Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod kives » Pon 13.11.2017 21:33

vavrena, super :jop:
a to je ta lepsia moznost. si predstav, ze by treningy slapala ako hodinky a naostro by ste buchli.
este raz :aplause:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod vavrena » Pon 13.11.2017 21:43

wer píše:kto pozna malinakov, veri... :heh: inak kolko zozerie toho? :ha: mna vzdy zarazi, ze taky 20 kg pes zozerie ako 40 kilovy. :haha: ale tak ked ono to beha aj v spanku...
inak gratulka :jop:

Ano, keď je vonku celý deň a je aj chladnejšie, tak jej dávam cca 800 gramov mäsa plus priehrštia cestovín alebo ryže. Na čistom mäse mi chudne, sacharidy musia byť. V teple a v režime trikrát venčenie za deň, by zjedla cca 600 gramov. Ale na porovnanie, jej sestra má dávku 300 gramov mäsa :nwm: .

kives píše:a to je ta lepsia moznost. si predstav, ze by treningy slapala ako hodinky a naostro by ste buchli.
este raz

To sa nám aj stalo :ach: . Zle som nastavila tréningy, nevšimla som si varovné signály na niekoľkých pretekoch, a buchli sme na štarte ME, tam uvidela ten krásny priestor na kreativitu a vymyslela si vlastnú zostavu. Bolo to na tému z filmu "Ako vycvičiť draka" a tento drak si teda lietal svoje aj s tými pazvukmi :ach: . Ale beriem, radšej nech sa takto teší, akoby tam mala zdochnúť a hnala by som ju do tempa. Tie tréningy so psami sú fakt škola sebaovládania, trpezlivosti a neviem čoho všetkého :joint:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Elis » Pon 13.11.2017 21:48

moc gratuluju! :jop: :winner:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod janajka » Pon 13.11.2017 22:07

vavrena, gratulujem.

Paradne citanie, a zase si ma pobavila. :lol: Ja sice nemam malinu ale so zvukovymi prejavmi sa aj ja trapim. Ale, že ako. Niekdy to hranici s beznadejou. Som si vymyslela OB ku agility a co ti poviem. Vsade ho da. Uplny nadsenec. A nedockavec. Pracne ho odstranis pri jednom cviku a on si ho prida inam. S obycajnym kuzelom som sa trapila mesiace. Skusala ako na to, ze ten stek tam na zaciatku, pri obehnuti a pri zaradeni nebude. Podarilo ale zas si ho pridal inam. :heh: Tesne pred pretekmi. A naposledy na MSboc som si v treningu schvalne dala prekazku, hoc je to uplne primitivny cvik ale pre istotu, ze keby stekol, tak zopakujem. To uz ma nahrate v pamati, ze znova sa to da aj potichu. Patkrat to dal so stekotom, tak som mavla rukou, ze vzdavam sa. Za minutu uz nic nevymyslim. A bum, stal sa majstrom vo svojej triede :D furt ma bude drzat na ihlach, ze sa sama seba pytam, ci mi to vobec stoji za to. :heh: :aaa: Avsak uspech ti zastrie tu beznadej, a uplne ta motivuje pokracovat. Aj ked vies, co vsetko ta zase caka :D
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod kives » Pon 13.11.2017 22:29

To sa nám aj stalo :ach: . Zle som nastavila tréningy, nevšimla som si varovné signály na niekoľkých pretekoch, a buchli sme na štarte ME, tam uvidela ten krásny priestor na kreativitu a vymyslela si vlastnú zostavu. Bolo to na tému z filmu "Ako vycvičiť draka" a tento drak si teda lietal svoje aj s tými pazvukmi :ach: . Ale beriem, radšej nech sa takto teší, akoby tam mala zdochnúť a hnala by som ju do tempa. Tie tréningy so psami sú fakt škola sebaovládania, trpezlivosti a neviem čoho všetkého :joint:

stane sa, ale podarilo sa ti zmenit pristup a napravit to :jop: . niekedy nevyjde den. ale podla popisu mas riadnu piranu :lol: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod vavrena » Str 15.11.2017 7:42

kives píše:stane sa, ale podarilo sa ti zmenit pristup a napravit to . niekedy nevyjde den. ale podla popisu mas riadnu piranu .


Ale ja si nemyslím, že som to napravila :heh: . Proste to vyšlo teraz, nabudúce nemusí, trápime sa ďalej. Je to divočina. Aj majsterka sveta z 2016 má maliňáka, a ten to má tiež tak, len je to obrovský pes a nie je taký reaktívny ako Yasi, ale na ME sa tiež pripravil o zlato kvôli zvukom.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod janajka » Štv 16.11.2017 10:48

:heh: Presne tak.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod hisham » Str 13.12.2017 12:53

Este niekoho pes tu tak miluje bulloidne psy, resp. ich styl hry? Haku sa vzdy najviac vyblazni so stafbulmi a podobnymi tankami, s ktorymi sa moze zrazat vo vzduchu :pac:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Lindchen » Str 13.12.2017 18:21

Aris to mal rád zamlada. Jeho kamošky kólie z toho boli vždy na nervy :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Elis » Str 13.12.2017 19:01

hisham píše:Haku sa vzdy najviac vyblazni so stafbulmi a podobnymi tankami, s ktorymi sa moze zrazat vo vzduchu :pac:


asi jsem uzkostliva, ale ja to holkam zakazuju.
neprijde mi to jako moc bezpecny styl hry :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod kellee » Str 13.12.2017 19:06

moj alex sa takto hrava s jednym flatim kamaratom ale sme to zatrhli, lebo naposledy z toho bolo krivanie
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod vavrena » Str 13.12.2017 19:41

Yaska ako malá napodobňovala kamošku minibulteriérku - tá sa rozbehla proti psom a tesne pred nimi sa zvalila na zem a zrolovala sa - vysokým psom to podrazilo nohy :pac: . Yasi dosť štýl hry prispôsobuje psom - Robina kuše na krku úplne brutálne, a s malou ňuňu sa hrá ako s ňuňu (teda väčšinou). Dneska som sa pozerala, ako malú učí trhať pelech. Yaska chytila vetbet, zatrepala, potom počkala, aby to malá napodobnila, a tak dokola. :heh:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Elis » Str 13.12.2017 22:28

vavrena píše:Yaska chytila vetbet, zatrepala, potom počkala, aby to malá napodobnila, a tak dokola. :heh:


a ty na to jen v klidu koukas? :-) :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod hisham » Štv 14.12.2017 10:52

Elis píše:
hisham píše:Haku sa vzdy najviac vyblazni so stafbulmi a podobnymi tankami, s ktorymi sa moze zrazat vo vzduchu :pac:


asi jsem uzkostliva, ale ja to holkam zakazuju.
neprijde mi to jako moc bezpecny styl hry :nwm:

To ani nie je... ked vidim, ze by to mohli prehnat, tak zasahujem :yes:

vavrena, sikovna :heh:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Connie » Uto 26.12.2017 23:06

:ahoj: Zopár fotiek našej pAlice. :smile:
Nové nemáme nič, nič nerobíme...len beháme po lesoch :angel: a mám pocit, že ten pes nejak opeknel :ha:

K hrám - Alica sa hrá tak...behavo, lieta hore dole, pacičkuje a sem-tam trochu okusuje. Ešte som ju nevidela hrať sa nejak trvdo.

(fotky treba rozklikávať, ak to aspoň trochu pomôže...musela som ich posťahovať z facebooku. Ako sem nahrávate veľké fotky? Cez nejaký server?)
Prílohy
26024165_1736057906689137_2817688335683204001_o.jpg
25351947_1733405816954346_3006364476138842466_o.jpg
23845863_1726045587690369_7330632886514178063_o.jpg
25626874_1736057240022537_7781041805027542650_o.jpg
24313278_1728713074090287_2610708356981256825_o.jpg
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI