Dalmatínsky pes / Dalmatinac (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Dalmatínsky pes / Dalmatinac (FCI)

Poslaťod Calla » Štv 29.10.2015 16:38

Tak už aj my sa pripájame k bodkovaným :) pred mesiacom som si domov priniesla 18 mesačnu sučku.
Calla
Nováčik
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Dolná Streda/ NR

Re: Dalmatínsky pes / Dalmatinac (FCI)

Poslaťod Bebis » Pia 30.10.2015 23:55

Calla gratulujem, a co to, kto to, odkial? :angel:

tento psík akt. hľadá domov:
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/532530 ... atinca.php
Do dobrých rúk darujeme štvorročného dalmatínca bez papierov, avšak so všetkou nevyhnutnou lekárskou starostlivosťou, čipom a pasom. Musí od nás ísť preč preto, pretože kvôli deťom preňho neostáva dostatok času, ktorý on potrebuje. Inak má deti a takmer všetkých rád, má svojskú povahu avšak je poslušný a verný.
0904884551
Piešťany


Obrázok
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Dalmatínsky pes / Dalmatinac (FCI)

Poslaťod Tammy » Str 20.01.2016 9:55

Ahojte, má tu niekto skúsenosti s týmto plemenom? Ja osobne nepoznám nikoho kto ho má, čo je škoda, lebo je to nádherný pes :hi: Chcela by som o ňom vedieť niečo viac :smile:
Tammy
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Dalmatínsky pes / Dalmatinac (FCI)

Poslaťod Dancer » Uto 08.11.2016 21:28

Ahoj, rada by som si vymenila skúsenosti s dalmatincami. :smile: Mame 15 mesačného dalmatinca psíka.Je tu niekto s dalmatincom?
Dancer
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Dalmatínsky pes / Dalmatinac (FCI)

Poslaťod zaza03 » Pon 30.07.2018 12:16

ahojte. otázka na zamyslenie... vyžla a dalmatín mi prijdu docela podobné plemená. ale ako je možné, že chov dalmatína tak upadol? vyžlu vidím už pomaly na každom kroku ako domáceho miláčika, docela často aj weimara, ale ani si už nepamatám, kedy som naspoledy videla dalmatína, okrem výstavy psov. čím to je? viem, že trpia hluchotou, ale to mi nepríde ten hlavný problém... čo myslíte? nemyslím si, že by nemali obdivovateľov, ale z nejakého dôvodu sa už nechová :-(
zaza03
Šteniatko
 
Príspevky: 86
Bydlisko: Pri Nitre

Re: Dalmatínsky pes / Dalmatinac (FCI)

Poslaťod Lindchen » Pon 30.07.2018 12:42

Dalmatín je iná povaha ako vyžla alebo weimar.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dalmatínsky pes / Dalmatinac (FCI)

Poslaťod wer » Pon 30.07.2018 12:47

kedysi boli modne kvoli filmu... asi si tolko fanusikov neziskali, ked ta popularita opadla. a porovnavat ich s vyzlou a weimarom je uplne mimo misu, ved nemaju nic spolocne asi okrem kratkej srsti a zvesenych usi...
na druhu stranu - len dobre pre nich. moda nikdy nic dobre plemenam nepriniesla.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dalmatínsky pes / Dalmatinac (FCI)

Poslaťod zaza03 » Pon 30.07.2018 12:48

hej? práveže mne prišli dosť podobný povahovo...a teda aj vzhľadovo, až na farbu :-) a aké máš skúsenosti, že sú to povahy? ja nepoznám osobne ani jedného dalmatínca :-( len info z netu. iba vyžly poznám osobne

a práveže väčšinou o nich info na nete hovoria o dosť lepšie ako o napr vyžlách. takže podľa toho, čo sa človek dočíta, by malo dalmatíncov chovať viac ľudí
zaza03
Šteniatko
 
Príspevky: 86
Bydlisko: Pri Nitre

Re: Dalmatínsky pes / Dalmatinac (FCI)

Poslaťod wer » Pon 30.07.2018 12:53

tak zas moc ich nepoznam osobne. ale urcite su menej akcne oproti spominanym stavacom. a tazsie motivovatelne...

zaza03 píše:a práveže väčšinou o nich info na nete hovoria o dosť lepšie ako o napr vyžlách. takže podľa toho, čo sa človek dočíta, by malo dalmatíncov chovať viac ľudí


toto je take... preco by malo? za prve vzhlad je dost specificky, nepaci sa isto kazdemu. a za dalsie povaha? nicim nevynika.
podla tvojej definicie by sa viacej mali chovat napr pudle :heh: to je totalne nenarocny pes, mily spolocnik, lahko motivovatelny, primerane aktivny a este aj neplzne. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dalmatínsky pes / Dalmatinac (FCI)

Poslaťod Lindchen » Pon 30.07.2018 12:59

Dalmatínec je ťažšie motivovateľný, menej nadšený pre veci a celkovo je to skôr pes na pohyb než na rozmýšľanie. :lol: Povahovo má bližšie k bíglovi než stavačom. Bígl je obľúbenejší pre väčšiu skladnosť a výzorovo je aktraktívnejší, farebnejší. Mňa trebárs odrádza práve veľkosť vzhľadom na to, že je to pes "nanič" (rovnako ako bígl :heh: ).
A áno, to čo píše wer, tam popularita vzrástla kvôli filmu. Ľudia nakúpili štence, ale aj sa ich potom dosť vo veľkom zbavovali.
Neviem si popravde predstaviť, čím by mohol bežného záujemcu o psa zaujať...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dalmatínsky pes / Dalmatinac (FCI)

Poslaťod zaza03 » Pon 30.07.2018 13:08

hej, mali by byť trochu menej akčný, ale to by mala byť len výhoda pre ľudí, čo ho majú ako domáceho miláčika :nwm:

pes nanič :heh:
Ďakujem žienky za čas a ochotu

aj keď stále mi to až tak nedáva zmysel :joint: ludia tu tie vyzli majú len na dvore, nepotrebuju ich nejak pracovne vyuzívat, tesia sa len z ich prítomnosti ... hej, tu je druhá stránka, ako sa má potom ten pes, ale teraz teraz som sa pozerala len na tu stranku, ze ked si clovek kupi polovneho ziveho psa a zavrie ho na dvor, preco sa nechovajú aj tie dalmatince? :ach: je to čisto len móda? alebo majú nejakú temnú stránku ?
zaza03
Šteniatko
 
Príspevky: 86
Bydlisko: Pri Nitre

Re: Dalmatínsky pes / Dalmatinac (FCI)

Poslaťod wer » Pon 30.07.2018 13:09

tak uz len kvoli vzhladu
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dalmatínsky pes / Dalmatinac (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 30.07.2018 13:11

Kamarat mal jedneho. Mal ho rad, ale druheho si uz nekupil... Prvy bol hluchy a to nemal ani vela bielej po tele. To odradilo a radsej kupil ine plemeno.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dalmatínsky pes / Dalmatinac (FCI)

Poslaťod hewča » Pon 30.07.2018 14:52

My sme mali dalmatinku hned vedla vo vchode, chodili sme s nou pravidelne vencit (mozno 2-3 roky)
Ked mala asi 8 rokov, vtedy k nam prisla Meggi, tak to bola neustale pojasena kopa, behala, skakala, zrala co sa dalo a jednoducho, mala svoju hlavu, ako uz bolo spomenute :lol:
Ked jej zacali zdravotne problemy spojene so starobou (odchadzali jej nohy a ohluchla), tak aj napriek tomu nemala problem rozbehnut sa za niecim co by mohla zjest.. a kedze uz nepocula, tak uz ani volanie nepomohlo :heh:
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Dalmatínsky pes / Dalmatinac (FCI)

Poslaťod Silvuch » Pon 30.07.2018 16:58

ale ved to su modne vlny, ako kedysi koker, doberman.. yzla prave mala svoju modnu vlnu a teraz sa tlaci buldocek.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI