: na zver upozorňovali podobne ako stavače zvláštnym ustrnutým postojom, tzv. "vystavovaním", často pri ňom prisadávali (zrejme odtiaľ majú aj meno "to set" znamená v angličtine "sedieť"). Rozhodujúci podiel na vzniku anglického setra má E. Lawerack, ktorý už od roku 1825 choval setre nie iba na výkon, ale aj na exteriér.

Popis: Skôr väčší, nápadne elegantný a ušľachtilý pes. Hlava dlhá, s výrazným stopom a s hranatou ňucháčovou partiou. Oči s mäkkým, ale živým výrazom. Uši stredne dlhé, nízko nasadené, priliehajúce k tvári, porastené dlhou hodvábnou srsťou. Krk dlhší, svalnatý a elegantný. Telo mocné, nie však ťažké, s krátkym a rovným chrbtom, so širokým a hlbokým hrudníkom. Nohy rovné, svalnaté, s hrubými kosťami, na zadnej strane so "zástavami". Chvost nasadený v úrovni chrbta, stredne dlhý, neskrútený, s hodvábnou "zástavou". Srsť dlhá a hodvábna. Farba čiernobiela, pomarančovo-biela, žlto-biela, hnedo-biela a trikolóra. Veľkosť: Kohútiková výška psov 65-68 cm, súk 61-65 cm, hmotnosť asi 25-30 kg.

Charakteristika: Milý a priateľský pes, doma pomerne pokojný, vonku však nezvyčajne temperamentný a vytrvalý. Má vynikajúce poľovné schopnosti: dobre vystavuje, spoľahlivo pracuje s vysokým nosom, ochotne aportuje.

Zvláštne nároky: Potrebuje mimoriadne veľa pohybu a od malička dôsledný výcvik na poslušnosť, aby ho bolo možné púšťať navoľno.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: anglický seter

Poslaťod fibi1212 » Pon 08.12.2008 20:46

:love: jednoducho nadhera...nemozem si pomoct....vznesene plemeno-ta srst tomu pridava....a mne osobne sa pacia tie fliacky a bodky,skvrnky :heh: a samozrejme aj povaha-zatial so stretla len samych vyrovnanych setrov(a dufam,ze to nebola nahoda)
Čím viac poznám ľudí, tým viac milujem psy.
fibi1212
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Košice

Re: anglický seter

Poslaťod Basha » Uto 16.12.2008 15:20

Aj mne sa hrozne pacia, raz by som takeho rada :smile: hm srst jak koker = nevyhoda. Ja som tychto anglickych moc casto nestretla, ale vzdy som mala stastie na takych vychovanych. Zato rodicia, kedysi takeho vencili a spominaju na to ako na riadenu strelu... :lol: A neviete niekto ako su na tom zdravotne? Som citala len ze sa vyskytuju casto alergie, ocicka...
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: anglický seter

Poslaťod fibi1212 » Uto 16.12.2008 17:01

no necitala som nikde nic specialne,ale tie oci viem,ze je problem od kamosky...a predpokladam,ze treba venovat pozornost usiam...
Čím viac poznám ľudí, tým viac milujem psy.
fibi1212
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Košice

Re: anglický seter

Poslaťod Vikiki22 » Uto 16.12.2008 19:18

Neviete náhodou, v akom pomere sa anglické setre chovajú v SR? Na výstavách ich je vždy pár, ale oproti iným plemenám je ich málo. :nwm:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: anglický seter

Poslaťod lara » Uto 16.12.2008 21:42

V Javorinke pri GA sa niekedy pred rokmi zvykla konať klubová výstava pointrov a setrov... tam som ich chodila obdivovat..strasne sa mi páčili, hlavne anglickí a gordoni :jop: írski ma až tak nebrali, neviem prečo :nwm:
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: anglický seter

Poslaťod NemesiS » Uto 16.12.2008 23:49

kamoška má ročného AS blue belton.
je to zlatíčko.
úžasný hafan
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: anglický seter

Poslaťod Stopinko » Str 17.12.2008 8:08

http://www.davaroni.com/cesky/davaroni.htmChovatelska stanica mojich kamaratov. :no: , nejaki ich odchovanci su uz aj v SR.
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: anglický seter

Poslaťod xenka222 » Str 24.12.2008 14:18

tak toto plemneno milujem je vazne kuasne.....ta srst a ten celkovy vzlhd to je neco kuasne:D :aaa: :aaa: :aaa:
xenka222
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: anglický seter

Poslaťod wewerica » Str 24.12.2008 21:58

tento pes je uplne v pohode ale neviem preco mne sa nepaci ten vystavny strih :no: :ua: taky vyzera byt tlstejsi :lol: hlavne ta fotka ktoru dala emicka :smile:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: anglický seter

Poslaťod Basha » Str 24.12.2008 22:22

wewerica nie si sama :yes: aj mne sa viac paci obycajny seter ako tak vystavne ostrihany...nechcem ale povedat, ze ti nie su pekni...Len mi viac u nich - tak ako aj u inych pracovnych psov sedi taky ,,pracovnejsi vzhlad" :lol:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI