Switch to full style
Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI
Odoslať odpoveď

Re: Bulteriér / Bull Terrier (FCI)

Str 02.11.2016 9:23

lukky1988 píše:Ďakujem...

No doma žasneme nad tvojim drobcom a nad jeho vycvikom. Super. je to krasavec, Náš bol v jeho veku povaha ze KILLER :lol: . mame ho od NR, ale bez pp.

Od dnes chcem s nim zacat robit weight pull... Je pravda, že este nemal na sebe ziadny postroj, tak uvidime ako si rychlo si bude zvykat



No on je tiež pojašený, ako každé šteňa. :lol: Ale má ochotu pracovať, to som moc rada, medzi psami ešte stále riešime privolanie od vzruchov, ale tak lepšíme sa, postupne to pôjde. Musí no.

Re: Bulteriér / Bull Terrier (FCI)

Pon 07.11.2016 17:41

14908188_1210875282289021_730269280577193836_n.jpg
14947959_1211657052210844_7028323400118720100_n.jpg




Tááááák, máme za sebou prvú výstavu! :jupi:

Zo začiatku si bol krpec dosť neistý, ale pomaly sa oťukal a dali sme to. Nakoniec som vystavovala ja, keďže s nikým nechcel moc ísť. :lol:
V triede sme boli dvaja a krpec si odniesol známku VN1 !!!! :love: :love: :love: :love:

Re: Bulteriér / Bull Terrier (FCI)

Ned 19.02.2017 21:19

Jeeej..gratulujem. To si skvelé správy! !!

Re: Bulteriér / Bull Terrier (FCI)

Str 01.03.2017 10:44

Ahojte. Musím sa vyrozprávať. Snáď sa nenahnevate... Náš Casperko dnes podstúpil operáciu kde mu zo žalúdka A crievka museli vytiahnuť kus dlhej látky, nejaký kov A plast. V sobotu ráno som našiel obvracany celý koterec. Celá večera A veľa žalúdočných stiav. Už vyzeral nanic. Sli sme lekárovi. Dal mu 3 injekcie vrátane na rozriahnutie čriev kvôli priechodnosti.

V nedeľu ak by sa nám to nezdalo sme mali prísť. No tak sme prisli. Psík bol už v hroznom stave. Už sa nechcel dvihat... mal asi aj halucinacie. Lebo občas na mna zavrcal. Bolo mi do plaču nad tým ako vyzeral. Veto nas okamžite poslal na pohotovosť do TN. RTG negativ, krvné testy v hraničných hodnotách. Teplota na hrane. Dali 2 injekcie A jednu extra stiplavu. Od hocijakej stravy sa odvracal. Už aj po vode zvracal.
Hned išiel na infuzky. Po tých sa mu trochu polepsilo. Ale odmietal piť I jest.
Dnes boli v plane gastroen.vyšetrenie a kontrastný RTG. No rozhodli sa že je na tom zle A musia ho otvorit.
Črevo uz bolo nsriasene, zajtra by bolo už črevo v creve... Od nedele sme ho nevideli. Je to strašne.
Dnes sme boli na konzultacii. Ukázali nám tie časti čo mu nasli. A čo dalej. Ešte je riziko ako sa zotavi poškodené črevo.
Držte nam prosim palce. Zajtra by mohol ísť opäť domov. Uff. No 10 dni bude musieť byť s nami v domceku.
To bude záhul :pac:

Re: Bulteriér / Bull Terrier (FCI)

Str 01.03.2017 12:55

budeš musieť mať psa doma, kde bývaš? chudáčik. uprimnu sustrast...

( :nwm: :nwm: :nwm: psovi samozrejme prajem skoré uzdravenie, ale... what???)

Re: Bulteriér / Bull Terrier (FCI)

Str 01.03.2017 12:56

Shel, pes možno nie je zvyknutý byť dnu a vadí mu to (psovi)... :nwm:

Re: Bulteriér / Bull Terrier (FCI)

Str 01.03.2017 13:41

Tak aj s mojim by to bol zahul. On nie je zvyknutý byt dnu a aj na Silvestra sa po dvoch hodinách pýtal von. Áno, určite by si zvykol ale bolo by to ťažké, mala by som stres z toho že je po operácii, on by bol nekludny, lebo by nebol vo svojom.

Re: Bulteriér / Bull Terrier (FCI)

Str 01.03.2017 15:06

Keď je psovi zle, aj vonkajší je rad že je vnútri. Vidím teraz na Nerovi. Vôbec nerieši kde leží. Hlavne že je to teple a mäkké.

Re: Bulteriér / Bull Terrier (FCI)

Str 01.03.2017 15:26

no veď to. ja som to videla na klinikách na všetkých psoch.
aby som nebola len hnusná - toho psa to pravdepodobne bude tak bolieť, že aj keby nebol zvyknutý byť dnu, tak mu to bude jedno.
ak sa bojíte o byt, skúste si od niekoho požičať kennelku (aj pre psa aj pre byt to bude bezpečnejšie).
ale osobne mi ostal rozum stáť, že pes skoro zdochol a človek sa bojí o nábytok alebo koberec? :nwm:

Re: Bulteriér / Bull Terrier (FCI)

Str 01.03.2017 15:40

Určite prvý deň dva bude spat a ležať. Potom ho dajte do klietky keď sa bojíte
Mám 4 psy vonku ale keď majú nejaký problém idu dnu. Podľa stavu psa buď do garáže kde sa kúri a je tam pelech a ak je treba stály dozor tak do bytu. Ani jeden pes s tým ešte nemal problém. Ver tomu že prvé dni ten pes naozaj nebude rozmýšľať čo by vam zničil...

Re: Bulteriér / Bull Terrier (FCI)

Štv 02.03.2017 8:26

Offtopic: ja som v lukkyho príspevku teda nikde nevidela, žeby sa bál o zariadenie domu ... skôr si detto myslím ako Lin, že je to v kontexte toho, že pes nie je zvyknutý dnu, a že je obyčajne len aktívnejší ...
... lukky držím palce drobcovi, aby sa z toho rýchlo dostal ... prvé dni bude ako písala Hriva = rád, že je v teple a nebude riešiť nič, postupne ako sa mu bude polepšovať a začal by vymýšľať, tak je ho dobré umiestniť do kennelky, alebo klietky ... bude to pre neho bezpečnejšie aj preto, že bude mať obmedzený pohyb a tým predídeš aj prípadným jeho zdravotným komplikáciám, napr. potrhanie si stehov ...

Re: Bulteriér / Bull Terrier (FCI)

Štv 02.03.2017 8:34

Jej ahojte... ďakujem Vám za slová podpory. O chvíľku idem po neho. Tak sa veľmi tesim. Ani ma nenapadlo keď som písal že by som sa bál o škody v dome. No ako pisete, je to vonkajší psik. No verím že bude vdacny A rád za to že bude s nami. Ahojte A potom pridám foto. Pekný den.

Re: Bulteriér / Bull Terrier (FCI)

Štv 02.03.2017 8:46

jo, držte sa :jop:

Re: Bulteriér / Bull Terrier (FCI)

Ned 05.03.2017 20:20

Ahojte. Darí sa nám dobre. Caspi je naozaj dobrý pacient...V piatok sme boli na kontrolnom sone A všetko vyzeralo byť skvele.
Kosielku bude mať až do utorka. Už sa nevie dočkať kedy sa jej zbaví. No naozaj je to skvelá vec.

Prišiel o 4 kg vahy...ale to dá rýchlo do normálu pri už klasickom kŕmení.

Zákrok a liečba stáli cca 600€. Píšem to čisto z informačného hľadiska.
Prílohy
IMG-20170305-WA0014.jpeg
IMG-20170303-WA0001.jpg
IMG-20170303-WA0002.jpg

Re: Bulteriér / Bull Terrier (FCI)

Ned 05.03.2017 22:16

on s tou kosielkou nebojuje? to sú mi veci, perfekt :jop:
zabijacka suma, ale hlavne že je už dobre...
Odoslať odpoveď