Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod clupko » Ned 16.04.2017 10:42

uff, no esteze sa nic nestalo. si pamatam ten pocit, ked som nasla averyho ako stena stat na balkone - na muriku balkona, predne smerom von :prd: a ked mal asi 4 mesiace, skocil na chate z trojmetrovej terasy :pac:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod hisham » Ned 16.04.2017 13:38

No vidim, ze nie sme sami s dvomi mozgovymi bunkami :lol: Niekde pri domestikacii sa zjavne stala chyba :lol:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod kellee » Ned 16.04.2017 16:18

tiez sa mi stalo, nastastie padal "len" nieco cez dva metre. co je smutne, ze nie ked bol mlady, ale teraz a to sa vysok boji :pac:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod moschino » Ned 16.04.2017 16:45

My ked sme si prechádzali trasu na dogtrek (a zistili, ze tade to vhodne so psami urcite nebude, ze musime dat inakade), presne na tom mieste sa prechádzalo pomedzo skaly, dost lozenia a tak, Beca z jednej z tych skal skocila dolu :pac: tiez len nejake 2m, ale dopadla na ine skaly, vtedy uz nebola najmladšia, som uz videla, ako beriem 50kg psa 7 km lesom k autu :prd: nastastie ok, koza jedna
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Connie » Ned 16.04.2017 17:43

Pridávam sa s belgickou kozou. Sedíme si asi meter od kraju Čiernej skaly (takto to vyzerá), psy ležia v odložení ešte kúsok za nami. Samozrejme, že Alica sa zrovna vtedy rozhodla jašiť...drbla sa na chrbát -> má v obľube sa spúšťať dole kopcom po chrbte :ha: :pac: a šup ho smerom k spádu...chlap ju zachytil keď mala hlavu ani nie 20 cm od okraju. :pac: Bola to fakt len sekunda, kým sa hodila na chrbát a posunula. Odvtedy si na Alicu dávame sakra dobrý pozor a snažíme sa predvídať, čo by jej mohlo napadnúť...a to pri nej človek ozaj nikdy nevie. :aaa:
Naposledy upravil Connie dňa Ned 16.04.2017 19:07, celkovo upravené 1
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 16.04.2017 18:39

Ja uz nepredvidam. Hovorim tomu prirodzeny vyber :haha: Dnesok zase stal zato... Ja uz viem preco si k nemu neviem najst cestu, podvedome citim, ze jeho zivot bude kratky :haha: s nim zivot je na knihu, fakt... Bezmozgacik moj :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Connie » Ned 16.04.2017 19:05

Hovor mi niečo. Minule sa mi stalo, že som si nevedela odvolať psa. (doteraz ten ignor nechápem...hanbila som sa za to ako pes a mala som chuť Alicu uškrtiť)
Boli sme na OB pretekoch, zrovna som si venčila Alicu pred halou...mala som ju pustenú a bola pár metrov predo mnou. Zašla za roh, sekundu na to som tam bola aj ja a zbadala som ako sa Alica celá natešená približuje k paní s ďalším ofčiakom. Hneď som na ňu zavolala, keďže som videla, že ho má na vodítku. Ale tá moja koza nič, pokračuje ďalej smerom k nim. Volám druhýkrát...nič. Zastavila sa kúsok od nich, stála tam a krútila chvostom jak uderená. :aaa: Podotýkam, že druhý pes po nej hučal a vrčal akoby ju chcel roztrhať. (hneď ako nezareagovala na druhý povel som bežala po ňu a ospravedlňovala sa :hi: .)
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod dandr007 » Pon 17.04.2017 21:40

Zdravím. Potrebujem poradiť. Chcem isť s fenkou malinoisa na bonitaciu. V prihlaške je uvedená aj kolonka na DNA testy. To je povinne? Čiže mám zaplatiť aj za to poplatok? Ďakujem za odpovede.
Správca webu www.domacezvieratko.sk
Hľadáme do tímu blogerov. Niekoho kto rád píše o zvieratkách.
Daniela
dandr007
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Bydlisko: Svit

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Lubina » Pon 19.06.2017 12:49

Ahojte. Tí čo máte feny maliny. Ako často v roku Vám hárajú? Tá naša hárala prvý x minulý rok v októbri a od vtedy stále nič. Má 18 mesiacov. Od jari stále čakáme a stále nič. Chcem ju dať sterilizovať ale nechcem to robiť keď neviem kedy bude hárať. Ďakujem za info.
Lubina
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod vavrena » Pon 19.06.2017 13:04

Ahoj, neostáva ti iné ako čakať, inak škoda, že ste ju nedali kastrovať v zime, po prvom háraní sa to odporúča najviac. Druhé háranie je dosť nepredvídateľné, ale žiaľ musíš počkať, lebo čo ak sa jej už prekrvuje maternica. Alebo sa opýtaj veta, aké máte možnosti, a ak je čas, dáš jej to spraviť hneď.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Lubina » Štv 22.06.2017 10:32

Stále sme sa rozhodovali či dať či nedať, potom prišla jar a podľa prepočtov mala hárať a nič. Tak čakáme...Už sme to mohli mať za sebou. Ale horšie je že ani náznak háračky nemá. Už som rozmýšlala či ozaj nebude hárať iba 1x do roka ako to u niektorých veľkých plemien býva. Počkáme...uvidíme :-)
Lubina
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Lubina » Uto 27.06.2017 11:57

:-) Asi som to privolala...cez vikend nam zacala hárať...tesím sa :-)
Lubina
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod hisham » Str 05.07.2017 20:58

Haku zdravi :smile:

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod wer » Str 05.07.2017 21:58

Kraaasny! A na tej stolicke... :love: Uplne pomojkat ten pystek :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod hisham » Štv 06.07.2017 6:57

Dakujem :) Nabuduce mozes vymojkat :)

Z tej stolicky btw vyskocil na terasu, kam nemal. Tak sme dali stolicku prec. Tak vyskocil aj bez nej (z miesta asi meter tridsat). Nasi si len na celo tukaju, ked ho tam mam :heh:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI