Slovenský kopov (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Slovenský kopov (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Sob 20.07.2013 8:51

Myslivecká kynologie - Slovenský kopov 1.díl http://www.videapro.cz/video/248-mysliv ... pov-1-dil/
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Slovenský kopov (FCI)

Poslaťod Zama » Ned 21.07.2013 11:32

Ahojte :ahoj: Strašne som rada za túto diskusiu, lebo už dlhšie po kopovoch pokukujem. Nikdy som ich nevidela pracovat v revíri, u nás majú všetci väčšinou jagoša alebo nemeckých stavačov. Ja nie som poľovník (zatiaľ), ale dedo je veľký. Už sme mali weimarov, flat coated retrívra, teraz má ujo nem. dráťákov. Ja mám kokra s veľmi dobrými poľovnými vlohami, ale nemá skúšky ( nebol čas kvôli škole ). Keď som sa pýtala prečo nikto nechová naše slovenské národné plemeno dostala som odpoveď, že citujem:,, lebo jagoš je najlepší na divočáka" :nwm: Ale nikto z nich nemá skúsenosti s kopovmi takže to určite nevedia objektívne posúdiť, možno RAZ budem prvá s kopovom v revíri :lol: Strašne sa mi páčia aj vzhľadovo aj povahovo. Neviete niekto posúdiť aký je rozdiel v povahe medzi kopovom a jagterierom, tak z praxe? :smile:
Zama
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: Skalica

Re: Slovenský kopov (FCI)

Poslaťod erik70 » Pon 22.07.2013 9:36

Óooooobrovský :smile: ! Hlavne čo sa týka použitia. Jagoš patrí medzi brloháre a slovenský kopov je durič. To ale neznamená, že ich nemôžeme používať (obidvoch) na durenie diviaka, na dohľadávku, na prinášanie drobnej zveri....ale predsa len jagoš má špecializáciu aj na prácu pod povrchom, čiže brlohovanie a kopov zasa hlavne durenie a dohľadávka. Ako jedno z mála plemien môže kopov absolvovať predbežné skúšky farbiarov - PF a teda získať upotrebiteľnosť aj na dohľadávanie jelenej, danielej a muflonej zveri.
No a popis práce je na dlho...to by bolo skôr na osobný rohovor, prípadne ukážku práce psíkov týchto plemien niekde v oplôtku alebo na spoločnej poľovačke. Obidve plemená a ich predstavitelia sú úžasné stvorenia. Šikovné, pracovité a oddané svojim majiteľom. :smile:
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Slovenský kopov (FCI)

Poslaťod veronika25 » Str 24.07.2013 15:29

jeden z najkrajsich psov :hi:
veronika25
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: Slovenský kopov (FCI)

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 16.09.2013 8:46

chcela by som pozvať všetkých priateľov a majiteľov slovenských národných plemien na túto jedinečnú výstavu:

http://dogforum.sk/viewtopic.php?f=7&t=21147&p=1067570#p1067570
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Slovenský kopov (FCI)

Poslaťod pina » Uto 29.10.2013 13:49

moja neplecha
pina
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: Slovenský kopov (FCI)

Poslaťod Aris » Pon 30.12.2013 18:34

Ahojte, potrebovala by som fotku kopova do mojej práce o Slov. národných plemenách, ktorú robím na slovenčinu, nájde sa tu nejaký majiteľ, ktorý by mi fotku poskytol?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Slovenský kopov (FCI)

Poslaťod Bebis » Pon 30.12.2013 19:19

Aris, skús skupinu Slovenský kopov :smile:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Slovenský kopov (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Pon 28.04.2014 10:44

Obrázok
Zachránená fenka slovenského kopova,hľadá súrne nový domov alebo dočasnú opateru. Fenka bola nájdená kotná a po vyšetreniach sa ziztilo že už pár dní boli šteniatka mŕtve! Fenka bola zachránená sterilizovná, vzhľadom na zdravotný stav a hľadá domov!!!!!
Je milá, prítulná, poslušná.Iba do dobrých rúk. Záujemca bude preverený či je vhodný na adopciu!!!!!
Podmienkou je adopčná zmluva
0903443303
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/366589 ... -kopov.php
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Slovenský kopov (FCI)

Poslaťod katkariinka » Pon 28.04.2014 10:57

ta je krasna!
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI