Switch to full style
Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI
Odoslať odpoveď

Re: Dalmatínsky pes

Sob 23.05.2009 17:52

No ja som z Oravy a viem tu len o 3 dalamtinoch celkovo nic moc

Re: Dalmatínsky pes

Sob 23.05.2009 20:41

Mirka, hovazdie vacsina psov zvlada bez problemov, ovela viacej alergii sposobuje hydina, tak by som sa toho nejako nebala :no: samozrejme, moze sa stat, kazdy pes je iny, ale hovadzina je pre psa super :jop: len pre majitela je cena, hmm :ach:

Re: Dalmatínsky pes

Ned 24.05.2009 12:44

o cenu nejde s tym nieje problem :no: ked ma niekto svojho hafana rad tak na cene nezalezi :yes: len na zdravi...no citala som to...skusim tu surovu stravu..dufam ze tej mojej bodke bude chutit

Re: Dalmatínsky pes

Pia 05.06.2009 21:53

viem, ze jednomu psikovi sa robili hnede exemiky na hlave po takmer vsetkych granuliach.. zacali krmit rybacimi granulami a bolo po probleme. sranda bola to, ze oni tu stravu moc neriesili.. granule s vodou k tomu zvysky z vecere :nwm: a hafani boli krasni, bez zdravotnych problemov s uzasnou lesklou srstou.. :fizel: nechapem jak to robia :jop:

mate niekto skusenosti s dalmatincom a agility? skusali ste to, pripadne poznate niekoho..? :ach: pripadne ine aktivity (od polovnictva po dog dancing, hocico :no: )

Re: Dalmatínsky pes

Uto 16.06.2009 13:09

noo ja mám doma nové plemeno tzv. miniatúrny dalmatínec- mama dalmatín, otec neznámy :lol:
Obrázok
Obrázok

Re: Dalmatínsky pes

Pia 19.06.2009 16:58

Ja niekedy stretávam na ulici jedného obézneho dalmíka. No chudák pes. Mne sa dalmatíni páčia lebo sú takí elegantní štíhli a majú krásnu farbu. Ale to prasiatko? :ach:

Re: Dalmatínsky pes

Uto 14.07.2009 11:56

takych dalmatinov byva vela :ua: a sposobuje to nedostatok pohybu a nespravna strava
dalmatini potrebuju vela pohybu a menej kaloricku stravu lebo dalmatini ziskavaju energiu zo stravy(ako kazdy)
ale ak date dalmatinnovi bezne granule tak ich zie co najviac aby mal dost energie a tak to potom aj vyzera :ua:
preto majitelia dalmatinov davajte pozor :vykricnik: aku stravu vas dalmatin dostava

Re: Dalmatínsky pes

Uto 21.07.2009 9:17

Baarbora píše:Mirka, o tom hovadzom mase pocujem prvykrat. Je na to nejaky specialny dovod?
na krmenie doporucujem BARF(surova strava), pripadne varene. Je tu toho na fore popisane dost :no:


áno - hovädzie mäso môže u dalmatíncov (a iných bielych krátkosrstých psov) spôsobovať farebné šktvrny. Samozrejme pri pravidelnej konzumácii, nie pri občasnej. Nám sa to ale ešte neprejavilo, aj keď náš Jasper veľa krát jedol krmivo z hovädzieho mäsa, ale viem že sa to niekedy vie stať.

Re: Dalmatínsky pes

Uto 21.07.2009 13:20

Ako sa pohybuje cena dalmatina s PP?Myslím šteňa

Re: Dalmatínsky pes

Uto 21.07.2009 13:41

byvalo okolo 10-12 tisic, takže teraz okolo 400 Euro
ale hovoriť o nejakej trhovej cene pri tom počte vrhov u nás (cca. 2 ročne) sa celkom dobre nedá
Pokiaľ viem, tak teraz má vrh chovateľská stanica Straciatella, šteniatka od Javy majú cca. 3 týždne teraz. Kontakt nájdeš na:
http://www.dalmatian.sk/Chovatelske_stanice.12.0.html

Re: Dalmatínsky pes

Str 22.07.2009 10:32

podla mna su krasni tito psici, gratulujem vsetkym, ktori ich maju doma. Chcem sa opytat, je to plemeno vyslovene do bytu? Ak by mal zateplenu budu atd. tak by nemohol byt vonku, s tym ze v zime by mohol byt v garazi?
Dakujem

Re: Dalmatínsky pes

Str 22.07.2009 10:39

je to typické krátkosrsté plemeno, takže s celoročným pobytom vonku by bol problém (určite by sa dostavila odozva na zdraví)

ale pokiaľ to spravíš tak ako píšeš, že bude mať zateplenú búdu a keď bude pod nulou tak bude spávať v garáži (v ktorej by malo byť nad nulou, ale nie zasa príliš teplo), tak by to malo byť bez problémov

Re: Dalmatínsky pes

Str 22.07.2009 10:40

Igor díky.Ja si neplánujem teraz kúpť psa,mám ich dosť.Ale v budúcnosti rozmýšľam,že by sa mi dalmatín celkom páčil.
Ďakujem

Re: Dalmatínsky pes

Pon 27.07.2009 16:07

daida 247 Ja mam tu moju von je pustena cely den a celu noc hlavne v lete cez zimu je tiez von ma velku a teplu budu no na noc je vzdy v izbe to by mi nedalo srdce aby som ju nechala von.. :plac: Myslim ze do bytu sa asi taky pes nehodi jedine ak ma trpezliveho pana ktory s nim ide na najmenej hodinovu vychadzku 2x ASPON dodna

Re: Dalmatínsky pes

Uto 28.07.2009 9:12

Mirka, máš kus pravdy že dalmatíncovi viac pristane veľký priestor vonku, ale aj tak väčšina majiteľov dalmatíncov ich má v byte. Aspoň tých, čo poznám ja.

Podľa môjho názoru je ale jedno či máš psa v byte alebo na dvore (pokiaľ sú splnené jeho fyziologické požiadavky na teplotu), pre psa je podstatné aby mal dostatok pohybu a aktivity a aby sa mu dostatočne venoval jeho pán. Reči o tom že chovať psa v byte je týranie sú hlúposti - ak sa psovi jeho pán dostatočne venuje, trávi s ním dosť času a dá mu dostatok aktivity, tak ten pes bude kľudne bývať aj v garsónke. Pre psa je podstatný len jeho pán, a čas spoločne strávený. Napokon, vždy lepšie v byte o 50 m2, ako v koterci o 3 m2.

Ja mám mojich hafanov vonku na dvore, ale spávajú v dome (celoročne), majú jednu vlastnú miestnosť so samostatným vchodom von. Niekedy v zlom počasí sú tam aj cez deň. Koterce máme síce dva, ale len tak pre imidž, aby bolo vidno že sme psíčkari - v jednom sú uskladnené lopaty a iné náradie a v druhom je taká veľká psia búda, že sa tam už nezmestí pes :-).
Odoslať odpoveď