Dalmatínsky pes / Dalmatinac (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Dalmatínsky pes

Poslaťod monika040 » Sob 29.11.2008 9:42

Mne sa strašne páči toto plemeno :lol: kedysi ho mali aj naši susedia, no v klietke ktorá dostatočné veľká asi iba na naháňanie si chvosta :plac:
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Re: Dalmatínsky pes

Poslaťod Grim » Sob 29.11.2008 11:03

prave minule som o tomto plemene rozmyslal... ze je nejak v ustupe... uz som davno ziadneho nevidel... ani na vystave, no vobec... ani tu na fore ho nikto nema, myslim...
Obrázok
Grim
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 267
Bydlisko: Pata

Re: Dalmatínsky pes

Poslaťod drymarchon » Sob 29.11.2008 11:15

no neviem ale dalmatínsky pes, nie je príliš podľa môjho gusta, ale každému sa páči niečo iné :ach:
kamarátka mala raz fenku, už sa na ňu príliš nepamätám, bo som bola malá,myslím, že bola z útulku, ale viem, že mala rada ľudí, ale na psov bola agresívna.
teraz vídavam 1 psa na hrádzi, vidieť že tiež má rád ľudí, príde na zavolanie, ale je strašne agresívny na psov, každého psa by doslova roztrhal a keď ideme vedľa tak len tŕpnem nech dedo toho psa udrží, lebo raz sa mu skoro vytrhol :oo:
po týchto skúsenostiach moc dalmatínov nemusím...
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Dalmatínsky pes

Poslaťod wewerica » Sob 29.11.2008 16:35

dalmatiny su krasne :lol: Obrázok
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Dalmatínsky pes

Poslaťod Slawin » Sob 29.11.2008 16:41

jak tak ja uvazujem,ja som dalmatinca nikdy nazivo nevidela... :nwm: :nwm: nikoho som este s tymto psikom nestretla..a to by som typovala ze po 101 dalmatincoch to bude taka mania ako pri inych filmoch so psami :heh: potom chce mat hned kazdy doma ,,Majla,, a ,,Čensa,, a bohvie koho este :heh:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Dalmatínsky pes

Poslaťod Grim » Sob 29.11.2008 19:24

praveze bola taka mensia mania... v nasom starom cinzaku mali potom 2... to uz sa da ratat ako mania.. bo ineho dalmatinca som od vtedy nevidel...
Obrázok
Grim
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 267
Bydlisko: Pata

Re: Dalmatínsky pes

Poslaťod Slawin » Sob 29.11.2008 19:27

no vidis..a u nas nic ..hm hm hm :nwm:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Dalmatínsky pes

Poslaťod Vikiki22 » Sob 29.11.2008 21:25

U nás na dedine jedného majú! :jazyk: Ale vídam do len veľmi zriedkavo. :heh: Ale o to častejšie sa s iným dalmatíncom stretávam takmer každý deň v Brne. :no:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Dalmatínsky pes

Poslaťod dalmatinka » Pon 22.12.2008 20:11

No tak pardoon ja nahodou dalmatina mam :ha: Je to 6-rocna fenka a je to super pes.Necudujem sa,ze ked ma niekto psa na dvore a ten pes tam hnije cely den a pana vidi akurat pri veceri,ze je agresivny a hryzie ludi :ach: Tento pes je maximalne aktivny,potrebuje prechadzky,CINNOST,svoju rodinku miluje,miluje koniky a miluje sa im pliest pod nohy :pac: A pre to,aby bol stastny a "normalny" potrebuje,aby sa mu niekto venoval.Inac je to hnusny sprosty pes ktory iba brecha :no: Tak mna napriklad napadol 3x nemecky ovciak a tiez ich nenavidim a hovorim ze su to sprosti psi :lol: A napriek tomu nie su sprosti,akurat potrebuju tiez volaco robit,lebo potom im voloviny chodia po rozume.Nechapem,ked niekto nema cas na psa,naco si ho do riti kupuje ked ten pes ma jedinu zabavu stekat po ludoch a napadat dalmatincov :nie:
No a moja sucina strazi super,navstevu dokladne onucha ale aj tak sa ma pred nimi na pozore,po talkej polhodinke sa ulozi spat spokojne :jop: Ale ti co su za plotom su troska ostekani a potom zacne rozpravat,mrmlat,hundrat na nich,ale moc toho nenasteka,skor rozprava :no:
Je strasne vychcana,taka mala bestia,vy*rbe aj s Jeziskom :pac: Ma svoju hlavu,na vsetko svoj nazor,posluchne,na privolanie bez problemov pride,sadne si...za kusok syra spravi aj trojite salto :ha: Povedala by som ze tito psi su velmi ucenlivi,ide im to rychlo,len sa to nesmie premahat.Ona ked zisti ze ma nieco robit 5-6 krat za sebou tak dalej to skratka robit nebude,postavi sa na hlavu a majte ma radi :jazyk: Cize ucit sa ucia rychlo,len ich treba spravne motivovat...ale na nejaky polhodinovy dril oni rozhodne nie su :king: Psikov ma rada,so suckami sa ale neznesie.Ked najde noveho psika hned zacne saliet a hrat sa,blaznit,poskakovat,len ked je dany psik akurat maltezak,chudak uteka s chvostom medzi nohami :heh: A inac je to aj strasna pohodarka,vyvali sa do postele alebo kdekolvek do makkeho a hajii,teda vacsinou po dobrej prechadzke :zz: To je asi tak vsetko o nej,je to zlato,odporucam tohto psa k ludom ktory maju cas na prechadzky,na rozne spestrenia,su vyborni na agility,na akykolvek pohyb,ako spolocnici na vychadzkach na koni,na turach,skratka pojdu so svojim panickom vsade :no:
dalmatinka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Levice

Re: Dalmatínsky pes

Poslaťod Baarbora » Pon 22.12.2008 20:56

osobne som niekolko rokov zila vedla dvoch flakacov(ano, "pořídili" si ich zrovna v case manie 101 dalmatakov). Pravi bratia, z jedneho vrhu. Jeden tucko, lenivy, druhy chrtik aktivny. Ale to asi mali na svedomi skor majitelia. Obaja byvali spolu v pohode, az tak v ich troch rokoch nastal skrat a odrazu sa nemuseli, pri vacsom priblizeni ako 10 metrov sli po sebe. Resp. ten stihlejsi bol agresivny aj na dalsie psy(nie feny), najma nezname( ale udajne to bolo sposobene nejakym terorom od ineho psa), vekom sa zlepsilo. Neviem akym vycvikom presli, uplne steniatka som ich nepoznala, ale obaja boli dost samostatny a naozaj respektovali( posluchli za kazdej situacie) iba jedneho cloveka, zvysok svorky odtial-potial. Ten aktivnejsi zvladal kazdy den tury 5-10km, pri bicykli, pri koni( na tie si obcas stekol, ale dalo sa). Teraz ma 12, tak aktivny uz nie je davno a prisli aj zdravotne problemy( ten prvy uhynul na rakovinu creva vlani, dal by sa zachranit, ale veto to zistil neskoro), vobec neviem, aky je jeho momentalny zdravotny stav, dufam, ze lepsi ako boli moje posledne info :ua:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Dalmatínsky pes

Poslaťod Aris » Pon 22.12.2008 20:58

Slawin to víš mánie prešla. Ináč veeeľmi pekné psiská
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Dalmatínsky pes

Poslaťod Laneely » Uto 03.02.2009 16:22

No ja som mala dalmatinca a bol to jeden krasny, rozumny, hravy psik...nikdy som sa nebala pustit ho k malym detom, nikdy nikomu neublizil a posluchal aj ked bol tvrdohlavec a bolo nanho treba pevnejsiu ruku...teraz mam labrosa a dufam ze raz bude z neho taky chapavy havino ako bol Akim. Takze ja len tak, ze kazdy kto si mysli ze dalmatinci su hlupi, tak je na omyle, lebo to zavisi hlavne od vychovy :vykricnik:

No a hej su zruti a riadny, porovnatelni s labrosmi ale pri spravnej vychove pre jedlo nikdy nikoho nekusol ;)
takze vela stastia, kto chce dalmatinca, je to spravny vyber ;)
Kúpiť si šteniatko je ako žreb. Nikdy neviete, čo z neho bude, ale každý, kto si ho kúpi je najbohatší na svete...;)
Laneely
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51

Re: Dalmatínsky pes

Poslaťod white fang » Pia 17.04.2009 15:34

dalmatinec bol mojim vysnivanym psom ked som mala cca 10 rokov. mala som mnozstvo obrazkov a ustrizkov o tomto hafanovi :no:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
white fang
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 430

Re: Dalmatínsky pes

Poslaťod meraja » Pia 17.04.2009 15:46

Ja tak ako white fang.Dokonca jedného neďaleko vyhodili.Jední si ho vzali no keď bol veľmi veľmi zablšený dali ho utratiť.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Dalmatínsky pes

Poslaťod white fang » Pia 17.04.2009 16:06

meraja píše:Ja tak ako white fang.Dokonca jedného neďaleko vyhodili.Jední si ho vzali no keď bol veľmi veľmi zablšený dali ho utratiť.


kvoli blcham utratili psa??????? :hmm:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
white fang
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 430

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI