Thajský Ridgeback / Thai Ridgeback Dog (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Thajský Ridgeback / Thai Ridgeback Dog (FCI)

Poslaťod Gabča & smečka » Uto 06.12.2011 18:07

larami píše:No to hej niekde som čítala aj článok o chove tuším v Pes prítel človeka a tam bola chovatelka z čiech a mala psa import priamo z Thajska :oo: tak to asi nebol lacný špás.

Do PPČ psala Viki, tak to bude zřejmě její fenečka Num-Khing . Je nádherná. Nádherně červená s ještě nádhernější maskou. :poklona:

Jinak těch thajských importů je v ČR víc. Třeba i neméně krásná Chang ze Sofasurfer.

Obrázok


Ale zasa sa z tohto psa nestane modny pes ktorého budú plné útulky a inzercie.

No plný asi ne, ale když už se nějaký v inzerci objeví, tak tam visí dlouho a nebo ho uspěj. Protože u nich se toho dá opravdu hodně velice lehce zkazit. :ua:

Ale i tak jsou úžasní. Hlavně mají na všechno svůj vlastní názor. Garunku bych někdy za její vlastní názor nejraději zastřelila. :heh: Do toho jednoho roku věku nebyl den, abych neprohlásila "já toho psa zabiju". :lol: :haha:

Jedna z našich méně veselých příhod - http://www.facebook.com/note.php?note_i ... 8227769452 . :haha:
Gabča & smečka
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Thajský Ridgeback / Thai Ridgeback Dog (FCI)

Poslaťod larami » Uto 06.12.2011 18:29

No tu tvrdohlavosť majú v povahe aj RR :yes: A čo povedať k tej príhode?Nebudiť psa :heh: !!!No moja len vydáva taký hlboký zvuk ,ale nie je to vrčanie.Proste vyjadruje svoju nespokojenosť. A k tej fotke len toľko :love: :love: :love:
pre Laru Prosba psa´´ bud v mojich ťažkých chviľach vždy so mnou.S Tebou je pre mna všetko ľahšie. ´´Obrázokza Dúhovým mostom 01.02.2010
larami
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 782
Bydlisko: Snina / Wien AT

Re: Thajský Ridgeback / Thai Ridgeback Dog (FCI)

Poslaťod Amis » Štv 27.09.2012 7:25

V Košiciach máme až 4 thajské ridgebacky, 3 priamo zachránené z Thajska :smile: Mám aj fotku jednej feny, volá sa Bexi, neskôr ju pridám. Tie ostatné 3 z Thajska sú 2 fenky, čierna Sóda a druhej meno furt zabudnem, pes sa volá Lister.

Offtopic: Majú zvláštne mená
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: Thajský Ridgeback / Thai Ridgeback Dog (FCI)

Poslaťod lila.claire » Štv 27.09.2012 11:05

Noppa :no:
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Thajský Ridgeback / Thai Ridgeback Dog (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 01.10.2012 12:32

Amis píše:V Košiciach máme až 4 thajské ridgebacky, 3 priamo zachránené z Thajska :smile: Mám aj fotku jednej feny, volá sa Bexi, neskôr ju pridám. Tie ostatné 3 z Thajska sú 2 fenky, čierna Sóda a druhej meno furt zabudnem, pes sa volá Lister.

Offtopic: Majú zvláštne mená

Presnejšie tí traja Thajci sú Lister, Soda a Papang. :no: Má ich moja spolužiačka. A sú fakt zaujímaví a zvláštni. No práve to je na nich také fascinujúce. :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Thajský Ridgeback / Thai Ridgeback Dog (FCI)

Poslaťod Amis » Pon 01.10.2012 17:20

Viki : Áno, tie :no: Meno Papang vždy zabudnem... inak Sóda alebo Papang mala nejaký problém, tuším spadla do jamy keď tu kopali :ua:
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: Thajský Ridgeback / Thai Ridgeback Dog (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Str 03.10.2012 11:29

To Sóda mala nedávno zlomenú nohu kvôli tomu. Ale už sa má fajn. :smile: Inak sú to fakt zlatíčka, čo som sa s nimi ja stretla - Sóda by sa len hrala a hrala, Lister (pán pes), by sa nechal len škrabkať, len Papang je strašný bojko. Všetkého a každého cudzieho sa bojí. Ale za to môže chovateľ. Ona je totiž z Thajska a nemala vhodnú socializáciu.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Thajský Ridgeback / Thai Ridgeback Dog (FCI)

Poslaťod Amis » Str 03.10.2012 15:41

Hej počula som, že Lister bol tuším na reťazi chovaný, že mal dohryzený chvost od nudy :hmm: Sóda tak zvláštne akoby cerí zuby, keď sa s ňou Šami hrá a Šami sa jej skoro bojí kvôli tomu :heh:
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: Thajský Ridgeback / Thai Ridgeback Dog (FCI)

Poslaťod TrishaCarmen » Str 03.10.2012 16:23

Thajský ridgeback je plemeno ktoré ma bude vždy fascinovať :aaa: Neskutoční sú všetci 5 thajčania a zvlášť tí spomínaní 3 :joint: Ako ste tu spomínali , zlomenú nohu mala Soda ked lovila nejakého vtáka alebo niečo ,tá noha mala byť až amputovaná ale našťastie nič také sa nedialo kedže Soda je veľká bojovníčka :jop: Bolo úžasné sledovať ako ju tí dvaja stále ochraňovali , skrátka svorka ako má byť :poklona: Jak na potvoru sa mi ich ešte nepodarilo odfotiť ale raz sa k tomu určite dostanem . A aby som nezabudla ich majiteľka Denisa je perfektná baba , a má obrovskú kopu haluzných príhod :jazyk: Thajčania sú neskutoční , raz ked budem veľká ..... :aaa:
TrishaCarmen
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15
Bydlisko: Košice

Re: Thajský Ridgeback / Thai Ridgeback Dog (FCI)

Poslaťod Teniska » Štv 04.10.2012 10:37

tak Soda je farby modrej, citam, ze tu niekto spomenul, ze je cierna..:)
Teniska
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Thajský Ridgeback / Thai Ridgeback Dog (FCI)

Poslaťod Teniska » Štv 04.10.2012 10:42

Vikiki22 píše:THAI RIDGEBACK DOG

Slovenský názov: THAJSKÝ RIDŽBEK

Pôvod: Thajsko
Patronát: Japonsko

] Sú to hrdé, silné a rázne psy, telesná hmotnosť je okolo 23 kg. Sú pozoruhodne športovne založení a dokážu vyskočiť aj do výšky až 180 cm. Niekedy sa tvrdí, že thajský ridžbek je predkom rhodézskeho ridžbeka, a že sa psy dostali do Afriky už v staroveku na obchodných lodiach. To je možné, ale aj to je možné, že príslušný gén pre ridge vznikol nezávisle, vďaka mutáciám. V budúcnosti by to mohla vyriešiť analýzy DNA. :smile:


tu by som len podotkla - k hmotnosti - fenky od 18-26kg, samci od 23-35kg...
DNA analyza uz bola uskutocnena, Rhodezky ridgeback a Thai ridgeback nemaju absolutne nic geneticky spolocne ( a ani povahovo), ale zaujimavostou je, ze DNA australskych dingov je totozna s DNA TRD...
Teniska
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Thajský Ridgeback / Thai Ridgeback Dog (FCI)

Poslaťod Teniska » Štv 04.10.2012 10:57

no tu su spominani kosicania..:) Lister - farba fawn, samec - import Thajsko, Papang - farba faw, sucka - import Thajsko, Soda - farba deep blue, sucka - import Ukraina.
Teniska
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Thajský Ridgeback / Thai Ridgeback Dog (FCI)

Poslaťod Amis » Štv 04.10.2012 15:56

Teniska : pre neskusenych ohladne tohoto plemena ako som ja, je tmavy pes cierny... prepac ale nazvy sfarbeni neovladam :jop:
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: Thajský Ridgeback / Thai Ridgeback Dog (FCI)

Poslaťod Teniska » Štv 04.10.2012 16:37

aha...tak neako mi tie obrazky neodoslalo..hehe..hm..
Teniska
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Thajský Ridgeback / Thai Ridgeback Dog (FCI)

Poslaťod blueberry » Štv 04.10.2012 16:39

Obrázky cez toto http://www.images.dogforum.sk/ :smile: A včera som videla na Tomášikovej na zastávke tmavého thaia, veľmi veľmi pekný pes.
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI