Switch to full style
Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI
Odoslať odpoveď

Foxteriér hrubosrstý / Fox Terrier Wire (FCI)

Uto 28.08.2007 19:59

Aloha! :smile:
Mam rocnu foxterierku menom Eliška.Sice je bez PP a je velmi pekna,je nadstandardne vysoka.Rozmyslala som o chove,ale neda mi to, lebo nechcem chovat psov bez PP.Nemam rada ludi, ktori ,,chovaju´´ psov bez PP.Vsak co su to za ludi?Niekde som citala, ze mnozitelia psov- hej, dobry vyraz!Ale nechcem sa tym teraz zaoberat...ved pisem o foxterierovi,nie? :)
OK...cize: Ja som sa k foxterierovi dostala len cirou nahodou.Kamaratka si ju kupila-do bytu.Hovorila som jej, ze to nie je dobry napad takeho zivorodeho psa do bytu, ale vsak aj tak na mna nepocuvala.Az na to doplatila.
Jeden vecer mi vola, ci neviem niekoho, kto by chcel psa.Spytala som sa, preco...ze jej mama ma nervy, lebo Eliska im rozhryzla kuchynsku linku.A ak sa niekto nenajde, kto by ju chcel, daju ju uspat.Tak to som nemohla dopustit!S rodinou sme si sadli a rozhodlo sa, ze si ju nechame my.Aj tak nam nedavno odisla nasa Luna (krizenec, na ktoru nikdy nezabudnem).
Mame velku zahradu a Eliska cela stastna dodnes santi aj s kamaratmi, ktorych si tu nasla- mali sme uz mopsa a nemeckeho ovciaka :) .
Tak toto je moj kratky pribeh o nahode- o peknej nahode, ze som mohla spoznat povahu a vsetky prednosti, ale aj ,,nedostatky´´ foxteriera :)
Obrázok

Uto 28.08.2007 20:14

pekný psík a ešte krajší príbeh,s tými "množiteľmi" s tebou úplne súhlasím,keby tak ale všetci rozmýšlali nebolo by tolko psov v útulku a preplnené inzercie

Str 29.08.2007 15:21

Ahoj, tvoj príspevok som si celí neprečítala, len prvú vetu, že máš Foxteriérku, tak sa pripájam. :smile: :hi:

Síce ho nemám ja ale moja teta, sú to zlatučké psíky, len dosť tvrdohlavé :lol:

Obrázok Obrázok Obrázok

Str 29.08.2007 15:25

No, to musim potvrdit, ze je tvrdohlave :lol: .Ale ak sa na to spravne ide s vycvikom, tak sa da zvladnut aj to :) A ten foxik je fakt pekny...ale, ak mozem povedat, ma vyblednute farby. Strihate ho casto?

Str 29.08.2007 15:25

Obrázok


ja pripájam fotku kríženca foxteriéra z útulku :no:

Str 29.08.2007 15:34

Vikiki22 píše:No, to musim potvrdit, ze je tvrdohlave :lol: .Ale ak sa na to spravne ide s vycvikom, tak sa da zvladnut aj to :) A ten foxik je fakt pekny...ale, ak mozem povedat, ma vyblednute farby. Strihate ho casto?


Hej má, to bolo cez zimu, takže preto... teraz mala kožné preblémy, takže sa strihala často a navyše jej majiteľka je psia kaderníčka :smile:

Obrázok Obrázok

Pon 03.09.2007 16:39

Hola! Chcem vam oznamit, ze si idem zaobstarat kamaratku pre Elisku :lol: ! Bude to hladkosrsty foxterier, ale tentoraz s PP!

Obrázok

Štv 20.09.2007 18:42

Ahoj, mat foxika je moj celozivotny sen. Vzdy, ked nejakeho vonku stretneme, vrhnem sa nanho a maznam sa s nim az sa za mna manzel hanbi. Podla mna je to prototyp dokonaleho ludskeho spolocnika, hoci som si vedoma aj negativnej stranky teriera. Dufam, ze budem mat raz cest vlastnit tak uzasneho psika, jedno ci hrubo-, ci hladkosrsteho, hlavne aby to bol foxik :lol:

Ned 23.09.2007 18:22

Vyborne! Ale preco si jedneho nekupite? :) Vsak taky foxici sice uz nie su v mode ako kedysi, tak je ich aj pomenej, preto nie su ani drahi. Treba vyskusat...ale upozornujem, ze ak ste este psa nemali, tak to nebude jednoduche :lol:

Pia 28.09.2007 19:39

Ale mam psa, samozrejme, vychovala som uz viacerych psov, roznych ras. Ale neviem presne ci si trufam na foxika. Som nazoru, ze ak clovek nedokaze na 100% zabezpecit kvalitnu vychovu urcitej rasy psa, nemal by si prave tuto zaobstarat. Cize jednoduchsie povedane, kladiem si dosiahnutelne ciele. Mozno k tomu dospejem casom...

Pia 28.09.2007 19:55

No, dobry napad. A isto...treba tomu plemenu zabezpecit aj vychovu a starostlivost a...no, proste vsetko, co potrebuje. Ale az take hrozne to neni. Ja som sa k mojej Eliske dostala uplne nahodou z jedneho dna na druhy a vobec som na nu nebola ani pripravena. A predsa sa dalo vsetko :lol:

Sob 29.09.2007 20:39

Tak to je jasne, keby to znenazdajky jedneho dna prislo, samozrejme by som nevahala... Ale aj tak ked sa bude dat dalsi clen "svorky" naplanovat, urcite sa o to pokusim s predstihom.

Ake plemena si chovala pred foxom?

Ned 30.09.2007 6:37

My sme mali foxosa u deda, ale sa moc na foxikanepodobal, nebol trimovany a bol tucny. Ale energie mal a za 3 a bol velmi zlaty. Volal sa Nero a dozil sa krasnych 17 rokov.

Uto 02.10.2007 16:28

No, pred foxikom som mala kopu krizencov, nemeckych ovciakov a mopsa. Aj teraz mam okrem nej este NO a mopsa a znasaju sa dobre, ba vyborne! :lol:

Sob 03.11.2007 19:20

No, ahojte! :) S radostou vam oznamujem, ze moja Eliska bude mat steniatka! Len v tom je jeden hacik- pravdepodobne je ich otec moj mops. :lol:
Odoslať odpoveď