Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod vavrena » Uto 28.02.2017 20:22

Tak ak to chcete, teraz je najvyšší čas. To druhé háranie neprichádza pravidelne, môže to skákať aj dva mesiace skôr/neskôr.
Povahovo sa nezmení nič, a dominanciu si musíte poriešiť vy s ňou, ročná fena nemá čo byť dominantná. Akože na psy je zlá, vyvyšuje sa nad nich či rovno skáče do psov?
Po operácii ju treba nechať v dome aspoň dva dni, lebo fena po operácii nemá vyrovnanú termoreguláciu a môže vám vonku uhynúť na podchladenie, a asi týždeň kľudový režim, nech neskáče na bránku, nebehá pri plote a tak.
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Lubina » Str 01.03.2017 9:15

Dominantná čo sa týka psov, konkrétne jej parťáka s ktorým vyrastá...ona rozhoduje čo áno a čo nie a druhý pes sa podriaďuje. Len ten je prchký a už starší, všetko mu vadí a niekedy sa nezhodnú, ale nič vážne. Snažíme sa predchádzať prípadným nezhodám.
No s tým kludovým režimom to bude pri jej hyperaktivite dosť zaujímavé a hlavne s tým že musím byť vo vnútri, nikdy ešte nebola. Ale s tým som samozrejme rátala len neviem ako to urobíme.
Musím skontaktovať veterinára. Ďakujem Vám za rady :-)
Lubina
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Bára » Pia 03.03.2017 9:53

kellee píše:sledujete niekto tu situaciu ohladom ataxie v chove BOM v CR?

nie len v ČR, diskutuje sa aj u nás, len sme tradične trochu pozadu :lol:
http://kchbo.com/?Chov_a_zdrav%26iacute%3B:Sledovan%26aacute%3B_onemocn%ECn%26iacute%3B_v_chovu_BO_a_AO:Cereber%26aacute%3Bln%26iacute%3B_dysfunkce_%28Ataxie%29_u_belgick%26yacute%3Bch_ov%E8%26aacute%3Bk%F9
až je mi zle, keď pozerám videá postihnutých šteniat :ua:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod kellee » Pia 03.03.2017 9:59

to je klasika. Ale ani v CR to nie je ideal, ludia sa toho boja, vysledky ak aj maju taja, niektori to beru na lahku vahu.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Bára » Pia 03.03.2017 10:10

To je tak pri všetkom... keď je výsledok dobrý, tak tým hrdo mávam. Ak je zlý, tak čuším :ach: Debatuje sa o tom, či vôbec má zmysel testovať na jednu formu ataxie (SDCA1), keď sú známe ďalšie dve formy, ktoré sa zatiaľ testovať nedajú. Takto sa k tomu väčšina postaví štýlom, že strčia hlavu do piesku a budú chovať ďalej. Neverím, že sa vyšetrenie zavedie ako povinné. Dôležité ale je, že sa už o tom hovorí - teraz je na chovateľoch a záujemcoch, ako na to budú tlačiť.
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Elis » Pia 03.03.2017 10:27

Bára píše:Dôležité ale je, že sa už o tom hovorí - teraz je na chovateľoch a záujemcoch, ako na to budú tlačiť.


:yes:
zadna panika, ale je potřeba to dostat do podvedomi - krom chovatelu a zajemcu tak i vetu. ani veti to totiž neznaji....
a pak se jako příčina uhynu uvadi kde co.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod kellee » Pia 03.03.2017 11:20

oni sa boja hlavne, ze ked prezradia ze ich pes je prenasac, tak nikto nebude kryt, ale vlastne ide len o to, aby sa nespojili dvaja prenasaci, neustale a dookola im je vysvetlovane, ze prenasac neznamena ze je chory. Velmi tazko to chapu ludia. Chovatelka mojho plemena zistila nahodou ze ma prenasaca vzhladom na to, ze u nas testy este nie su, tak ho stiahla z chovu, ale ked u BO su, nevidim v tom nejaky problem. Pacia sa mi ti chovatelia, co problem nemaju testovat.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Elis » Pia 03.03.2017 12:20

kellee píše:Pacia sa mi ti chovatelia, co problem nemaju testovat.


nezverejnuji pozit. výsledky ale :ua:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod hisham » Sob 15.04.2017 11:28

Vcera sa mi skoro prizabil pes.

Boli sme na vylete na Morave a prechadzali sme sa po zamockom parku. Hakua drzala na voditku kamoska, lebo ho velmi chcela vencit. Priblizovali sme sa k takemu vyse metrovemu muriku vedla sklenika, oni dvaja boli vpredu, a psa zrazu nikde.

Murik? Ten ocividne treba preskocit - bez ohladu na to, ci je za nim pevna zem alebo 10 metrov vzduchu a az potom zem. Psa zastavilo v letku voditko, otrepal sa o mur, ovisol v tej vyske a kamoska ho pohotovo vytiahla naspat. Spolukochajuci sa ludia pri muriku len oci vyvalovali, ze to co je.

A to som mu pred cestou chcela povolit kruzok na polostahovaku, ze ho ma moc natesno. NIKDY! :heh:

Stale to mam pred ocami, boze, to je magor :prd:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod wer » Sob 15.04.2017 21:55

Preboha :prd:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod moschino » Sob 15.04.2017 23:39

:oo: :pac:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 16.04.2017 7:10

Och, doverne poznam... Bez voditka a parmetrovy pad :joint: Ale Fry si vzal ponaucenie na nase prekvapenie, uz skace najprv NA prekazku :heh: Ten pes je nesmrtelny, aspon sa tak chova.
U velkeho psa by som ale zazit nechcela :ua: Dobre, ze sa nic nestalo :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Margita » Ned 16.04.2017 8:41

pred x rokmi,ked som bola este skolopovinna a Rody bol este mlady pochaby pes,sme boli u kamosky,a ona byvala vtedy na osmom poschodi,a Rody sa chcel pozerat tak som mu prisunula stolicku,ze teda sa bude pozerat...ale on sa rozbehol skocil na stolicku vyskocil,a zrazu mal zadne nohy na okraji balkonu....no poviem vam nebolo mi vsetko jedno,som ho schmatla ale este ma klepalo hodnu chvilu
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod kives » Ned 16.04.2017 9:59

Az ma zamrazilo, puk jeden. Este ze dopadlo ako dopadlo.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod moschino » Ned 16.04.2017 10:47

Vsak to pred par rokmi niekede, ze pes na balkone chcel nahanat svetielka z ohňostroja a vyskocil z okna :oo:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI