Slovenský kopov (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Slovenský kopov

Poslaťod LadyTrixiKe » Pon 10.05.2010 17:55

V Košickom útulku je už od novembra kopov Mori len nedavno sa dal dokopi http://www.uvplp.sk/Mori-zanedbany-zniceny-kopov.386.0.html má aj tetovanie no je nečitateľné. Rozonať sa dajú prvé 2 čísla 84xx nevedeli by ste mi povedať jeho približný vek. Majiteľ si ho nehľadá. Psík bol očividne týraný má zničenú imunitu a tráviace problémy. :/

Obrázok
Obrázok
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice


Re: Slovenský kopov (FCI)

Poslaťod cuttysark » Pia 06.08.2010 10:44

my sme mali kopova - jeho majitel (mojho exa brat) bohuzial spachal samovrazdu a on bol pri tom, ked sa to stalo :ua: chudatko, bol z toho zosokovany asi mesiac (zastrelil sa loveckou puskou doma) - takze sme si Donika vzali. Vlastne este zije, akurat ja uz tam nezijem :lol: Je nadherny a taky elegantny individualista. Ale nepovedala by som, ze nie je rodinny pes........ten nas teda bol.... :no:
Obrázok Obrázok
cuttysark
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 819
Bydlisko: Hamuliakville


Re: Slovenský kopov (FCI)

Poslaťod urma » Ned 14.11.2010 10:08

ahojte
Otcovi sa stratil vcera 13.11.2010 Guro- cistokrvny alpsky jazvecikovity duric, cierny s palenim :ua:
na polovacke v blizkosti obce Vyhne. Pravdepodobne by sa mohol objavit v obciach Vyhne, Bzenica, Hodrusa-Hamre. Na krku ma obojok a zelenozlty reflexny pasik. Je tetovany. Nepozna tunajsi teren, vychytil sa spolu s kopovkou za jelenom ale uz sa s nou nevratil...predsalen ma kratsie nohy a urcite s nou nestihal. Ak nahodou niekto stretne,prosime o pomoc, nalezne iste. T.č. 0908 098 025
urma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Koplotovce okr. Hlohovec

Re: Slovenský kopov (FCI)

Poslaťod urma » Ned 14.11.2010 13:35

Dobra sprava, psik Guro sa nasiel vo Vyhnach :smile:
urma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Koplotovce okr. Hlohovec

Re: Slovenský kopov (FCI)

Poslaťod Michell87 » Štv 25.11.2010 20:44

:jupi: tešime sa, že sa našiel, to je nočna mora každeho majitela
hlave čo sa duričov týka :yes: a atava sa to čast, jedno štastie, že maju super orientaciu a nos a vedia sa vracat :smile:
Michell87
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 288
Bydlisko: Rátka

Re: Slovenský kopov (FCI)

Poslaťod Lucky-Na » Ned 09.01.2011 19:55

Niekto tu písal, že bol na KMPP..aj ja som tam bola minulý rok :lol: Chodíme na krúžok v škole..a boli sme rozdelení na dve skupiny....My sme boli 4-tí (chýbali 2 body) a chlapci boli prví :dancing: a to sme boli len hostia :lol:

Inak, kopova sme mali aj my, bohužial, museli sme ho uspať :plac: bol to kočkoš, len trochu zúrivý (ked sa mu niečo nepáčilo hned to dal najavo) .... :ach: Dostali sme ho ako 3-ročného, takže to bolo trochu zložité s tou výchovou...Ked bol menší, vraj ho "prevalcovali" diviaky v obore, mal akúsi "dochomolenú" chrbticu...

Obrázok

Inak to bol klasik :no: Ked bola búrka, nešiel sa schovať, ale vrieskal v strede dvora celú noc :pac:
Lucky-Na
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 716

Re: Slovenský kopov (FCI)

Poslaťod ruza143 » Uto 11.01.2011 23:18

My sme tiež mali kopova, ale čo povedala Michell87 je fakt pravda, síce nás veľmi ľúbil, dvakrat neposluchal, drhol všetko, čo sa hýbalo.. aj auto ho zrazilo, proste on len utekal a utekal. bol určený na poľovačky nášho združenia, ale málo ho brávali poľovníci :ua: velmi som ho ľúbila, aj on nás, chýba mi :ua: ale dožil sa úcty hodného veku a zomrel na starobu a myslím, že aj bez bolestí, proste zaspinkal :smile:
"I am in favor of animal rights as well as human rights. That is the way of a whole human being." - Abraham Lincoln
ruza143
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 431
Bydlisko: Bratislava

Re: Slovenský kopov (FCI)

Poslaťod lavienka » Ned 06.02.2011 20:30

Ahojte,

premyslame za nejaky cas kupit psika. Mame doma velku zahradu, s priatelom sme sportovo zalozeni, chodime do prirody na prechadzky aj na dlhsiu turistiku do hor. Preto hladame aktivneho, inteligentneho a veseleho spolocnika. So psami velku skusenost nemame, ale sme ochotni sa mu venovat naplno a spolu s nim sa vsetko naucit. Paci sa mi slovensky kopov, povahou, vzrastom, krasnym vzhladom. Len vsade citam, ze ide o plemeno, ktore sa vyuziva hlavne pri dureni, na polovnicke ucely. Ako to bude zvladat a my s nim, ked sa polovnictvu venovat nebudeme? Staci mu vybeh v prirode a unava v podobe behu a dlhych prechadzok? Plus velka zahrada? Je mozne naucit ho posluchat tak, aby sa nam niekde v lese nerozbehol po stope a uz sa nikdy nevratil? Dakujem za cenne nazory a rady.
lavienka
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Slovenský kopov (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 07.02.2011 20:42

lavienka, osobne nemám skúsenosti s kopovom, ale myslím, že sa kopov pre začiatočníkov práve nehodí. On sa naozaj používa hlavne na poľovanie, inde sa s ním takmer ani nestretnúť. Je toľko aktívnych psov, ktorí sa hodia do prírody a sú ovládateľnejšie... Treba sa viac pokukať. :ahoj:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Slovenský kopov (FCI)

Poslaťod Lucky-Na » Sob 12.02.2011 18:53

Tiež si myslím :smile:
Kopov sa za bránkou domu na teba vykašle a bude si robiť svoje. Jasné, že sa bude dať ovládať, ale to by musel byť inak namakaný :no: On proste bude stopovať celú lúku, bude vám z kríčkov vyháňať srnky a vy budete len bezvýznamne vrieskať nech sa vráti...
Určite niečo nepoľovnícke by som odporúčala :no:
Lucky-Na
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 716

Re: Slovenský kopov (FCI)

Poslaťod Kelina » Štv 24.02.2011 3:06

Prosím vás neviete niekto o nejakej knihe výcvik a tak slov. kopova? vďaka
Kelina
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Púchov bobkuuu@azet.sk

Re: Slovenský kopov (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Uto 15.05.2012 18:09

Obrázok
Táto asi ročná sučka slovenského kopova s PP sa našla v Trnavej Hore. Majiteľa sa nepodarilo vypátrať, pretože chovateľ u ktorého sa narodila ju v záznamoch nemal. Takže fenka hľadá nový domov:)
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 392&type=3
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Slovenský kopov (FCI)

Poslaťod Domca » Str 29.08.2012 20:00

Viem o steniatkach kopova ktore hladaju domov....maju 9 tyzdnov, zrejme 3 fenky a 2-aja psy....Podla popisu by mali byt po papierovych rodicoch ale zatial neviem nic blizsie....Foto budem mat neskor....
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1875
Bydlisko: Brno/Liptov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI