Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod Tasina » Pon 04.04.2011 17:28

tak jsme v sobotu zahájili dostihovou sezonu a po dlouhé době se na startu sešlo šest afgánů
Obrázok
Hanka, tři chrti a jeden kokr
Tasina
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 86

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod Vuvu » Pon 04.04.2011 17:45

Nadherny pohlad :jop: . My tiez planujeme rekreacne behat, tak mozno sa medzi dlhovlasymi objavime aj my "holi" :heh:
Vuvu
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 230
Bydlisko: Miloslavov

Re: Afgánsky chrt

Poslaťod Slavka Afgan » Str 24.08.2011 9:16

NemesiS píše:z chovky Gandamak?
tam sú úžasní psi :poklona:


musim suhlasit..uz mam tretieho.. :lol:
Slavka Afgan
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod urma » Uto 15.11.2011 16:14

Bags Banny Kaskarak Shahra alias Baxinko
Obrázok
Obrázok
Obrázok
urma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Koplotovce okr. Hlohovec

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod EvitaEra » Uto 15.11.2011 16:15

Jéj Urma, krásne fotky! Baxinko! :love: :love: :love:
Obrázok
EvitaEra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 383
Bydlisko: Jasová ( okres NZ ) / Brusel

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod vinyfred » Sob 19.11.2011 9:36

Ahojte, doteraz som bola iba tichým čitateľom...aj patrím k ľuďom afgánpozitív.
Som rada , že všetky šteňatá od p. Pukáčovej majú nových majiteľov , poznám ju osobne a viem aj okolnosti predaja - darovania. V tomto našom malom štáte je na hlavu postavené všetko. V Nemecku je chovných staníc afgánov veľmi, veľmi veľa, každá má štence takmer každý rok a nie je problém aby ich predali .......u nás predá štence iba jedna CHS a je len na nás ostatných , si domyslieť prečo asi.....(a netreba si zamieňať tituly s kvalitou, veď v každej CHS sa nejaké spojenie vydarí a z druhého sú šteniatka zas iné...), potom to dopadne ako s malými B afgánikmi z Kaskarak Shahra , i keď poznám majiteľku, čo si celý vrh nechala doma a ni ju nenapadlo nejaké šteňa dať do inzerátu, ale ona si to môže dovoliť.....
vinyfred
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod EvitaEra » Sob 19.11.2011 9:53

Vinyfred, tak to si na tom lepšie než tí, čo si tie štence od p. Pukáčovej brali :hmm: my sme sa dôvody predaja dozvedeli neskoro ( a nebol to len nadbytok šteniat afgánov na trhu, ale aj to, že boli viacerí kryptorchyti ). A áno, mali sme si to aj skontrolovať, ale človek by čakal, že na priamu otázku: chceli by sme vystavovať, je vhodný? nemá nejaké problémy? chovateľ odpovie pravdivo a nebude vám básniť o tom, aký je malý krásny a úžasný...keď som brala dogúšika bez PP, vajká som ohmatala, tu mi to ani na um neprišlo, lebo veď chovateľ s PP, tu sa môžem spoľahnúť! :pac: a to teda v živote nie som žiadna naivka, a vždy si radšej overím, čo počujem, a tu so sa nechala ( a nie len ja ) takto dobehnúť :ua:
Obrázok
EvitaEra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 383
Bydlisko: Jasová ( okres NZ ) / Brusel

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod vinyfred » Sob 19.11.2011 14:30

Zas ide o to , že malý diablik bude spríjemňovať život Tebe aj Tvojej rodine , to je najdôležitejšie..... Ja mám dve sučky , sú zo , pre mňa a moje požiadavky, špičkového chovu a na výstavy sa chodíme iba pozerať a zabávať, ale nie každý je taký ako ja.....pritom chovateľka chodí na výstavy pravidelne , ale jazdí ďaleko do zahraničia. Pre mňa je zadosťučinením mojej starostlivosti aj to , keď sa ľudia v meste zastavujú, že akí sú tí psi nadherní.........mne to stačí...a pohľad na ne ako lietajú po záhrade.....niekedy lepšie ako program v tv.....a to určite vieš o čom píšem...
vinyfred
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod urma » Str 14.03.2012 19:00

Zdravim vsetkych chrtiarov po dlhsej dobe prispievam do temy, bohuzial nie s moc potesujucou spravou, ale riesil sa tu naposledny osud vrhu B z CHS Kaskarak Shahra a som ne|stastnou majitelkou krasneho psika kryptochita, s cim som sa uz zmierila, povahovo je tiez velmi bojazlivy na daku vystavnu karieru, tak som sa utesila aj tym ALE :ua: kedze uz od steniatka sa mi nezdala jeho akoby leniva povaha a velmi rychla unava, odhodlala som sa na ortopedicke vysetrenie na klinike a moje obavy sa bohuzial naplnili :plac: Bags ma DBK na pravej strane, a to stupen nieco medzi B az C :ua: Ten klb ma plochejsi a daky vystupok na nom :ua: zatial mu to nerobi dake velke bolesti, krivat som ho videla mozno 3x ked lezal a vstal, tak par krokov LEN, ale po minimalnej zatazi uz chodi ako taka smadna tava resp. 100 rocny pes utahany. Takze fakt uzasne...psik 1,5 rocny, chuducky ako chrt :heh:, dostaval dokonca aj v stenacom veku chondra preventivne, zatazovany nebol, lebo proste nevladal, takze si reguloval pohyb tym, ze pobeha, lahne si, a to v zime aj v lete...

Mili p. chovatelia S. Pukacova a Farnadi, tak toto spojenie Vam teda nevyslo :plac:
urma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Koplotovce okr. Hlohovec

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod starr » Štv 15.03.2012 10:22

Offtopic: Ja len k tej dysplázií, že niečo medzi B a C je niečo medzi 1 a 2, že mne osobne sa to vôbec nezdá byť veľká dysplázia, podľa mňa je to pohodička :nwm:. Teda neviem, ako u chrtov, či u nich sa to berie nejako horšie alebo sú u nich z toho väčšie problémy, ale čo poznám iné plemná, tak nejaká jednotka alebo dvojka sú na bežný život úplne v pohode...

Skôr bude blbý ten výstupok, skôr ten si myslím, že by mohol byť problematický, lebo samotný stupeň, keby tam nebol iný problém, sa mne osobne zdá byť v pohode na bežný život.

Ale keď je taký unavený a nevydrží dlhý pohyb, tak niečo mu problém asi robiť bude... Je to smutné, že máš takéto starosti namiesto kopy radosti. :ua:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod urma » Štv 15.03.2012 10:46

staar Offtopic: Vdaka za reakciu. Ja o dysplazii toho viem velmo malo, doteraz som u psov nemala nikdy problem, takze chvalabohu :ach: O tom,ze to bude nas problem, viem len od vcera. Kedze sme snimkovali nie koli chovnosti, tak bez uspania a veto to nevedel dako presne urcit stupen, ale teda je to tam...aj pomhatom pri vyklapani nohy mu v tom klbe preskakovalo. Psisko je zatial relativne v pohode, co sa tyka krivania, ako som pisala, videla som ho len parkarat na 1 zadnu. Sledovala som ho velmi peclivo uz od mala, lebo stale som mala v hlave tohto strasiaka, ci nema nieco vrodene s klbami, ked je taky nestandardne lenivy. Len dufam, ze nema este nieco, to by som uz asi neprezila...lebo v lete je to s nim uplny des a chodi len z nohy na nohu s hlavou dolu, ako keby sa vratil z puste...a fakt za chvilku. Jasne, ked ma podnety, napr. druheho maleho psa, tak vydrzi o dost viac, ale potom to zas dospava aj 2 dni. A tak.Ako liecbu nam navrhol len chondra, operaciu ze ani neponuka, vymena klbu stoji tusim 2800 E :ach:
urma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Koplotovce okr. Hlohovec

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod urma » Štv 15.03.2012 15:24

Citam veterinarnu spravu a mame tam: Morganova linia a artroticke zmeny do 2 mm na pravej bedr. koncatine. RTG bez sedacie, tazko povedat stupen DBK.
Ak viete niekto dat k tomu vas nazor, budem vam vdacna, som z toho mierny jelen
urma
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Koplotovce okr. Hlohovec

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod vinyfred » Štv 15.03.2012 18:54

Ahoj,
múdra kniha : Klinická prax u psov uvádza Citujem: Dysplazia bedrového kĺbu zahrňuje ochorenie vznikajúce z rôznych príčin, ktoré doteraz neboli všetky objasnené. Zviera vykazuje zníženú aktivitu, spontanne krívanie a zmenšený pohybový uhol bedrového klbu. Prognóza: V prípade pokročilej artrózy nepriaznivá, mnoho psov však vykazuje aj pri silnej koksatróze takmer žiadne potiaže. Tolko citát. Dá sa to zmierniť liekmi alebo operáciou. Potrebuješ dobrého veterinára, odborníka na pohybový aparát .....a potom kopec peňazí a trpezlivosti. Ak si človek obyčajný , priemerne zarábajúci ako ja, rieš to ďalej tým glukosamínom a chondroitínom , o dlžke podávania sa poraď s lekárom....Je to smola , stáva sa to , ale je to miláčik , čo má problémy a šťastie , že má Teba....Prajem veľa šťastia a daj nám vedieť...
vinyfred
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod Char+Alyosha » Štv 15.03.2012 22:34

Hlavne treba tento nalez skonzultovat s veterinarom ortopedom, ktory sa venuje chrtom. Totiz u chrtov sa DBK vyhodnocuje trosku inak, su na troasku ine parametre... nepoviem presne ake, lebo sama neviem (súvisí to s pevnosťou a elasticitou šliacha a kĺbového puzdra), ale to co by u inych plemien bol dany stav hodnoteny za vaznejsi, u chrtov je povazovany sa normalny alebo mierny...

Vyzera to tak, ze problem bude robit skor ta artroticka zmena...

My sme robili RTG barzojovi z dovodu bolesti bedier a tam sme nahodili tuto debatu. Kým jeden vet vyhodnotil RTG ako ťažká dysplázia, iný ako normálny stav. Bolo to u MVDr. Lepeňa v Bratislave, ktorý má skúsenosti aj s chrtami. Alebo ísť do Trnavy na kliniku, aj tam sme naďabili na veta so skúsenosťami s chrtmi. A potom je možnosť vyhľadať veterinárov v Čechách a hľadať chrtárov...
Obrázok
Char+Alyosha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 509

Re: Afgánsky chrt / Afghan Hound (FCI)

Poslaťod moth » Štv 15.03.2012 22:47

urma píše:Citam veterinarnu spravu a mame tam: Morganova linia a artroticke zmeny do 2 mm na pravej bedr. koncatine. RTG bez sedacie, tazko povedat stupen DBK.
Ak viete niekto dat k tomu vas nazor, budem vam vdacna, som z toho mierny jelen

Zdielam tvoj smutok, ale ver, ze su aj horsie diagnozy :yes: Akokolvek skus kliniku Ejmi v Bojniciach - MVDr. Mlaka, skvely ortoped fantasticky veterinar. Tiez mame velmi zlu diagnozu ohladom DBK, isla som tam na vysetrenie s mojou feneckou s ocakavanim, ze to nebude dobre, ale nakoniec to bolo uplne zle, avsak MVDr. Mlaka je v prvom rade fantasticky clovek, takze ako by som pravdepodobne u ineho veterinara vyskocila z koze a bola bezmocna, pri komentari od tohto veterinara som to prijala ako realitu, ktora sa sice neda liecit, ale da sa sledovat a podporit jej co mozno najpozitivnejsi priebeh co najdlhsie :yes:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI